Zdravie a wellness

Top 36 domácich liekov na liečbu nechtov huba

Top 36 domácich liekov na liečbu nechtov huba

Sme tak radi chváliť svoje pestované nechty a posledná vec, ktorú niekto chce, je klinec infekcie. Nechtov infekcie je hubová infekcia na jednom alebo viacerých klincov, ktoré sa zvyčajne začína vo forme žltej alebo biele škvrny pod špičky nechtov. Ako huba šíri hlbšie do nechtov, mohlo by to spôsobiť zafarbenie nechtov. Hubová infekcia môže ukázať ako potenciálne bolestivé a nevzhľadné problém. Takže je to vždy lepšie, aby sa zabránilo plesňových infekcií nechtov, než prijať opatrenia po infekcii. Mnohé z nich sa možno vyhnúť, ak sa prijmú vhodné bezpečnostné opatrenia.

Najbežnejším nechtov infekcie je onychomykóza, ktorý nastane, keď huby napadnúť necht alebo necht alebo kožu pod nechty. Je to infekcia, ktorá zvyčajne nie je spôsobiť bolesť, ak sa nelieči, a nechá sa šíriť. Jej príznaky patrí zahusťovanie, opuch, zápal, rozpadajúce sa rovnako ako žltnutie nechtu. Ak nie je liečená okamžite, môže to viesť k rozštiepeniu, praskanie a strata nechtov. V závažných prípadoch, klinec zdvihne preč z postele a bude úplne odpútať

Táto huba, ktorá spôsobuje infekciu nechtov sa darí v nasledujúcom conditions-

 • Abnormality v hodnotách pH pleti
 • Imunitný systém, ktorý oslabila
 • Kontinuálne alebo dlhodobá expozícia klinca do prostredia, ktoré je vlhké
 • Cukrovka
 • Poor osobné hygiena

Onychomysosis môže byť prenesený z človeka na človeka, a to buď priamym kontaktom alebo prostredníctvom kontaktu s bežne používanými topánky, podláh alebo iných osobných vecí, ako sú súbory, fréz. Mykóza nôh môže tiež viesť k plesňovej infekcii. Topánky, ktoré sú pevne alebo vlhké a dajte vzduch von môže viesť k plesňovej infekcii.

load...

Niekoľko spôsobov, v ktorých môže byť infekcia zazmluvnené

 • Úder do nechtu spôsobuje to zdvihnúť od nechtového lôžka, čo umožňuje vlhkosť vstúpiť a umožňuje baktérie na chov.
 • Zle aplikovaný umelý necht tip povzbudzuje baktérie na chov.
 • Salóny, ktoré majú sub-štandardných produktov.
 • Mykóza nôh, ktoré ak nie účinne liečiť môže šíriť aj na nechty.
 • Použitie telocvične alebo verejný bazén bez akejkoľvek ochrany nôh.
 • Hryzenie nechtov výsledky v ripy a slzy a krvácanie na koži, čo zárodky pre vstup, ktorý môže spôsobiť nechtového lôžka infekciu.
 • Ktoré majú nízku imunitný systém môže tiež zvýšiť výskyt hubové infekcie.

Ako už bolo spomenuté predtým, je potrebné na liečbu infekcie okamžite, aby sa zabránilo jeho šíreniu. Dobrou správou je, že ošetrenie nechtov huba je pomerne jednoduché. Nepotrebujete drahé lieky a masti ako existuje mnoho domáce opravné prostriedky, ktoré môžu byť použité efektívne a lacno ošetrenie nechtov huba.

Domáce lieky na liečbu nechtov huba

Tu sú niektoré z najlepších vyskúšaných a testovaných domáce opravné prostriedky pre nechtov huba, ktoré boli použité ľuďmi na celom svete:

1. Jablčný ocot (ACV)

ACD má kyslé vlastnosti, ktoré sú mierne a je známe, aby sa zabránilo šíreniu nechtov huba. Zabíja plesne a baktérie. To, čo potrebujete urobiť, je vziať rovnaké diely vody a jablčného octu a každý deň namočiť svoj infikovaný necht v ňom po dobu pol hodiny. Potom, čo ste nasiaknuté, úplne vyschnúť klince a nohu. Urobte to, kým infekcia ide preč. Jablčný ocot je jedným z najznámejších domáci liek používaný pre úpravu nechtov huba. Tento silný liečba zabránila infekciu v mnohých ľudí.

load...

2. Ryžová múka a jablčný ocot peeling

Ďalším účinným spôsobom, ako využiť jablčného octu pre nechtov huba je to zmiešať s hrubo mletú ryžovej múky. To vám dáva exfoliačný peeling, ktorý je proti plesniam. Je potrebné použiť pastu a jemne drhnúť postihnutého nechta. Pritom 2 až 3 krát týždenne pomôže veľa.

3. Tea Tree Oil

Tento rastlinný olej má aj protiplesňové a antiseptické vlastnosti, ktoré sú účinné pri liečbe nechtov huba. Všetko, čo musíte urobiť, je mix niekoľkých kvapiek oleja kokosových orechov alebo olivovým olejom. Vezmite vatový tampón a aplikovať zmes na postihnutého nechta. Vyčkajte po dobu asi 10 minút a jemne drhnúť klinec s kefkou na zuby. Táto 2 môžete urobiť TO3 krát za deň získať čo najlepších výsledkov.

4. Soda

Môžete použiť jedlá sóda na liečbu nechtov huba, rovnako ako odstránenie zápachu nôh súčasne. Všetko, čo treba, je 4 šálky horúcej vody zmiešanej s? Šálka ​​jedlej sódy, ¼ šálky 3% peroxidu vodíka a pol šálky Epsom soli. Kedysi vhodne zmiešané, pridajte ¼ šálky bieleho octu. Ďalej namočte infikované nechty po dobu asi 10 minút a opláchnite čistou vodou. Urob to dvakrát denne po dobu efektívne výsledky.

5. White Ocot

Mnoho ľudí odporučiť ocot ako liek pre nechtov huba, pretože pomáha v boji proti infekcii a obnovuje rovnováhu pH pokožky. To, čo potrebujete urobiť, je zmiešajte 2 diely teplej vody s 1 diel bieleho octu. Namočiť nechty v tomto roztoku po dobu asi 15 minút a potom opláchnite. Uistite sa, že ste dobre preschnúť infikovaných klinec. Môžete to urobiť 2krát denne účinne liečiť špongiu.

6. Oregano Oil

Tento olej je známy pre svoju účinnosť v liečbe nechtov huba. Je to preto, že má analgetické, antibakteriálne, antimykotické, antivírusové, antiseptické a antiparazitické vlastnosti. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešajte lyžičku olivového oleja s pár kvapkami oleja oregano. Naneste ju na postihnuté miesto a nechajte ho na pol hodiny. Next, opláchnite a uistite sa, že ste dobre preschnúť klinec. Môžete to urobiť dvakrát denne po dobu asi 3 týždne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

7. Ústna voda Listerine

Alkohol a iné zlúčeniny prítomné v tejto ústnej vody, aby bolo antiseptické, čo umožňuje, aby sa huby a baktérie preč. Naplňte malé umývadlo s Listerine a namočte vašu postihnutého nechta v nej asi pol hodiny. Jemne drhnúť klinec. Next, opláchnite a osušte infikovaný necht dôkladne. Môžete to urobiť 2 krát denne, aby sa zabránilo šíreniu infekcie. Po niekoľkých týždňoch, začnete všímať zmenu nechtom.

8. Listerine Ústna voda a biely ocot

Všetko, čo musíte urobiť, je mix rovnakých dielov bieleho octu a ústne vody. Namočiť postihnutú oblasť v ňom po dobu 30 minút a kroviny necht jemne. Opláchnite riešenie off a vysušte postihnutého nechta dôkladne. Aj to môže byť vykonané 2 krát denne, aby zabezpečili, že sa infekcia nešíri. Mnoho ľudí prisahajú na tento liek, takže je to must-try.

9. Cesnak Oil

Cesnak má zlúčeniny ako ajoen a allicín, ktoré je známe, že majú silné fungicídne vlastnosti. Zmiešajte rovnaké diely olivových olejov a cesnaku a aplikovať ju do postihnutého nechta a oblasti okolo neho. Použite obväz pokryť a nechajte ju na pár hodín. Opakovať každý deň, kým sa infekcia lieči. Tiež by ste mali jesť viac surové cesnak umožniť jeho vlastnosti zničiť plesne zvnútra.

10. Citrónová šťava

Táto šťava má protiplesňové a antiseptické vlastnosti. Obsah kyseliny citrónovej plodom sa zabráni šíreniu infekcie. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť nejaký čerstvej citrónovej šťavy k infikovaným nechtom a nechať ho na pol hodiny alebo tak. Next, opláchnite teplou vodou a osušte. To možno vykonať toľkokrát, koľkokrát budete chcieť za jeden deň. Výsledky budú viditeľné v priebehu niekoľkých týždňov.

11. Citrónovou šťavou a olivovým olejom

Ďalšie domáci liek, môžete sa pokúsiť je roztok citrónovou šťavou a olivovým olejom. Zmiešajte rovnaké diely šťavy a oleja a aplikovať ich na postihnutý necht a jemne masírujte. Zmes sa nechá na pár hodín pred opláchnite a osušte. Infekcia sa bude riadený citrónovou šťavou, zatiaľ čo olivový vám jemnú a hladkú pleť.

12. Lavender Oil

Tento olej má antiseptické vlastnosti, ktoré sú účinné pri liečbe infekcií. To tiež zabraňuje podráždeniu kože. Musíte 5 kvapiek každý levanduľového oleja a tea tree oil. Použite vatový tampón aplikovať ju na infikovanom nechte rovnako ako oblasti okolo neho. Potom, čo opustil ju na 10 minút alebo tak, opláchnite a osušte postihnutú oblasť. Môžete opakovať tento 2 až 3 krát denne, aby sa zabránilo šíreniu infekcie a pomaly ju liečiť.

13. Orange Oil

Oranžový olej má silné antimykotické vlastnosti, takže je ideálny pre ošetrenie nechtov huba. Niektorí ľudia sú alergickí na oranžový olej, takže urobiť malý test aplikovaním na malom kúsku kože pred použitím ako liek prvej. Všetko, čo potrebujete, je kvapkadlo aplikovať olej na a pod nechtom a tiež medzi prstami na nohách. Nechaj to na pol hodiny a potom opláchnite a osušte. Tento liek sa môže opakovať 2x až 3x denne.

14. Orange olej a hroznový olej zo semien

Pre osoby s citlivou pokožkou, môžete miešať rovnaké diely pomaranča a hroznové rastlinných olejov na liečbu nechtov huba. Zmes sa nechá na postihnutého nechta aj okolo neho po dobu 30 minút alebo tak. Dvakrát alebo trikrát denne zopakovať.

15. Biely ocot, Tea Tree Oil a Vicks Vapor Rub

Každé ráno a večer, naliať trochu bieleho octu na infikovaný necht a použiť tea tree olej. Táto zmes sa v s Vicks Vapor Rub tesnenia. Použite tento liek po dobu niekoľkých mesiacov, a uvidíte, že infekcia sa uzdravil a nový necht porastie čoskoro potom.

16. Soľ a ocot

Ide o jednoduchý liek, ktorý vám pomôže nesmierne vyliečiť vaše infikovaného klinec. Zmiešajte dve zložky dohromady a trieť alebo namočiť nohy po dobu asi 5 minút. Ďalej vysušte klinec. Opakujte túto metódu 2 krát denne a sledovať, ako to pomáha vaše nechty bojovať proti plesňové infekcii.

17. Alkohol

Vezmite 70% izopropylalkohol a vyplní 4-unca kvapkadlo s ním. Pridajte 2 kvapky alkoholu s infikovaným klinec každé ráno a večer. Budete sa cítiť, že infekcia sa uzdravil po niekoľkých mesiacoch. Mnoho ľudí, ktorí trpia nechtov huba preferujú tento liek, pretože je menej chaotický ako pri použití octu. 18. Vitamín E Oil Tento olej je známe, že účinne liečiť nechtov huba. Všetko, čo musíte urobiť, je trieť olej a jemne masírujte postihnutého nechta. Urob to každý deň a ste si istí, získať skvelé výsledky v krátkom čase.

19. Onion

Verte tomu alebo nie, cibule môže byť účinným liekom pre nechtov huba. Krájať cibuľu a mať jednu z plátky a jemne votrite ho na infikovaný necht. Tento postup opakujte každý deň liečiť infekciu po niekoľkých mesiacoch.

20. Mletá kurkuma

Kurkuma pasta môže robiť zázraky pre liečbu nechtov huba. Všetko, čo treba urobiť, je použiť pastu na postihnutého nechta a nechajte ju úplne vyschnúť. Akonáhle to uschne, opláchnite a osušte riadne necht dôkladne, aby sa zabránilo vlhkosti zo zhoršenia infekcie.

21. Peroxid vodíka

Pre tento prostriedok, zmes rovnakých dielov vody a 3% peroxidu vodíka a namočiť nechty máčať v ňom po dobu asi 20 minút. Ďalej opláchnite roztoku z postihnutej oblasti a vysušte správne. Tento postup opakujte každý deň po dobu niekoľkých mesiacov, aby vyliečiť nechtov huba infekcie.

22. Sea Salt

Morská soľ je ďalší účinnou zložkou pre domáce opravné prostriedky na liečbu nechtov huba. Namočte nohy v miske s vodou a morskou soľou. Uistite sa, že soľ sa dotýka infikovaného klinec. Si môžete užívať svoje nohy tak dlho, ako sa vám páči. Táto denná opakovať za vynikajúce výsledky. Ak žijete v blízkosti mora, ísť na ponorenie každý deň a aby vaše klinec máčať v slanej morskej vode.

23. Morská soľ a peroxidom vodíka

Môžete tiež použiť soľ morská voda namočte s peroxidom vodíka na liečbu nechtov huba. Namočte necht v roztoku po dobu asi 10 minút a potom použiť nejaký morskú soľ na neho. Nechaj to na dobu 3 minút alebo tak a namočte necht opäť po dobu asi 30 minút. Opakovaním tohto denník bude liečiť infekciu čoskoro.

24. Lemongrass olej

Balíčky s antibakteriálne a antimykotické vlastnosti, lemongrass olej je ďalší účinný domáci liek pre nechtov huba. Riadi šírenie infekcie a tiež pomáha v prevencii príznakov ako drobeniu a krehkosť nechtov. Mali by ste použiť tento olej s inými nosnými olejmi, ako je Hroznový alebo kokosového oleja, aby účinne liečiť infekciu.

25. Kokosový olej

Tento olej má úžasné liečivé účinky. Je protizápalový, protivírusový, protipliesňový a antibakteriálne. Uplatnenie kokosový olej do infikovaného nechtu a jemne masírovať ju každý deň môže pomôcť pri liečení plesní nechtov. Rovnako bude hojiť poškodenú pokožku a boji s voľnými radikálmi.

26. Harisa

Tento červené korenie pasta je dobre známy v liečbe nechtov huba. Môžete použiť pastu do svojho infikovaným nechtom a prikryte obväzom. Zmeniť obväz každý večer po vyčistení ju, aplikovať nejaký jód a opätovné použitie Harisa.

27. Hot Paprika Powder a olivový olej

Ďalším účinným domáci liek pre nechtov huba je zmes horúceho červeného korenia prášok a olivový olej. Je to skôr chaotický, ale stojí za to, ako uvidíte významný pozitívny vplyv na infekciu. Postupom času, bude to hojiť a nový necht čoskoro porastie.

28. Peroxid vodíka a Bleach

Bude nutné 1 diel každého z bieliaceho prostriedku a peroxidu vodíka a 10 dielov vody. Namočiť postihnutú oblasť v tomto roztoku po dobu asi 10 až 15 minút denne. Postupne sa bude liečiť infekciu.

29. Neem Oil

Neem olej je známy pre svoje silné antimykotické vlastnosti, ktoré z neho robia účinný prostriedok pre nechtov huba robí. Bude tiež vyživujú a hydratujú nechty, čo umožňuje zbaviť svoju krehkú vzhľad. Masírovať olej jemne na postihnutého nechta aj okolité oblasti každý deň a sledovať, ako efektívne sa chová infekcii nechtov.

30. Jogurt

Jogurt je zdravá strava, ktorá je bohatá na probiotiká. To je dôvod, prečo je považovaný za účinný liek na plesňové infekcie, vrátane nechtov huba. Zahrnúť do svojej každodennej strave, ktorá bude pomaly pomáhať v prevencii šírenia infekcie. Rovnako bude liečiť infekciu.

31. Tea Tree Oil levanduľa, céder oleja a tymiánu

Táto zmes pomohol mnohým ľuďom trpiacim nechtov huba. To nie je len ovládacie prvky a hojí infekcie, ale aj upokojuje priestor okolo nej, čo eliminuje akékoľvek nepohodlie. Masáž postihnutého nechta denne a budete pozorovať výrazný rozdiel v asi 6 týždňov.

32. Harmanček

Harmanček je známy pre jeho mnoho silných vlastností, najmä jeho schopnosť upokojiť a utíšiť myseľ. Môžete tiež použiť na liečbu nechtov huba. Potom sa použitý harmančekový sáčok čaju a aplikovať ho na infikovaný necht ako obklad. Použite tento liek dvakrát alebo trikrát denne, aby získali pozitívne výsledky. Na čo čakáš? Skúste to ešte dnes a ponuku adieu na klinec huba!

33. Extrakt z olivového lístia

Tiež známy ako, prírody antibiotikum ', olivový extrakt z listov má vlastnosti, ktoré umožňujú, aby zabiť akúkoľvek huba, baktérie, vírusy, atď. To je považované za jeden z najlepších prostriedkov pre nechtov huba. Zabíja huba, ktorá spôsobuje infekciu zvnútra von, čo zaisťuje, že vaše riziko opäť jej vývoji sa významne minimalizovaná. Okrem liečenie plesní nechtov, zničí iné škodlivé parazity v tele, takže budete zdravší.

34. Esenciálne mastné kyseliny

Toľko potrebné živiny je veľká pomoc, pokiaľ ide o nechty zdraví. Nájdete mastných kyselín v tučných rýb, pupalkový olej, atď Pridajte ju do svojho denného jedálnička vo forme potravín alebo doplnkov, ktoré sú dostupné na trhu. Ako si zvýšiť svoj príjem mastných kyselín, bude váš necht huba liečiť a keď vyrastie nový necht, to bude zdravý.

35. Vicks Vapor Rub

Mnoho ľudí s plesňou nechtov prisahajú na tejto domáci liek. Jedným z najúčinnejších spôsobov použitia Vapor Rub je aplikovať ju na postihnutého nechta a prikryje ju s bandážou. Nechaj to cez noc a umožniť para, aby sa vstrebáva bez vzduchu. To zabíja plesne infekcie spôsobujúce efektívnejšie a rýchlejšie. Je to rozhodne stojí za vyskúšanie.

36. Cesnak s octom

Trvať niekoľko strúčikov cesnaku, rozdrviť je pekne a správne a pridať ocot do neho. Namočiť postihnutých nechtov v zmesi tak dlho, ako to je ľahko ovládateľný a je to možné. Môžete tiež jesť niekoľko strúčikov cesnaku, ako má protiplesňové účinky.

Kým domáce prostriedky pre plesňové infekcie nechtov sú účinná, je potrebné prijať určité opatrenia, aby sa predišlo komplikáciám. Tu je niekoľko tipov, ktoré by ste mali mať na pamäti, ak máte v úmysle použiť domáce opravné prostriedky na liečbu infekcie.

 • Pri použití oleja alebo iné riešenia, vždy patch test, aby sa ubezpečil, že nemusíte mať žiadne alergické reakcie.
 • Ak máte pocit, že infekcia je horšie po 2 pokusoch, skúste použiť iný domáci liek.
 • Ak je vaša pokožka je citlivá, obráťte sa na odborníka koži zistiť, či je pre vás bezpečné použiť domáce liek pre nechtov huba.
 • Vždy majte na postihnutú oblasť v suchu, aby ste zabránili zhoršovaniu.
 • Dezinfekciu nožnice na nechty a ďalšie predmety, ktoré používate na svoje nechty, aby sa zabránilo šíreniu infekcie.
 • Poraďte so svojím lekárom a pýtať, aký typ potravín je najlepšie pre vašu diétu, zatiaľ čo máte nechtov huba.
 • Domáce opravné prostriedky nejakú dobu trvať, preto buďte trpezliví, keď ste liečbu nechtov huba.
 • Nesnažte sa odlupovať postihnutý necht. Použite nožnice pomaly odstrániť klinec ako nový človek začne rásť.
 • Význam uistiť sa, že vás v suchu postihnutú oblasť riadne nemožno dostatočne zdôrazniť, ako vlhkosť je jednou z hlavných príčin nechtov huba.
 • Uistite sa, že budete cvičiť správne osobnej hygieny, aby sa zabránilo plesní z prekvitá.

Tipy, ako predchádzať infekcie nechtov

Existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť pre zníženie svoje šance na získanie plesňové infekcie u nechtov.

 1. Môžete znížiť pravdepodobnosť vzniku infekcie nechtov tým, že udržiava hygienu a udržať nechty krátke, čisté a zdobené. Ak vaše nechty sú veľmi hrubé okolo rohov, použite pilník na nechty sa uhladzujú hrany.
 1. Osušte nechty potom, čo dostal von zo sprchy; sa uistite, aby sa vaše ruky a nohy v suchu. Suchá koža a nechtov sú menej pravdepodobné, že sa postihnutý. Naneste prášok na rukách a nohách po každej sprche.
 1. Použite protiplesňový masť na ruky a nohy po opláchnutí ich dôkladne pred spaním do postele. Najlepšie obranou proti infekcii nechtov je, aby sa vaše ruky v čistote po celú dobu. Môžete použiť proti hubovým spreje, púder na nohy a aktuálne krém na rozdiel od bežnej umývanie rúk. Dôkladné umývanie rúk je nutnosťou. Uistite sa, že penu do 30 sekúnd, kroviny pod nechty a čistiť nechty použiť teplú vodu.

4. Používajte správne ponožky, topánky a doplnky

 • Nail huba rastie v temnote a vlhkosť, takže čím viac budete pasca vlhkosti vnútri ponožiek, tým väčšia je šanca na rozvoj infekcie nechtov. Nosiť bavlnené alebo vlnené ponožky a vyhnúť sa nosenie syntetických vlákien ponožky.
 • Nechoďte bosí na verejných miestach a dávať pozor na prípadné škrty alebo oteru, pretože sa môže hromadiť nečistoty, zatiaľ čo budete chodiť na cestách. To povedie k infekcii. Nosiť suché ponožky a meniť im dvakrát denne.
 • Zložiť topánky, kedykoľvek je to možné, a vaše nohy dýchať ľahko. Ak vaše topánky vlhký, alebo spotený, nechajte uschnúť, než na sebe. Nosiť sandále alebo topánky vyrobené z materiálu, ktorý umožňuje vlhkosť uniknúť a vyhnúť sa nosenie plastové obuvi.
 • Netrávi viac času na športovú obuv. Poranenie ku končekom nechtov môže byť jedným z najväčších faktorov, ktoré vedú k infekcie nechtov.
 • Vyberte si topánky opatrne. Zvoliť nízke podpätky. Vysoké podpätky spôsobuje tlak na prednej strane nôh a môže viesť k infekcii.
 • Pokúste sa nájsť topánky, ktoré nemajú šev vnútri topánky tak, aby nedošlo k poškodeniu nechty. Uistite sa, že topánky sú vašej veľkosti. V prípade, že topánky sú menšie ako je vaša veľkosť, môžu poškodiť vaše nechty, pretože noha sa pohybuje príliš vnútri topánky.
 • Pri používaní bazénu nosiť do sprchy topánky a nechajte uschnúť medzi použitie. Nezdieľajú topánky, ponožky, nožnice na nechty alebo pilníky na nechty s kýmkoľvek.

5. Prsty Kryté

 • Oteruvzdorné vodné gumové rukavice, ak sa chystáte vystaviť svoje ruky k nadmernej vlhkosti.
 • Záhradníctvo tiež podporuje infekcie nechtov, ako baktérií prítomných v rastlinách môžu napádať malé rezy a škrabance. Uistite sa, že na pokrytie vašich rukami, aby sa nečistoty a baktérie preč.

6. Nail Salon

 • Ak chcete získať manikúru a pedikúru, ísť do salónu, ktorý používa sterilné nástroje.
 • Klinec manikúru a niektoré nechty produktov môže dôjsť k poškodeniu nechtov alebo kožtičky, takže klinec náchylnejšie na infekciu. Je vhodnejšie, aby si svoje vlastné nechty nástroje pre manikúru reláciu, pretože to zabezpečí, že nebude kontaminovaný baktériami iných ľudí.
 • Ak už máte plesňovú infekciu v jednom alebo viacerých nechtov, nepoužívajte lak na nechty alebo iné umelé nechty skryť infekcii nechtov, ako to môže trap nežiaduce vlhkosti a zhoršenie situácie. Ako klinec huba môže šíriť z človeka na človeka, umyť si ruky po dotyku infikovanej nechty dôkladne.

A posledný, ale v neposlednom rade jesť vyváženú stravu bohatú na minerály a vitamíny najmä vitamínu A.

Spodná čiara

Domáce opravné prostriedky sú skvelý spôsob, ako na liečbu nechtov huba Vzhľadom k tomu, že mnoho z nich využilo prírodných produktov. Éterické oleje, bylinky, atď, sú niektoré z hlavných zložiek týchto nápravných opatrení. Bielidlo a peroxid vodíka sú samozrejme zahrnuté do zoznamu účinných nechtov huba domáce opravné prostriedky, ale môžete im dať priechod, keď sa radšej držať výhradne prírodných produktov. Mnoho ľudí zistilo, že prírodné domáce opravné prostriedky, ktoré pomohli viac než chemické naplnené masti a pleťové vody predpísané lekármi.

Buď trpezlivý

Ako to je so všetkými prírodnými prostriedkami, domáce opravné prostriedky, ktoré sú určené pre nechtov huba môže trvať nejaký čas ukázať výsledky. Avšak, čakanie je rozhodne stojí za to. Akonáhle infekcia sa zastaví a nový necht rastie, bude to zdravý. Mali by ste si uvedomiť, aby riadne postarať o svoje nechty ako nákaza mohla opakovať aj potom, čo bolo ošetrené. Ako bolo uvedené vyššie, osobná hygiena je dôležitá a preto je jesť správne potraviny. Vaša strava by mala obsahovať všetky živiny, ktoré pomáhajú každú časť svojho tela, vrátane vašich nechtov.

Ak trpíte nechtov huba, určite by ste mali vyskúšať tieto domáce opravné prostriedky. Zložky sú s najväčšou pravdepodobnosťou tam vo vašej kuchyni! Ak tomu tak nie je, môžete ľahko nájsť v obchodoch. S domáce opravné prostriedky, získate bezpečné a chemické bez ošetrenia. Zároveň môžete tiež ušetriť veľa peňazí.

Viete o akékoľvek iné domáce opravné prostriedky pre nechtov huba? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

load...