Zdravie a wellness

10 účinných domácich liekov na Pyorrheu

10 účinných domácich liekov na Pyorrheu

Pyorrhoea - väčšina z nás ešte naraziť na tento termín však veľké množstvo ľudí dochádza k tomuto problému. Zmätený? No, "pyorrhoea" je zubná stav, ktorý je spôsobený baktériami. Zjednodušene povedané sa jedná o zápal ďasien, ktorý väčšinou postihuje blany obklopujúce korene zubov. To vedie k vypúšťaniu hnisu a uvoľnenie zubov. Tiež známy ako paradentózy, bežné príznaky tohto ochorenia patrí krvácanie pri čistení, boľavé ďasná, zápach z úst, bolesť pri jedle a opuchnuté, červené alebo zapustené ďasná.

Hlavnou príčinou pyorrhoea je akumulácia bakteriálneho plaku, ktoré väčšinou nastáva v dôsledku zlá ústna hygiena. Môžu existovať aj iné príčiny, ako je nesprávne alebo uponáhľané kefovanie, nesprávne použitie špáradlá, neliečených zranenia ďasien alebo stagnácie potravinárskych častíc. Zubná zdravie závisí aj na stravovacie návyky do značnej miery. Spotreba prebytku cukru a ďalších nezdravých potravín môže zvýšiť počet zárodkov v ústach, čo vedie k pyorrhoea. Nedostatok niektorých vitamínov alebo minerálnych látok pôsobí tiež ako spúšťacie faktory. Dobrou správou je, že sa nejedná o závažné ochorenie a môže byť ľahko vyliečený pomocou niekoľkých jednoduchých domáce opravné prostriedky sú uvedené nižšie.

Pyorrhea Liečba domáce opravné prostriedky:

1. Citrónová šťava:

Raw citrónová šťava je účinná pri liečbe pyorrhoea. Môžete si vziať trochu citrónovej šťavy na dosah ruky a jemne vmasírujte po celom ďasná. To vám dá pocit pálenia na začiatku, ale nakoniec sa zastaviť krvácanie. Pri pravidelnom používaní bude určite zlepšiť stav ďasná a zuby.

load...

2. Horčičného oleja:

Masírovať ďasná s horčičným olejom je tiež účinná pri liečbe pyorrhoea. Potom, čo si čistíte zuby, môžete si vziať nejaké horčicový olej a pridajte štipku soli na to. Masírujte ďasná touto zmesou s špičku ukazováka. V prípade nadmerného bolesť ďasien, môžete namočiť do ucha bud alebo vatový tampón v tejto zmesi a jemne masírujú ďasná.

3. Guava:

Byť bohatý zdroj vitamínu C, guava je považovaný za vynikajúci tonikum pre vaše zuby. Žuvacie nezrelé guava ovocie sypané štipkou soli je tiež skvelý domáci liek na pyorrhoea. Môžete tiež žuť súťažných listov guava ovocie. To bude mať vaše zuby zdravé a zastavuje krvácanie ďasien.

4. Alum a granátové jablko Kôra:

Jedná sa o účinný prostriedok k vyliečeniu pyorrhoea. Len sa 500 gramov sušenej kôra granátového jablka a 10 gramov každého z kamenca (phitkari), čierneho korenia a soli Epsom (sendha Namak). Brousící týchto zložiek za vzniku jemného prášku a sitko ju. Dvakrát čistiť zuby denne s týmto práškom pravidelne priaznivým výsledkom.

load...

5. Mrkva a špenát:

Mrkva a špenát sú skvelé pre ústnu hygienu. Si môžete pripraviť polievku mrkvy a špenátu a mať ako súčasť svojho jedálnička. Prípadne môžete zmiešať rovnaké množstvo mrkvovej šťavy a špenátu a každý deň pre dosiahnutie najlepších výsledkov pitie tejto zmesi.

6. Sezamovým olejom:

Kloktanie sa sezamovým olejom, je tiež prospešné pri liečení pyorrhoea. Naplniť ústa sa sezamovým olejom a držať po dobu asi 10 minút. Svišťanie olej vnútri úst po dobu niekoľkých sekúnd a potom vypľuť. Tým sa upokojiť vaše ďasná a zastaviť krvácanie ďasien. To je jeden z najlepších domáce opravné prostriedky pre pyorrhea tiež účinné pri liečbe iných zubných problémov.

7. Ricínový olej, gáfor a Honey:

Pripraví sa pasta zmiešaním 200 ml ricínového oleja, 100 ml medu a 5 g gáfru. Ponoriť vetvičku Neem v tejto paste a táto zmes sa trieť na zuby a ďasná. To by malo byť vykonané každý deň pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

8. Orange a banánovej šupky:

Môžete olúpať kožu pomaranča a votrite ho na ďasná na liečbu pyorrhoea. Tým zotrie zuby s vitamínom C a zastaviť krvácanie. Vnútorná vláknitá strana banánovej šupke je tiež účinná pri liečení ustupujúce ďasná. Vnútorné vláknitý šupka z banána pomáha udržiavať zubné zdravie. Takže sa uistite, jesť banán s týmto threadlike šupkou.

9. Banyan Bark:

Varí sa niekoľko kúskov banyánový kôry v nádobe naplnené vodou na asi pol hodiny. Nechajte ho vychladnúť na chvíľu. Kmeň a filtrovať vodu a kloktať s ním. To je veľmi účinná pri liečbe pyorrhoea.

10. Cibuľa:

Cibuľa je ideálny aj pre liečbu pyorrhoea. Všetko, čo musíte urobiť, je držať kus cibule alebo cibuľou semien tj Kalonji v ústach, pod zuby. Nechaj to, až sa sliny začne kvapká z úst. To pomôže pri znižovaní zápalu ďasien.

Dodržiavaním vyššie uvedené opravné prostriedky, môžete určite dostať vyliečený z pyorrhoea doma. Treba mať na pamäti, že zdravá strava a udržiavanie zubnej hygieny sú rovnako dôležité pre zdravie zubov. Uistite sa, že čistiť zuby aspoň dvakrát denne a zvýšiť príjem zdravých ovocia a zeleniny, aby pyorrhoea na uzde.

load...