Zdravie a wellness

Ulcerózna kolitídová diéta - potraviny na jedenie a vyhnite sa tabuľke stravy

Ulcerózna kolitídová diéta - potraviny na jedenie a vyhnite sa tabuľke stravy

Ulcerózna kolitída je bolestivá, opakujúce sa a stresujúce. Ak ste trpí týmto ochorením, je potrebné dodržiavať upravenú diétny plán. Vyhýbaním sa potraviny, ktoré môžu zhoršiť problém a náročné zápalom bojuje potraviny, môžete spravovať príznaky ochorenia, ktoré sa vo veľkej miere. V tomto článku sa dozviete, ktoré potraviny by ste mali jesť a vyhnúť, je ulcerózna kolitída vzorky stravy grafu a ako možno liečiť pomocou prírodných prostriedkov. Ale najprv mi dovoľte, aby som vám povedal niekoľko dôležitých faktov o ulceróznej kolitídy.

Ulcerózna kolitída Fakty Na prvý pohľad

  • Ulcerózna kolitída je chronické zápalové ochorenie čriev (IBD), ktoré spôsobuje zápal a ulceráciu najvnútornejšie sliznice hrubého čreva a konečníka.
  • Asi 1,6 milióna Američanov a 2,5 miliónov Európanov je postihnutých touto chorobou (1).
  • Hlavnou príčinou tohto zápalového ochorenia nie je potvrdené, ale vedci predpokladali, že to môže byť spôsobené prítomnosťou patogénnych baktérií alebo vírusov v črevách alebo imunitného systému útok na normálnej črevnej baktérie.
  • Medzi najčastejšie príznaky sú hnačka, kŕče, krvácanie z konečníka, horúčka, strata chuti do jedla, bolesti kĺbov, ochorení pečene a problémy s očami.
  • Ulcerózna kolitída môže byť diagnostikovaný krvným testom, kolonoskopia a vzorka stolice testu.
  • Zostáva celoživotné a môže vzplanúť čas od času.
  • To môže postihnúť kohokoľvek v akomkoľvek veku a môže viesť k vzniku rakoviny hrubého čreva, ak máte ochorenie po dobu dlhšiu ako 8 rokov.
  • Liečivé procedúry zahŕňajú steroidy a lieky, ktoré pomáhajú znížiť zápal, je prehnaná reakcia imunitného systému, a hnačka.
  • Niekedy, postihnutá časť hrubého čreva je odstránená, aby sa znížilo riziko vzniku rakoviny hrubého čreva.

Teraz, keď máme tie naozaj, dovoľte mi povedať, ktoré potraviny by ste sa mali vyvarovať.

Ulcerózna kolitída - Foods, ako zabrániť

1. Brokolica

Budete mať šťastie, ak máte niekoho, kto neznáša jesť brokolicu. Táto strava s vysokým obsahom vlákniny, naloží s phytonutrients, ktoré pomáhajú zlepšiť svoje zdravie, je veľký ne-ne pre vás. To preto, že brokolica trvá dlhšie tráviť a môže tiež spôsobiť nadúvanie. Takže, vyhnúť sa náročné brokolicu v akejkoľvek forme, tj zbledol, grilované, dusenú, varené alebo surové.

load...

2. Strukoviny

Rovnako ako brokolica, strukoviny sú tiež bohaté na vlákninu. Vláknina má veľa dobrých vlastností, ale sú rozhodne nie je dobré pre vás. Fiber-potraviny bohaté trvať dlhšie stráviť a pridať hromadne do stolice, ktorý by mohol spôsobiť podráždenie sliznice hrubého čreva, čo vedie k zhoršeniu zápalu. Rozlúčte sa šošovka, klíčky, fazuľa, lima fazuľa, cícer, hrach, atď pomôcť upokojiť hrubého čreva obklady stien.

3. Alkohol

Ak ste trpia ulceróznu kolitídu, ponuku adieu na alkohol. Alkohol môže veľmi dráždiť sliznicu hrubého čreva a spôsobiť nadúvanie, zápal, a v závažných prípadoch, krvácanie z konečníka. Takže hádzať svoje alkoholové fľaše do koša a tiež pobyt od pitia na spoločenských akciách.

4. Prevzdušnenie Drinks

Cukrové načítané a prevzdušňuje nápoje, ktoré uhasiť smäd môže spôsobiť vážne škody na hrubom čreve. Hrubého čreva obloženie, ktoré je už vredy, môže dostať viac podráždené bublín v nápoji. Okrem toho sú sýtené nápoje sú načítané s cukrom a kofeínom, ktoré môže vyvolať pocit plnosti.

load...

5. Čaj a káva

Čaj a káva oba obsahujú kofeín, ktorý pôsobí ako povzbudzujúci prostriedok. Povzbudzujúce zvýši doba priechodu hrubého čreva, a tým trenie sliznice hrubého čreva. Tak, to je najlepšie sa vyhnúť čaj a kávu, ak ste trpia ulceróznou kolitídou.

6. Chocolate

Pre niektoré z vás, je to zlá správa. Čokoláda obsahuje kofeín a cukor, z ktorých oba môžu veľmi dráždiť najvnútornejšie sliznice hrubého čreva. Cukor zhoršuje hnačka a kofeín, ako bolo spomenuté predtým, zvyšuje dobu prechodu hrubým črevom. Obe tieto zložky môžu zhoršiť symptómy. Takže, vyhnúť sa jesť čokoládu.

7. Smotanové GREASE Food

Krémové a mastné potraviny, ktoré obsahujú veľa majonéza, maslo, smotanový syr, margarín, živočíšne tuky, atď. Môžu dráždiť vnútornú výstelku hrubého čreva. To môže zhoršiť vredy a môže spôsobiť krvácanie z konečníka. Vyhnúť krémová cestoviny, makaróny so syrom a krémové syry obsahujúce potraviny upokojiť hrubého čreva.

8. Huba a kukurice

Huby a kukurice sú obaja ťažké stráviteľné. Väčšina kukurica jadra nie sú správne žuvať a môžu spôsobiť zápal. Huby sú tiež nie je úplne strávená, takže by ste sa mali vyhýbať z nich.

9. Celá Korenie a bylinky

Korenie sú dobré, ale nie tie, celá. Nepridávajte celé korenie do svojho jedla, pretože nebude mať správne stráviteľné a môžu škrabať vysoko citlivých veľké črevnej steny. Ak chcete pridať chuť a vôňu na jedlo, môžete sekať či brúsiť byliny a koreniny a ich použitia. Môžete tiež dať korenie v mušelínu handričkou a umiestnite ho na svoje jedlo previesť arómu.

10. Sušené slivky

Sušené slivky sú vysoko efektívne pre tých, ktorí trpia zápchou, pretože znižujú čas prejazdu cez hrubého čreva. Môžu byť veľmi nebezpečné pre vás, pretože sa rýchlo pohybujúce sa potraviny môžu poškriabať steny hrubého čreva, čo vedie k zápalu a krvácania. Drž sa od čerstvých aj sušených sliviek a sliviek šťavy.

11. Lepok

Lepok sa nachádza v raž, pšenica, múka, jačmeň, raž, atď, a môže zhoršiť ulceróznej kolitídy u ľudí, ktorí sú citliví lepku. Takže, ak ste lepku citlivý, nemajú konzumovať potraviny, ktoré obsahujú lepok. Buďte veľmi opatrní, keď budete jesť, pretože lepok môže byť prítomný v omáčkach a môže spôsobiť bolesť a hnačka.

12. Semená a orechy

Semená a orechy obsahujú zdravé tuky, ale sú tiež ťažké stráviť. Takže, nemajú konzumovať celá semená a orechy. Môžete ich rozomlieť na jemný prášok, aby pastu pridať do svojho jedla a získať zdravé tuky, ktoré vaše telo potrebuje.

13. Mastné mäso

Ak ste trpia ulceróznu kolitídu, mali by ste sa striktne vyvarovať konzumácia mastných mäsa, pretože môže dôjsť k odieraniu steny hrubého čreva. Vyberte si chudé hovädzie, bravčové, morčacie a kuracie prsia dostať proteín.

14. Rafinovaný cukor

Rafinovaný cukor je tiež veľký ne-ne pre vás. To tiahne do vody a znižuje dobu priechodu potravín, čím ste náchylnejší k hnačke a škrabanie steny hrubého čreva. Môžete nahradiť rafinovaný cukor s Jagger.

15. Kapusta, zeler, a Ružičkový kel

Vyhnite sa jesť kapusta, zeler, a ružičkový kel, pretože majú vysoký obsah vlákniny a potenciálny obloženie hrubého čreva dráždivými látkami. Namiesto toho sú sladké zemiaky, zemiaky, mrkva, a squash.

POZNÁMKA: Mlieko nie je uvedené v tomto zozname, pretože niektorí ľudia nedostávajú ulcerózna kolitída vzplanutia, zatiaľ čo iní robia. Takže, poraďte sa so svojím lekárom, aby zistili, či môžete konzumovať mliečne výrobky.

Môže sa to zdať ako ste vyčerpal všetky možnosti k jedlu, ale to nie je tento prípad. Tu je zoznam potravín, ktoré môžete jesť.

Ulcerózna kolitída - Potraviny k jedlu

1. Ovocné šťavy

Môžete piť ovocné šťavy, ale uistite sa, že je kmeň pred pitím. Olúpať kožu a pred šťavu odstrániť dreň ovocie. Vyhnite sa pitie smoothies. Nepite prerezávať šťavu a papája šťava.

2. Omega - 3 mastné kyseliny

Omega - 3 mastné kyseliny sú skvelé pre vás, pretože majú protizápalové vlastnosti. Môžete mať losos, makrela, sardinky, ľanový olej, mleté ​​mandle, mleté ​​ľanové semená, mleté ​​oriešky a hladkú orechovou pastu.

3. Squash

Existuje celý rad z tekvice môžete konzumovať - ​​orech squash, cukety, letné squash, zimné squash, a žaluď squash. Môžete si urobiť guláš alebo zmiešané polievku s nimi na zbiehanie slín a vyplňovanie obed alebo večeru.

4. Biela ryža

Biela ryža má minimálne množstvo vlákniny a je preto ľahko stráviteľné. Majú dobre varenej bielej ryže znížiť zápalovú reakciu v hrubom čreve.

5. Zemiakov a sladkých zemiakov

Olúpaný zemiakov a sladkých zemiakov ísť ľahko na váš tráviaci systém. Môžete gril alebo roztlačíme, aby chutnú večeru. Môžete mať sladké zemiaky, ak máte obavy o priberanie na váhe.

6. Vajcia

Vajcia sú výborným zdrojom vitamínov rozpustných v tukoch, minerálov a omega - 3-mastných kyselín. A najlepšie na tom vajec je, že môžu byť tolerovaná ľudia trpiaci ulceróznou kolitídou. Urobiť miešaná alebo varené vajcia lahodný a uspokojujúce raňajkách.

7. Avocado

Bohaté na zdravé tuky, to maslový a orechové ovocie je ideálny pre vás. Nedráždi hrubého čreva a ide ľahko na trávenie. Urobiť avokádo kokteil alebo pridajte avokáda do svojho šalátu alebo burritos.

8. Nesladená Applesauce

Pripravte ulcerózna kolitída príjemný applesauce lúpaním jablká a odstraňovanie semien. Potom variť jablko, aby jablkový kompót, ale nepridávajú rafinovaného cukru. Môžete použiť trochu Jagger. Nesladené jablkový nespôsobí žiadne svetlice-up.

9.Lean Meat

Chudé mäso, ako je chudé hovädzie, bravčové, morčacie a kuracie prsia sú vaše najlepšie zdroje bielkovín. Proteín je nevyhnutný pre vaše telo a nemal by byť zabránené. Musieť chudé mäso, aby sa zabránilo dráždi steny hrubého čreva.

10. Zlúčený Rice

Sploštené ryža môže byť dobrou náhradou za raňajkových cereálií, quinoa, müsli a ovsené vločky. Sploštené ryža je biela ryža, ktorá je sploštená do vločkovitého tvaru. To môže byť spotrebované okamžite pridaním vody, mlieka alebo jogurtu. V závislosti na tom, či ste alebo nie ste citlivé na mliečne výrobky, môžete mať sploštené ryža buď s mliekarenským podnikom alebo máčať vo vode po dobu jednej minúty a potom pridajte avokádo a ošúpané jablká na plnenie a upokojujúce raňajky.

Jednalo sa o zoznam potravín môžete konzumovať, ak trpíte ulceróznou kolitídou. Udržať tieto potraviny na mysli, som vytvoril vzorka diéta graf pre vás. Pozri sa.

Ochutnať ulceróznu kolitídu Diéta

Jedlá Čo jesť
Raňajky 1 varené vajce + sploštená ryža s jablkami a mletým ľanovým semienkom
Obed Sendvič s tuniakom s avokádom
Večerné občerstvenie 1 šálka jogurtu alebo 1 šálka jablkovej šťavy
Večera Zemiaková kaša a grilované chudé mäso

Teraz viete, ako môžete navrhnúť svoj denné menu, bez toho aby bolo zdôrazniť, o vzplanutia. Existujú aj iné dostupné alternatívne prostriedky, ktoré, spolu s výberom jedál, môže pomôcť zmierniť bolesť a nepohodlie. Tu je to, čo iného môžete urobiť, aby upokojiť hrubého čreva.

Alternatívne spôsoby, ako zaobchádzať s ulceróznou kolitídou

Prestať fajčiť

Nikotín prítomný v cigaretách dráždia stenu hrubého čreva a vredy. Takže, je potrebné zrušiť ten zvyk teraz.

Znížiť stres

Cvičiť a naučiť sa prijímať menej stresu. Ísť na prechádzku, hovoriť s priateľmi, tráviť čas s rodinou, cestovať do nových miest, učiť sa nové zručnosti, atď. To vám dá aj svoj mozog požadovaný zvyšok.

Jóga

Cvičím jogu k zníženiu zápalu hrubého čreva. Jóga dokonca pomáhal liečiť rakovinu. Takže, verí v silu jogy a začať cvičiť ho odo dneška.

Požiadať o pomoc

Neohlásené vzplanutia sú veľmi časté a môže spôsobiť stres, úzkosť a depresia. Porozprávajte sa s profesionálnym získať pomoc pri riešení vášho problému.

Je pravda, že to sa ľahšie povie, ako urobí, ale hej, môžete vždy začať dnes miesto zajtra. Spustenie týchto tipov a obmedziť strach a nepohodlie rúti do umyvárne znovu a znovu. Prejsť na pravidelné lekárske prehliadky, vziať svoje lieky a sledujú ulcerózna kolitída-friendly stravu a životný štýl opäť viesť normálny život. Veľa štastia!

load...