Zdravie a wellness

Top 8 kurzov jogy v Dillí

Top 8 kurzov jogy v Dillí

Jóga a Delhi sú od seba neoddeliteľné. Dokonca aj na chladných zimných ránach, zistíte, ľudia z Dillí coming out a cvičenie jogy v parkoch. Ako výsledok, mnoho jogy sa vyskytli po celom Dillí využívať tento záujem. Teraz, v boji proti každodenný únavu a stres, sa denná omladenie. A trieda jogy je miesto, kde dostanete ho. Jogy poskytnúť atmosféru, ktorá vám pomôže odrezaní od pravidelného kriku a máčať vás pokoja. Ľudia z Dillí potrebovať viac. Takže sme sa snažili vybrať najlepší 8 jogy v Dillí pre vás. Pozrite sa na ne nižšie.

Pred tým, poďme sa dozvedieť o kultúre yogy v skupine.

Jogy praxe v skupine

Ako sa joga učil a naučil sa späť v deň? Dodával z učiteľa na žiaka v Gurukul systéme. Čoskoro sa stala súčasťou osnov popredných starovekých univerzitách, ako je Nalanda a Takshila. Jóga bola súčasťou každodenný rituál pre mnohých v starovekej Indii a bol dokonca použitý ako mechanizmus trénovať vojakov na vojnu. Teraz, v súčasnej dobe, spolu s tým, predmetom rozsiahleho výskumu v mnohých univerzitách, sa stala populárnou myseľ a telo fitness aktivity. V dôsledku toho veľa jogy a štúdiách sa objavili obstarávať potreby ľudí.

load...

Jóga má za sebou dlhú cestu od bytia súčasťou Gurukul systému so silným Vedic vplyv na sekulárnej praxe tvorilo všetko. Miesto a ľudia, ktorých cvičím jogu s ovplyvniť kvalitu vašej praxe. Dobrý trieda pozdvihuje svoj jogy skúsenosti a otvára vás na nové výzvy. To vás núti vypustil svoje zábrany a stretávať sa s ľuďmi z vašej triedy, zdieľať pozitívnej energie a dobré vibrácie s každým.

Udržať všetko v mysli, sme vybrali 8 najlepších jogy vzdelávacie zariadenia v Dillí, ktoré vám dá úžasný jóga zážitok.

8 Najlepšie Jóga centier v Dillí 

  1. Mórárdží Desiate National Institute Of jogy
  2. Sivananda Yoga Vedanta Center
  3. Iyengar jogové centrum Yogakshema
  4. Bikram Yoga Studio
  5. Isha centrum jogy
  6. Art Of Living jogy a meditácie centrum
  7. Patanjali Arogya Kendra
  8. Bharath Thakur Artistic Yoga

1. Mórárdží Desiate National Institute Of jogy

load...

  Mórárdží Desiate National Institute Of jogy je nezisková vzdelávacia inštitút riadená vládou India podporovať jogu. Jedná sa o full-rozvinutú autonómne organizácie podriadená ministerstvu Ayush, ktorého cieľom je vzdelávať a školiť ľudí v joge, čím sa uľahčuje šírenie jogy kultúry.

Začalo to fungovať v roku 1970 v areáli dva-aker so všetkými zariadeniami potrebné pre výskum a prax jogy. Školský areál má študentov z celého sveta, aby sa dozvedeli o joge, si vymieňať názory na to, až konečne prejdú sa šíriť svoje znalosti prostredníctvom výučby a publikácií.

Poplatok: Ročné náklady na odborných kurzov začína od 27000 INR.

Adresa: Mórárdží desiatej National Institute of Yoga, 68, Ashoka Road, Near Gole Dak Khana,

Dillí - 110001.

Späť na obsah

2. Sivananda Yoga Vedanta Center

 Sivananda Yoga Vedanta centrum je nezisková organizácia založená Sri Swami Vishunudevananda v roku 1992 a pomenoval podľa Swami Sivananda, ktorý je jedným z najvplyvnejších duchovných učiteľov 20. Storočia. V stredu si kladie za cieľ šíriť staroveké učenie jogy vytvoriť lepší a mierumilovnejšiu svet.

Stredisko pomáha ľuďom prekonať chorobu prirodzene prostredníctvom jogy. To vedie kurzy s nekonkurenčnom inštalácie, ktorá je tradičný a pomalé tempo. Centrum je otvorené pre začiatočníkov aj pokročilých. To tiež platí špeciálne tábory trénovať deti v joge.

Poplatok: Jeden mesiac poplatok činí približne 2000 INR.

Adresa: Sivananda Yoga Vedanta Natarádža Center, A - 41, Kailash Colony, New Delhi - 110048.

Späť na obsah

3. Iyengar jogové centrum Yogakshema

 Iyengar jogové centrum Yogakshema len Iyengar jóga akreditovaným centrom Dillí. Začalo to v roku 2008 a má všetko vybavenie potrebné k praxi Iyengar jogu. Nivedita Joshi, horlivý žiak BKS Iyengar, spustí zariadenie v Dillí.

Stredisko je známe pre výučbu všetkých nuansy a techniky, ktoré sú súčasťou jogy štýlu Iyengar. Objekt má všetky rekvizity a príslušenstvo potrebné k praxi Iyengar jogu. Má veľké sály s drevenými podlahami, s prirodzeným svetlom filtrovanie pre celostnej cvičenie jogy.

Poplatok: Úvodné kurzy začínajú od 7500 INR.

Adresa: Plot No.65,66,67, Deendayal Upadhyay Marg, Rouse Avenue, NewDelhi - 110.002.

Späť na obsah

4. Bikram Yoga Studio

Globálne reťazec Bikram jogy Studios otvorený v Dillí v roku 2017. V štúdiu nasleduje rovnaký vzor praktizovanie 26 jogových pozícií navrhnutých Bikram vo vykurovanej miestnosti. Bikram jóga je inšpirovaný systémom jogy Hatha a bol kurátorom v roku 1970 v jogy guru Bikram Choudhary.

Bikram certifikované učitelia vykonávať výučbu v štúdiu. Typická relácie zahŕňa 90 minút cvičiť 26 jogy ásany v prúde v miestnosti zahrieva na 40o C a 40 percent vlhkosti. Úvodné kurzy sú vykonávané pre dospelých a deti rovnako.

Adresa: A 24, 1. Poschodie, Vishal Enclave, Opposite Vishal Cinema, Rajouri Garden, Dillí - 110027.

Späť na obsah

5. Isha centrum jogy

Jóga Center Isha je súčasťou nadácie Isha založeného Sadhguru Jaggy Vasudeva. Jeho základňa je v Coimbatore, na úpätí hôr Velliangiri. Je to nezisková organizácia riadená dobrovoľníkov a dary.

V stredu v Dillí bola založená v roku 1992. Učí klasické Hatha joga a meditačné techniky. Programy Isha pomôcť osobný rast a byť self-posilňujúci. Ich najznámejším, Inner Engineering Program 'začína v stredu každý týždeň.

Adresa: 4, Osho Drive, Mandi Gaon Road, Mehrauli, Delhi - 110.030.

Späť na obsah

6. Art Of Living jogy a meditácie centrum

 The Art of Living jogy a meditačné centrum je súčasťou Art of Living Foundation začal Sri Sri Ravi Shankar v roku 1981. Jedná sa o humanitárnej hnutia pre život lepší ľudí. Nadácia má pobočky po celej krajine a vo svete a pomáha ľuďom s ich vzťahy, rozvoj osobnosti a duchovnosti prostredníctvom jogy a meditácie.

The Art of Living Centre v Dillí ponúka všetky kurzy nadácie uľahčený kvalifikovaných učiteľov organizácie. Spolu s bežných triedach, špeciálne programy sú vykonávané pravidelne hosťujúci inštruktorov.

Adresa: DAV štátne škola, Sreshtha Vihar, Delhi, 110092.

Späť na obsah

7. Pataňdžali Arogya Kendra

Patanjali Arogya Kendra je joga a Ajurvédske centrum, ktoré je súčasťou jogy organizácia Divya, ktorej cieľom je urobiť svet bez výskytu chorôb prostredníctvom jogy a ajurvédy. Baba Ramdev je jednou z ich správcov.

Ak sa chcete dozvedieť Baba Ramdev Jóga v Dillí, Patanjali Arogya Kendra je miesto, kam ísť. Stredisko v Dillí učí jedinečný štýl Baba Ramdev jóga, ktorý sa stal svetovo preslávené, zbierať mu celebrity klientov, spolu s poskytovaním ajurvédskej procedúry.

Adresa: Shop No: 7, Karkarduma Metro exempláre - 20. Bhartendu Harish Chandra Marg, Dayanand Vihar, Delhi - 110.092.

Späť na obsah

8. Bharath Thakur Artistic Yoga

 Umelecký Jóga je značka jogy začal známy guru Bharath Thakur v roku 1999. Tento štýl jogy spája kardiovaskulárne cvičenie s ásany, dýchanie a meditácie. Umelecký jogy je známy pre chudnutie a neprítomnosť ochorenia, ako je astma a diabetes.

Tieto jogy Bharat Thakur v Dillí sú vykonávané na umelecké centrum jogy, po štýlu a vzor stanovené Bharath Thakur. Triedy sa konajú pre jednotlivcov i firemné kolektívy. Oni tiež prevziať iniciatívu ísť do škôl a vedenia umelecký jogy školenie v priestoroch školy pre deti.

Adresa: No. F - 7, v spodnom poschodí, Hauz Khas, Delhi - 110016.

Späť na obsah

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Koľko dní v týždni môžem zúčastniť jogy?

Zúčastniť jogy každý deň, ak je to možné, alebo aspoň 3 až 4 krát týždenne.

Čo sa stane, keď prídem neskoro na jogu?

To je najlepšie, aby sa zabránilo oneskoreniu na jogu, ako to bude narúšať tok iných lekárov, ktorí už začali praxi.

Namiesto aby tlaky každodenného života dostať k vám, osviežiť a osviežiť sa s jogou. Jóga inštitúty vyššie uvedené ponúkajú nepreberné množstvo jogy kurzov. Vyberte si jednu alebo dve, ktoré synchronizáciu s vaším životným štýlom a harmonogramu a zaregistrovať. Nebudete ľutovať.

load...