Krása

Ako byť editorom krásy

Ako byť editorom krásy

Ok, takže viem, že táto fotografia je z Diabol nosí Pradu, čo je o módnych ľudí (ktorí sú pre poriadok, oveľa viac zastrašujúce než akýkoľvek kozmetický osoby, ktoré sa stretnú). A nemyslím post je tu naznačiť, že táto kniha / film je v žiadnom prípade reprezentatívna, čo je to naozaj chceli pracovať v módnom časopise. (Pre začiatok, nikto vlastne umožňuje nájazd módne skriňa. Máte oveľa väčšiu šancu dostať svoje ruky na niečo z krásy skrini., Což je len jeden z dôvodov, prečo je krása editor je docela úžasné.)

load...

Vážne, som sa zmienil, Diabol nosí Pradu tu, pretože to, čo ten film robil (a následne septembrovom čísle a dokonca Hills) bolo dať ľuďom chuť, čo časopis svet podobne.

A v poslednej dobe sa zdá, že veľa z vás chce byť súčasťou tohto sveta.

Pravdepodobne číslo jedna otázka, ktorú som si požiadal ich, ako byť krása editor. A nie len tak, pretože som začal BeautyEditor.ca-zakaždým, keď som robieval akcie pre verejnosť, keď som bola krása redaktor ELLE Kanade, nikto by sa staral o to, čo som sa prezentovať. Ľudia jednoducho chceli vedieť, ako by mohli, uh, si svoju prácu. A Nedivím sa im, že je krása editor je v mnohých ohľadoch veľmi úžasné.

Je tiež neuveriteľne konkurenčné pole a po pravde povedané, nie je pre každého. Takže tu je niekoľko tipov Ak uvažujete o tom, ako voľbu povolania:

1. To nie je o make-up.

Alebo starostlivosti o pleť, alebo vlasové prípravky, alebo očarujúce udalosti, alebo ako nosiť štýlové oblečenie, popr. Máte predstavu. Je to o písaní.

Dovoľte mi zopakovať: Je to o písaní.

Jeden z najväčších mylných predstáv o editáciu krásy ako práci je, že musíte byť krása expert rozchodiť. Nie je to pravda. V skutočnosti to, čo nájdete je, že väčšina z nás nejako práve spadol do neho ako profesijnú dráhu po tom, čo sleduje prácu v časopisoch všeobecne, a potom sa stal kozmetické odborníci na prácu. Kozmetické editory sú editory ako prvý, a kozmetické odborníci druhých.

Takže ak ste maskérka, estetik, kaderníctvo alebo zapojený v kozmetickom priemysle v nejaký iný spôsob, prepáč povedať, ale je to naozaj nedáva žiadnu výhodu vôbec, ak nebude možné písať a písať dobre , (V práci, čo krása redaktori urobiť, je mix písanie a editáciu, zvyčajne kratšie kúsky kópie sú vyrábané in-house, ale nezávislí novinári sú zodpovedné za dlhšiu dobu, viac do hĺbky články, ktoré krásu editor potom edituje na zverejnenie. )

load...

Strih krása nie je rovnako o preskúmanie produkty. Vzhľadom k tomu, keď už ste niekedy čítať skutočné, poctivé hodnotenie produktu v časopise? Takmer nikdy (to je jeden veľký dôvod kozmetické blogy sa stali populárne, ale skôr na tie, za minútu). Ak sa objavia kozmetické výrobky v časopisoch, je to skôr zmienky produktu, z dôvodov, ktoré môžu zahŕňať: a) to je nový trh, b) je značka, ktorú inzerent alebo potenciálny inzerent, c) zapadá do príbehu o, povedzme, hydratačné , Padajúce hlboko na zozname je d) editor skutočne to skúsil. (Ako už bolo povedané, ak je výrobok je jednoducho úžasná, zvyčajne kozmetický editor bude nájsť spôsob, ako to patrí niekam., Ale keď je umiestnená v mori nevyskúšaných produktov, to môže byť veľmi ťažké pre čitateľa oddeliť zrno od plevy.)

Ďalšia vec, že ​​strih krása nie je o tom je pôvab. Iste, je to tam v poriadku, nemôžem vám povedať počet stážistov som pracoval v priebehu rokov, ktorí sa stali sklený pohľad na obyčajné množstvo produktov, ktoré časopisy pošlú, alebo podlízavo publicistov či fantázie udalosti dostaneme vyzvané k miestu, kde šampanské tečie a Swag vrecia sú naplnené až po okraj s bezplatných vzoriek. To všetko je veľmi pekný, a to je rozhodne súčasťou vašej práce ako kozmetický editor rozvíjať dobré vzťahy s kozmetických značiek (jednak preto, že by mohla inzerovať v publikácii a tiež preto, že vám pomôže generovať veľký príbeh nápady). Ale ak ste príliš zmieta v tomto ohľade, je to tak jasné a škodlivá pre vaše kariérne vyhliadky.

Jednoducho povedané, to, čo je potrebné, je mať inštinkt pre krásu písanie, a to je oveľa ťažšie, než sa zdá. Ak si myslíte, že je to ľahké byť schopný písať o 23. Maskary začatí rok v svieže, pútavé, presvedčivý spôsob, zamyslite sa znova.

2. Nemusíte si novinársku mieru.

Ale treba robiť stáž.

Mnoho ľudí sa chcú dostať do časopisov po práci v nejakom inom odbore prvé, čo je to, čo som urobil. A je mi ľúto povedať, ale že skúsenosti trochu znamená squat. Nikto sa chystá najať na pozícii mid-level z ničoho. Tam je jednoducho nie je ako sa asi potrebu sať to, byť pokorný a robiť stáž (čo je zvyčajne neplatené). Ex-stážisti sú pri bazéne, z ktorého redaktori čerpať najať entry-level pozície ako redakčný asistent či asistentka strihu.

V Kanade, budete musieť dostať sám seba do Toronta (aj keď existuje niekoľko pracovných miest, aby sa mal vo Vancouveri a Montreale, Toronto je miesto, kde väčšina príležitosti leží). Zvyčajne môžete nájsť stáží zoznamy MastheadOnline.com alebo JeffGaulin.com, alebo stačí zavolať na časopisy, ktoré vás zaujímajú, a spýtajte sa.

Ak chcete získať stáž, áno, to pomáha, ak máte nejaký druh žurnalistiky alebo anglickej stupňa (aj keď nemám ani jeden). Oveľa dôležitejšie je demonštrovať nejaký druh písania znalosti a ideálne, publikované práce. (I K tomu sa dostanem ďalšie.)

Tiež dobrý nápad: vziať niektoré kurzy v nakladateľstve programe Ryerson Magazine. Ich kurzy na overovanie faktov a editácia kópie sú obzvlášť vynikajúce.

Sa vracia do školy a získať post-absolvent titul v žurnalistike vám nohu? Nie, budeš ešte musí byť stážista pri spustení von, takže by som povedal, nestrácajte dva roky a 20 €.not, ak je to jediný dôvod, prečo to robíte. (Mám priateľov, ktorí sme mali veľký čas v grad škole, ale v Kanade, je to naozaj nie je nutným krokom k získaniu zamestnania.) Dobrou správou však je, keď sa ideš do toho s niekoľkých rokoch iné skúsenosti pod pás, budete pravdepodobne porastú rýchlejšie cez pozície, či a kedy robíte pristáť tú prácu. Aspoň to bolo v prípade stážistov som pracoval s, tých starších tendenciu byť vyspelejší, lepšie spisovatelia, a s menším prístupom.

Rýchly slovo o pozícii: je to naozaj môže zlomiť, alebo vás ako stážista. Nemôžem dostatočne zdôrazniť, že by ste sa mali liečiť svoju stáž ako uchádzač: ukázať sa na čas, byť zdvorilý a profesionálne, a čo je najdôležitejšie, byť aktívnejší pri pýtať editor, čo môžete urobiť, aby sa jej život. To, čo robíte, je si všimol, aj keď sa môžete cítiť úplne nedocenený a bezvýznamný. Redaktori sú proste super-zaneprázdnený, a zrejme vyčerpaný bývalých interných hororové príbehy (verte mi, že všetci máme nejaké). Ale ak môžete postupne získať ich dôveru a rešpekt, budú vám pomôže získať prácu neskôr. Je to pravda!

3. Ešte predtým, než ísť na stáž, začať blog.

Možno ste si všimli? Mnoho bývalých editorov (vrátane moi) skočil loď zo štábnych funkciách na Divokom západe, ktorý je internet. (Aj naďalej tiež voľnej nohe pre rôzne tlačených publikáciách.) Tento trend je jasne smerom na webe, a zároveň časopisy neboli nikdy najstabilnejší miesta zamestnania, sú to práve teraz obzvlášť nestabilné. Tam to jednoducho nie je veľa príležitostí k pohybu alebo povýšenie, a to najmä, keď sa pohybujete do radov, a väčšina publikácie sú stále pomerne silo-ed tým, že tlačové ľudia nie sú naozaj pracovať na webových veci a naopak.

Počnúc blog je výhodné v tom, že:

A) je to skoro ako mať svoj vlastný osobné časopis, ktorý vám pomôže rozvinúť (písanie, balenie, označovanie pohotový titulok vytvárajúce) schopnosti, ktoré redaktori hľadajú (a skutočnosť, že budete mať webové skillz, ktoré sú veľmi odlišný od tlače písomne, je obrovský bonus)

A

B) možno zistíte, že nemáte ani chcú alebo potrebujú ísť tradičné tlačovú cestu, aby sa stal krásu editor.

Úprimne povedané, myslím, že sme v prechodnom období teraz, ak to nie je celkom jasné, ako časopisy budú transformovať, aby vyhovovali potrebám internetovú generáciu. Ale ja by som dal peniaze na kyvadla kývať na web bočné takže dostať sa do dverí, teraz je šikovný.

4. Ak ste stále záujem o získanie zamestnania zamestnanca, nebojte sa na ihrisku, ihrisko, ihrisko.

Stáže trvajú len tri alebo štyri mesiace, ale entry-level kozmetické pracovné miesta prísť takmer nikdy. Naozaj, je to veľmi ťažké pristáť polohy, čo potrebujete vedieť.

Ale ak ste sa stanoví, hlavná vec, ktorú budete musieť urobiť, je smola príbeh nápady pre vydavateľa. Nie je to len editor ste pracoval s behom stáže, ale u iných publikácií tiež. (Bolo by dobré, aby sa pokúsila splniť tie v ďalších publikáciách, zatiaľ čo vy ste stále internovať, a to najmä v prípade, že sú v rámci jednej spoločnosti, ako face-to-face pripojenie je vždy najlepšie.)

Keď som bol u ELLE, bol som zúfalec dobrých spisovateľov, a nikto mi hodil. Bolo to absurdné! Takže možnosti sú tam, len uistite sa, že ihriská sú dobre preskúmané a vhodné pre časopis cielite. Veľkú pitch vás zavedie ďaleko, ale naozaj zlý, kto vás môže na čiernu listinu. Urobte svoju domácu úlohu ako prvý.

5. Uvedomte si, že je kozmetický editor nie je všetko.

Naozaj, nie je tomu tak. (A Hádam, že Kim Kardashian je úlohou prispievať krásu editor OK! Je veľmi odlišný život priemerného krása Gal je.)

Rovnako ako mám rád to, čo robím, táto práca nie je pre vás, ak:

A) Chcete si zarobiť veľa peňazí. Myslím, že je v Spojených štátoch, ale nástupné platy pre zamestnanosť entry-level asi € 30, ak budete mať šťastie. Pozeráte sa na 50 € rozsahu pre pozíciu editora.

B) Ak prácu 9-to-5. Vidíš, tie udalosti, ktoré máme ísť za kozmetické redaktorov? Sú to skvelé, ale stále je potrebné, aby si svoju prácu na konci dňa. Takže väčšina beauty editorov nakoniec museli pracovať dlhé hodiny, aby vykonaná činnosť, ktoré by inak mohli robiť počas bežnej pracovnej doby.

C) Chcete stabilitu. Časopisy sú niečo ako (dúfajme) benevolentné diktatúry. Čo sa editor-in-šéf hovorí, pokračuje. Niekedy je to skvelé a inokedy to nie je. Jednoducho nikdy neviete, s časopismi-rovnako ako akékoľvek tvorivej činnosti, veci sa môžu zmeniť na pětníku.

Existuje mnoho iných spôsobov, ako sa podieľajú na kozmetickom priemysle, rovnako ako kozmetický PR, alebo uvedenie na trh, alebo pracujú s verejnosťou priamo ako poskytovateľ služieb. Takže rozhodne výskum tieto voľby rovnako. Ako už bolo povedané, ja osobne si nedokážem predstaviť robiť niečo iné, takže aj keď je blázon ťažké sa dostať do tohto odvetvia, myslím, že stanovenie vám môže trvať veľmi, veľmi ďaleko.

Tak teraz mi povedz (ak ste dočítali až sem!):

Je to niekedy prekročil svoje mysle, že by ste chceli, aby sa stal kozmetický editor? Stále pocit, že cesta? Možno, že niektorí z mojich čitateľov kozmetických editor môže vážiť sem. Akúkoľvek inú radu pre začínajúcich editor-typy sa chcete podeliť?

load...