Zdravie a wellness

Top 5 miest, ktoré pokojne meditujú

Top 5 miest, ktoré pokojne meditujú

Ak je váš plán je trvať niekoľko dní voľna a len premýšľať, či to byť ako duchovný plánu alebo luxusného výletu správne miesto je nutnosťou. Hľadáte pre tento ideálne miesto pre každodenné meditácie rutina?

Existuje mnoho duchovne nabité miesta, ktoré sú sprostredkovateľská raja v Indii. Tu uvádzame niektoré z vynikajúcich meditačných miest, ktoré sľubujú hluk zadarmo a najlepšie miesto, aby sa uvoľnil myseľ, telo & ducha.

Pamätajte si, že nájsť ideálne miesto pre to meditácia je nemožné. Budete musieť vytvoriť svoj vlastný duchovný atmosféru cez Jap, meditácie a modlitby. Tu sú top 5 miest pre meditáciu v Indii.

load...

Najlepšie miesto pre meditáciu v Indii

1. Rishikesh:

Poleva náš zoznam najlepších meditačných miest v Indii je Rishikesh. Rishikesh je nádherné miesto pre meditáciu. Pôvab a duchovné vplyv tohto miesta je jednoducho úžasné. To je lokalizované na rieke Gange a je obklopené kopcami na troch stranách. Rishikesh má dobrú rad ashrams a jogových inštitútov a je považovaný za jogy a meditácie svetovej hlavné mesto, ktoré láka vedomosti, útechu a mier hľadá ľudí. Tieto triedy rozjímanie s Sadgurudev sú intenzívne, osviežujúci a hrôza-inšpirujúca. Prináša jedna bližšie k dosiahnutiu spásy a Moksha.

2. Bodhgaya:

Bodhgaya je najkrajšie budhistická púť a je preslávené centrum pre meditáciu. Lord Buddha dosiahol osvietenie, po intenzívnej meditácii pod Bodhi stromom v Bodhgaya, na mieste teraz označené rozlohou Mahabodhi chrámový komplex. Je to veľmi pokojné a krásne miesto, čo z neho robí ideálne miesto pre meditáciu.

load...

3. Dharamshala:

Rozľahlé hory, je obklopený čerstvým vzduchom a čnejúce borovíc, aby Dharamshala ideálne miesto pre meditáciu. Meditačné centrum Shikhar Dhamma Vipassana je najmalebnejšie centrum v Dharamshala. Dharamshala má energiu, ktorá by sa usádzali na mysli, a vezme ju preč od svetských rozptýlenie, do fázy absolútny pokoj a šťastie. Je to ideálna cesta liečenie, duchovnosti a spojenie s vnútornou ríši vás.

4. Himaláje:

Majestic neporovnateľný, Himalaya je považované za jedno z najkrajších miest na svete. Je rodiskom meditácie a jóga, a má bohatú duchovnú históriu. Bezpočet svätých, mudrci útočisko tu vykonať intenzívny duchovnej praxi. Ananda v Himalájach je to najlepšie miesto, ak hľadáte luxusné útek, aby očistil svoju myseľ a telo. Je situovaný v krásnom prírodnom prostredí zalesnenej podhorí, tečúcu vodu, hneď vedľa rieky Gangy, ďaleko od hluku a chaosu mestského života. Učí techniky a ponúka kurzy na rôzne formy meditácie a shuddi kriya.

5. Haridwar:

Haridwar, "brána k Bohu", je považovaný za jeden zo siedmich najposvätnejších miest v Indii. To sa nachádza na úpätí Himalájí v Uttarakhand. Suryavanshi Prince Bhagirath vykonal pokánie Haridwar, zachrániť duše jeho predchodca, ktorí zahynuli v dôsledku prekliatie šalvie Kapila. Pokánie bol odpovedal a rieka Ganga tiekla ďalej od Šivu zámkov a oživil šesťdesiat tisíc synov kráľa Sangare. Haridwar má niektoré jedinečné meditačné ashrams v Indii. Je to ideálne miesto pre duchovne naklonené a ochrany zdravia pri vedomí ľudí.

Dúfam, že sa vám páčil článok. Nezabudnite zanechať svoje pripomienky.

load...