Zdravie a wellness

Výkonná japa meditácia - čo je a jej výhody

Výkonná japa meditácia - čo je a jej výhody

Keď ste zapadol s trápenie pracoviskách, rodinné problémy, alebo akékoľvek nadchádzajúce prekážky v živote, čo je to, že ponúka úľavu od starostí? Odpoveď je meditácia! Meditácia je myšlienka byť silný a efektívny spôsob, ako pomôcť vašej mysle zameranie, pripojiť k vnútornému seba a boji proti stresu. Od detí k starším ľuďom veľa, miliardy ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev sa uchýlili k meditácii pre úľavu od úzkosti, negativity, a depresie. Avšak, meditácie má mnoho pobočiek a budete musieť vybrať variantu, ktorá najlepšie zodpovedá vašim potrebám najlepšie. Môžete vyskúšať Japa meditáciu.

Čo je Japa meditácia?

Japa meditácie, nazývaný tiež mantra meditácie, je technika, ktorá používa mantru alebo silu spievanie sústrediť svoje myšlienky a zároveň upokojenie mysle. Táto meditácia nie je obmedzená na ľudí, ktorých zostali na akékoľvek náboženstvo ako také. Avšak, ľudia z rôznych náboženských vyznaní zvoliť si vlastné mantry praktizovať túto formu meditácie.

Nuance Japa meditácie:

Zatiaľ čo mnoho spôsobov meditácie vyžadujú, aby lekára a okolia, aby bola ticho, v Japa meditácii, lekár musí spievať slovo alebo malú modlitbu sústrediť. Ospevovanie konkrétne slovo v rytmickom vzore pomáha vaša myseľ odísť rozptýlenie a umožňuje sa pripojiť k vnútra postupne.

load...

Neexistuje žiadna tvrdá a rýchla pravidlá o hymnu a mantry, ktoré budete potrebovať, aby spievali počas tejto meditácie. Avšak, väčšina nasledovníkov vybrať slovo, om 'pre spievanie. Môže to byť tiež meno božstvá alebo posvätné slovo. Slovo by mal mať pozitívny konotáciu.

Spôsoby, ako prax Japa meditácie:

Japa meditáciu kedykoľvek počas dňa môžete trénovať aj keď skoro ráno sa považuje za ideálny čas na to. To môže byť realizovaná v dvoma spôsobmi:

  1. Zvukový Japa meditácie, tiež nazývaný Vaikhari Japa, je jedna z foriem, ktorý zahŕňa výpočet mantra alebo hymnu počuteľným rozstupom v rytme. Niektoré z nasledovníkov tiež šeptom odriekať.
  2. Tichý Japa meditácie, tiež volal Manasika Japa, je proces, kedy je potrebné spievať hymnu v počuteľným spôsobom. To môže byť ťažké sledovať, ale akonáhle sa zamerať na mysli, to môže byť celkom silné odraziť akýkoľvek externý rozptyľovanie ovplyvňuje vás.
  1. Pre nácvik buď formu meditácie Japa, budete musieť sedieť so skríženými nohami na podlahe s vztýčeným späť. Môžete držať rohož alebo kus oblečenia na podlahe. Môžete si vybrať, meditovať pol hodiny alebo viac na základe svojho voľného času a životný štýl. Avšak, môžete sa pokúsiť zvýšiť dobu trvania relácie postupne. Ako budete spievať mantru, zvuk a rytmus, aby vaša myseľ zameraná a pokojný.

Výhody Japa meditácie:

Cvičiť Japa alebo mantra meditácie môže priniesť rad výhod. Sú to:

load...

1. Lepšie sústredenie:

Táto meditácia vám pomôže zamerať a sústrediť sa lepšie. V tichej meditačné formy, vaša myseľ je viac pravdepodobné, aby sa rozptyľovať veľa vecí. Avšak, v mantra meditácie spev pomáha zahnať rozptýlenie lepšie. To vám výhody v reálnom živote príliš.

2. Upokojenie mysle:

Pomáha upokojiť svoju myseľ a upokojiť negatívne myšlienky do značnej miery. Energia vytvorená opakovaným a vzorované spievanie má hlboký vplyv na myseľ. To pomáha znížiť úzkosť a agitáciu.

3. Zvýšená produktivita:

Keď získate schopnosť zostať pokojný a vyrovnaný uprostred rozptýlenie, to vám umožní pracovať aj cez prekážky. To nakoniec zvyšuje vašu produktivitu.

4. Pružnosť:

Je to pružnejšie formy meditácie, pretože si môžete vybrať mantra viac podobný vašej náboženskej viere. Z tohto dôvodu nemáte pocit, že niečo je vynútená na vás.

Tieto zdravotné prínosy sú najlepšie rozumel, keď skúsený. Skúste Japa meditáciu a budete mať väčšiu jasnosť, byť schopný prijať zásadné rozhodnutia s ľahkosťou a zo všetkého najviac, cítiť a vyzerať zdravo a žiarivé!

load...