Zdravie a wellness

Výhody meď pre pokožku, vlasy a zdravie

Výhody meď pre pokožku, vlasy a zdravie

Meď je tretia najhojnejšia stopových prvkov v ľudskom tele po zinku a železa. Sa nachádza vo všetkých tkanivách, ale je uložený predovšetkým v pečeni. Ľudské bytosti potrebujú malé porcie tohto minerálu v ich strave. Avšak to je často deficitný v potrave človeka ako zdroja jedla s vysokým obsahom tohto vitamínu sú často ignorované.

Ľudské telo obsahuje približne 100 až 500 mg medi, ale jeho úloha nemôže byť ohrozená. Meď je pre organizmus pri výrobe rôznych enzýmov, z ktorých niektoré pôsobia ako antioxidanty. Tieto enzýmy sa zúčastňujú na tvorbe hemoglobínu a kolagénu. Medi a železa pracovať spoločne, aby červených krviniek, a to je hlavnou zložkou vonkajšieho obalu nervových vlákien a kolagénu. Meď je nutná v tele za vzniku antioxidant, superoxid dismutázy (SOD). V tomto artcle budeme diskutovať o mnoho výhod medi pre celkové zdravie, ale pred tým sa pozrime o jeho histórii.

History of Copper:

História medi sa datuje do začiatku rímskej civilizácie, a to aj pred objavom mikroorganizmov. Copper bol používaný občanov na zlepšenie hygieny. Verilo sa, že zadržiavanie vody v medi robil to bezpečné piť a medený riad a riad pomohli, aby sa zabránilo šíreniu chorôb. Neskôr, s objavom mikróbov, vedci začali chápať, že antimikrobiálne vlastnosti medi mohli byť použité na boj proti infekcii spojené baktérie a iné infekcie a ochorenia spôsobujú mikroorganizmy. V súčasnej situácii, že antimikrobiálne vlastnosti medi sú stále viac využívané v pesticídov, fungicídov, antimikrobiálnych liekov, proti zanášaniu náterov, zdravotníckych pomôcok, antiseptík a drezy do kuchýň, kúpeľné prostredie.

load...

Zdroje medi:

Vyvážená strava obsahuje dostatočné množstvo medi, ktoré telo potrebuje. Potraviny, ktoré sú dobrým zdrojom medi zahŕňajú:

 • Celozrnné obilniny
 • Strukoviny
 • Ustrice
 • Sušené pivovarské kvasnice
 • Tmavá čokoláda
 • Ovocie
 • Slivky
 • Zelená listová zelenina,
 • Orechy
 • Kura,
 • Sójové bôby,
 • Tofu atď.
 • Organ mäso - pečeňové a melasy

Denná potreba medi:

Denný príjem medi sa líši od osoby k osobe. Avšak denný príjem je navrhnuté, že je 0,9 až 1,3 mg / deň u dospelých. Je vhodné poradiť sa s lekárom pred začatím užívania doplnkov.

Potravinové zdroje medi:

Pohánka 1 mg 50%
Kešu 0,6 mg 30%
Amarant 0,5 mg 25%
Brazílske orechy 0,5 mg 25%
Durian 0,5 mg 25%
Slnečnicové semená 0,5 mg 25%
Tekvicové semená 0,4 ​​mg 20%
Quinoa 0,4 ​​mg 20%
Vlašské orechy 0,4 ​​mg 20%
Mandle 0,3 mg 15%
Špargľa 0,3 mg 15%
Jackfruit 0,3 mg 15%
Lambsquarters 0,3 mg 15%
Pekan 0,3 mg 15%
Sladké zemiaky 0,3 mg 15%
Avokádo 0,2 mg 10%
0,2 mg 10%
Kokosový orech (dospelý) 0,2 mg 10%
Mango 0,2 mg 10%
Hrozienka 0,2 mg 10%
Konope N - a N - a

load...

Zdravie Výhody z medi:

Meď je jeden z pomerne malej skupiny kovových prvkov, ktorý vykazuje početné zdravotné výhody. Tieto prvky, spoločne s mastnými a aminokyselín a vitamínov pomôcť vyvolať pravidelné metabolické procesy. Nedostatok medi v ľudskom tele, je bežným javom, pretože nemôžu byť vyrábané v ľudskom tele. Preto je dôležité, aby človek strava musí dodávať pravidelnú dávku medi.

Príjem medi je životne dôležitá pre udržanie zdravého existenciu. Keď sa užíva v správnom množstve, poskytuje tieto prínosy pre zdravie:

1. Podporuje správny rast:

Meď je nevyhnutná pre správny rast. To musí byť viazaný k proteínu, aby bola použiteľná. Vzhľadom na to, že ľudské telo nemôže účinne syntetizovať meď, by malo byť súčasťou pravidelnej stravy v správnom pomere.

2. Využitie železa:

Meď pomáha pri využití železa v ľudskom tele a pomáha telu vstrebávať železo. Nedostatok železa v tele je často spojená s meďou z črevného traktu. Pomáha oxidovať glukózu a uvoľňujú energiu.

3. Liečbe artritídy a osteoporózy:

Vzhľadom k svojim anti-karcinogénne vlastnosti, meď vo vnútri tela pomáha pri zmiernenie bolesti artritídy. Približne 50% z celkovej medi tela je obsiahnutý v kostiach a svalov. Preto je obyčajná liečba artritídy a osteoporózy, pretože pomáha podporovať zdravé kolagénu v tele. Ako súčasť zlúčenín, ako je ceruloplazmín a SOD, meď pomáha znížiť príznaky artritídy.

4. Pigmentácie kože, vlasov a očí:

Prítomnosť medi možno vysvetliť v dvoch formách, glukonát medi a síran meďnatý. Prakticky nájdené v každej bunke ľudského tela, to stopových prvkov pomáha pri produkcii melanínu v ľudskom tele, ktorý je zodpovedný za pigmentáciu kože, vlasov a očí.

5. RBC Formácia:

Meď hrá dôležitú úlohu spolu s železom na dodávku zdravých, okysličenej krvi. Spolu s železom, pomáha pri dýchaní a syntézy hemoglobínu a uvoľní železa potrebné k výrobe hemoglobínu v červených krvinkách. Z tohto dôvodu je niekedy používaný na liečbu anémie.

6. Spojivového tkaniva:

Meď hrá významnú úlohu v udržiavaní zdravia myelínové pošvy, z materiálu, ktorý chráni a obklopuje nervy. Okrem toho, že pomáha regulovať funkciu lysyl oxidázy, enzýmu potrebný pre tvorbu kolagénu v kostiach a spojivových tkanív.

7. Štítnou žľazou:

Meď pomáha štítnej žľazy pri vyrovnávaní a vylučovať hormóny. To zohráva významnú úlohu pri správne fungovanie štítnej žľazy.

8. Mozgová stimulácia:

Dodávaním kyslíka do mozgu, pomáha pri nervových a mozgových funkcií. To je dôvod, prečo je meď široko známy ako mozgový stimulant alebo mozgu potravín. Avšak príliš veľa medi tiež nie je zdravé pre mozog.

9. Znižovanie cholesterolu Úroveň:

Meď má určité vlastnosti, ktoré pomáhajú pri znižovaní zlého cholesterolu a zvýšenie HDL cholesterolu. Tak to poskytuje ochranu pred srdcovými chorobami a zastaví tvorbu zrazenín.

10. Enzymatické reakcie:

Meď je prvok 50 typov enzýmov, z ktorých mnohé fungujú ako antioxidanty.

11. Antibakteriálne vlastnosti:

Rozsiahle štúdie ukázali, že meď má antibakteriálne vlastnosti, ktoré inhibujú rast baktérií, ako je E. Coli.

12. Zásadné pre plody, dojčatá a deti:

Meď je životne dôležité pre rast a vývoj plodov, dojčiat a detí. Nedostatok medi v tehotnej matky vyvoláva rôzne zdravotné problémy u detí, ako sú svalovej slabosti a neurologické problémy.

Medené Výhody pre kožu:

Okrem svojich početných zdravotných výhod, meď hrá dôležitú úlohu v starostlivosti o pleť príliš. Doteraz sme sa naučili, že meď pomáha pri produkcii melanínu, ktorý je zodpovedný za farbu pokožky a vlasov. Meď peptidy a medi glukonanov sú sľubným ošetrenie v starostlivosti o pleť. Medené zložky môžu pomôcť pri produkcii kolagénu a regeneráciu pokožky a zvyšujú účinky antioxidantov.

13. Medené Peptidy a Starostlivosť o pleť:

Veľmi málo ľudí sú oboznámení s termínom medených peptidov, ale sú jedným z najefektívnejších produktov regeneráciu pokožky. Peptidy sú fragmenty proteínov, ktoré hrajú dôležitú úlohu v starostlivosti o pleť, najmä pri oprave poškodeného tkaniva a budovať nového tkaniva. Meď je pomocný pri získavaní týchto peptidov a viazanie sa s nimi, čím sa vytvára medené peptidy. Tak meď hrá dôležitú úlohu pri plnení výživný proteín na poškodenú kožu. Medené peptidy tak ponúkajú nasledujúce výhody.

 • Pomoc pri regenerácii pokožky, ktorá je veľmi účinná pri hojení rán a kožných lézií.
 • Protizápalové vlastnosti peptidov, aby sa na liečbu širokej škály podráždenie kože.
 • Regenerovať nového kolagénu a elastínu, čím sa zlepší pevnosť, mäkkosť a pružnosť pokožky, čo má za následok mladistvý vzhľad.
 • Produkcia kolagénu pomáha pri odstraňovaní jemné linky a vrásky, zatiaľ čo elastín stimulácia firmy pokožku a zabraňuje prehýbaniu, ktoré často vedie k vrások.
 • Pomáhajú pri opravách poškodení ochrannej kožnej bariéry, prestavať kože a odstraňovanie jaziev.
 • Peptidy reguláciu rýchlosti rastu a migráciu rôznych buniek v koži, ktorá bráni uvoľneniu podporujúce oxidácii železa do tkaniva, čo vedie k čistejšie vzhľad.

14. Glukonát meďnatý a starostlivosti o pleť:

 • Glukonát meďnatý je bez zápachu, biely kryštalický prášok, ktorý sa používa v rôznych pre starostlivosť o pokožku a čistiacich výrobkov.
 • Vzhľadom k tomu, že je šetrná k pokožke, používa sa pri liečbe citlivých starnutia pokožky. Kyselina glukónová obsiahnutá v glukonát medi čistí a podmienky kože a ničí škodlivé mikroorganizmy

Medené Výhody pre vlasy:

Výhody medi na vlasy nie sú o nič menej dôležité ako iné výhody, ktoré ponúka. Medi peptidy kože remodelácia (SCRPs) sa používajú v gély, krémy, pleťové vody, šampóny a kondicionéry. Prítomnosť týchto proteínových peptidov umožňujú rany ohraničený vlasy, aby sa uzdravil pomerne rýchlo. SCRPs sú výhodné najmä pre tých, hojenie ich skalp a znovu rastú vlasy po chemoterapii, pretože zväčšenie folikulov a k zníženiu rastovej fázy vlasov odpočinku v priebehu hojenia rán. Medené prísady sú užitočné pre vlasy v nasledujúcom spôsobom.

15. Užitočné počas chemoterapie:

Výsledok chemoterapia v zabíjaní zdravých buniek spolu s tými, rakovinových, čo vedie k strate vlasov a kože, ktorá je suchá, popraskané, svrbivé a červenej. Byť protizápalové, meď peptidy pomáha v liečení týchto stavov. Zvyšujú množstvo podkožného tuku a vlasového folikulu veľkosti, ktorá je znížená počas chemoterapie.

16. Vlasy Transplantácia:

Vzhľadom k svojej liečivé vlastnosti, meď peptidy podporujú rýchly rast transplantovaných vlasov a zníženie vzhľad jaziev. Gázy nasýtené s medenými peptidy sú použité počas prvých troch dní po chirurgickom zákroku na uľahčenie rýchle hojenie.

17. Zdravú pokožku hlavy:

Medené peptidy sa používajú pre bežné vlasovej pokožky ošetrenie a tiež vlasové vody na celkovú vlasy a ošetrenie pokožky hlavy.

18. Ďalšie výhody:

Medené peptidy prevenciu a zvrátiť šediveniu vlasov, pretože pomáhajú produkciu melanínu pigmentu. Zlepšujú tok živín z krvi prestavby kapilár okolo folikulov. Okrem toho inhibujú DHT, hormón, ktorý spôsobuje alopécia. Vzhľadom k svojej liečivé vlastností, ktoré opraviť poškodenie pokožky hlavy v dôsledku chemických a tepelných úprav, ktoré vedie k rednutiu vlasov v priebehu času.

Nedostatok Príznaky medi:

Príznaky nedostatku medi sú zaznamenané ako nasledujúce s ľuďmi

 • Vyčerpanie kyslíku v bunkách
 • Anémia
 • Kožné problémy
 • Depresie
 • Predčasné šedivenie a vypadávanie vlasov
 • Slabé cievy
 • Nepravidelný srdcový tep
 • Anorexia
 • Krehké kosti
 • Osteoporóza
 • Vysoká hladina cholesterolu
 • Nízky počet bielych krviniek

So všetkými z týchto úžasných zdravotných výhod, nie je divu, že meď je známy ako jeden z divu zložky. Dajte nám vedieť, ako to pomohlo a Aké sú vaše obľúbené výhody medi tým, že upustí svoj názor v sekcii Komentáre nižšie.

load...