Starostlivosť o kožu

Ako odstrániť pupienky na očné viečka?

Ako odstrániť pupienky na očné viečka?

Iný názov pre pupienok na očné viečko je jačmenné zrno alebo sty. Viečka pupienky môže stať komukoľvek v akomkoľvek okamihu života. Tento typ pupienok prepukne, keď olej žľazy na očné viečka sú infikované. Niekedy útok baktérií môže byť ďalším dôvodom pre tieto typy pupienkov. Sty môže vyskočí na okolitých oblastí očí, a na horných alebo dolných viečok. Pupienok vnútri očných viečok je aj spoločný zážitok. Na rozdiel od bežných typov pupienky na tvári alebo brady, viečka pupienky všeobecne nepestujú veľa v číslach. Napriek tomu sa jedná o veľmi bolestivé, bez ohľadu na to, kde sa rysovať. Jeden môže ľahko zabrániť tomuto dráždivého obťažovania na koži, keď on / ona je vedomý príčiny, príznaky a liečbu pre chlieviku alebo viečka pupienkov.

Ako sa zbaviť vyrážok očných viečok?

  • Predtým, než sa pozriete na akejkoľvek liečby, relax! Viečka pupienok je nežiaduce hosť na tri alebo štyri dni. Možno budete musieť znášať bolesť na dva dni v kuse, ako obvykle chlievik vymiznú počas piatich dní. Bolesť nemusí zdržiavať dlhšie ako dva-tri dni. Preto by ste nemali prepadať panike, keď sa objavíte jačmenné zrno na viečka.
  • Nevyhýbajú čistenie vašu tvár a oči vodou a zároveň má pupienok na viečka. Čistiť riasy vlhkým a čistým kúskom vaty dvakrát denne. Namočiť tento kúsok bavlny v teplej vode. Môžete pridať ľubovoľný jemný šampón s teplou vodou pre lepšie výsledky.
  • Ak máte bolesť oka, naneste čistý a horúci vlhkú handričku na zatvorenými viečkami po dobu pätnástich minút. Skúste to trikrát denne, ráno, popoludní a pred spaním do postele v noci. Spôsob horúci obklad sa stane, že ideálnym riešením pre sty.
  • Niekedy môže dôjsť k opakovanej pupienky na očné viečka. V tomto prípade môžete použiť akúkoľvek antibiotiká krém pre rýchlejšie výsledky. Antibiotickej krémy chlieviku sú veľmi užitočné pri prevencii budúce opakovania rovnaké. Najlepší čas na uplatňovať takú masť je v noci, tesne pred spaním. Uistite sa, že vymazanie masť ráno s mokrými bavlnou.
  • Viečko pupienky môže viesť k preťaženiu žľazy občas v dôsledku nadmerné vylučovanie tekutín. Jednoduchá a bezbolestná operácia je najlepším riešením, ako sa zbaviť tejto infekcie.
  • V neposlednom rade, vziať dobrú starostlivosť o vaše očné viečka spolu s očami. Odstráňte očný make-up, ako je riasenka, očné linky, alebo Kajal pozitívne pred spaním každý deň.
[Prečítajte si: Čo spôsobuje akné]

Ako sa pupienok na viečku má tvar?

Ak ste si vedomí príčin ako pupienok očných viečok, musíte byť vedomí, ako sa vyhnúť rovnaké. Prvotnou príčinou za narodenie chlieviku je útok baktérie zvanej Staphylococcus. Baktérie sa dostať dovnútra mazových žliaz z rias nosom a viesť k nadmernej mazanie slzného filmu.

load...

Hlavným rysom chlieviku je, že nemusí mať podobný pupienok v akejkoľvek inej časti svojho tela. Ďalšie zaujímavé je, že väčšina z očných pupienkov odísť prirodzene v priebehu niekoľkých dní bez akejkoľvek liečby. Avšak potreba vyliečenie stáva silnejšie kvôli bolesti, ktorú spôsobuje postihnutého človeka.

Vykonáva pupienok viečok ovplyvní niečí víziu?

Hoci bolestivé, viečka pupienky sú menej škodlivé. Jeden môže dôjsť k zalievanie očí, a začervenanie s podráždenie očí, zatiaľ čo s chlievik. Avšak z viečok pupienok nemá vplyv na niečí videnie v najmenšom. Avšak paušálnej na očné viečko, druhé meno, ktoré je chalazion, môže mať vplyv na zrak okrajovo niekedy, hoci v zriedkavých prípadoch. S pupienok zmizla v priebehu niekoľkých dní, rozmazané videnie automaticky koriguje sám.

Ešte nechajte nám svoj názor nižšie, keď sa zistí, že príspevok užitočný.

load...