Zdravie a wellness

Top 30 potravín na spaľovanie tukov, ktoré sa zahrnú do vašej stravy

Top 30 potravín na spaľovanie tukov, ktoré sa zahrnú do vašej stravy

Môžu potraviny spaľovanie tukov? Áno, tie správne potraviny! Určité potraviny môžu vyvolať termogenézu a zvýšiť rýchlosť metabolizmu, aby účinne a rýchlo spaľovať tuk. A existujú aj iné potraviny, ktoré môžu nepriamo zvýšiť rýchlosť metabolizmu tým, že potlačia všetky príznaky spojené s pomalým metabolizmom. Ale to je veľmi dôležité vedieť, kedy ku konzumácii týchto spaľovanie tukov potravín. V tomto článku, ktoré som uviedol z 30 potraviny spaľovanie tukov, a dobu, po ktorú by mal mať it-raňajky, obed, večera, spaním, alebo po tréningu. Takže sa pripravte na spáliť, em všetky!

Najlepšie spaľovanie tukov Foods na raňajky

1. Green Tea

Zelený čaj je veľmi termogénny, pretože interakcia medzi kofeínom a katechín polyfenoly s noradrenalín. To na oplátku stimuluje hnedého tukového tkaniva termogenézu (1). Zelený čaj môže tiež pôsobiť ako detoxikačné nápoj, ako sa naloží s antioxidantmi. Šálka ​​zeleného čaju po ránu pre detoxikáciu a tavenie tuku.

2. Matica

Orechy mať nepriamy termogénny efekt. Sú bohaté na vitamíny, minerály, vlákninu a zdravé tuky. Tieto živiny zvyšujú pocit sýtosti, znižuje zápal a detoxikácie pomoc, ktorá udržuje bunky aktívne a pomáha pri normálnej funkcii (2). Keď bunky robiť svoju prácu dobre, rýchlosť metabolizmu stúpa. Majú mandle, vlašské orechy, pistácie, macadamia orechy alebo píniové oriešky pre raňajky, ktoré zvýši váš metabolizmus.

load...

3. Vajcia

Vajcia sú báječný a plnenia. Celé vajcia sú bohaté na vitamíny rozpustné v tukoch, bielkovín, esenciálnych mastných kyselín a minerálov. Vedci z univerzity v Saint Louis zistili, že vajcia v raňajok indukovanej a zrýchlený úbytok hmotnosti medzi účastníkmi, pretože prispeli k zvýšeniu sýtosti (3). Už sadené, miešaná, varená, alebo volské oká na raňajky, aby sa vaše bodavá bolesť z hladu na uzde.

4. Kale

Náročné kel môže pomôcť zabrániť post-jedlo vzostup hladiny cukru v krvi (4). Nekontrolované hladiny cukru v krvi môže viesť k inzulínovej rezistencie, priberanie na váhe, a cukrovky typu 2. Z tohto dôvodu, aby kale kokteil alebo Blanch kel a mať to vo svojom sendviči alebo s vajcami stimulovať chudnutie.

5. Lime

Vápno je bohatá na vitamín C, vlákniny, minerálnych látok a ďalších fytoživin (5). Antioxidanty prítomné v vápna pomáha upratovať škodlivých kyslíkových radikálov, a tým pomáha bunky správne fungovať, ktorý drží všetky fyziologické procesy pracovať správne. Toto, podľa poradia, pomáha správne metabolizovať potravu a bráni ukladaniu tuku.

load...

6. Chia Seeds

Chia semená sú veľmi účinné pri znižovaní hladiny glukózy v krvi a hladiny sérových lipidov. Sú bohaté na vlákninu a pomáha zvýšiť pocit sýtosti a bráni vstrebávaniu tukov (6). Chia semená zvýšiť rýchlosť metabolizmu znížením zápal a zvýšenie citlivosti na inzulín (7). Pridať Chia do svojho smoothie alebo šťavy na raňajky dodať chuť a zvýšiť svoj metabolizmus.

7. Coffee

Rovnako ako zelený čaj, káva účinne zvyšuje termický efekt. Štúdie preukázali, že káva viedlo k zvýšeniu metabolickej aktivity a oxidáciu tukov medzi účastníkmi (8). Šálka ​​čiernej kávy bez cukru alebo umelého sladidla spaľovať tuk.

8. Grapefruit

Grapefruitov obsahujú veľké množstvo kyseliny hydroxycitrónovej (HCA), ktorý zabraňuje konverziu cukrov na tuk (9). Grapefruitov sú tiež bohaté na vlákninu, ktoré pomáhajú zvyšovať pocit sýtosti. S šálkou grapefruitovej šťavy (s vlákniny) alebo miešanie grapefruitový džús s ďalšími prísadami pripraviť chutný kokteil udrží vaše bodavá bolesť z hladu na uzde a tiež pomôcť chudnutie.

Najlepšie spaľovanie tukov Foods na obed

9. Brokolica

Brokolica je bohatá na vlákninu, vitamíny A, C, K a kyseliny listovej, minerálne látky, ako je vápnik, horčík, fosfor a omega - 3-mastných kyselín (10). Brokolica tiež pomáha znížiť zlý cholesterol (LDL cholesterol) v krvi, a antioxidanty pomáhajú odplaviť toxíny. Vzhľadom k tomu, toxické usadeniny bráni funkcii buniek a spomaľuje metabolizmus, môže jesť brokolica pomôcť zmierniť tento problém. Už bieli alebo dusená brokolica s nádychom soľ, korenie, a olivový olej. Môžete tiež pridať do neho niektoré kúsky kuracích pŕs alebo pridať ďalšie farebné vegetariáni, aby sa vaše obed chutnejšie a vzrušujúce.

10. Špargľa

Špargľa obsahuje flavonoid s názvom quercetin, ktorý chráni proti priberanie na váhe. Špargľa tiež zlepšuje reguláciu génov látkovej výmeny a tým pomáha regulovať triglyceridov a cholesterolu (11). Na obed sa vybieli, restované alebo páry špargľa s inými zeleniny, šošovica alebo strednej časti ryby / kurča.

11. Fish

Ryby, ako je losos, tuniak, treska sú bohaté na omega - 3-mastné kyseliny, ktoré pomáhajú zmierniť zápal, zvyšuje dobrého cholesterolu (HDL cholesterol), a znižuje hladiny triglyceridov v sére (12). Tieto fyziologické zmeny pomôcť riadnej regulácie génov a bunkových funkcií, čím sa zvýši rýchlosť metabolizmu. Majú stredná časť rýb k obedu či večeri s cieľom zlepšiť váš metabolizmus.

12. Paradajkový

Paradajky obsahujú lykopén zlepšuje metabolické zdravie, znižuje zápal a znižuje hladinu cholesterolu v krvi (13). Pridajte plátky paradajok na šalát, hlávkový šalát člny, kuracie kari, varené cizrnové šalát alebo piť paradajková šťava pomáha zvýšiť váš metabolizmus a stratiť mäkká tukové tkanivo.

13. Špenát

Vedci zistili, že jesť thylakoidních a vlákninu bohatých špenát môže prispieť k zníženiu hladu a zvyšuje pocit sýtosti (14). Znížený hlad by znamenalo, kontrolovanej hladiny glukózy v krvi, čo by v konečnom dôsledku viesť k správnej fungovanie buniek, enzýmy a kofaktory, podieľajúcich sa na reakciu metabolizmu. Môžete mať špenátu šaláty, burritos, pšeničné cestoviny, sendviče, apod

14. Cesnak

Cesnak vyvoláva termogenézu a pomáha riadiť počet tukových buniek v tele (15). Pridajte rozdrvený, tenké plátky, alebo celý cesnak vo vašej polievka, guláš, polievka, šalát, karí, atď. K zvýšeniu chuti na jedlo, rovnako ako zvýšiť tempo rýchlosť metabolizmu vášho tela.

15. Celé zrná

Celé zrná sú bohaté na zdravých tukov, vlákniny a ďalších živín. Vedci uvádzajú, že celé zrná prispieť k zníženiu hladiny glukózy v krvi a percento telesného tuku a tým bráni metabolických ochorení (16) (17). Majú celé zrná, ako je hnedá ryža, celozrnný chlieb, celozrnné cestoviny, rozbité pšenica, čierne ryža, kukurica, quinoa, ai na obed spolu s vegetariáni a chudé zdroje bielkovín.

16. Chili

Chilli obsahuje capsaicin, ktorý vyvoláva termogénny účinok, čím dôjde k zvýšeniu metabolizmu (18). Patrí chilli vločky, najemno nakrájanú papriku a chilli na polievku, šalát, karí, alebo cestovín okoreniť svoj obed a zníženie hmotnosti.

17. Jogurt

Jogurt je zaťažené dobré črevných baktérií, ktorá podporuje trávenie. Jogurt tiež pomáha chudnutie zvýšením pocitu sýtosti, propagáciu odbúravanie tukov, znižuje glykemickú reakciu, a zvýšenie citlivosti na inzulín (19). Môžete mať nízkotučný jogurt príspevok obed alebo ju pridať do svojho chrumkavý šalát ako náhrada za majonézou alebo akékoľvek iné high-tuk zálievkou.

Najlepšie spaľovanie tukov Foods k večeri

18. Chudé mäso

Proteíny nemôže byť ľahko a preto rozštiepi jesť dobrý zdroj bielkovín môže zvýšiť rýchlosť metabolizmu v tele. Tie by mali konzumovať chudé mäso, ako kuracie prsia, mleté ​​morčacie a chudé bravčové minimalizácia spotreby živočíšnych tukov, ktoré môžu brániť vaše chudnutie. Už stávkovanie alebo grilované chudé mäso získať maximálny úžitok.

19. Fazuľa a šošovica

Fazuľa a šošovka sú zdrojom bielkovín, ktoré sú bohaté na komplexné sacharidy, vlákninu, vitamíny a minerály. Vedci zistili, že konzumácia fazuľa a šošovica môže zvýšiť pocit sýtosti, znižuje riziko obezity, a znižuje postprandiálnej hladiny glukózy (20). Tieto vlastnosti šošovky a fazule pomôcť orgánov, buniek a enzymatické reakcie sa uskutoční v dobrom tempe a pozitívne ovplyvňujú metabolizmus. Môžete mať varené fazuľa, cícer, fazuľa, fazuľa, Bengal gram alebo Šošovicová polievka so zeleninou a malé porcie celých zŕn.

20. Cinnamon

Škorica je účinný metabolizmus booster. To prispieva k zvýšeniu citlivosti na inzulín, menšie riziko obezity, hypertenzie a pomáha regulovať krvný tlak (21). Pridávanie škorica do svojho potravín bude výrazne zvýšiť chuť a chuť jedla, čo je chutnejšie a mať za následok úbytok hmotnosti v rovnakom čase.

21. Ľanového semienka

Ľanové semienka sú bohaté na vlákninu a zdravé tuky, ktoré bránia vstrebávaniu tukov, znižuje zlý cholesterol, zvýšiť objem v stolici, a udržuje vaše bodavá bolesť z hladu vo vzdialenosti (22). Pridajte ľanové semienko do svojho jogurtu alebo šalát sa zvýšil nutričnú hodnotu vášho obeda.

22. Sladkých zemiakov

Sladké zemiaky sú načítané s vitamínmi A a C, horčík vápnik, fosfor, draslík, antioxidantov a ďalších fytonutrientov, ktoré potláčajú tuku bunkové delenie (23). To tiež pomáha udržať si plnú dlhšie. Už varené alebo grilované sladké zemiaky so štipkou soli a korenia spolu so strednou porciu kuracieho / rýb alebo šošovicová polievka.

23. Ginger

Vedci zistili, že spotreba zázvor zvyšuje termogenézy, udržuje bodavá bolesť z hladu na uzde, a má protizápalové a antioxidačné účinky (24). Pridajte zázvor do svojho šalát, karí, zábaly, sa hýbať-vyprážané zeleniny / kurča dať si jedlo extra elán.

24. Horká čokoláda

Áno, horká čokoláda (80% alebo viac kakaového) môže tiež pomôcť zvýšiť termický efekt potravy a zvyšuje metabolizmus. To pomáha znižovať expresiu génov, ktoré indukujú syntézu mastné kyseliny, znižuje trávenie a vstrebávanie sacharidov a tukov, a zvyšuje pocit sýtosti (25). Majú kúsok horkej čokolády po obede či večeri, aby sa vaše občerstvenia chuť preč.

25. Kimchi

Tento úžasný Korean kvasené potraviny pozitívne ovplyvňuje mnoho faktorov súvisiacich s metabolickým syndrómom. To pomáha k náprave krvný tlak, znižuje hladinu glukózy po jedle, znižuje percento telesného tuku a zápalu (26). Môžete pridať kimchi do svojho sendvič alebo šalát k obedu.

Spaľovanie tukov Foods Post-cvičenie

26. Melón

Melóny sú bohaté na sacharidy, vlákninu, vitamíny, minerály a antioxidanty. Je to jeden z najlepších post-tréningu potravín, pretože doplní cukru v krvi, ale nie je špica hladiny glukózy v krvi. Antioxidanty pomáhajú znížiť zápal a tým bráni zápalom indukovanej zvýšenie telesnej hmotnosti (27). Môžete mať čerstvý melón alebo čerstvo lisované šťavy vodný melón s trochou limetkovej šťave.

27. Bobule

Bobule sú bohaté na vitamín C, antioxidanty, minerály a vlákniny, ktoré pomáhajú zmierniť zápal, pridať hromadne do stolice, regulovať hladinu glukózy v krvi, a pomáhajú schudnúť (28). Šálka ​​jahôd, malín, čučoriedok alebo džús s mliekom alebo medom po práci von.

28. Apple

Jablká sú bohaté na živiny, ako je vitamín A a C, fosfor, horčík, diétne vlákniny, antioxidantov a ďalších živín, ktoré pomáhajú k viazaniu škodlivých kyslíkových radikálov, znižuje hladinu cholesterolu, a znížiť hmotnosť (29). Majú jablko alebo pridať ovocie do svojho post-tréningu nápoj na doplnenie nedostatku energie.

Spaľovanie tukov Foods pred spaním

29. Mlieko

Konzumné mlieko pred spaním vám pomôže lepšie spať a výskum naznačuje, že mlieko môže tiež znížiť metabolických porúch (30). Mať pohár teplého mlieka pred spaním bude tiež zabrániť snacking na spracovaných sacharidov neskoro v noci.

30. Kurkuma

Kurkuma obsahuje kurkumín, na rastlinnú živinou zodpovedný za jasne žltú farbu a výraznú chuť kurkuma. Kurkumín je protizápalové povahy a pomáha zabrániť zápal-indukovaného prírastku hmotnosti (31). Môžete pridať kurkuma do vášho pohár mlieka pred spaním, alebo ho pridať do polievky, koktaily, džúsy, alebo kari.

Tak, to je z tohto zoznamu, ktoré nemajú jesť nejaké exotické jedlo spaľovať tuk ani máte hladovať sami jasné. Stačí si len vybrať si jedlo múdro a rozvíjať vo zvyku viesť zdravý životný štýl. A budete všetko nastaviť. Dajte mi vedieť, ak sa vám páčil príspevok a chcú sa dozvedieť viac o ďalších potravín tým, že komentuje do poľa nižšie. Veľa štastia!

load...