Starostlivosť o kožu

Top 5 Ajurvédske prísady na dosiahnutie spravodlivej kože

Top 5 Ajurvédske prísady na dosiahnutie spravodlivej kože

Bojuje úpal? Problémy pigmentácia? Milujete svetlejšie tón pleti a tvár, ktorá svieti? Buďme úprimní. Kto nemá? Ale bol som v podstate dosť s každým spravodlivo produkt vonku. Čo si len spomeniete, a ja som ich všetky snažil. Hádaj čo? Všetky z nich cez sľubované a pod doručená. No, mal som vedieť, že to skôr, že to nie je, ako to vyzerá! Po prvé, že ste stráviť šťasteny a druhý vystavovať svoju kožu arzénu zložiek, ktoré ste pravdepodobne nemal. Málo, som vedel, že všetko, čo je potrebné dostať ľahší / spravodlivejší koža bola hneď po vybalení z mojej kuchyni špajzu, no skoro! Odpoveď bola jednoduchá; Musel som dať meno k tvári. Nasleduj ma!

Ajurvéda - Celostná veda, ktorá bola asi navždy Teraz, len to, že sme sa nikdy nevie. Áno, to je to, čo vás (my) potreba - Ajurvédske a ekologické produkty sú vo fáze dobiehania a ako požiar. A používanie produktov hneď vedľa kuchyne je hospodárne, efektívne a je bez vedľajších účinkov. Pretože som sa snažil a testované tieto metódy, takže si môžete vziať moje slovo pre to. Predtým, než sa obrátiť na niečo iné, dajte tieto výstrel a poďakovať mi neskôr. K dispozícii bude viditeľný rozdiel v tóne a pozoruhodne zdravú pokožku. Že žiara už nie je vzdialený sen, dovoľte mi to vysvetliť.

Prejdite nadol nájsť to, čo je v obchode pre vás?

1. Chandan (santalové drevo)

Všetci sme počuli o to skôr, ale nikdy prestať sa snažiť, pretože naša myseľ bloky. My si neuvedomujú, že jednoduchý rituál nanášania santalovou masky môžu získať výsledky, ktoré hľadáte. Okrem toho, prečo by ste to skúsiť niečo tak jednoduchého, ako Chandan, najmä keď vám niekto povie, že môže odľahčiť kožu a priniesť lesk zvnútra? Poďme zistiť, čo je potrebné, aby tento kožu bielenie masku.

load...
Čo potrebuješ
 • Chandan / Sandal Powder - 4 čajové lyžičky
 • Mandľový olej - 2 čajové lyžičky
 • Kokosový olej - 5 lyžíc
Ako použiť

Je to celkom jednoduchý proces, a môžete ju aplikovať hneď, ako si ísť domov z práce alebo pred spíte. Vzhľadom k tomu, rovnako ako každý iný tvárová maska ​​spánok je účinný spôsob, ako priviesť z najlepších výsledkov.

V malej mise, pridajte aj olejov a potom pridajte Chandan k nemu. Blend tri ingrediencie do maslovej hladkej pasty. Aplikovať na váš tvár ako prvý a pohybovať sa vzťahuje na krku rovnako. Nech je to sedieť na dobrých 25 - 30 minút pred jemne ho opláchnite studenou vodou. Skúste tento balík aspoň dvakrát týždenne, alebo tak často, ako môžete začať vidieť viditeľné výsledky.

2. Haldi (kurkuma)

Kvintesenční zložka v každej domácnosti! Je nám ľúto, nemáte žiadnu výhovorku, aby ju preskočiť po niekoľkých dňoch. Je to vyčerpávajúci zoznam všetkých dobrých vecí, že kurkuma môže urobiť. To je naložený s liečivými hodnotami, a navyše je to prvá vec, ktorá príde na našej mysli pre mnoho vecí, ako sú pomliaždeniny, poranenia, nádcha, kašeľ, atď Ale vedeli ste tiež, že je to súčasť väčšiny našich kozmetických produktov? Takže, poďme sa pozrieť, ako sa pripraviť masku, ktorá vám kategoricky pomôcť s spravodlivejší kožu.

load...
Čo potrebuješ
 • Haldi / kurkuma Powder - 2 čajové lyžičky
 • Ryžová múka - 2 čajové lyžičky
 • Paradajková šťava - 1 čajová lyžička
 • Surového mlieka - 1 čajová lyžička
Ako použiť

Je to jednoduché, pleťová maska, ktorá môže byť použitá pred spaním, alebo si môžete tiež relaxovať veľmi si zdriemnuť, kým sa potopí do pokožky a vysychá.

Po prvé, pridajte suché prísady, haldy a ryžová múka. K tomu pridajte mokré ingrediencie, paradajkovej šťavy a surového mlieka. Miešať všetko na pastu. Nezabudnite, že pasta by mal byť ani príliš silný, ani príliš vodnatá práve dosť na to, aby zostali na koži. Túto zmes aplikovať dôkladne pokrýva celý váš tvár a nechajte ju po dobu jednej hodiny. Nechajte ho úplne vyschnúť, než ju opláchnite vlažnou vodou. Tento postup opakujte každý deň alternatíva pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

3. Ghritkumari (Aloe vera)

Najdlhšiu dobu, bol som bezradný o magické vlastnosti Aloe Vera. To je naložený s enzýmami, ktoré podporujú zdravšie kožu, a to je jeden z mnohých zázrakov. Skončíme utrácať tisíce za drahé kozmetiky, ale neobráti na našom dvore, ktorý prináša zázraky.

Čo potrebuješ
 • Ghritkumari / Aloe Vera Gel - 4 lyžice
 • Kurkuma prášok - štipka
 • Med - 1 čajová lyžička
 • Surového mlieka - 1 čajová lyžička
 • Rose Water - 2 - 3 kvapky
Ako použiť

Spustiť prstami po tvári po použití tejto masky a uvidíte sami. Jedná sa o hydratačné a hydratačné vlastnosti aloe vera, ktorá požičiava takmer okamžitý lesk. Vaša pokožka hladšia a vyzerá zdravšie. Tu je návod, ako ju používať.

Do misy, pridáme med, kurkuma prášok, surového mlieka a ružovú vodu v uvedenom poradí. Spustiť prsty zmiešať ingrediencie, teraz pridať aloe vera gél. Blend ich všetky, aby sa polo-tekuté pasty. Môžete použiť na tvár, krk, ruky alebo iné nekryté časti tela. Nechať ho sedieť po dobu asi 25 minút, než si umyť tvár vlažnou vodou. Slúži tak často, ako je to možné, a budete určite všimnete viditeľných zmien.

4. Kesar (Saffron):

Starovekých Ayurveda vždy ocenila využitie Kesar alebo šafran sativus ako zosvetlenie pokožky zložky. Je to jeden z najúčinnejších spôsobov, ktoré môžu byť zahrnuté do svojej prirodzenej férovosť prostriedky. Pozrite sa, ako Kesar môže byť použitý pre získanie spravodlivejší pleti:

Čo potrebuješ
 • Kesar / šafran pramene - 2 až 3
 • Olivový olej - 2 až 3 kvapky
 • Surového mlieka - 1 čajová lyžička
 • Čistou vodou - 1 čajová lyžička
Ako použiť

Umiestnite prameňov Kesar do vody a nechať ich namočené. Keď sa voda zmení nažltlý zlatý, zalejeme olivovým olejom a surové mlieko do neho. Miešajte zmes trochu a platí na tvári pomocou vatový tampón. Uistite sa, že sa vzťahuje na celú pokožku tváre rovnomerne. Nechajte po dobu 15 minút a potom umyť čerstvou studenou vodou. Pritom po dobu 3 - 4 krát každý týždeň prinesie úžasné zlaté žiara na koži.

5. Kumkumadi oleja (Pharma Copoeia):

Teraz, tu je veľmi prospešné Ajurvédske zložka, ktorá sama o sebe môže vaša pokožka spravodlivé a krajšie. Kumkumadi oleja, tiež známe ako kumkumadi Tailai, je v podstate kombináciou 16 úžasné ajurvedických prísady, ako sú napríklad Kesar, jasadbhasma, padmaka, Chandana, Usira, padmakesara, a tak ďalej. To odstraňuje pálením, škvrny a ďalšie škaredé stopy z kože, a robí to žiariace. Tu je, ako používať kumkumadi olej pre poctivosť:

Ako použiť

Pour 4 až 5 kvapiek kumkumadi oleja na dlani a aplikujte po celej tvári a krku takým spôsobom, že vytvára svetlo ešte ani kabát. Použite hornej časti prstami ju jemne masírovať na kožu. Urob to najmenej po dobu 5 minút. Potom nechajte olej sedieť na 20 minút. Konečne, umyte si tvár a krk s vlažnou vodou. Dostať, že spravodlivé a lesknúce sa pleť pomocou nasledujúcich túto metódu najmenej raz denne.

Takže objatí Ayurveda a hľadať spravodlivejší prirodzene! Ešte vyskúšať tieto ajurvédskej ingrediencie pre svetlou pleťou. A to komentovať sem a dajte nám vedieť!

load...