Zdravie a wellness

Význam symbolu OM - ako ho používať?

Význam symbolu OM - ako ho používať?

Om - matrice pre všetky zvuky. Hovorí sa, že keď tento zvuk je diverzifikovaná, tvoria všetky slová používané v jazyku. Ak ste sa zapísal sa do jogy, je veľmi pravdepodobné, že budete začínať a končiť svoj režim spievanie Om. Mohlo by to byť jednoduchý postup, ale má veľa viac. Tento článok vám povie všetko o tejto malej, ale výkonný slabiku - Om.

Zodpovedanie zásadné otázky na univerzálnom Symbol

 1. Aký je význam OM Aum?
 2. Čo je Anatómia symbolu Om?
 3. Ako spievať Om?
 4. Čo je moc spievanie Om?
 5. Aké sú prínosy pre zdravie spievanie Om?
 6. Ako používať Om?
 7. Aká je história Om?

Aký je význam OM Aum?

Hovorí sa, že predtým, ako začal svet, Brahma - stvoriteľ, absolútna realita - bol jeden, a povedal: "Ja som jeden, ale môže sa stať veľa?" Táto myšlienka vytvorila vibrácie, ktoré sa usadil do zvuku. Tento zvuk bol Om. Vytvorenie svete začalo s touto vibrácií - Om.

Keď spievate Om, vibrácie z tohto zvuku koreluje s pôvodnými vibrácie, ktoré zneli vo vesmíre, keď bol stvorený svet. Zvuk Om je často nazývaný Pranav alebo tá, ktorá vedie cez dychu (prané) a udržiava život. Om je tiež zastúpenie štyroch štátov Najvyšší Bytosti.

load...

O je dvojhláska a je zvyčajne napísaná ako AU v sanskrte. Dvojhlásce je kombinácia dvoch samohlások, ktoré robia zvuk jednej samohlásky. Niektorí ľudia sa odvolávajú na Om ako OM, a iní ako AUM, ale rozdiel medzi nimi je len v preklade.

Správna výslovnosť Om je, OOM ', ako je v domove.

Späť na obsah

Anatómia symbolu Om

Tu prichádza anatómie symbolu Om. Om predstavuje tri stavy vedomia.

A - je stav bdenia (vyslovuje sa, A ', ako v účtovníctve), U - je stav sen (vyslovuje sa, U', ako je v by) M - je stav hlbokého spánku (vyslovuje sa, M 'ako v súčte)

load...

Zvyčajne, keď je Om skandovali, že je ticho medzi dvoma Oms. Toto mlčanie predstavuje stav Turiya alebo štvrtý stav, o ktorom je známe, že je stav blaha. V tomto stave sa človek stotožňuje sa s Najvyšším.

Späť na obsah

Ako spievať Om

 1. Pozrite sa na pokojnom mieste. Sedieť pohodlne. Najlepšie pozície predpokladať bude sedieť s nohami prekríženými a chrbte vzpriamene.
 1. Je dôležité, aby bolo pohodlné, takže je odporúčané, aby si vo voľnom oblečení vo svetlých farbách. Treba dať všetky kanály vo vašom tele zdarma.
 1. Položte pravú dlaň ľavej strane, a to ako smerom hore, a vedľa pupka.
 1. Teraz zavri oči a relaxovať. Uistite sa, že vaše telo a myseľ sú v pokoji.
 1. Vezmite do úvahy všetky vibrácie, ktoré sa dejú v každej časti vášho tela.
 1. Akonáhle ste si vedomí každého zvuku vo vašom tele, dýchať, a počítajte do päť. Potom vydýchnite, ako ste počítať do siedmich. S časom, a pokúsiť sa zvýšiť počet. Do tohto trikrát.
 1. Pri výdychu tretíkrát, cítiť vibrácie v bruchu, ako spievate "AAAAA".
 1. Vydýchnuť a odpočinúť si po dobu niekoľkých sekúnd.
 1. Dýchajte zhlboka a pomaly. Pri výdychu, cítiť vibrácie v krku a hrudníka, ako spievate "OOOOO".
 1. Vydýchnuť a odpočinúť si po dobu niekoľkých sekúnd.
 1. Dýchajte pomaly a zhlboka znova. A pri výdychu, cítiť vibrácie v krku a hlavy, a skandovať "Mmmmm". To môže spôsobiť, že budete pociťovať závrat, na prvý, ale môžete popíjať trochu vody a zastaviť spievanie
 1. Vydýchnuť a odpočinúť si po dobu niekoľkých sekúnd.
 1. Dýchajte pomaly a zhlboka znova. Pri výdychu, spievať Om. Uvedomte si, že 80 percent svojho chorálu malo AÚ a 20 percent by mala byť M.
 1. Spievať om trikrát, a potom pomaly zvyšovať ju na deväť. Akonáhle skončíte s meditáciou, normálne dýchať, ako sa sústrediť na to asi päť minút.

Späť na obsah

The Power Of spievanie Om

 1. Keď spievate Om, hovorí sa, že budete pustiť všetkého svetského. Začnete sa zamerať viac, a vaše telo bude omladená. Budete žiť s novým elánom.
 1. Ak máte spievať Om 50-krát, najmä keď sú nízke a depresii, budete sa cítiť živé a napätím takmer okamžite. Om je mocný tonikum, a keď ju spievať, budete stelesnením čistoty a svetla.
 1. Ľudia, ktorí skandovať Om majú sladkú, napriek tomu silný hlas. Ak máte spievať Om pri cvičení, bude to robiť myseľ pokojná a vyrovnaná, pretože prepožičiava spiritualitu, ktorá vás vedie k maximálnej sebarealizáciu.

Späť na obsah

Zdravie Výhody spievanie Om

1. To pomáha znížiť stres a nastaví príjemne naladí

Štúdia tvrdí, že spievanie Om s veľkou koncentráciou pomáha znižovať hladinu adrenalínu v tele, čo zase znižuje stres. Keď spievate Om, tie sú zvyčajne v pokojnom, odľahlom mieste, a vaša myseľ je bez rozptyľovania, ktorý vám dáva pocit pokoja a zbožný.

Ak vaša práca je stresujúce, aby to zvyk spievanie Om prvá vec každé ráno. Vaša endorfíny sa zvýšila, a budete sa cítiť uvoľnene a svieži po celý deň. Om tiež pomáha vyvážiť hormóny. To znamená, že žiadne ďalšie zmeny nálady! Keď sa zostať v dobrej nálade, vaše interpersonálne vzťahy automaticky zlepší.

2. Zlepšuje koncentráciu

Keď spievate Om, máte tendenciu odlúčiť sa od všetkých myšlienok, ktoré vás obťažujú. Postupom času, máte tendenciu sa sústrediť, a vaša úroveň koncentrácie zlepší.

3. Miechy je posilnená

Keď spievate OM,, A 'vibrácie sa hovorí, že vplyv na miechu. Ako ste to zvykom spievať Om, aby sa vaše miecha zefektívniť.

4. Chanting Om je skvelý Detox pre vaše telo

Keď meditujete, spočiatku, vaše telo napätie de-, a nakoniec začne detoxikovať samo. Meditácia reguluje krvný obeh, čo znamená, že viac kyslíka pre telo. Tiež, keď dýchate v kombinácii s vibráciami, môžete zbaviť veľa toxínov.

5. Vaše srdce a tráviaci systém sa starajú

Po prvé, spievanie Om zvyšuje prietok krvi do rôznych častí tela, a to tiež znižuje krvný tlak. Po druhé, keď sa odoberie napätie a obavy, vy tepy sú normalizované, a vaše srdce zostalo efektívne a chránené. Dýchanie a vibrácie aj váš tráviaci systém silnejší.

6. To pomáha regulovať spánkový cyklus

Svetské problémy a nabitý rozvrh sú príčiny všetkých problémov v našom živote. Spievanie Om odstráni všetky príčiny obáv a prepožičiava veľkú mieru do vašej mysle. Keď vaša myseľ je pokojná, váš spánkový cyklus je automaticky privedení späť k normálu.

7. Môžete zohnať On svojimi pocitmi

Naša myseľ a orgány podľahli našich úzkosťou a frustrácie a niekedy máme tendenciu byť impulzívne o vyjadrovať svoje pocity. To môže pridať k nášmu už trápi život, pretože je veľmi pravdepodobné, budete taký zlosť pokánie neskôr. Spievanie Om bude vaša myseľ silnejší, a tiež vám viac sebavedomý. Budete mať možnosť zhodnotiť situáciu, než budete reagovať.

8. Vám pomôže zbaviť sa negativity

Keď si myslíme, že negatívne veci, čo je ľudský sklon, máme tendenciu priťahovať negativity do našich životov. Keď spievate Om, máte tendenciu sa sústrediť na seba. A v tom, že vaša duša vyháňa negativitu a umožňuje prilákať pozitívne ľudí a myšlienky do svojho života.

Späť na obsah

Ako používať Om

Po prvé, môžete použiť Om, zatiaľ čo vy meditovať. Uistite sa, že tak urobíte v kľudnom mieste. Sedieť pohodlne a relaxovať vaše nervy a svaly. Sústrediť na svoje tretie oko (priestor medzi obočím, trochu nad vaše oči), umlčal svoje myšlienky, a spievať Om. Ako ste to, premýšľať o večnosti a všetko, čo chcete od života s celým svojím srdcom. To pomôže channelize vaše tretie oko Chakra.

Spievať Om keď budete cvičiť jogu. To zvýši pozitívne účinky cvičenia.

Akonáhle začnete spievať Om, udržať cit a zmysel zvuku vo svojom srdci po celú dobu. A ako to urobíte, bez obáv, čistý, a je si vedomý seba. Nechajte svoje telo vibruje s týmito myšlienkami a šíri silu Om prostredníctvom svojho srdca, orgánov a života.

Späť na obsah

History Of Om

Hovorí sa, že tento zvuk bol prvýkrát spomenutý v Upanishads (kolekcie posvätných hinduistických textov). Mandukya Upanishad je text venovaný Om. To hovorí, že Om je nezničiteľná. To hovorí, že Om bolo v minulosti, to je dar, a že to bude v budúcnosti. Om sa hovorí, že všetko, čo existuje mimo hraníc času.

Späť na obsah

Om je semenom všetkých mantier. Om je krátka, a to vibruje skrze telo, livening každej čakry. Je to zvuk, ktorý posilňuje tretieho oka a korunnej čakry, z ktorých oba nás spájajú s božským. Niektorí hovoria, že tento zvuk bol zaznamenaný vo vesmíre a zvukov, niečo ako OM-y.

Om - silný zvuk, ktorý je určený na vštepiť pokora, pokoj, pohodu a šťastie. Je určený na dotýkajú života srdcu každej ľudskej bytosti. Pozvať tento krásny zvuk stvorenia do svojho života ešte dnes!

load...