Starostlivosť o kožu

Komediančné akné - čo je to a 5 spôsobov, ako ju ovládať

Komediančné akné - čo je to a 5 spôsobov, ako ju ovládať

My všetci túžia po bezchybnej pleti, nie? Milujeme našu pokožku a snažiť sa udržať ho každý deň. Ale existujú určité faktory, ktoré sťažuje. Áno, hovoríme o akné. Dokonca s tým najlepším z úsilia sme stále dochádza k prerazeniu z dôvodov mimo našu kontrolu. Existuje mnoho typov akné. Jeden taký typ je Comedonal akné, ktoré sa vyskytuje na našom čele a na brade. Zvyčajne sme zavolať im čierne bodky, whiteheads a akné.

Čo je Comedonal akné?

Príčiny akné, najmä komedonálního akné, sa môže líšiť od človeka k človeku. Niektoré z hlavných typov a ich príčiny sú:

  • Whiteheads: Väčšina z vás môžu mať mal, zatiaľ čo niektorí šťastlivci môže len unikol svoje spojky! Jedná sa o neškodné vyzerajúce biele škvrny na koži. Naša koža má póry, ktoré obsahujú prírodný olej žľazy. Niekedy oleja vylučované žľazami našej pleti uviaznuť pod vonkajšej vrstvy kože. Tento olej sa objaví belavý na povrchu.
  • Čierne bodky: Sú čierne škvrny, tiež známy ako Open komedónov. Nie sú zápalové a sú zvyčajne prominentnej v T-zóne. Oleje a mazu z našich žliaz niekedy upchať baktériami, oleje alebo nečistoty pleti. Keď obsah pórov prísť do styku s kyslíkom vo vzduchu, reagujú a sčernie. Niekedy pupienok môže byť tiež trochu žltkastý.

Čierne bodky sú prvé etapy pupienkov a ak sa nelieči, majú tendenciu sčervená a vytvoriť pupienky alebo vriedok. Pupienky sú červené, zapálené akné, ktoré môžu, ale nie je na škodu, keď sa dotkol a môže spôsobiť jazvy alebo škvrny.

load...

Čo je príčinou akné?

Zvyčajne všetci prechádzajú zmenami počas puberty. Hlavné zmeny sú špičky v hormónov, ktoré ovplyvňujú olej žľazy na koži. Olej žľazy nadprodukcii a táto produkcia nadmerné ropy vedie k whiteheads a čierne bodky. Počas puberty, je nutné pochopiť niečí typ pleti a používanie správnych produktov.

Spôsoby, ako ovládať komedonálního Akné:

  1. Očista tvoju tvár dvakrát denne je nevyhnutná pre každého. Naša koža je vystavená znečisteniu, prachu a baktérií, ktoré nesú vzduchu. Tie musia byť očistený od pórov, aby ich udržali zanesený. Upchaté póry viesť whiteheads a čierne bodky. Baktérie, ktoré sú upchaté póry pokožky spôsobujú tie boľavé pupienky a môže mať za následok papuly a pľuzgieriky. Z tohto dôvodu, očista by mala byť nutnosťou v každodennom živote.
  2. Použitie make-up, ktorý môže upchať póry a zabrániť im slobodne dýchať, je potrebné sa vyhnúť, ako je to len možné. Je tiež nutné, aby sa odstránili všetky stopy po tom pred spaním ako zvyšky make-up je veľmi zlé pre kožu a môže viesť k jej predčasné starnutie.
  3. Ak sa objaví niektorý Comedonal akné, je najlepšie zaobchádzať s kyselinou salicylovou. Kyselina salicylová je k dispozícii v medikovaných tváre umýva a čistiace pien, ktoré pomáhajú k liečbe akné. Salicylová pena tváre je dostupný bez lekárskeho predpisu, ale je to celkom mierna. Tak, to je pre vás lepšie sa poradiť so svojím dermatológom, a požiadajte ho, aby vám predpíše liek.
  4. Poraďte sa so svojím lekárom o hormonálne problémy pochopiť akné lepšie. Niektoré z nich majú dedičné problémy s akné, zatiaľ čo pre ostatné, tam je náhly prudký nárast hormónov, čo spôsobuje akné.
  5. Mimoburzovom krémy sú k dispozícii pre čierne bodky a whiteheads, ale to je najlepšie sa poradiť so svojím dermatológom za najlepší návrh.

Akné môže vyvolať pocit neatraktívne. Ale pamätajte, že milióny ľudí zo všetkých vekových kategórií, riešiť rovnaký problém každý deň. Môžete buď utápajú v sebaľútosť alebo robiť niečo konštruktívneho, aby sa zabránilo akné a kontrolovať ju.

Veríme, že to pomôže lepšie pochopiť tieto bežné problémy s akné. Ešte nechajte nám svoj názor nižšie.

load...