Zdravie a wellness

Top 6 vitamínových a minerálnych doplnkov pre chudnutie

Top 6 vitamínových a minerálnych doplnkov pre chudnutie

Niekedy sa proste jesť právo a cvičiť to nám nepomôže schudnúť. Tu prichádza na význam doplnkov. Avšak, chudnutie doplnky sú považované za nezdravé alebo umelých metód. Ale pravdou je pri vykonávaní zdravých stravovacích návykov; mnohí začnú ignorovať určité potraviny skupiny, ako schudnúť. Obľúbená mylná predstava je, že určitá skupina potravín je hlavným dôvodom na priberanie na váhe.

Spaľovače tuku sa vyskytujú v rôznych formách - pilulky, práškové a tekuté. Náročné chudnutie doplnky v koncentrovanej forme pomáha telu pracovať tvrdšie, aby optimálne spaľovať tuk. Odporúča sa poradiť sa s lekárom pred prijatím nejaké doplnky chudnutie. Niektoré hlavné doplnky na chudnutie patrí,

1. Cholín:

Cholín je podobný vitamínu B a pomáha metabolizovať tuk rýchlejšie. To tiež zabraňuje zablokovaniu tuku v pečeni. Prírodné zdroje cholínu patria pšeničné klíčky a arašidy. Používa sa tiež k zvýšeniu energie a oddialiť únavu a pritom intenzívny tréning alebo športovať. To je jeden z najznámejších chudnutie doplnky.

load...

2. Konjugovaná kyselina linolová:

Konjugovaná kyselina linolová, tiež známy ako CLA sa vyskytuje prevažne u ovčieho a hovädzieho mäsa. To je tiež prítomné v mliečnych výrobkoch spolu s vitamínom D a vápnika. Sú veľmi dobrí tukové zložky horáka. CLA dostane spálil v tele na energiu a nedostane uložené ako tuk.

3. Vitamín D:

Zdroje vitamínu D patria ryby, ako sú sleď, sardinky a tuniak. Avšak, najlepším zdrojom vitamínu D je slnečné svetlo. Vitamín D v kombinácii s vápnikom môže zvýšiť úbytok hmotnosti u žien. Pomáha produkovať leptín, ktorý signalizuje mozgu.

load...

4. Vápnik:

Vápnik je potrebný predovšetkým pre rast kostí. Je tiež dôležitým faktorom pri pomôcť chudnutie. Ak existuje viac množstvo vápnika viazaná na tukové bunky, viac vápnika sa používa na účely spaľovanie tukov na energiu. To tiež zabraňuje tuku je absorbovaný do krvného riečišťa.

5. Polyfenoly / resveratrol:

Polyfenoly sa nachádzajú prevažne v rastlinách a sú zodpovední za vykresľovanie Zelený čaj svoje zvláštne výhody. Polyfenol s názvom resveratrol sa nachádza v koži červené hrozno, arašidy a bobule. Tieto polyfenoly zvyšujú rýchlosť metabolizmu až úžasné 17 percent, a tým pomáha telu spáliť viac tukov.

6. Proteín:

Konzumujúci proteínové doplnky existuje už dlhú dobu. Srvátka je najpopulárnejší doplnok proteín. To je odvodené z mlieka a je ľahko rozpustný. Srvátková bielkovina je kompletný proteín, ktorý obsahuje všetky potrebné aminokyseliny vyžadované v ľudskom tele. Srvátkové bielkoviny nie je len pomáha budovať svalovú hmotu, ale aj efektívne potláča chuť do jedla. Ostatné typy sú sója a kazeín proteínové prášky. Chuť sóje je získal chuť a je často nepríjemné. Ak je viac množstvo bielkovín je spotrebovaný, zatiaľ čo schudnúť, pomôže udržať väčšie množstvo svalovej hmoty.

Dúfam, že sa vám páčil článok. Nezabudnite nám zanechať komentár.

Obrázok zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

load...