Zdravie a wellness

Vedeli ste, že Ghee je úžasná ingrediencia na starostlivosť o pleť? Ayurveda hovorí tak!

Vedeli ste, že Ghee je úžasná ingrediencia na starostlivosť o pleť? Ayurveda hovorí tak!

Je dobre známou skutočnosťou, že ghí alebo topené maslo sa používa na spotrebu, ale vedeli ste, že to môže byť tiež veľmi užitočná prísada pre pleť a starostlivosť o vlasy?

Ghee je známe, že hydratovať všetky typy pleti. Obsahuje esenciálne mastné kyseliny, ktoré indukujú hydratáciu v kožných bunkách, tak hydratáciu suchej pokožky. Ghee je tiež považovaný za jeden z najlepších prírodných riešení, anti-aging.

Spolu s starostlivosť o pleť, ghí je veľmi užitočná zložka režimov pre starostlivosť o vlasy rovnako. Je to stav suché, kučeravé a hrubé vlasy a robí to veľmi mäkké a lesklé. Kombinácia ghee a olivového oleja (alebo z kokosového oleja), keď sa aplikuje na pokožku hlavy až na koniec, môže liečiť takmer akýkoľvek problém súvisiaci s vlasmi.

load...

Vzhľadom k jeho výživné a hydratačné vlastnosti, Ayurveda odporúča používať ghí pre starostlivosť o pleť. Ale na rozdiel od iných spôsobov, Ayurveda odporúča zvláštne a účinnejší spôsob, ako používať ghí na koži. Tu je návod, ako si môžete pripraviť.

Ako používať ghí pre starostlivosť o pokožku

Ghí liek, ktorý budeme zdieľať teraz je tiež nazývaný Shato dhauta ghrita v Ayurveda, kde Shato znamená 100, dhauta znamená dôkladne umyť vodou a ghrita znamená ghí.

Na prípravu tejto nápravy, všetko, čo potrebujete, je 10 uncí ghí a dostatočné množstvo vody.

1. Zmiešajte ghí dôkladne s rovnakým množstvom vody po dobu asi piatich minút a nechať vodu. 2. Teraz sa znovu pridať trochu čerstvej vody na pastu a premiešajte ju dobre. 3. Opakujte tento miešania a oplachovanie pre toľkokrát, koľkokrát je to možné.

load...

Podľa ajurvédy, sa navrhuje, aby meniť vodu a premiešame znova asi 100 krát. Ale vzhľadom k tomu, že nie je možné prakticky, môžete postup opakovať po dobu asi 20-30 minút.

Teraz, keď ste hotoví s postupom, všimnete si, že ghí bude teraz oveľa plynulejšie, a to bude mať konzistenciu maslo, a podobne. Farba tiež zmení na bielu, a keď sa ho dotknúť, bude ghí bude oveľa chladnejšie.

  • Táto špeciálna a jednoduchý-to-make ghí je užitočné pri liečbe niektorých ochorení kože. Môžete ho použiť na popáleniny, jazvy, rany, herpes rany, jazvy po akné, jazvy spôsobené kvôli ovčím kiahňam, alebo ak ste netrpí žiadnou pálenie na koži získať okamžitú úľavu.
  • Pôsobí tiež ako prírodný zvlhčovač. Z tohto dôvodu, môžete použiť ju na tvár pravidelne, nechajte to na dobu 15 minút, a potom ho opláchnite studenou vodou.
  • Nevysvetlené krvácanie alebo špinenie je často si všimol u tehotných žien. Môžete použiť túto spracovaný ghí okolo pupka ju liečiť.
  • Dokonca aj počas ajurvédskej pijavice terapie, môžete použiť tento ghí do postihnutej oblasti k zníženiu pálenia a zastavenie ďalšieho krvácania po liečbe.
  • Shato dhauta ghrita môžu byť taktiež použité pre liečbu herpes. Pri liečbe kožných porúch súvisiacich, ako je herpes a eryzipelu, ak sú príznaky spojené s Vata a pitta zhoršenie, ošetrí aplikácií zmesi Shato dhauta ghrita a niekoľko horkých bylín cez kožné lézie.

Ako dlho môžete uložiť toto?

Vzhľadom k tomu, ghí obsahujú určitú vlhkosť, nie je odporúčané uložiť na dlhšiu dobu. Môžete ho uchovávať po dobu maximálne päť až šesť mesiacov. Konštantná vystavenie vzduchu môže viesť k zápach. Z tohto dôvodu, to je najlepšie, aby ju skladovať vo vzduchotesnej nádobe.

Takže teraz, keď viete, ako zahrnúť ghí v Starostlivosť o pleť režim, čo ešte čakáte? Pokračovať a pripraviť si vlastný Shato dhauta ghrita.

Ďalšie spôsoby použitia ghí pre jasné a žiariace pleť

Rozjasniť vašu pokožku prirodzene, ghí je najlepšiu možnú voľbu. Tu je návod, ako ho môžete použiť:

1. Pripravte masku zmiešaním besan s rovnakým množstvom ghí a vody. 2. Zmiešajte pastu a aplikujte ho rovnomerne na tvár a krk. 3. Nechajte to na dobu 15 minút a potom ho opláchnite studenou vodou.

Ak sa používa pravidelne, všimnete si, že vaše nudné a suchá koža sa čoskoro stane zdravé a žiariace.

Nie je ghí super-zložku pre všetky druhy kože a vlasy otázok súvisiacich? Takže, ste pripravení zažiť tieto nádherné výhody ghí na koži?

Dúfame, že sa vám páčil článok. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...