Zdravie a wellness

Zen jóga - čo je to a aké sú jeho výhody?

Zen jóga - čo je to a aké sú jeho výhody?

Tisíc rozptýlenie, a to vždy v úmysle alebo premýšľanie o minulosti. Keď ste naozaj v túto chvíľu? Zen Jóga, staroveký liečebný postup z Japonska, zdôrazňuje, že je dôležité zostať v prítomnosti a je úplne vedomý toho.

A prečo ju budete potrebovať? Budete robiť, pretože to vám dáva obrovskú kľud a pokoj. Bude to udržať si sebavedomie a motiváciu. Všetko, čo potrebujete, sú len tie dosiahnuť niečo v živote, nie?

Zen Jóga je výsledkom rôznych wellness experimenty výnimočných duchovných majstrov z celého sveta, ktorá sa vyvinula do veľkého samostatného rozvíjanie praxe. Poďme sa pozrieť na to tu máme?

load...

Čo je Zen joga?

Ako Zen jóga prišiel byť, je zaujímavý príbeh. Zen je odvodený od sanskritského slova,, Dhyan. ' Gautama Budha praktizovaný a propagovaná, Dhyan 'alebo meditáciu. Neskôr mních Bodhidharma ho vzal do Číny, kde sa stal, Chan. '

Potom sa rozšírila do Japonska a prišiel byť známy ako Zen joga. Termín bol najprv vytvorený Zen master názvom Masahiro Oki. Zen Jóga je v podstate praxe bez očakávania.

load...

To vlaky úplne ponoriť do určitej činnosti, bez toho, aby myslel na výsledky, dopady, alebo ocenenia. Je to tým, že s dôrazom na fyzickom usporiadaní, tok energie v tele, a uvedomenie.

Fyzické cvičenie Zen joga vám pomôžu otvoriť, odblokovať telo, a pripraviť ju na meditáciu v sede. Je to jemný proces, ktorý sa zaoberá vedomím tela a jeho pocitov.

Poďme sa pozrieť na Zen Yoga teraz predstavuje.

Zen Jóga

Cvičí jogu s prázdnou myseľ, je Zen Yoga. Necvičí sa predstavuje pre dobré zdravie a flexibility. Spúšťať ich z dôvodu ich a nič viac robiť. Všetko dobré, že príde s praxou bude tak ako tak stane.

  1. Baddha Konasana (Cobbler Pose)
  2. Ananda Balasana (Happy Baby Pose)
  3. Dhanurasana (Bow Pose)
  4. Purvottanasana (Hore Plank Pose)
  5. Utkatasana (predseda Pose)
  6. Trikonasana (trojuholník Pose)
  7. Ardha chandrasana (Half Moon Pose)

1. Baddha Konasana (Cobbler Pose)

O póze: Baddha Konasana alebo ševci Pose pripomína postoj obuvník pri práci. To tiež vyzerá ako motýľ krídlami hádzanie. Baddha Konasana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť ráno na lačný žalúdok. Urob to po dobu 1 až 5 minút.

Výhody: baddha Konasana stimuluje srdce a prostatu. To sa tiahne kolená a zmierňuje úzkosť. Póza zvyšuje flexibilitu bokov a otvára dolnej časti chrbta.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: baddha Konasana

Späť na obsah

2. Ananda Balasana (Happy Baby Pose)

O póze: Ananda Balasana alebo Happy Baby Pose vyzerá pozíciu dieťaťom na posteli s aktívnymi končatín. Je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť pózu ráno alebo večer na lačný žalúdok. Držte ho aspoň 30 sekúnd.

Výhody: Ananda Balasana otvorí svoje vnútorné strany stehien a ťahá vaše hamstringy. Upokojuje chrbticu a upokojuje mozog. Póza tiež zvyšuje silu svojich paží.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Ananda Balasana

Späť na obsah

3. Dhanurasana (Bow Pose)

O póze: Dhanurasana alebo Bow Pose sa podobá strunový luk, ktorý je pripravený, aby sa zamerala na šípku. Je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Praktizovať tento mocný ásany skoro ráno na lačný žalúdok. Držte ho po dobu 15 až 30 sekúnd.

Výhody: Dhanurasana aktivuje systém a drží čo najďalej od letargia. To omladzuje vašu chrbticu a zvyšuje jej elasticitu. Póza takisto posilňuje ramená a lieči obezitu.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Dhanurasana

Späť na obsah

4. Purvottanasana (Hore Plank Pose)

O póze: Purvottanasana alebo vzostupný Plank Pose vyzerá ako doska vykonáva v opačnom smere. Je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Praktizovanie tohto ásany ráno na lačný žalúdok a večer po 4 - 6 hodinách medzerou od posledného jedla. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Purvottanasana uvoľní svoju myseľ a pripravuje vás prijať nové výzvy. Posilňuje nohy a ťahá zápästia. Póza tiež odstraňuje únavu a depresie.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Purvottanasana

Späť na obsah

5. Utkatasana (predseda Pose)

O póze: Utkatasana alebo predseda Pose je ásany, kde musíte sedieť na pomyselnej stoličke. Je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a večer po odstupom 4 až 6 hodín zo svojho jedla. Držte ho po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Utkatasana posilňuje vaše lýtka a trup, roztiahne hrudník, a stimuluje vaše brušné orgány. Póza tiež tóny kolená svalov a vyrovnáva telo.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Utkatasana

Späť na obsah

6. Trikonasana (trojuholník Pose)

O póze: Trikonasana alebo trojuholník Pose je Asano, ktorý sa podobá geometrický trojuholník. , Trikona 'je sanskrtské slovo, ktoré znamená trojuholník. Táto póza je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Držte ho aspoň 30 sekúnd.

Výhody: Trikonasana znižuje krvný tlak a lieči zažívacie ťažkosti. Odstraňuje tuk z pásu a bokov. Ásana zvyšuje koncentráciu a zlepšuje pohyblivosť bedrových kĺbov.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: Trikonasana

Späť na obsah

7. Ardha chandrasana (Half Moon Pose)

O póze: Ardha chandrasana alebo Half Moon predstavovať, ako už názov napovedá, je Asano, ktorá vyzerá ako polmesiac. Póza je začiatočník úroveň Hatha joga Asano. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a večer po odstupom 4 až 6 hodín od posledného jedla. Držať pózu za 15 až 30 sekúnd.

Výhody: Ardha chandrasana posilňuje svoje zadok a brucho a ťahá vaše hamstringy a lýtka. Póza zmierňuje stres a zlepšuje svoje koordinačné schopnosti.

Ak chcete vedieť viac o pózu a jeho riadenie, nájdete tu: ardha chandrasana

Späť na obsah

Zen Meditácia

Akonáhle budete cvičiť tieto zenovej jogy ásany pravidelne, vaše telo sa stáva pripravení sedieť a meditovať pohodlne bez akýchkoľvek fyzických problémov. Zen Meditácia je jedinečné Zen jogy a je tiež známy ako zazen.

Ak chcete vedieť viac o zenovej meditácie a jej riadenie, nájdete tu: Zen Meditácia

Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa zenovej jogy.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Je Zen Yoga náboženské?

Nie, Zen Jóga je duchovnej praxe.

Môžem cvičiť jogu zen prekonať svoje psychické problémy?

Áno, ale iba po konzultácii so svojím lekárom a školenie pod certifikovaným inštruktorom.

Zen Yoga, od vekov, bolo riešenie pre lepšie bývanie. Strávil nejaký čas cvičiť zen každý deň ide dlhú cestu pri zvyšovaní vašu osobnosť a život. Máte tento jeden život teraz a je potrebné pokúsiť sa žiť naplno. Zen Jóga je najlepším nástrojom, ktorý vám pomôže s tým, takže dostať sa cvičí to.

load...