Zdravie a wellness

Typy jogy - ktorá z nich je pre vás najvýhodnejšia?

Typy jogy - ktorá z nich je pre vás najvýhodnejšia?

Existujú dva druhy ľudí na svete - tí, ktorí pracujú vonku a tí, ktorí nemajú.

Ak spadnete do druhej kategórie, potom Boh ti pomôže! Ste povinní trpia množstvom problémov, ako starnú.

Ale ak nechcete prísť, tu je nejaké jedlo na zamyslenie. Mnoho rokov tréningu, spárované s dobrou, čistou diétu, pracuje vo váš prospech. Ale vaše telo potrebuje viac, a preto je nutné prijať jogu. Joga nie je len cvičenie; je to spôsob života. Spája svoje telo, myseľ a dušu univerzálne vedomie.

load...

Aj keď joga znamená zvraty, sa tiahne a ohýba spolu s komplexnou a intenzívne dýchacie rutina, to sú len povrchné aspekty tejto krásnej vyjadrenie života. To vštepuje disciplínu a milosť a vyrovnáva našu energiu a emócie.

Sadhguru Jaggy Vasudeva od Isha jogy hovorí: "Ďaleko za obyčajné ohýbanie tela, veda jogy poskytuje jedinečný nástroj na zlepšenie ľudských schopností a funguje na najvyšší vrchol tela a mysle."

Ak je toto všetko vás inšpirovalo natoľko, aby začali cvičiť jogu, pozrite sa na rôzne druhy jogy rutiny, a to, čo by ste mali očakávať vo svojej triede. Jóga je natoľko univerzálna - je tu niečo pre každého v nej.

load...

# 1 - Hatha joga

Hatha je sanskrtské slovo, ktoré znamená silu. To zvyčajne zahŕňa fyzické aspekty praxe. Je matkou všetkých jogy praxiach. Všetky ostatné podskupiny spadajú do tejto kategórie.

Jóga trieda Hatha je zvyčajne pomalý-chodil jeden a nenasleduje tok. Táto trieda je ideálna pre začiatočníkov, pretože vás jemne nasáva do jogy. Ak ste skúsený jogín, táto trieda funguje ako veľký odpočinúť. Táto trieda je všetko o základoch. To vás naučí, ako dýchať; to vás naučí držanie tela, meditácie a relaxačné techniky rovnako. Ak ste na jogu, asi by ste mali zapísať sa do jogy Hatha začať.

# 2 - Vinyasa Flow

Tento štýl jogy vyžaduje, aby koordinovali svoj dych s pohybom, a kladie dôraz na vytvorenie toku pozícií, s hladkými prechodmi od jedného k druhému. Vinyasa doslova znamená spojenie. Budete musieť pripojiť svoje pohyby nádych, alebo výdych. Dalo by sa použiť tento štýl cez Surya Namaskar, vyrovnávacích predstavuje, backbends alebo sediacich pózach. Cvičenie končí Savasana.

Táto trieda je založená na kreativite lektora, a to nemá pevný a rýchly štruktúru. Niekedy, spiritualita je začlenená do týchto kurzov, s trochou meditácie a spievanie. Ostatné učitelia veria v zachovaním atletickej. Môžete si vybrať, čo vás zaujíma, keď ste sami zapísať do tejto triedy.

V tejto kategórii môže byť pomalé a jemné, alebo rýchle a intenzívne, v závislosti na vašej úrovni. Ako začiatočník, mali by ste sa pozrieť na pomalší triedy spočiatku, a potom prejsť na rýchlo sa rozvíjajúcom jeden z.

# 3 - Iyengar Yoga

Tento štýl jogy sa zameriava na vyrovnanie. Trieda nie je úplne má tok, ako je štýl Vinyasa. Každá pozícia v Iyengar je intenzívna, a je potrebné ho držať po dlhú dobu a expandovať ako dýchate. Tento štýl jogy pracuje s celým radom rekvizít, ako sú opasky, bloky a prikrývky.

Pre tých, ktorí chceli ísť do detailov a cítiť a dozvedieť pózu intenzívne, je to vaša voľba! Táto trieda funguje aj pre tých, ktorí majú poranenia a chronické problémy. Tento štýl má tendenciu vyhovieť všetkým obmedzeniam, a na oplátku robí stabilný, flexibilný a silné.

# 4 - Bikram Yoga

Tento štýl jogy je Hot Hot Hot! Ak sa pokúsite to, ak si nie ste istí pot von. Bikram jóga sa zvyčajne vykonáva v miestnosti, ktorá sa zahreje na 40 stupňov Celzia, s 40% vlhkosťou. Cieľom je, aby pot to. Je vetvy z štýlu Vinyasa. Takže v jogy Bikram, budete v podstate cvičiť ásany v koordinácii s dychom.

Zakladateľ, Bikram Choudhury, formuloval sled 26 pozícií, s presvedčením, že systematicky spochybňuje každú jednotlivú časť tela, či už sa jedná o svaly, cievy, väzy alebo orgánmi.

# 5 - ashtanga Yoga

Tento štýl jogy je populárno nazýva Power Yoga a je považovaný za modernú verziu klasickej jogy. Inicioval K. Pattabhi Jois, táto forma jogy tiež prepája hnutia s dychom, ale pohyby sú viac definované. Budete postupovať opatrne s každým ásany, a každá akcia je vykonávaný s inverziou.

Začnete s primárnou série, a akonáhle ste zvládli to, môžete prejsť na ďalšiu úroveň. Trvá roky, kým postúpiť, ale dôraz je vždy postoja a nie postup.

Ak je v štruktúrovanom, nadupaný praxi je vaša vec, tento štýl je pre vás.

# 6 - Jivamukti Yoga

Táto forma jogy je oveľa viac, než prax - je to spôsob života. To zahŕňa etické, duchovné a fyzické aspekty. Formuloval Sharon Gannon a David Life, tento štýl jogy hovoria aj o bytí dbať na životné prostredie, takže musí byť láskavý ku zvieratám a stal vegan. Medzi päť najdôležitejších aspektov tejto metódy sú Shastri (písiem), bhakti (oddanosť), Ahimsa (non-bude poškodený), Nada (hudba) a Dhyana (meditácia).

V typickej triede, mali by ste začať tým, že stanovuje zámer, nasleduje spievanie, a potom, dýchanie povedomia. To zahŕňa pohyby vinyasa a končí relaxáciu a meditáciu. Tento štýl jogy je kompletný balík, ktorý zahŕňa spiritualitu s fyzickej výhody. Ak to znie zaujímavo, treba to skúsiť!

# 7 - Kundalini jóga

Táto forma jogy nájde svoje korene v čakrách. Zameriava sa na hlavné prácu a dychu, tj Pranayama. Zameriava sa na otvorenie mysle a robiť budete viac vedomí svojej mysle a tela.

To je jeden z duchovných štýly jogy, ktoré tiež zahŕňa veľa meditácie. Spievanie, meditácie, mudry a dýchanie tvoria jadro tohto štýlu jogy. Táto trieda má tendenciu byť fyzicky náročná. Je tiež psychicky náročné. Ale akonáhle sa dostanete do drážky, Kundalini jóga je určite zmeniť svoj život.

# 8 - Anusara Yoga

Tento štýl jogy je veľmi optimistická. Zameriava sa na pozdvihnutie a je nejduchovnější zo všetkých jogových techník. To je stelesnené "osláv srdce." Je to relatívne nová forma jogy, sa začala v roku 1997 John priateľa. Zameriava sa na hľadanie svetla vo vnútri seba.

Ak ste novým jogy a sú až na nejaké skutočné spytovať svedomie, to je niečo, čo sa musí snažiť. Tento štýl využíva dýchanie a vyrovnanie, a dostať je v poriadku, budete tiež používať veľa rekvizít.

# 9 - Yin Yoga

Tento štýl jogy je pomalé tempo. Sa očakáva, že držať každý predstavovať najmenej po dobu piatich minút. Hovorí sa, že v tom budete zdôrazniť spojivového tkaniva v tele a ktorá pomáha pri zvyšovaní obehu a flexibilitu. Tento štýl jogy má zvýšiť qi (život energie) v tele. Obvykle by ste cvičiť tento štýl vo vykurovanej miestnosti tak, že pomáha rozšíriť svoje svaly a aby boli pružnejšie. Je zaujímavé, že táto forma jogy sa začala taoistický učiteľ jogy a expert na bojové umenia, Paulie Zink.

Jóga tohto druhu je určený pre tých, ktorí majú radi napadnúť svoju myseľ. Stanete sa viac pacientov, a sústrediť sa na svoj dych v zamyslené ceste. Tento štýl jogy je neuveriteľne uvoľňujúce.

Tu je dúfať, prehľad rôznych typov jogy vás inšpirovalo natoľko, aby vybrať jednu. Výberu najlepšiu formu, v závislosti na vašom záujme, nebude len zábava, ale tiež prinesie to najlepšie vo vás, a to ako fyzicky, tak psychicky. Takže bez ďalších okolkov prijať jogu do svojho života, a to nielen ako cvičenie, ale ako spôsob života!

load...