Zdravie a wellness

Vezmite si zázvor a povedzte rozlúčku s vysokým krvným tlakom raz a navždy!

Vezmite si zázvor a povedzte rozlúčku s vysokým krvným tlakom raz a navždy!

Je vysoký krvný tlak pomstil vo svojom živote? Už ste sa snažil mnoho liekov a iné syntetické doplnky, ale nie sú schopní bojovať HBP? Vzhľadom k našej zlé stravovacie návyky a životný štýl, vysoký krvný tlak je zďaleka jedným z najčastejších problémov, ktorým čelíme.

Takže, čo môžete urobiť pre prevenciu alebo liečbu vysokého krvného tlaku v efektívnym spôsobom? Je nejaká jediná zložka, ktoré vám pomôžu v boji vysoký krvný tlak raz a navždy? Áno, existuje; a to je pokorný zázvor!

Chcete vedieť, ako zázvor pomáha bojovať proti vysoký krvný tlak a ako môžete zabrániť rovnaké? Potom je tu všetko, čo potrebujete vedieť o zázvor a vysokým krvným tlakom v detaile.

load...

Ginger - Stručná história

To bolo poznamenal, že zázvor bol značne použitý v Číne za viac ako 2000 rokov (1). Ginger našiel svoje využitie pri liečbe bežných ochorení, ako je nadúvanie, ranná nevoľnosť, nevoľnosť a podráždený žalúdok.

Zmienka o zázvoru bolo tiež dosiahnuté v Mahábhárata, hlavné epos starovekej Indii. Okrem toho, zázvor bol nepostrádateľnou látkou v ajurvédskej medicíne.

Čo Ginger obsahovať?

Účinné látky zázvoru zahŕňajú prchavé oleja, a fenolové zlúčeniny, ako je gingerols a shogaols.

load...

Gingeroly je hlavný zlúčenina zázvoru, ktoré je účinné pri liečbe ochorení, ako je artritída a ďalších rakovinových nádorov (2). Shogaol má veľmi silný anti-kašeľ účinok, a obaja Gingerols a shogaols zohrávajú významnú úlohu pri znižovaní vysokého krvného tlaku (3).

Ako sa Zázvor pomáha znižovať vysoký krvný tlak?

Zázvor je mierny stimulant, a to je dôvod, prečo sa používa na zlepšenie krvného obehu. Táto výhoda zázvoru dáva schopnosť znižovať hladinu cukru v krvi a tiež (4).

Ginger a vysoký krvný tlak - Výskum:

Je zázvor dobré pre vysoký krvný tlak? Početné štúdie boli vykonané schopnosti, ktoré ukazujú, zázvor na liečbu vysokého krvného tlaku. Niektoré z nich patria:

  • The University Of Ilorin odbor:

Štúdia vykonaná na univerzite v Ilorin, Nigéria, prišli s takými pozoruhodných výsledkov, ktoré podporujú schopnosť zázvor na liečbu vysokého krvného tlaku (5).

Štúdia sa skladala z celkom 60 subjektov - 22 mužov a 38 žien. Všetko bolo rozdelené do 3 skupín po 20 každého. Jednou z nich bola skupina Control a ďalšie dva boli experimentálne skupiny.

Skupina kontrola bola vykonaná konzumovať obyčajnú vodu, zatiaľ čo dvaja Experimentálne skupiny spotrebovanej zázvor prášok. Hodnoty boli odobraté, ktorá sa skladá zo systolického krvného tlaku, diastolického krvného tlaku a srdcovej frekvencie.

Výsledky ukázali byť ohromujúca. 2 hodiny po podaní zázvoru prášku, vedci pozorovalo výrazné zníženie všetkých meraných parametrov v predmetoch v rámci experimentálnej skupiny.

  • Noví Liečivé byliny Michael Castleman:

Michael Castleman, ocenený americký novinár a spisovateľ (6), uvádza vo svojej knihe, The New liečivých rastlín ', že chemické látky v zázvore môže hrať úlohu pri znižovaní vysokého krvného tlaku (7).

Podľa neho, zázvor môže tiež liečbu vysokého krvného tlaku tým, že bráni vzniku krvných zrazenín v tepnách a ciev.

  • University of Maine vydanie:

Je dobre známe, že sodík prispieva k krvného tlaku (8). Publikácia vyviedol The University of Maine zaradil zázvor do kategórie potravín s nízkym obsahom sodíka, jasne zálohovanie skutočnosť, že zázvor môže odradiť vysokého krvného tlaku (9).

Ako môžete zabrániť vysoký krvný tlak?

Aj keď vysoký krvný tlak môže mať fatálne následky, rovnako ako väčšina ďalších zdravotných podmienok, to taky môže byť zabránené. Nižšie sú uvedené niektoré z najviac odporúčaných spôsobov, ako zabrániť vysoký krvný tlak.

  • Obmedzte sodíka v diéte

To by malo byť najviac zrejmý spôsob, ako zabrániť vysoký krvný tlak, a napriek tomu niečo, čo väčšina z nás nepodarí nasledovať.

Obmedzte príjem sodíka na maximálne 2300 mg denne. A ak ste náhodou byť nad 51 rokov veku, alebo majú cukrovku alebo ochorenie obličiek, ideálny príjem sodíka by nemala byť väčšia ako 1500 mg denne (10).

  • Získať fyzicky aktívny

Ak ste fyzicky aktívne osoby, budete mať 20 až 50 percent nižšie riziko trpí vysokým krvným tlakom, než tí, ktorí nie sú (11). Teraz, to neznamená, že budete tráviť hodiny v posilňovni každý deň! Len jednoduchý ráno jog môže udržať veci na svojom mieste.

  • Limit alkoholu

Ak nemáte vo zvyku chlastání, nezačínaj. A ak áno, snaží obmedziť príjem alebo prestať úplne. Alkohol neurobila nikomu nič dobré. Maximálna úroveň príjmu alkoholu denne je 2 nápoje pre mužov a jeden nápoj pre ženy (12).

  • Skontrolujte, či vaša strava

Ste to, čo jete, a tie sú, čo nejete. Zahrnúť viac ovocia, orechy, nízkotučných mliečnych výrobkov a celozrnných výrobkov vo vašej strave. Najlepšie, čo môžete urobiť, aby sa zabránilo alebo bojovať s vysokým krvným tlakom je po čiarka (diétne prístupy k zastavenie hypertenzie), strava (13).

Vysoký krvný tlak trápi tisíce jednotlivcov na celom svete. Uistite sa, že nebude jedným z nich! Už ste niekedy spotrebovaný zázvor pre vysoký krvný tlak? Začnete zázvor dnes a žiť šťastný a zdravý život!

load...