Zdravie a wellness

Top 23 prínosov šťavy z cukru (Ganne Ka Ras) pre pokožku a zdravie

Top 23 prínosov šťavy z cukru (Ganne Ka Ras) pre pokožku a zdravie

Pohár vychladeného cukrovej trstiny džús nie je hasí len smäd, ale aj nás posilňuje. Vzhľadom k tomu, jeho popularita poraziť teplo, nie je divu, že India je jedným z popredných výrobcov cukrovej trstiny sa. To je nazývané mnohými rôznymi menami v závislosti na miestnom jazyku, ale pokorným cukrovej trstiny prináša mier ku každému vyprahnutú dušu. Nabitý hojné sacharidy, bielkoviny, minerálne látky, ako je vápnik, fosfor, železo, zinok, draslík, a vitamínov A, B-komplex, a C, cukrová trstina šťava tiež vás drží v dobrej kondícii.

Chcete sa dozvedieť viac o nespočetné výhody cukrovej trstiny džús? Pokračuj v čítaní.

Cukrová trstina - Krátka

Vedecký názov - cukrová trstina Family - Poaceae Origin - Papua Nová Guinea Ďalšie názvy - Ganna (Hindčina), Karumba (Tamil), Karibpu (Malayalam), Cheruku (Telugu)

load...

Patriaci do čeľade tráv, cukrová trstina je ľahko pestovať kdekoľvek, a je k dispozícii za veľmi nízke ceny. Aj napriek tomu, že je pôvodom z Papuy-Novej Guiney, sa stala súčasťou rastlinnej produkcie o viac ako polovicu sveta, vrátane Ázie a Ameriky. Buď môžete jesť kúsky cukrovej trstiny alebo vypiť pohár šťavy z cukrovej trstiny prikrývali s mätou, zázvorom a čiernej kamennej soli.

Zaujímavé fakty cukrovej trstiny

 • Cukrová trstina nemá žiadne tuky. To je v skutočnosti, 100% prírodný nápoj. To má asi 30 gramov prírodného cukru. Z toho dôvodu, že nemáte pridať ďalšie cukor na sladkosti.
 • Je to tráva rastlina rodu saccharum a má 36 odrôd.
 • V roku 1493, Christopher Columbus sa trstinu do Karibiku ju zasadiť tam a tak, pestovanie cukrovej trstiny sa šíri po celom svete.
 • Zrelý cukrovej trstiny rastlina môže vyrásť až 30 centimetrov. Jeden z cukrovej trstiny rastlina môže trvať 9 - 24 mesiacov, aby sa stal zrelý, v závislosti od klímy.
 • Cukor získaný z cukrovej trstiny šťavy obsahuje len 15 kalórií.
 • Cukrová trstina šťava je zmes sacharózy, fruktózy, a mnoho ďalších odrôd glukózy. Z tohto dôvodu, to je sladkej chuti.
 • 8-unca porcie šťavy z cukrovej trstiny, bez prísad nesie celkom 180 kalórií, čo je pomerne nízka.
 • Raw cukrová trstina šťava obsahuje celkovo 13 gramov vlákniny v jednej porcii, ktorá je nevyhnutná pri vykonávaní mnoho telesných funkcií.

Prečo Cukrová trstina Juice je úplne úžasné

Kožné Výhody

 1. Lieči akné
 2. Chráni kožu pred starnutia

Zdravotné výhody

  1. Instant Energy Booster
  2. Zaručuje bezpečné Tehotenstvo
  3. Zabraňuje zlý dych a zubný kaz
  4. Uľahčuje vývoj kostí a zubov
  5. Lieči horúčkovité poruchy
  6. Pomôcky Liver Fungovanie
  7. Pôsobí ako zažívacie tonikum
  8. Rakovina súboje
  9. Pomôcky Ľudia, ktorí trpia cukrovkou
  10. Lieči bolesť v krku
  11. Hojí rany
  12. Posilňuje telesných orgánov
  13. Zabraňuje poškodeniu DNA
  14. Pomôcky Chudnutie
  15. Odstraňuje toxíny z tela
  16. Prospešný pri liečbe infekcie močových ciest
  17. Dobrý Za nechty zdravie
  18. Zvyšuje svalovú silu
  19. Znižuje horúčku
  20. Zachádza Kyslosť
  21. Posilňuje imunitu

Kožné Výhody šťavy z cukrovej trstiny

Cukrová trstina šťava môže pomôcť pri omladzovania svoju pleť v žiadnom momente. Nižšie sú uvedené výhody šťavy z cukrovej trstiny pre vašu pokožku.

1. Lieči akné

Pomocou cukrovej trstiny džús na pravidelnom základe sa zistilo, že sú účinné pri liečbe kožných problémov, ako je akné. Takže, ak máte sklony k akné, skúste cukrová trstina šťava masku pre efektívne výsledky.

load...
Čo potrebuješ
 • Cukrová trstina šťava
 • Multan Mitte
Čo musíte urobiť,

1. Mix niektoré Multan Mitte v cukrovej trstiny šťavy za vzniku kvapaliny o strednej hustote. 2. Naneste masku na tvár a krk veľkoryso. 3. Nechajte to na dobu asi 20 minút. 4. Na čistenie tváre a krku, použite mokrý uterák.

Použite tento liek aspoň raz týždenne.

Cukrová trstina šťava je dobrým zdrojom alfa hydroxykyseliny (AHAs), ako je kyselina glykolová, čo prispieva k zvýšeniu obratu buniek (1). Tiež výsledky akné z blokované kožné póry, že cukrová trstina šťava pomáha odstrániť odlupujúce sa pokožku a stenčovanie dolu hromadenie odumretých buniek (2).

Späť na obsah

 2. Chrániť pokožku pred starnutím

Bojíte sa o predčasné vrásky, ktoré sú na vás vyzerať oveľa staršie ako váš vek? Žiaden strach! Môžete oddialiť prejavy starnutia pomocou šťavy z cukrovej trstiny.

Prítomnosť antioxidantov, flavonoidov a fenolových látok je cukrová trstina šťava dobrou možnosťou, ako dosiahnuť žiariace, mäkký a hydratovanú pleť (3).

Späť na obsah

Zdravie Výhody šťavy z cukrovej trstiny

Poďme sa pozrieť na úžasné cukrovej trstiny džús výhod pre svoje zdravie.

3. Instant Energy Booster

Pokiaľ dochádza k dehydratácii, cukrová trstina šťava je jednou z najlepšie zdroje okamžitej energie. Je schopný zdvíhať náladu a atmosféru v žiadnom okamihu opustenia vám všetkým svieži a nabitá.

Cukrová trstina obsahuje jednoduché cukry (sacharóza), ktoré sú ľahko absorbované v tele (4). Tieto cukry sú využívané na doplnenie stratenej hladiny cukru v tele (5).

Späť na obsah

4. Zaisťuje bezpečný Tehotenstvo

Bolo zistené, cukrová trstina šťava má byť skvelým doplnkom pre tehotné ženy stravy. Uľahčuje rýchlejší koncepcie a bezpečnejšie tehotenstvo.

Tento pozoruhodný šťava obsahuje stopové množstvo kyseliny listovej alebo vitamínu B9, že je známe, že chráni pred nervových vrodených chýb, ako je spina bifida (6). Tiež výskumy zistili, že cukrová trstina šťava minimalizuje ovulácie problémy u žien, čím sa zvyšuje šanca na počatie (7).

Späť na obsah

5. Zabraňuje zlý dych a zubný kaz

Zápach z úst, je hlavnou príčinou pre sociálne rozpaky. Ak máte v anamnéze zubného kazu vedúce k zápach z úst, mali by ste zvážiť cukrovej trstiny šťavy ako domáci liek.

Cukrová trstina obsahuje rad minerálov, ako je vápnik a fosfor, ktoré pomáhajú budovať svoje zuby skloviny (8). Konzistentný tok živín zabraňuje kazu a posilňuje zuby (9). Tiež, zápach z úst, je ďalším príznakom nedostatku živín, že cukrová trstina šťava pomáha čítač (10).

Späť na obsah

6. Uľahčuje vývoj kostí a zubov

Ruky cukrovej trstiny palicu alebo pohár chutné cukrovej trstiny šťavy každé rastúce dieťa, a môžete ochotne zabudnúť zuby účely a problémov súvisiacich s kosťami.

Cukrová trstina je veľmi bohatým zdrojom vápnika, ktorý pomáha budovať svoje kostrové silu vrátane kostí a zubov (11), (12). To je jeden z najlepších ingrediencií, ktoré prispievajú k rastu dieťaťa robí.

Späť na obsah

7. Lieči horúčkovité poruchy

Cukrová trstina šťava je známe, že je mimoriadne prospešné pre liečenie inštancií horúčkovitých ochorení, ktoré sú veľmi bežné u rastúcich detí.

Febrilné stavy sú notoricky známe, že spôsobuje horúčku s vysokými teplotami. Spôsobujú stratu bielkovín, a preto je riziko pre telo. Cukrová trstina šťava je známe, doplniť túto stratu proteínov (13).

Späť na obsah

8. Aids Liver Fungovanie

Mňam cukrová trstina šťava je považovaný za jeden z najlepších spôsobov liečby chorôb pečeňových, ako je žltačka.

Čo potrebuješ
 • 1 pohár čerstvej šťavy cukrovej trstiny
 • Trochou vápna
Čo musíte urobiť,

Vypiť pohár šťavy z cukrovej trstiny zmiešané s vápnom, dvakrát každý deň.

Žltačka sa vyskytuje v dôsledku zlého fungovania pečene, rovnako ako upchatie žlčových ciest. Cukrová trstina udržuje hladinu glukózy v tele a zaisťuje rýchle zotavenie (14). Tiež je zásaditej povahy, cukrová trstina šťava pomáha udržiavať rovnováhu elektrolytov v tele, a tak sa zastaví pečeň z ísť na plné obrátky (15).

Späť na obsah

9. Pôsobí ako tráviaci tonikum

Ak ste trpia zažívacie úzkosť, mali by ste zvážiť, vrátane cukrovej trstiny šťavy vo vašej strave pre zdravšie a bez stresu života.

Prítomný draselného v cukrovej trstiny džús pomáha vyrovnávať hladinu pH žalúdka a uľahčuje vylučovanie tráviacich štiav (16).

Späť na obsah

10. Bojuje proti rakovine

To môže prísť ako prekvapenie pre vás, ale cukrová trstina šťava môže byť tiež komplexné odstrašujúci prostriedok proti smrteľným chorobám, ako je rakovina, najmä rakoviny prostaty a prsníka.

Nedávny výskum zistil, že prítomnosť flavonoidov v cukrovej trstiny inhibuje množenie rakovinových buniek v mliečnych žliaz, čím sa znižuje riziko rakoviny prsníka (17).

Späť na obsah

11. Pomôcky Ľudia, ktorí trpia cukrovkou

Je cukrová trstina šťava dobré pre diabetikov? Ak si myslíte, cukrová trstina šťava je zlá voľba len preto, že ste trpia cukrovkou, potom sa mýlite. Cukrová trstina môže v skutočnosti byť spotrebované ľudí s diabetom, ale s mierou.

Cukrová trstina obsahuje sacharózu, ktorá má nízky glykemický index. To pomáha udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou (18) (19).

Späť na obsah

12. Zaobchádza bolesť v krku

Ak máte pocit, náhle svrbenie alebo podráždenie hrdla, vypiť pohár šťavy z cukrovej trstiny s trochou vápna a čierneho soľ ju upokojiť.

Vitamín C sa vyskytuje hojne v cukrovej trstiny džús a je hlavným dôvodom, prečo je to dobrý liek na bolesť v krku robí. Cukrová trstina šťava je tiež bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré vyhnúť sa akejkoľvek vírusových alebo bakteriálnych infekcií (20).

Späť na obsah

13. Lieči rany

Iné ako zvýšiť vašu imunitu, cukrová trstina šťava tiež pomáha pri urýchlenie obnovy rán.

Cukrová trstina šťava obsahuje sacharózu, ktorá je prirodzene schopná liečenie akejkoľvek rany v malom časovom rozpätí (21). Môžete tiež škvrnu trochu cukrovej trstiny džús nad ranou pre lepšie výsledky.

Späť na obsah

14. Posilňuje telesných orgánov

Pravidelná konzumácia šťavy z cukrovej trstiny pomáha pri vytváraní naše dôležité orgány silnejší, takže môže dobre fungovať aj v synchronizáciu s ostatnými orgánmi.

Vzhľadom k tomu, cukrová trstina šťava je plný základných cukrov, pomáha pri posilňovaní naše orgány ako zmyslových orgánov, reprodukčných orgánov a mozog (22).

Späť na obsah

15. Zabraňuje poškodeniu DNA

Cukrová trstina šťava môže chrániť pred poškodením DNA indukovanú žiarením, ktoré môžu mať vplyv na váš mozog.

Je plná antioxidantov, ktoré zabraňujú oxidačné degradácii bunkových tukov a lipidov a poškodenia kontrolnej DNA (23).

Späť na obsah

16. Pomôcky Chudnutie

Aj napriek tomu, že je sladká, cukrová trstina šťava vám pomôže zhodiť pár kíl navyše.

Cukrová trstina šťava je známe, že zníženie zlého cholesterolu v našom tele, ktoré je jedným hlavným dôvodom pre zvýšenie telesnej hmotnosti. To je tiež vysoký obsah rozpustnej vlákniny, ktoré nám pomáhajú riadiť naše hmotnosť (24).

Späť na obsah

17. Odstraňuje toxíny z tela

Majúce cukrovej trstiny džús pravidelne pomáha pri očiste organizmu škodlivých toxínov a iných cudzích elementov. To tiež zvyšuje náš metabolizmus. Tento detoxikačný proces postupne vedie k strate hmotnosti (25).

Späť na obsah

18. Prospešné pri liečení infekcie močových ciest

Nádherné cukrová trstina šťava pomáha udržiavať zdravie obličiek a zabraňuje problémom spojeným s infekcie močových ciest (UTI). Ak ho chcete použiť na liečbu infekcie močových ciest, vziať pohár šťavy z cukrovej trstiny zmiešané s citrónom a kokosová voda dvakrát denne.

Cukrová trstina šťava je známe, že zvyšuje hladiny proteínov v tele. Tým sa zabráni mnohých chorôb obličiek súvisiace ako kamene, infekcie močových ciest, pohlavných chorôb a prostaty. To tiež zmierňuje pálenie, ktorý sprevádza tieto poruchy (26).

Späť na obsah

19. Dobré pre zdravie Nail

Máte vyblednuté a krehké nechty, ktoré musia byť maskovaný s radom nechty umenia a lakov? Skúste s cukrovej trstiny džús k boju proti tomuto problému.

Nedostatok živín robí naše nechty bez života a lámavé. Vzhľadom k tomu, cukrovej trstiny džús je plná živín, vyživuje nechty a núti ich zdravé.

Späť na obsah

20. Zvyšuje svalovej sily

Majúce cukrovej trstiny šťavy dvakrát denne, je známe, že zvyšuje svoju silu svalov tým, že poskytuje toľko potrebnú glukózu k telesu (27).

Späť na obsah

21. Znižuje horúčku

Možno neviete, ale cukrová trstina šťava je skutočne užitočné pri liečení horúčky. Pitie džús cukrovej trstiny napájačku môže zabrániť strate proteínu, čo môže viesť k slabosti a bolesti (28).

Späť na obsah

22. Zaobchádza Kyslosť

Vzhľadom k tomu, cukrovej trstiny džús je zásaditej povahy, môže upokojiť kyslosť a pálenie v našom žalúdka a čriev. To tiež pomáha udržiavať acidobázickú rovnováhu v našom tele (29).

Späť na obsah

23. Posilňuje imunitu nášho

Cukrová trstina šťava je plný éterických antioxidantov, ktoré pomáhajú v posilňovaní nášho imunitného systému viac záhybov (30). Bojujú proti rade chorôb, vrátane tých, pečene a tráviacej sústavy. Tieto antioxidanty tiež neutralizovať hladiny bilirubínu v tele.

Späť na obsah

Pozor

Aj napriek tomu, že cukrová trstina šťava nemá žiadne významné rizikové faktory, je spravidla závisí na podmienkach je pripravených.

Tu je niekoľko vecí, ktoré potrebujete mať na pamäti:

 • Vypila pohár šťavy z cukrovej trstiny v cestnej stánku by sa mohlo zdať, že je najjednoduchšie možnosť. Avšak, ak sa pripravuje v nehygienických podmienkach, to by mohlo viesť k Chagasova choroby alebo hnačka. Dôvodom je, že cukrová trstina šťava je považovaný za najlepší živnou pôdou pre mikroorganizmy.
 • Abstinent cukrovej trstiny džús, ktorý bol mimo chladničke po dobu dlhšiu ako 15 minút, pretože by to mohlo mať negatívny dopad na váš žalúdok a črevá.
 • Uistite sa, že stánok plánujete kúpiť nápoj z nepoužíva príliš veľa ropy na svojich drvičov je, že ropa môže poškodiť vaše telo.
 • Neužívajte viac ako dva poháre šťavy z cukrovej trstiny denne (dve iba vtedy, ak máte žltačku) as vyšším niečo môže poškodiť vaše telo.

Recepty z cukrovej trstiny džús

Existuje celý rad chutných a dômyselných recepty, ktoré používajú cukrová trstina šťavu. Poďme sa pozrieť na niekoľko z nich:

1. Domáca Cukrová trstina Juice

Čo potrebuješ
 • 1 cukrová trstina
 • 1 polievková lyžica nasekanej zázvor
 • Citrónová šťava podľa chuti
 • Black soľ podľa chuti
Ako spraviť

1. Peel kože z cukrovej trstiny a nakrájame na malé kúsky. 2. Prenos všetky prísady do mixéra a zmes, až sa zmes hladká. 3. Použite svoje ruky k šťavu z pyré, kmeň ho do pohára a chladom to za pár hodín. Podávajte chladené.

2. Cukrová trstina a Ginger umelá

Čo potrebuješ
 • 1 šálka šťavy cukrovej trstiny
 • 2 lyžice zázvoru šťava
 • 1 polievková lyžica hnedej cukrovej trstiny
 • 1-2 lyžičky čierna soľ
Ako spraviť

1. Zmiešajte zložky a prenášať ich do zásobníka chladničky. Zmraziť po dobu 12 hodín. 2. Blend je, kým sa tvoria topiacom sneh. Vychutnajte si šálku roztápajúceho sa snehu v horúcom dni!

3. Ostatné Šťavy

Jeden z najlepších dielov šťavy z cukrovej trstiny je, že môže byť zmiešaný so žiadnou inou šťavou tvorí lahodný mocktail.

Môžete kombinovať s cukrovou trstinou džús

 • Šťavu z granátového jablka
 • Melón šťava
 • Kokosové mlieko
 • Melón cukrový džús
 • Mosumbi šťava

Ako si vybrať a uložiť Cukrová trstina

Výber

Úroda cukrovej trstiny sa zvyčajne závisí na veku rastliny. Táto prax je však nie je správny postup, pretože neberie do úvahy, že trstiny mohla stať prezreté a veku. Namiesto toho si vybrať sugarcanes ktoré zažltnutý, ktorých listy sú suché. Kliknite na zrelé cukrovej trstiny. Ak počujete kovový zvuk, znamená to, že palica je dokonale zrelé a pripravené na rezanie a konzumujú. Tiež pri rezaní, aby šikmé šmyky bližšie ku koreňu.

Skladovanie

Keď kupujete veľké stonky, to je najlepšie, aby ich nakrájame na menšie kúsky, takže môžete chladom nich. Uistite sa, že ste dôkladne stonky dôkladne a čakať, až sú pred ich udržiavanie v chladničke úplne suchá. Tiež, zabaliť každý koniec rez stebiel s fóliou a bezpečne zaistite gumičkou. Tým sa zabráni strate vlhkosti zo stoniek a udržať je šťavnaté čerstvé. Pokiaľ nebudú prijaté náležitá starostlivosť, budú dobré ísť po dobu dvoch týždňov.

Nutričné ​​profil šťavy z cukrovej trstiny

Quantity- 28,35 g

Živiny Suma
Základné komponenty  
Proteíny 0,20 g
Voda 0,19 g
Popol 0,66 g
Tuku 0,09 g
Kalórie
Celkové kalórie 111. 43
Kalórií zo sacharidov
Kalórie z tukov 0.03
Kalórie z proteínov
 
Sacharidy  
Celkové množstvo uhľohydrátov 27,40 g
Cukor 25,71 g
 
Vitamíny  
Riboflavín 0,16 mg
Niacín 0,20 mg
Kyselina pantoténová 0,09 mg
Minerály  
Vápnik 32,57 mg
Železo 0,57 mg
Horčík 2,49 mg
Fosfor 0,01 mg
Draslík 162,86 mg
Meď 0,09 mg
Mangán 0,09 mg

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako dlho môže cukrová trstina šťava vydrží?

Konzumovať čerstvo vyrobený z cukrovej trstiny džús pol hodiny, ako to dostane kazí príliš rýchlo. Tiež sa vyhli unrefrigerated šťavu, ak nie je čerstvo vyrobené. Skladovanie dlhšie ako niekoľko hodín v chladničke je tiež neodporúča.

Je cukrová trstina šťava dobré kyslosť?

Áno, majú z cukrovej trstiny džús je dobrý spôsob, ako neutralizovať kyslosť v žalúdku, pretože je zásaditej povahy. Túto šťavu s trochou zázvoru a vyhnúť stláčanie citrón v nej pri pití. Trochu množstvo čierneho soli v cukrovej trstiny šťavy tiež pomáha liečiť kyslosť.

Je cukrová trstina šťava dobré zima?

Naše telo stráca veľa tekutiny, keď trpia nádcha alebo nachladnutie. Táto strata môže byť ľahko znovu pomocou šťavy z cukrovej trstiny. Táto šťava udržuje naše telo hydratované a poskytuje toľko potrebnú energetickú podporu.

Takže teraz sviežosť a nesmierny prospech šťavy z cukrovej trstiny tento rok v lete. Ak viete o akýchkoľvek ďalších zaujímavých cukrová trstina šťava dávky, sa o ne podeliť s nami.

Odporúčané články:

 • 10 Zdravé šťavy, ktorý vám pomôže schudnúť
 • 10 najlepších Nektár Šťavy pre váš zdravý život
 • 8 Preukázané zdravotné prínosy limetách pre tehotné ženy
 • Top 10 Zdravie Výhody a používa pomarančového džúsu
 • 10 Amazing Zdravie Výhody Cactus Juice

load...