Zdravie a wellness

Top 7 jogy Asanas pre seniorov

Top 7 jogy Asanas pre seniorov

Vek je len číslo, hovoria. Ale pre telo, ktoré nemusia byť tento prípad. Môžete jasne cítiť jeho účinky, a ešte viac od 60. Rokov. Bolesti, bolesti a slabosť vítam vás, a ak je dostatočne starostlivosti nie je prijaté, budú vám dole, a tak vám nudný. Takže predtým, než sa dostane neskoro a stanete sa pripútaný na lôžko, vyskúšajte nasledovné 7 jednoduché jogy ásany, že zázraky pre seniorov.

Pred tým, poďme sa dozvedieť, ako joga pomáha starým ľuďom.

Jóga na pomoc pre seniorov

Všimli ste si svoje prarodičia pomaly ísť o ich deň a brať svoj čas s domácimi prácami? No, to je pohľad na to, čo sa prechádzajú. S vekom, kosti a kĺby dostať slabšie a vyváženie zhoršuje. Psychicky aj to dotýka, s miernou depresiu usadil v pretože svedkami ich tela starnutia.

load...

Yoga budú cítiť aktívny a mladých. To bude fandiť im a pomôcť im postaviť na vlastné nohy a ísť o ich deň s minimálnou pomoc. Nebude stres je ako dopad Jóga je nízka a majú dlhú životnosť. Štúdie realizované v National Institutes of Health, University of Southern California a University of California, Los Angeles ukázali pozitívne výsledky, povzbudzovať veľa ľudí v ich 60s, 70s a 80s, aby sa to.

Prax ásan raz denne, a ste pripravení ísť. Jóga spomaľuje proces starnutia zmäkčením svaly a zachovaní flexibility. Takže, ak chcete byť aktívny a zdravé, aj keď ste vo svojich 60. Rokoch a vyššie, vyskúšajte nasledujúce ásany najmenej dvakrát až trikrát týždenne.

Jóga pre seniorov - 7 najlepších ásan

 1. Tadasana (Mountain Pose)
 2. Baddha Konasana (motýľ Pose)
 3. Balasana (Child Pose)
 4. Bhujangasana (Cobra Pose)
 5. Adho Mukha Svanasana (dole smerujúce psa Pose)
 6. Trikonasana (trojuholník Pose)
 7. Shavasana (Corpse Pose)

1. Tadasana (Mountain Pose)

Tadasana alebo Mountain Pose je základom všetkých ásan. Všetky ostatné Jóga sú variácie Tadasana. Môžete cvičiť Tadasana kedykoľvek počas dňa a nie nutne na lačný žalúdok. Ale ak chcete ho nasledovať až s ďalšími ásan, uistite sa, že to ráno na lačný žalúdok. Tadasana je základná úroveň Hatha joga Asano. Zvyčajne je póza sa koná po dobu asi 10 až 30 sekúnd, ale môžete skrátiť dĺžku podľa vášho pohodlia.

load...

Výhody Tadasana pre seniorov

Tadasana funguje perfektne pre hunching seniorov tým, že zlepší ich držanie tela. Posilňuje ich slabé stehná a členky, takže je pre nich jednoduchšie manévrovanie. To tiež zmierňuje bolesti a bolesti vyvinuté kvôli starobe. Póza zlepšuje trávenie a zvyšuje krvný obeh, vyhladenie na problémy starých ľudí s jedlom a kyslosťou.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

2. Baddha Konasana (motýľ Pose)

Baddha Konasana alebo Butterfly Pose vyzerá ako motýľ krídlami hádzanie. Rovnako sa podobá postoji obuvník pri práci. Praktizovať baddha Konasana ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Ide o základnú úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu jednej až piatich minút alebo vyladiť podľa vášho pohodlia.

Výhody Baddha Konasana pre seniorov

Baddha Konasana stimuluje močový mechúr a obličky, pomáhanie oldies udržať problémy vyprázdňovaním na uzde. Odľahčenie sa stáva hladká a pravidelná. Ak bude aktivovať staré osoby, aby ho / ju z miernej depresie a zmierniť únavu a úzkosť. Póza vyhladzuje sa proces prechodu.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: baddha Konasana

Späť na obsah

3. Balasana (Child Pose)

Balasana alebo Child Pose sa podobá postavenie dieťaťa v matkinom maternici. Hovorí sa, že prežiť na svoje detstvo v neskorších rokoch svojho života, čo je vhodné pre starších ľudí, aby sa pokúsili Balasana. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a večer po štyroch až šiestich hodinách medzery po dobrom obede. Balasana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu jednej až troch minút alebo tak dlho, ako to pôjde.

Výhody Balasana pre seniorov

Balasana uvoľňuje napätie vybudoval v krehkých tiel staré. Konkrétne, v chrbte, hrudníku a ramien. Udržuje je v strehu tým, že ide preč závraty. Balasana robí vnútorné orgány pružná, čo uľahčuje zdravé telesné funkcie. To pomáha v budovaní pevnej a stabilnej dýchanie, ktorý upokojuje starších ľudí a pomáha im viesť úzkosti bez života.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Balasana   �

Späť na obsah      �

4. Bhujangasana (Cobra Pose)

Bhujangasana alebo Cobra Pose je energizujúci backbend, ktorý vyzerá ako vyvýšenej hlava kobry. To je jeden z najlepších Jóga pre seniorov. Táto póza bude slabé starší ľudia ostré a rýchla. Cvičiť každý deň ráno na lačný žalúdok a črevá čisté alebo vo večerných hodinách, čo medzeru štyri až šesť hodín medzi posledným jedlom a praxou. Bhujangasana je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Držať ho na pár sekúnd, alebo tak dlho, ako to cíti pohodlne.

Výhody Bhujangasana pre seniorov

Bhujangasana uvoľňuje stuhnuté chrbtové staré a ťahá ich svaly na ramenách, hrudníku a brušné svaly, aby im pružné a zdravé. Póza povyšuje svoje nálady a hurá im až vstať a urobiť niečo zábavného. Všeobecne platí, že sa zvyšuje ich pružnosť tela, čím sa zlepšuje mobilitu. A čo je najdôležitejšie, to posilňuje chrbtica, znemožňujúce akékoľvek hunching.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Bhujangasana

Späť na obsah

5. Adho Mukha Svanasana (dole smerujúce pes Pose)

Adho Mukha Svanasana alebo dole smerujúce Dog Pose je ásany, ktoré sa podobá postoji psa, keď sa zohne, čelom vpred. Meno Sanskrit póze znamená, že. Je to relatívne jednoduchšie póza pre seniorov to skúsiť. Cvičiť ráno na lačný žalúdok a črevá čisté pre dosiahnutie najlepších výsledkov. Adho Mukha Svanasana je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd alebo minútu, kým vaše telo vám umožní.

Výhody Adho Mukha Svanasana pre seniorov

Adho Mukha Svanasana zvyšuje dôveru, a pre tých, ktorí odišiel z aktívneho života a oslabili tela v dôsledku starnutia, to je požehnaním. Bude im pripomenie všetkým, čo dosiahol dosiahnuť stav, že sú v a aby sa cítili hrdí na svoje úspechy a dlhú životnosť. Spolu s tým, obrátená póza umožňuje väčší prietok krvi do mozgu, zjasnenie to s poznaním, takže myseľ staršieho človeka ostrejšie a menej náchylné k zabudnutia.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

6. Trikonasana (trojuholník Pose)

 Trikonasana alebo trojuholník Pose vyzerá ako trojuholník, keď vaše telo vtelí. Je to celkom jednoduché, a jeden z mála predstavuje v joge, ktoré vyžadujú, aby sa vaše oči otvorené, zatiaľ čo v póze. Cvičiť Trikonasana ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Ásana je začiatočník úroveň Vinyasa joga Asano. Držte ho po dobu 30 sekúnd alebo dlhšie, v závislosti na tom, koľko vaše telo dovolí.

Výhody Trikonasana pre seniorov

Trikonasana znižuje krvný tlak, čo je bežný problém, ktorým čelia starší ľudia. To znižuje tuk z pásu a stehien a udržuje je ľahká a fit. Póza dáva stabilitu a rovnováhu a zabraňuje ošívať a nerovnováhy. To posilňuje a preťahuje ruky a nohy, čo pomáha starších ľudí robiť ich prácach lepšie.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Trikonasana

Späť na obsah

7. Shavasana (mŕtvola Pose)

 Shavasana alebo Corpse Pose je relaxačné Asano vykonáva na konci cvičenia jogy. Telo vyzerá ako mŕtvola v Shavasana s nulovým pohybom. Je to náročné, pretože je potrebné sa upokojiť svoju myseľ úplne a uvoľniť svoje telo v tejto póze bez ošívať. Shavasana je začiatočník úroveň ashtanga jóga Asano. Ubytujte sa v Shavasana po dobu 10 až 15 minút alebo viac, ak máte pocit, že to, ale uistite sa, že nechcete zaspať.

Výhody Shavasana pre seniorov

Shavasana lieči nespavosť, spoločný chronický problém u starších ľudí. Vzhľadom na nedostatok fyzickej aktivity, skupiny starších ľudí nemajú pneumatiky dosť dobre spať v noci. Rýchly jogy nasleduje Shavasana je dobrý liek. To zlepšuje koncentráciu, zvýšenie kvality života starších ľudí. Póza má vytvrdnutí vplyv na tých, ktorí majú diabetes, slabý duševné zdravie, a zápcha.

Ak chcete vedieť viac o ásan a ako to urobiť, kliknite sem: Shavasana

Späť na obsah

 Opatreniami, ktoré musí

 • Je nevyhnutné, aby počas tréningu, starší ľudia by nemali tlačiť seba a robiť len toľko, koľko ich telo dovolí.
 • Dokonca aj dlhé trvanie cvičenia jogy nie je pre nich vhodné. Krátka a jednoduchá je ideálne.
 • Uistite sa, že budete mať o radu lekára, skôr ako prikročí k cvičenie jogy a trénovať len pod certifikovaným inštruktorom jogy, ako začnete cvičiť sami doma.
 • Ak máte určité ochorenie, spomenúť ju na jogy dopredu tak, že nevyhnutné úpravy vykonané v sekvencii jogy ásan, že nebude zhoršovať problém v žiadnom prípade.
 • Opakujte držanie tela, miesto konania je po dlhšiu dobu a odpočinku dobre po sebe predstavovať.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Existujú jednoduchšie, než cvičenie jogy asanas pre staršie začiatočníkov?

Áno tam sú. Sukshma Jóga je vhodná pre staršie začiatočníkov. Ide o súbor jednoduchých cvikov, ktoré vyžadujú niekoľko minút praxe.

Ako sa líši je senior joga v porovnaní so štandardným cvičenie jogy?

Jóga pre seniorov je v podstate rovnaká ako pre ostatných. Spôsob praxi líši, hoci. Pre seniorov, úsilie a trvanie sú menšie.

Cvičenie je dôležité pre každého. Tým skôr, v starších rokoch, pretože udržiava telo zdravé a od slabosti. Jóga je ideálny pre cvičenie pre seniorov. Je ľahko prispôsobiť svojim potrebám a čo je najdôležitejšie, udržuje zranenie v šachu. Takže dostať sa do toho, ako bude príliš neskoro, alebo informovať svoje prarodičia alebo rodičov o to a to im veľkú láskavosť.

load...