Starostlivosť o kožu

13 vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere opaľovacích krémov

13 vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere opaľovacích krémov

Ísť na pláž alebo nákupy, alebo jednoducho visí von s priateľmi? Nezabudnite nosiť opaľovací krém. Bez ohľadu na to, ako sa počasie - slnečno alebo zamračené - je potrebné použiť ochranu proti slnečnému žiareniu, ktoré chránia pokožku pred poškodením. Škodlivé UV slnečné lúče spôsobujú nielen opálenie, ale môže tiež spôsobiť predčasné starnutie pokožky.

Uplatňovanie ochranu proti slnečnému žiareniu je jedným z najdôležitejších častí rutinné starostlivosť o pleť. Slnečné filtre prichádzajú v rôznych formách - pleťové vody, gély, tyčinky, a široké spektrum. K dispozícii je tiež SPF, aby zvážila. To je moja hlava okolo!

Ale je váš opaľovací krém vám dáva tú správnu ochranu? V tomto článku chceme poskytnúť niekoľko rád, ako si vybrať tú najlepšiu ochranu proti slnečnému žiareniu. Pokračuj v čítaní!

load...

Vies?

Ochrana proti UVB žiarenie je hodnotená pomocou SPF hodnotenia. SPF 30 má byť najlepšie pre indické leta. Ale často neplatí požadované množstvo opaľovacieho krému za adekvátnu ochranu. Je rozumné kúpiť opaľovací krém s vyšším SPF tak, že poskytuje dostatočnú ochranu, aj keď nie je použitá v primeranom množstve.

Podobne, ochrana proti UVA žiareniu je označená hodnotenie PA. Čím viac počet + 's pred PA, tým lepšia je ochrana poskytovaná na ochranu proti slnečnému žiareniu.

Prečítajte si viac o tom, prečo by sme mali používať opaľovací krém?

Ako si vybrať najlepšiu ochranu proti slnečnému žiareniu

Nasledujúcich 13 sú dôležité body mať na pamäti pri výbere najlepšiu ochranu proti slnečnému žiareniu.

load...

1. Dátum výroby

Čím čerstvejšie ochranu proti slnečnému žiareniu, tým lepšia je účinnosť produktu. Zložky na ochranu proti slnečnému žiareniu tendenciu sa rozkladať veľmi ľahko, aj keď na polici. Preto je dôležité si kúpiť najčerstvejšie populácie je to možné. Pokúsiť sa dostať cez jednu pred kúpou iného, ​​takže žiadny opaľovací krém je naplnená v skrini až do ukončenia jej platnosti.

2. Dobrý Branded Opaľovacie

Dobrá značka je vždy dôležité. Ísť na svetových značiek, pokiaľ je to možné. Brands v USA a Európe má byť certifikované buď FDA alebo Európskou úniou, a oni majú veľmi prísne predpisy o overovaní ochranu proti slnečnému žiareniu.

3. Krém by nemal obsahovať nebezpečné prímesi

Pozrite sa na zoznam zložiek na obale. To vám pomôže vedieť, či opaľovací krém obsahuje oxybenzon, hormón disruptory, ktorý spôsobuje alergické reakcie (1).

4. Vždy zvoliť smotanovej opaľovacieho krému Miesto sprejov alebo Prášok

Spray a práškové ochranu proti slnečnému žiareniu sú na minerálnej báze a obsahuje nanočastice, ktoré môžu vstúpiť do krvného riečišťa a spôsobovať rôzne zdravotné problémy, (2). Vyhnúť sa týmto produktom a držať sa proti slnečnému žiareniu krémovej báze.

5. Opaľovací krém, ktorý ponúkne SPF 30 ochranu alebo Higher

Vždy skontrolujte, či rozsah SPF uvedené na obale ochranu proti slnečnému žiareniu. Čokoľvek nad SPF 15 je považované za slušné ochrany. Ale ak chcete spoľahlivý ochranu, ísť na ochranu proti slnečnému žiareniu ponúkajúca SPF 30 alebo vyšší.

6. Prítomnosť titánových uhličitý alebo oxid zinočnatý

Pri kontrole zozname zložiek, pozrite sa na oxid titaničitý alebo oxid zinočnatý. To sú ingrediencie pridávané do produktu pre ochranu proti UV žiareniu. Ale oxid zinočnatý môže váš tvár vyzerať bledý a strašidelne. Sú tiež škodlivé pre pokožku (3).

7. Voda a potem Resistance

Ak sa chystáte na prechádzku alebo na pláž, za použitia vody a potu odolné proti slnečnému žiareniu je nutnosťou.

8. Kid-friendly Opaľovacie

Deti potrebujú ochranu proti slnečnému žiareniu, rovnako ako my dospelí robia. Ale byť veľmi opatrní pri výbere opaľovacích krémov pre nich. Deti majú citlivú pokožku, a ingrediencie v opaľovacích krémov môže vyvolať alergické reakcie. Urobiť malý prieskum a kúpiť krém špeciálne vyrobené pre deti. Tieto slnečné filtre neobsahujú kyselina para-aminobenzoová (PABA) a benzofenón, a sú šetrné k pokožke. Aveeno je dobrou voľbou pre deti. V týchto dňoch, a to aj SPF oblečenie je k dispozícii pre vaše najmenšie.

9. Ochranu proti slnečnému žiareniu Spreje

Ako už bolo spomenuté, je to najlepšie, aby sa zabránilo slnečnému žiareniu spreje. Použitím spreje vedie k veľkým stratám produktu. Ale ak si napriek tomu chcete ísť na sprej, vyvarujte sa vdychovaniu hmly po postreku. Ochranu proti slnečnému žiareniu vo forme postreku sa najlepšie hodí pre ľudí s chlpatými orgánov alebo holé miesta.

10. Žiadna žihľava

Váš opaľovací krém by nemal žihadlo váš tvár alebo telo. Ak váš opaľovací krém, uhryzne 'ťa, potom je na čase vyhodiť a kúpiť niečo, čo je pohodlné a vyhovuje váš typ pleti.

11. Akné náchylné Skin

Opaľovacie krémy na báze vody sú k dispozícii na trhu. Ak máte mastnú alebo akné náchylné kožu, používať krém na báze vody. Tieto nespôsobí kožu vypuknúť ako krémy na báze oleja.

12. Cena nie je meradlo

Len preto, že opaľovací krém stojí bombu, neznamená to, že je to najlepšie. Nákladné značky môže cítiť pohodlne s falošným pocitom bezpečia, ale nemusí byť rovnako účinný ako iné lacnejšie značky.

13. Dátum ukončenia platnosti

Posledný, ale v neposlednom rade, skontrolujte dátum expirácie na balení. To by sa malo stať zvykom pre všetkých z nás pri nákupe akéhokoľvek produktu. Produkt uplynutí dátumu exspirácie môže spôsobiť vážne škody, ako prísady majú sklon degradovať s časom.

Ako sa prihlásiť opaľovací krém?

Asi je potreba za uncu opaľovacieho krému na pokrytie vystavenú kožu priemerného dospelého človeka.

 • U krému alebo gélu proti slnečnému žiareniu na báze stlačiť kusom výrobku do dlane a rozotrite rovnomerne po všetkých oblastiach vystavených slnku, vrátane zadnej časti nohy, uši, nohy, plešinu, a pery.
 • Buff ochranu proti slnečnému žiareniu aj do vašej pokožky, takže je úplne absorbuje.
 • Znovu každé dve hodiny.
 • Pre nanášanie striekacou opaľovací krém, držte fľašu vo zvislej polohe a presunúť tam a späť cez exponované kože. Sprej veľkoryso k riadnemu krytia a vdýchnutí ju.
 • Dbať na zvýšenú opatrnosť pri aplikácii striekacou krémy na tvár, obzvlášť okolo detí.

Dôležité tipy majú pri použití opaľovací

 • Pred vystúpiť na slnku aplikovať opaľovací krém 30 minút.
 • Môžete nosiť opaľovací krém pod make-up rovnako.
 • Pokúste sa nosiť bavlnené oblečenie, keď ste vystúpil. Majú SPF 4.
 • Nevychádzať pri UV žiarenia je u jeho najvyššia, tj medzi poludním a podvečer.
 • Keď vystúpil nosiť slnečné okuliare.
 • Nosiť čiapku, šatku alebo ukradol sa chrániť pred slnkom.

Prevencia je lepšia ako liečba. Nákup dobrú ochranu proti slnečnému žiareniu, bude vaša pokožka zostala zdravá, mladá a krásna. Ale to nie je len vybrať ľubovoľný produkt z regálov. Pozrite sa na ochranu proti slnečnému žiareniu, ktorá najlepšie vyhovuje váš typ pleti. Dajte nám vedieť, ako sa udržať si v bezpečí na slnku.

load...