Zdravie a wellness

Tu je návod, ako môžete sledovať príznaky Pitta Dosha nerovnováhy vo vašom tele

Tu je návod, ako môžete sledovať príznaky Pitta Dosha nerovnováhy vo vašom tele

Ayurveda je presvedčený, že všetko vo vesmíre sa skladá z piatich elementov - vodu (JAL), Fire (Agni), Air (Vayu), Space (Akasha) a Zeme (Prithvi). Tieto skvelé prvky sú považované za dôvtipná záležitosť štátov alebo energie a sú prepojené medzi sebou navzájom.

Osoba je prírodný ústava (Prakriti) určuje, ako sú ovplyvnené niektoré prvky viac ako ostatní. Táto vlastnosť kategorizuje doshas do troch typov:

1. Pitta Dosh, kde je element ohňa dominujúci.

2. Vata Dosh, kde sú vzdušných a kozmických prvky dominujúci.

3. Kapha Dosh, kde prvky krajiny a vodné dominovať.

Pitta Dosh riadi teplo, metabolizmus a transformácie v tele, mysli a duše. Reguluje trávenie, metabolizmus našich zmyslových vnemov, a ako sme sa rozlišovať, čo je správne alebo zlé.

load...

Nerovnováha v pitta dosh môže viesť k ochudobneným trávenie a tiež znižuje metabolizmus v tele. Ayurveda hovorí, že tieto dva príznaky sú príčinou prítomnosti akéhokoľvek iného ochorenia spôsobené v našom tele. Preto je veľmi dôležité poznať príznaky pitta nerovnováhy, aby bolo možné predchádzať chorobám spôsobeným kvôli nej.

Symptómy Pitta nerovnováha

1. Pálenia v tele

Bolesť a pocit pálenia sú najvýraznejšie príznaky pitta dosh nerovnováhy.

2. Nadmerné hlad a smäd

Vzhľadom k tomu, pitta dosh súvisí s ohňom, nerovnováha v Pitta spôsobuje tráviace ťažkosti, a vy skončíte hlad a smäd pomerne často.

load...

3. Problémy so spánkom

To je ďalší symptóm, ktorý je spôsobený Pitta nerovnováhy. Avšak problémy so spánkom je tiež spôsobená v dôsledku zvýšenia Vata Dosh rovnako.

4. Časté Horúčka

Zvýšenie teploty je znamením pitta nerovnováhy. Pitta je príbuzný k streľbe, a to je dôvod, prečo tam je časté zvýšenie telesnej teploty.

5. Nutkanie konzumovať studené jedlá alebo nápojov

Vzhľadom k tomu, vaše telo nie je schopné kontrolovať nadmerné teplo produkované kvôli pitta nerovnováhy, že túži po studené nápoje vyrovnať teplo. Osoba s pitta nerovnováhou tiež stráca schopnosť tolerancie na pobyt na slnku, alebo byť v kontakte s horúcou vodou po dlhšiu dobu.

6. Potenie

Zvyčajne osoba s pitta dominanciou potí veľa a jeho / jej pot vydáva zápach.

7. Zápal v tele

Pitta sa skladá z ohňa a vody, a tým, zápal spolu s moistness je bežné.

8. Neznášanlivosťou na korenené jedlá

Korenené jedlá spôsobuje zvýšenie Pitta, a telo sa stáva netolerantný voči nemu. Tiež to vedie k častým a tvrdej stolice.

9. Predčasné šedivenie vlasov

Hoci čoskoro plešatosti je symptómom vata nerovnováha, predčasné šedivenie je príznakom pitta nerovnováhy.

10. Vredy alebo hnis z rán

Podmienkou rán sa zhoršuje kvôli nerovnováhe Pitta a spôsobuje hnis alebo mokvanie.

Keď pitta zvyšuje, môžete si všimnúť, žlté sfarbenie kože, očí, moču, a dokonca aj výkaly. Preto každá choroba spôsobuje začervenanie alebo bledosť vo vašom tele je priama indikácia pitta nerovnováhy. Žltačka je jeden taký príklad.

Symptómy pitta nerovnováha sa dosť líši podľa cha. Oni sú takto:

1. Pocit svrbenia tj Kandu 2. Potenie tj zvedie 3. Začervenanie kože, tj Raag 4. Pálenie tj daaha 5. Hnisanie tj Páãka 6. Časté výtok z tela, väčšinou vo forme hnisu tj srava 7. Telesné teplo tj Ushna 8. Odlupovanie tj KLED

Avšak pokles pitta dosh spôsobuje nasledovné príznaky:

1. Nedostatok lesku v tele 2. Nedostatok tepla v tele 3. Slabý tráviaci systém 4. Všednosťou a nezáujem o akúkoľvek prácu

To sú účinky pitta nerovnováhu v našom tele. Ak zistíte, že z vyššie uvedených príznakov, poraďte sa ihneď s lekárom. Dúfam, že sa zistí, že vyššie uvedené informácie užitočné. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...