Zdravie a wellness

Zen meditácia a jej výhody

Zen meditácia a jej výhody

Beh cez svoj deň, ako to je 100 metrov závod nie je spôsob, ako žiť. Bude sať energiu z vás, a tak vám života. V kombinácii s bzučanie náhodných myšlienok zaplavujú svoju hlavu, a tie sú stratení! V takomto scenári, všetko si prajete nejaký kľud, zameranie, a pokoj. Našťastie pre vás, tu je komplexným sprievodcom na 1500 rokov staré vyskúšané a osvedčené praxe zenovej meditácie, ktorá prinesie pokoj do svojho života.

Čo je Zen meditácie?

Tiež známy ako - zazen, čo znamená meditáciu v sede

Existuje celý rad spôsobov, ako robiť meditáciu - niektoré veľmi populárne s vernými nasledovníkmi, a mnoho z veľkej časti neznáme. Byť si vedomý svojho dychu a tela je základom meditácie. Dodáva pozitivitu na život a omladzuje vašu bytosť. Zen meditácie je súčasťou čínskeho budhizmu a má svoje korene v duchovnosti.

load...

Legenda hovorí, že Bodhidharma, je južná indický kráľ, ktorý cestoval celú cestu do Číny, aby šíril, skutočné 'budhizmus, predstavil koncept zazenu. To bolo praktizované v budhistických kláštorov mníchmi ako spôsob života. Postupom času sa táto prastará prax šíri cestovanie a učenie Zen majstrov, a nakoniec našiel miesto v obytných miestnostiach bežných občanov. Poďme sa pozrieť na to, ako to urobiť.

Ako urobiť Zen meditácie

  • Príprava

Tento proces je pomerne jednoduchý a zameriava sa predovšetkým na držanie tela a nehybnosť. Nájsť dostatočne osvetlenej miestnosti s príjemnú teplotu. Vezmite strednej veľkosti vankúš, tradične nazývaný, zafu ', a umiestniť ho na podložke, že budete sedieť na. Vankúš zaisťuje, že boky sú zvýšené, a kolená smerovať dole k zemi. Nosiť voľné, vzdušné a pohodlné oblečenie a sedí na vankúši buď v plnej Lotus Pose (Padmasana) alebo Half Lotus Pose.

load...
  • Sitting Right

Za celý Lotus Pose, položte obe nohy na protiľahlých stehnách, na oboch stranách. Half Lotus pozícia je, keď umiestnite na jedno z vašich členkov na protiľahlej stehno. Ak sedí takto dostane nepríjemné, kľačiaci pozíciu, alebo sedí na lavičke s hlbokým výstrihom bude tiež robiť. V ideálnom prípade sa odporúča poloha v sede. Uistite sa, že váš chrbát vzpriamené a vo zvislej polohe. Udržať telo vyvážené, nie príliš uvoľnený alebo napätá.

  • Hand Posture

Ruky potrebujú tvoriť kozmickej MUDr. K tomu, aby vaše dlane smerujú nahor, a udržať pravú ruku na ľavej ruke. Teraz si obaja končeky palcov sa vzájomne dotýkať ľahko, tvoriace takmer priamku. Pri udržiavaní tejto formácie ručné neporušený, umiestniť zápästia na stehná a vnútorné hrany svojich rúk proti žalúdka. Nenechajte rúk mudra narušiť, lebo je ukazovateľom stability svojej mysle. Ak ste sa nechal ruku uvoľniť svoj Múdry, vaša myseľ nie je sústrediť dosť na postavenie.

  • Eye Gaze

Zen meditácie, oči nie sú úplne zatvorené. Čiastočne zatvorené oči pomôžu zostať v strehu a vyhnúť sa ospalosť. Majte oči privreté a nasmerovať svoj zrak diagonálne nižšia, smerom k zemi. Nemusíte sa sústrediť na nič konkrétne. V ideálnom prípade je najlepšie sedieť v prednej časti múru, aby nedošlo k rozptýleniu.

  • Pravá Dýchanie

Najdôležitejším aspektom zenovej meditácie dýcha. Uistite sa, že vaše ústa sú zavreté, keď tak urobíte. Dýchať iba nosom. Kým inhalácia deje prirodzene, sústrediť sa na vydychovaní. Nájsť rytmický vzor a nasledovať ho. Uistite sa, že budete udržiavať počet nádychu na zvýšenie povedomia.

  • Nastaviť svoju myseľ

Ako budete sedieť v meditačnej pozícii a dýchanie, myšlienky hlboko vo svojom podvedomí sú povinní zabrúsiť a pohrajte sa vo vašej hlave. Nesledujú tieto myšlienky a to buď tým, že sa do nich alebo sa im vyhnúť je ako, že bude mať vplyv na vás ešte viac. Nech si ujsť ako tečúcej rieky.

Aby bol tento proces jednoduchší, odporúčam vám venovať väčšiu pozornosť vaše držanie tela a dýchanie, keď vaša myseľ kolíše. To bude stačiť a pomôže vám s tichou meditáciu. Ako si udržať robiť zazen, pocity zmierniť a myseľ sa stáva pohodové. V ideálnom prípade by začiatočníci mali stráviť 15 - 30 minút na zenovej meditácie. Majte prehľad o čase s budíkom.

Zen Music

Zen hudba sa skladá z kolekcie hudby písané pred stáročiami mníchmi. To je všeobecne myšlienka byť upokojujúce, ale autentický klasická forma hral na flautu shakuhachi () môže znieť nepríjemné nové poslucháča. Non-technický spôsob, ako hrať na kontrolu dychu flauta (suizen) asistenti počas meditácie, a tie by mohli dať, že skúsiť. Skontrolujte, či sa na video nižšie a know-how.

MUSIC tlačový server zapojený youtube.com

Ako to pomôže?

Táto jednoduchá meditácia môže vyriešiť hlavné psychické problémy. Zen meditácie je ďalej byť len liek rovnom povrchu. To vám pomôže vysporiadať sa s hlboko zakorenené úzkosti a depresie, ale aj v hľadaní odpovedí na otázky, ktoré boli trápia vás. To vás odpojí sa životom, prináša vnútorné uvedomenie a empatie, a pôsobí ako katalyzátor žiť život naplno.

Zen meditácie vás urobí vedomostí o azyl a pochopiť podstatu života. To vám povie o svoje miesto a účel vo svete. To vám pomôže oddeliť od očakávaní a doprajte si láskavo. A najdôležitejšie zo všetkého je, že vám pomôže žiť v prítomnom okamihu a udržiava úzkosť na uzde.

Poďme sa teraz pozrieť na niektoré často kladené otázky týkajúce sa mediácie Zen.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Je Zen náboženstvo?

Zen je viac duchovné než náboženské a vodítko pre pokojné bývanie. Je to voľba životného štýlu mimo náboženstva a pokus pochopiť život bez jazyka alebo logiky ako bariéry.

Čo je Zen budhizmus?

Zen budhizmus je praktická skúsenosť sebaobjavovania a pochádza zo školy Mahayana budhizmu.

Prečo Budhistickí mnísi meditovať?

Budhistickí mnísi meditovať dosiahnuť osvietenie, najvyššiu zmysel života, v súlade s nimi.

Čo je Zen budhizmus učí?

Zen budhizmus hlása originálne a untampered učenie Budhu s meditáciou ako jadro.

Kto je zakladateľom Zen buddhizmu?

Bodhidharma, indický mních, založil koncepciu Zen budhizmu v Číne, už v šiestom storočí BC

Zen hľadisko iným náboženstvám

Zen je vnímavý a súhlasí s tým, čo iné náboženstvá hovoria. Je to pevne verí v základných princípoch každého náboženstva bez ďalších ozdôb.

Spočiatku to môže byť ťažké vypnúť svoj názor na určitú dobu a ticho sedieť, ale nie prestať snažiť. Zbaviť sa posadnutosti dostať správnu metódu. Aby sa to stalo samo o sebe; to bude nakoniec zapadne na svoje miesto. Aj keď je to päť minút, dostať svoje dýchanie v poriadku, a tie sú dobré ísť.

load...