Starostlivosť o kožu

Môže olej na liečbu kožušín liečiť akné?

Môže olej na liečbu kožušín liečiť akné?

Bojíte sa o opakujúce sa akné breakouts, ktoré udržujú na zhlukovanie na tvári? Akné je spoločný problém pre mužov a ženy s mastnou pleť. Niekedy erupcia môže byť spôsobené hormonálnymi zmenami alebo nezdravých návykov potravín. Nájdete tu mnoho produktov na báze syntetické chemické dispozícii na lekárnika pre liečbu akné - ale potom, nemusí byť tak účinné, ako sa zdá, a môžu mať nežiaduce účinky rovnako.

Takže, čo je najlepšou alternatívou? Jedná sa o šípky olej, ktorý má úžasné vlastnosti na liečbu akné. Chceli by ste sa dozvedieť viac? Pokračujte v čítaní tohto príspevku.

Šípkový olej - Najbezpečnejšie liečbe akné

Takže, čo je najbezpečnejší spôsob liečenia akné? Najlepší spôsob, ako je vždy vyskúšať domáci liek, ktorý sa používa od generácií kvôli jeho úžasné výhody. Jednou z takýchto možností je prirodzené šípky olej, ktorý je populárno odporúča pre liečbu akné, rovnako ako mnoho iných kožných problémoch, ako sú jazvy, kazy a pupienkov. Tam je nejaký rozdiel v názoroch medzi odborníkmi kožných ohľadom účinnosti šípkovou ropy v liečbe akné. Avšak väčšina dermatológov sú toho názoru, že šípkový olej má liečivé schopnosti, a preto môže urýchliť proces čistenia akné a hojenie pokožky.

load...

Šípkový olej je veľmi prospešné pre celkové zdravie a vzhľad pokožky. Použitím šípky olej na kožu pravidelne nielen vymaže akné a škvŕn, ale tiež robí pleť pevnejšia, zdravšie, lesklejšie a mladší vzhľad. Olej je extrakcia semien ružového kríky, a je väčšinou zozbieraná z rastlín nájdených v najjužnejších častiach Andách, čílsky ružové kríky. Extrahovaný olej je dobrým zdrojom vitamínov A, E a C.

Efektívne alternatíva pre liečbu akné

Šípkový olej je bohatý na vitamíny a výživné látky, ktoré vaša pokožka túži po. To je zaťažené esenciálnych mastných kyselín a vysoko kvalitných vitamínov, vrátane vitamínov A, C a E. Podľa odborníkov kože, akné, je známkou toho, že telo je dehydratovaná a potrebuje správnu výživu. Mnohokrát, nerovnováha v hodnotách pH sú tiež príčinou za akné erupcie.

Akné môže byť tiež spôsobená v dôsledku prebytku príjmu kávy, čaju alebo alkoholu, alebo v dôsledku používania škodlivých chemikálií alebo hormonálne tabletky. Všetky tieto veci dehydratácii pokožky. Keď vaša pokožka sa stáva suchou, telo začne produkovať viac ropy, aby sa kompenzovať stratu tekutín, v dôsledku čoho je olej vyrobený v nadbytku. To vedie k tvorbe akné a vyrážky na tvári. Okrem toho, olejnatosť priťahuje špinu a infekcie, čo vedie k akné ohniska.

load...

To je miesto, kde pravidelná aplikácia šípkový olej môže zmeniť. Vysoko vyživujúci účinok tohto oleja chráni náchylná pleť akné a udržuje tváre bunky voľné od blokád.

Rosehip Oil na akné jazvy

Je šípky olej dobré pre akné? Výhody šípkovou ropy viac než len liečbu akné. Bolo zistené, že olej je veľmi užitočné pri zmierňovaní príznakov ekzému a dermatitídy a znižuje jazvy a škvrny po sebe zanechal akné. Tento olej obsahuje kyselinu linolovú v množstve, v dôsledku ktorej je najúčinnejšie pri liečení akné a jaziev po akné. To je najlepšia liečba pre tých, ktorí nechcú používať chemikálie na ich tvári, alebo ktorí sa chcú vyhnúť výsledné nežiaduce účinky. Pravidelná aplikácia šípovej oleja zaisťuje zníženie jazvy.

Kožné živín v šípkový olej

Popularita šípovej oleja rýchlo rastie, pretože obsahuje niekoľko kože výživné živiny, vrátane esenciálnych mastných kyselín, ako sú omega - 6 a vitamínov A, C a E. Tento olej je k dispozícii v rôznych formách. Iba niekoľko kvapiek koncentrovanej šípkovou ropy sú dostatočné pre liečbu akné. Môžete použiť olej v iných formách, ako v tvárovej hydratačný alebo dokonca cez proti starnutiu sér. Nájdete tento olej pomerne ľahko, a to najmä preto, že v poslednej dobe bolo získava popularitu ako výrobok, ktorý bol zaručil celebrity pre starostlivosť o pleť.

Nižšie sú prospešné látok v šípovej oleja:

1. Vitamín C

Šípkový olej je bohatý na vitamín C, ktorý je známy pre svoju schopnosť chrániť pokožku pred poškodením životného prostredia. Vitamínové tiež opravy kože rýchlejší (1). Znižuje kožné póry, čím sa zníži upchatie kožných buniek, a tiež zvyšuje produkciu kolagénu, ktoré sú nevyhnutné pre optimálne zdravie kože. Vitamín C, rovnako ako všetci viete, je silný anti-aging prostriedok vzhľadom k jeho kolagénu zlepšenie vlastností (2).

Vitamín C poskytuje pokožke schopnosť bojovať proti poškodeniu spôsobujú voľné radikály, ktoré rozkladajú kožné bunky, ktoré vedú k akné erupcie a vrások. Ďalším významným prínosom vitamínu C v šípkovej oleja, je to, že obracia poškodenie, ktoré sa vykonáva na DNA pri výrobe akné, a pomáha telu bojovať keloidných jaziev.

2. Vitamín A

Šípky olej tiež obsahuje vitamín A, ktorý je tiež bežne známy ako retinol. Retinol predpísaný krémy pre liečbu kožných problémov, vrátane akné, je ľahko dostupné v každej lekárni. Avšak, ak hľadáte pre prirodzený možnosť, potom môžete získať rovnaký efekt pomocou šípky olej, ktorý tiež obsahuje retinol v dobrom množstve. Tento vitamín robí divy udržať zdravú pokožku (3). Vitamín A opravy poškodené bunky, zlepšuje prietok krvi a riadi akné breakouts udržiavaním produkcie prebytku oleja pod kontrolou. Pri pravidelnom použitá, retinol chráni pokožku pred environmentálnych patogénov a urýchľuje prirodzený dobu hojenia tela.

3. Mastné kyseliny

Šípky olej obsahuje omega - 6 mastných kyselín, ktoré sú zdravé pre kožu a pomoc pri oprave poškodenej kožné bunky. Bez prítomnosti mastných kyselín, bude vaša pokožka stane šupinatá, suchá a viac náchylné k akné a vrások. Esenciálne mastné kyseliny v šípkovou ropy sa zabránilo zápalu a blotchiness, ktorá zvyčajne sprevádza akné výbuch. Tieto kyseliny sú tiež užitočné v boji proti lupienky a chráni pokožku pred poškodením slnkom.

4. Kolagénu a elastínu

Šípky olej je bohatý na koži spevňujúcimi prvkami, ako elastín a kolagén. Kolagén, ako by ste vedieť, že zníženie známky starnutia pleti, ktoré sú spôsobené v dôsledku škodlivého používanie chemických látok a stimuluje proces regenerácie kožných buniek (4).

Práca Of šípky olej

Hoci šípky olej je zaradený do kategórie rastlinnom oleji, ako je pomerne menej mastný a nelepivé. To je dôvod, prečo namiesto zvýšenia olejnatosť na bruchu kožu akné, môže to skôr prispieť k zníženiu produkcie akné. Dôrazne sa odporúča pre ľudí, ktorí sú citliví na škodlivé chemikálie a chcú sa zbaviť akné klastrov.

Keď sa použijú šípky olej na kožu, stimuluje tvorbu zdravej, nových buniek. Antioxidant a anti-mikrobiálne vlastnosti pri kontrole oleja a bojovať proti bakteriálnej rast, aby sa zabránilo ďalšej akné whiteheads, čierne bodky a pupienkov. Navrhovatelia tohto oleja tvrdia, že olej obsahuje kožné bunky schopnosť opravovať poškodené tkanivá rýchlo a nahradiť staré bunky novými. Olej borí staré bunky a pomáha pleti vrhnúť svojej mŕtvej úlomky tak, že nová a osviežujúci pleť, bez akejkoľvek bakteriálne infekcie, je odhalené.

Výberom šípkový olej

Ako je tomu u všetkých prírodných ošetrenie, kvalita výrobku použitého pre liečenie rozhoduje o výsledku. Preto, ak chcete získať čo najlepšie výsledky pri liečbe šípkovú ropy akné, musíte sa snažiť nájsť čo najlepšie a najčistejšie organické šípky olej. Pred nákupom výrobku sa uistite, že ste správne čítať etikety balíček skontrolovať, či obsahuje čistý šípky olej alebo zmes ďalších esenciálnych olejov. Prečítajte si návod na použitie podľa odporúčania výrobcu, pretože niektoré produkty vyžadujú umytie po niekoľkých minútach aplikácie, zatiaľ čo iné je potrebné mať na noc.

Šípkový olej má škaredý a nepríjemný zápach a mnoho ľudí mohlo sa to nepáčilo. Ak máte deti doma, môžu byť vypnuté od vás kvôli zápachu. Z tohto dôvodu sa uistite, že ste pridať nejaké množstvo aromatické silice, ako je levanduľa alebo jazmín obmedziť nadol vôňu.

Aspekty pri použití šípok Olej

  • Šípkový olej má tendenciu, aby sa vaša pleť citlivá na spálenie, a preto je potrebné vyhnúť sa deje priamo pod slnkom po použití šípky olej alebo akýkoľvek výrobok s šípkovou ropy ako hlavné zložky.
  • Je nutné použiť šípky olej v malých množstvách, alebo to môže hromadiť prebytok ropy na koži, čo spôsobuje opačný účinok.
  • Je dôležité si uvedomiť, že šípkový olej je potrebné s nimi zaobchádzať opatrne a mal by byť mimo dosahu domácich zvierat a detí.
  • Šípky olej môže mať negatívny dopad na veľmi citlivú alebo alergickú pokožku. Z tohto dôvodu, pred začatím liečby sa odporúča vykonať skúšku s použitím oleja na lakti. V prípade, že žiadosť spôsobuje začervenanie alebo podráždenie, mali by ste sa vyhnúť jeho použitie pre liečbu akné.

Už ste niekedy používa šípky olej pre aknóznu pleť? Ako to pomôcť? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie.

load...