Zdravie a wellness

Vipassana meditácia - jej postup a techniky

Vipassana meditácia - jej postup a techniky

Byť vedomí, a vstrebáva vo chvíli, a miesto je skvelé. Všetky skryté krásy odhalí seba k vám, takže vám nevysvetliteľné radosti a uspokojenia. Predstavte si, že robí to isté s vašou bytosti! Ticho sedel a pozoroval sám seba, dávať pozor na vaše zmysly, a odhaľujú sami kúsok po kúsku. Vipassana meditácie bude robiť to stalo pre vás. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o Vipassana a ako vám môže pomôcť.

Ale najprv, poďme zistiť, čo Vipassana je všetko okolo.

Čo je Vipassana meditácia?

Vipassana je najstaršia meditačné techniky. To bol učený Budha zhruba pred 2500 rokmi. Je prostriedkom, aby sa stal vedomí seba, svojho života a podstaty svojej existencie. V tejto meditácii, myseľ je nástroj dostať bližšie k realite a ako sa veci majú. Vipassana povedie k oslobodeniu - trvalý jav, na rozdiel od dočasného pokoja, že iné druhy ponuky meditácie.

load...

Ako cvičiť Vipassana?

Vipassana je hlboká a trvalá. Schopnosť porozumieť procesu život bez filtrov nie je tak jednoduché, ako to vyzerá. Rad mysli cvičenie vám pomôže uvedomiť si a pozorný. Vipassana je postupný proces, ktorý v konečnom dôsledku robí si uvedomíte, skutočný zmysel života. Prečítajte si o to vedieť, ako na meditáciu vipassaná.

Všetko o meditácii Vipassana

  1. Grind-Free Mind
  2. Hocus ostrenie
  3. Breezy Dýchanie
  4. Trvajúce Liberation
  5. Výhody

1. Grind-Free Mind

Jasná myseľ je schopná dosiahnuť nemožného. Než začnete, odstráňte všetky nečisté myšlienky z hlavy a uzavrieť mier s ľuďmi a udalosťami, ktoré vás trápia. Prajeme ozajstné šťastie pre každého. To clearing bude jednoduchšie pre vás, ako budete pokračovať v Vipassana.

Udržujte svoju myseľ pod kontrolou, pretože môžu ľahko oklamať. To začne niť myšlienok, a než sa nazdáte, budete mať sa zapletený do nej. Rez myšlienkový reťazec von, cvičiť svoju myseľ a sústrediť sa na dobro.

load...

Späť na obsah

2. Hocus ostrenie

Sadnúť vyváženým spôsobom. Zavri oči opatrne a snažiť sa sústrediť na svoj dych. Všimnite si, ako je vzduch ide dovnútra a von z vášho tela. Potom sa dostať na pozorovanie iné aspekty vášho tela.

Rôzne myšlienky sa objaviť sa vo vašej hlave a rozptýliť vás, ale nenechajte sa odradiť. Skúšaj ďalej. Jemne zamerať zakaždým, keď vaše myšlienky majú tendenciu putovať. Ako ste ísť na takhle, bude vaším cieľom stanú ostré a budete vybudovať silnú základňu pre Vipassana.

Späť na obsah

3. Breezy Dýchanie

Je bezpodmienečne nutné dbať na svoj dych, pretože slúži ako postúpenie bod pre zaostrenie. Zakaždým, keď sa vaša myseľ blúdi, môžete priviesť ju späť k stabilite sústredením na dych - udržiava myseľ od váha. Tiež dýchanie vám pomôže ísť do meditatívny stavu. Aby sme pochopili, dych je pochopiť život sám, pretože je spoločný pre všetky živé bytosti.

Dýchať spôsobom, ktorý je pohodlný. Vipassana odporúča, hlboké dýchanie. Cítiť a sledovať, ako sa vzduch ide dovnútra a von z vášho tela a pozoroval, ako prijímať a reagovať naň.

Späť na obsah

4. Trvalá oslobodenie

Udržať svoju myseľ bez negatívnych myšlienok a zamerať sa na svoj dych a dýchať právo nie je vôbec jednoduché, ale nevzdávajte to. Nesúďte sami k blúdenia. Vždy sa snažte dostať späť na trať, jemne napriek tomu pevne. Pomaly sa budete cítiť povedomie kope dovnútra. Pocit vedieť niečo o tom, čo to je, vnímať pravdu o všetkom, a uvedomil potenciál a silu do súčasnosti. Tieto pocity prichádzajú postupne po pokračujúcej praxi a bude vás informovať.

Vyššie uvedený postup a technika sú na začiatku, aby odhalili večné múdrosti a poznania. Oni vás vezme okolo ilúzie, a súčasnú realitu, ako to je.

Späť na obsah

5. Prínosy

Vipassana pracuje odlišne pre každú osobu, ale tu sú niektoré zaručené všeobecné výhody:

  • Vipassana pomáha pochopiť správanie a reakcie ostatných ľudí v lepším spôsobom. To vám bude realizovať dôvodom ich nálady a komunikovať s nimi takým spôsobom, že je užitočné pre nich.
  • To vás máčať s vedomím, že vám pomôže hovoriť lepšie a pozorne počúvať namiesto reagovať okamžite a zbytočne.
  • Vaša oddanosť svetských záležitostiach znižuje, a naučiť sa pozerať na život za to.
  • Stanete sa viac odpúšťať a začať sa pozerať na život pozitívne.

Späť na obsah

Tu je niekoľko najčastejšie otázky týkajúce sa Vipassana meditácie.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako dlho trvá, než sa učiť meditáciu vipassaná?

V ideálnom prípade by guru musí učiť Vipassana, a to je celoživotný proces. Ak chcete zahájená do nej a získať základný výcvik, je potrebné minimálne 10 dní.

Je Vipassana náboženské?

Vipassana presahuje rámec náboženstva. Je snaha o skutočnej povahe reality a fungovanie života.

Ako sa dá vedieť, či sú vhodné pre Vipassana?

Niekto s slušné psychickej a fyzické zdravie môže praktizovať Vipassana. Trpezlivosť, bude vytrvalosť a obetavosť budete mať dlhú cestu ťažiť z Vipassana praxe.

Môže Vipassana vyliečiť choroby?

Nerovnováha v mysli a tela spôsobuje ochorenie. Ak chcete začať Vipassana za účelom liečenia ochorenia sa neodporúča. Bude ani pomôcť pri liečbe ochorení ani ťažiť vás skutočným účelom Vipassana.

By mal človek robiť Vipassana každý deň?

Je prospešné, ak sa vykonáva každý deň. Dopoludňajšie hodiny sú dobré, ako vaša myseľ je svieža a môžete rýchlo sústrediť a dýchať.

Vipassana je predovšetkým o uvoľnenie vás z ilúzií, ktoré vytvoríte sami, a dáva vám možnosť nahliadnuť do skutočnosti. To bude uvoľňovať svoje myšlienky, pocity a správanie, a tak vám plne vedomí a súčasnosť. Začnete oceňovať život ešte viac. Vipassana je povznášajúci a krásne. Skúste to hneď vyskúšať svoje čaro.

load...