Starostlivosť o kožu

5 spôsobov, ako udržať nohám blistre zadarmo toto leto

5 spôsobov, ako udržať nohám blistre zadarmo toto leto

Ste náhle dostal variť veľkosti bolestivé vec na nohy? Ešte sa zdá, že vás obťažujem až počas leta? Ide o to, čo nazývame pľuzgiere!

Existuje veľa príčin pre pľuzgiere, ale najviac obyčajný dôvod je, keď je koža opakovane vtiera na rovnakom mieste. Napríklad, keď budete nosiť topánky, ktoré môžu byť pevné alebo abrazíva na jednom mieste a stále škrabanie pokožku na rovnakom mieste nepretržite. Táto situácia môže tiež nastať, keď topánky správne nezodpovedajú, a keď budete nosiť topánky bez ponožiek a prichádzajú do priameho kontaktu s pokožkou.

Ako liečiť pľuzgiere na nohách?

Niekedy lekári odporúčajú jednoducho objavovať blistra s sterilným čapom, nechal číru tekutinu von a tým upevnenie sušenie a hojenie časť. Niektorí ľudia sa snažia a odrezať pľuzgiere, a to najmä tie, ktoré sa ukáže ťažké, ale je to rozhodne neodporúča, pretože to môže viesť k ďalším infekciám a komplikácie. Namiesto toho sa snaží niesť bolesť a nepohodlie a svrbenie znížiť alebo odlepiť pľuzgiere, tu je niekoľko jednoduchých domáce opravné prostriedky pre pľuzgier na nohách.

load...

Aby sme boli presní, tieto prostriedky sú skôr preventívneho opatrenia. Prečo nie len uistiť, že nemusíte dostať žiadne pľuzgiere miesto prasknutie alebo ich rezanie?

1. Udržujte nohy mazané:

Jeden naozaj jednoduchý spôsob, ako udržať vaše nohy pľuzgier-zadarmo, je tým, že zabezpečí vaše nohy sú dobre mazané, takže aj keď existuje priamy kontakt medzi topánkou a svojej koži, vaše nohy budú nedostane poškriabaný a zraniť. Proste trieť o trochu vazelíny cez nohy, najmä prsty a päty pred pošmyknúť na topánky. Ak ste z vazelíny, môžete tiež použiť detský púder cez nohy. Dokonca si môžete aplikovať v prípade, že oblasť už začala škrabanie, aby sa zabránilo ďalšiemu zraneniu a infekcie.

2. Nech vaše nohy dýchať:

Letá sú obzvlášť ťažké pre vaše nohy, ako sa dostať Super vlhké a prepotené je uzavretý vnútri topánky väčšinu času. Ak máte nosiť topánky na dlhé hodiny, nezabudnite sa uistiť, že je vzduch správne tým, že nechá im dýchať v nejaké pekné a pohodlné žabky. Aj v prípade povolenia na zamestnanie, skúste nosiť peep-prsty alebo topánky a sandále, ktoré umožní vaše nohy dýchať a trochu na vzduch.

load...

3. Používajte dobre padnúci obuvi:

Dôležitým bodom mať na pamäti, ak chcete, aby sa vaše nohy pľuzgier bez je, aby sa ubezpečil, že vaše topánky sú pohodlné a hodí správne. Vaše topánky by mal byť ani príliš tesné či voľné. Skvelý spôsob, ako zistiť, či vaše topánky sú príliš tesná je zistiť, či môžete ľahko hýbať všetky prsty, zatiaľ čo vy ste na sebe topánky. Ak je to možné, to znamená, že fit nie je tesný. Aj vaše chodidlá by nemala byť cítiť príliš voľná vnútri topánky, a keď idete, tam by nemal byť príliš veľká medzera medzi zadnej strane päty a zadnej časti topánky - uistite sa, že vaše päty nemá sklzu, keď idete.

4. Udržujte svoje nohy v suchu:

Keď si dať dole topánky, jedna z prvých vecí, ktoré urobiť, je, aby sa ubezpečil, vaše nohy sú riadne čistené a bez akýchkoľvek nečistôt. Ďalej vysušte úplne, sa zabezpečí, aby nechal medzi prstami žiadna voda, a to je veľmi dôležité, aby posypeme nejaký prášok, pokiaľ je to možné, po celej prsty na nohách i celých nôh, uistite sa už nezostáva žiadna vlhkosť.

5. Dajte nové topánky nejaký čas:

Ak ste sa dostal nové topánky, dať im skúšobnú dobu, než budete nosiť na dlhšiu hodín. Je to zlý nápad vyraziť na dlhú cestu v novej topánky, než to vaše nohy dostatok času na prispôsobenie sa im. Zakaždým, keď si kúpite nový pár, dať mu pár dní, ak je potrebné viac prispôsobiť vaše nohy a kože. Nosiť, najprv s ponožkami, ak sú rezné pokožku po menších časových obdobiach. Postupne, akonáhle materiál zmäkne a upravuje na nohách, je šanca na pľuzgiere zníži. Je to tiež dobrý nápad nosiť ochrannú pásku ako náplasť cez prsty na nohách a akejkoľvek oblasti, ktorá bola náchylná k tvorbe pľuzgierov v minulosti.

Prevencia je lepšia ako liečba dámy! Nikdy zabudnúť, že!

load...