Zdravie a wellness

Top 23 prínosov hrozienok (Kishmish) pre zdravie, pokožku a vlasy

Top 23 prínosov hrozienok (Kishmish) pre zdravie, pokožku a vlasy

Sú Hrozienka dobré aj pre vás? Hrozienka vyzerajú veľmi jednoduché a nechutné ich veku vzhľadu a suchom textúrou, ale sú jedným z zdravšie alternatívy prírody k týmto cukru-bohatý vyrábaných cukroviniek a sladkých výrobkov! Hrozienka, známej tiež ako 'Kišmiš' v Hindi, 'Yendo Dhraksha' v Telugu, 'Ular Dhraakshai / Kaintha Thratchai' tamilsky, 'Kismis / Unakku Munthiringa' v Malayalam, 'Ona Drakshi / Vonadraakshe' v Kannada,, Lal Draksh / Khismis 'in Gujarati,' Bedána / Manuka 'v Marathi,' Khishmish 'v pandžábský a' Kash / Kišmiš 'v bengálčine. Hrozienka sú prospešné nielen pre zažívacie ťažkosti, ale aj pri zápche.

Hrozienka sú naozaj zdravá alternatíva k svojim nezdravým občerstvenie! Neveríte?

Tu sú zdravotné prínosy hrozienok:

1. Pomoc pri trávení:

Majúce niekoľko hrozienka každý deň, je dobré pre vaše brucho. Hrozienka obsahujú vlákna, ktoré začínajú napučiavať v prítomnosti vody. Tie poskytujú laxatívne účinky na žalúdok a pomoc pri úľavu od zápchy. Tiež denný príjem hrozienok udržuje pravidelný pohyb čriev a vlákna pomáhajú udržať toxíny a odpadové produkty zo systému (1).

load...

2. Zníženie kyslosť:

Hrozienka obsahujú draslík a horčík, v dobrých úrovniach. Tie pomáhajú znižovať kyslosť a pomôže odstrániť toxíny zo systému, prevenciu chorôb, ako je artritída, dna, obličkové kamene a srdcovým ochoreniam (2).

3. Pomoc Proti anémia:

Hrozienka majú dobré množstvo železa a B-komplex vitamínov v nich, ktoré pomáhajú k liečbe anémie (3). Medi prítomné v hrozienka tiež pomáha pri produkcii červených krviniek.

4. Pomáhajú predchádzať rakovine:

Antioxidant pomenovaný cateching prítomný v hrozienka pomáha chrániť telo proti radikáli aktivity, ktorá môže spôsobovať nádory a rakoviny hrubého čreva (4).

load...

5. Pomoc liečbu infekcií:

Hrozienka obsahujú polyfenolické phytonutrients, ktoré sú dobre známe ako protizápalové antioxidantov (5). Vykazujú antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú znížiť riziko horúčky a zabíjajú baktérie. Tak má niekoľko hrozienka denne môže vás ochráni pred chladom a iných takýchto infekcií.

6. Prispieť k zníženiu sexuálne slabosť:

Konzumácia hrozienok je tiež dobré pre váš sexuálny život. Hrozienka obsahujú aminokyselinu arginín s názvom, ktorý zvyšuje libido a vyvoláva vzrušenie. Je to dobré pre mužov a používa sa na liečbu erektilnej dysfunkcie (6). Tiež pridal energie z hrozienok pomáha manželský život. Pamätať na tradície v Indii, kde sa nová nevesta a ženích sa dal pohár mlieka prevarenú s hrozienkami a šafránu? Jedná sa o prastarý praxe, ktorá potvrdzuje účinnosť hrozienok.

7. Pre oči:

Hrozienka sa nachádzajú byť bohatá na fytonutrienty polyfenolov, ktoré sú antioxidanty, ktoré pomáhajú udržať váš zrak silný. Antioxidanty v hrozienkami pomoci pri ochrane očí znížením voľných radikálov činnosť, ktorá oslabuje zrak a spôsobuje svalovú degeneráciu, rovnako ako šedý zákal. Tiež, ako hrozienka sú vitamín A, beta karotén a A-karotenoid a sú mimoriadne dobré pre oči (7).

8. Z úst a zubnej starostlivosti:

Hrozienka obsahujú kyselinu oleanolová, ktorý je jedným z fytochemikálií, čo je dôležité, aby vaše zuby v bezpečí pred rozpadom, dutín, rovnako ako krehké zuby. Hrozienka sa zabránilo množeniu baktérií v ústach udržať zuby v dobrom stave. Pretože obsahujú vápnik v dobrej množstve, ale tiež bráni zubami z odlúpnutiu alebo zlomenie. V hrozienka bor prítomný, je dobré pre udržanie zárodočnej hromadenie v ústach nízkym (8).

9. Pre vaše váha konania:

Ak ste sa zúfalo snaží na priberanie na váhe, potom tieto hrozienka sú vaši najlepší priatelia. Hrozienka sú bohaté na fruktózu a glukózu a dá vám veľa energie. Pomôžu vám pribúdajú na váhe, bez hromadí zlý cholesterol (9).

10. Pre dobrú kostrou:

Hrozienka obsahujú tiež dobré množstvo vápnika, čo je dobré pre zdravé kosti (10). Môžu vám pomôcť artritídou a dnou.

Hrozienka na koži:

Hrozienka sú výživné, dávajú vysokou energiou a obsahujú s nízkym obsahom tuku potraviny. Tie pomáhajú udržať pokožku zdravú a krásnu. Nižšie sú uvedené niektoré výhody hrozienkami pre pokožku:

 1. Na rozdiel od aktuálnej krémy, hrozienka chráni pokožku zvnútra vďaka ochrane bunky pred poškodením. Sú balené s fenolom, ako antioxidant, ktorý bráni voľné radikály z poškodenia buniek kože, kolagén a elastín. To pomáha oddialiť vznik príznakov starnutia (11), ako sú vrásky, jemné linky a škvrny.
 1. Antioxidanty v hrozienkami urýchliť opravu systému kože, kypré von pokožku a zabrániť jej poškodeniu. Oni tiež omladiť kožné bunky a zabrániť ovisnuté kože.
 1. Hrozienka obsahujú resveratrol, látku, ktorá je veľmi prospešné pre udržanie zdravia kože (12). Odstraňuje toxické a čierne z krvi do buniek na čistenie krvi. To tiež pomáha zlepšiť produkciu červených krviniek v tele. Toto, podľa poradia, je koža jasné, lesklé a živí.
 1. Krv toxicita, tiež známy ako acidóza, je stav, ktorý zvyšuje kyslosť v tele. To môže viesť ku komplikáciám, ako kožné vriedkov, pupienkov a psoriázy. Vysoké množstvo horčíka a draslíka v hrozienkami neutralizuje žalúdočnej kyseliny. To pomáha liek acidóza a udržiava zdravú pokožku a bez problémov (13).
 1. Spotreba čiernych hrozienok urýchľuje funkcie pečene detoxikovať telo (14). To pomáha vymyť toxíny z tela, ako získať čistý a žiariaca pleť.
 1. Hrozienka tiež pomáhajú chrániť pokožku pred poškodením slnkom. Fytochemikáliami v nich chránia naše kožné bunky pred poškodením spôsobeným pobytu na slnku. Aminokyseliny v hrozienkami podporiť obnovu pokožky a vytvára ochrannú bariéru proti poškodeniu slnkom. To je užitočné pre prevenciu rakoviny kože (15).
 1. Antioxidanty v hrozienkami boji proti voľným radikálom v tele (16). Tým sa spomaľuje proces oxidácie a zabraňuje rozpadu DNA našej pokožky.
 1. Hrozienka obsahujú vitamíny A a E, ktoré pomáhajú stimulovať vývoj nových buniek vo vonkajších vrstvách pokožky. Zlepšujú hydratáciu pokožky, aby bola pružná a mladší vzhľad. Pravidelná konzumácia hrozienok tiež robí pokožku žiariace a krásna (17).

Hrozienka na vlasy:

Hrozienka obsahujú dostatok vlasových príjemný živín, ako je vitamín B, železa, draslíka a antioxidanty, ktoré sú nevyhnutné pre zlepšenie stavu vlasov. Niektoré z výhod hrozienkami na vlasy zahŕňajú nasledovné:

 1. Tieto malé darčeky sú balené s železom, živina, ktorá je potrebná na udržanie zdravia vlasov. Nedostatok železa môže spôsobiť nudné a bez života hrivu a ťažkú ​​stratu vlasov. Železo zlepšuje krvný obeh v tele a stimuluje vlasového folikulu bunky. Tým sa vlasy zdravé a silné. Takže žuť hrsť hrozienok denne dostať dávku železa (18).
 1. Hrozienka obsahujú veľké množstvo vitamínu C, ktorý uľahčuje absorpciu minerálov a poskytuje výživu. To pomáha udržiavať prirodzenú farbu vlasov.
 1. Konzumovať hrsť hrozienok denne posilní cievy. Toto, podľa poradia, zníži šupinatosť, lupín a svrbenie pokožky hlavy. Resveratrol prítomný v hrozienka inhibuje zápal pokožky hlavy a smrť bunky, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov. Hrozienka tiež bojovať proti vypadávaniu vlasov spôsobené škody na životnom prostredí.
 1. Konzumovať potraviny bohaté na antioxidanty môže zabrániť vypadávaniu vlasov do značnej miery. Antioxidanty v hrozienkami nedošlo k poškodeniu vlasov tým, že stimuluje zdravé vlasové folikuly. Sú tiež podporovať zdravé bunky nevyhnutné pre rast vlasov.
 1. Hrozienka obsahujú niekoľko základných živín, ktoré podporujú zdravie vlasov. Vitamín C v hrozienkami udržuje spojivové tkanivo folikulu je, tiež známy ako kolagén. To podporuje rast vlasov. Vitamín E posilňuje bunkové membrány a bráni voľné radikály z útočia na vlasové folikuly.

Voľba a skladovanie:

 • Balené či konzervované hrozienka sú k dispozícii v miestnom obchode s potravinami v priebehu celého roka. Niekoľko značiek a stupňa hrozienok sú k dispozícii, takže vždy kúpiť hrozienka dobrej kvality.
 • Hrozienka sú k dispozícii v malej porcie veľkosti škatule a veľké kontajnery. Snažte sa kúpiť hrozienka, ktoré sú predávané v priehľadných nádob, alebo voľné, takže môžete kontrolovať ich kvalitu. Pri nákupe balených hrozienok, uistite sa, že nádoba je riadne uzavretý a nie je manipulované.
 • Neštandardné a nízka kvalita hrozienka majú tenké telo a veľmi zlú chuť. Kúpiť hrozienka, ktoré sú bacuľaté vzhľad a nie sú príliš scvrknuté.
 • Vyhnúť nákupu starých zásob a tie, ktoré majú formy, prebytočnú vlhkosť alebo sú zhnité, pretože to bude mať vplyv na ich vzhľad a konzumovateľnosť.
 • Triasť box alebo nádobu a vyhnúť sa nákupu krabíc, ktoré hrkálku hlasno, pretože to ukazuje, že hrozienka vyschla.
 • Hrozienka sú najlepšie spotrebovať do šiestich mesiacov od dátumu nákupu.
 • Správne skladovanie je pre zachovanie čerstvosti a kvality hrozienok veľmi dôležité.
 • Hrozienka sú ideálne uložené v chladnom a suchom mieste. Majú zostať svieži po dobu dlhšiu ako dva mesiace, ak je uchovávaný vo vzduchotesnej nádobe a bude trvať ešte viac, ak sa uchováva v chladničke.
 • Chladenie sa odporúča, ak sú zachované hrozienka pre neskoršie konzumáciu. Môžete ich skladovať v chladničke po dobu až jedného roka a v mrazničke po dobu až dvoch rokov. Dlhšia chladiareň môže mať za následok kryštalizáciu obsahu cukru hrozienok.
 • Aby sa zabránilo kryštalizácii preneste hrozienka z nádoby do vzduchotesnej vrecka a vytlačeniu vzduchu, ako je to len možné. Sáčok uzavrite riadne a umiestniť ho do chladničky či kuchynskej linky. Tým sa zabráni hrozienka z kryštalizujúci alebo otáčania zatuchnutý. Môžete dokonca namočte do teplej vody, aby sa rozpustil svoje kryštály.

Používa hrozienok:

  • Čerstvé a správne skladované hrozienka nemajú pred jedlom alebo z ich využívania v recepte vyžadovať žiadnu zvláštnu pozornosť.
  • Hrozienka môžete vychutnať samostatne alebo môžu byť kombinované s inými suchými plody ako sú dáta, mandlí, marhúľ a sliviek pre zdravú desiatu.
  • Chutia najlepšie, ak sú užívané s teplým mliekom.
  • Môžete pridať hrozienka do svojho raňajkové cereálie, domáce müsli alebo posypeme na misku ovsenej kaše.
  • Môžete si tiež udržať je vo vašej kabelke alebo taške pre zdravú on-the-go občerstvenia.
  • V prípade, že hrozienka vyschla, vložte ich do misky naplnené teplou vodou po dobu niekoľkých minút. Môžete použiť tento hrozienka napustená tekutina pre prípravu prílohu. Pomocou namočenú hrozienok na vrchole kuracie misky alebo vrstvy je s biely jogurt, aby dezert parfait. Ich sladkosť a textúru z nich robí skvelý doplnok k hydiny plnkou.
  • Hrozienka sú používané značne v šalátoch a sú zaradené do kari v niektorých kuchyniach.
  • Idú dobre s väčšinou pečených potravín a sú vyhľadávané položky v cukrární. Sú pridávané v vdolky, koláčiky, sušienky, koláče a torty. Používajú sa aj pri príprave džemov, želé a pudingov.

  Hrozienka Nutričné ​​hodnoty:

  Princíp Nutričná hodnota Percento rda
  Energia 299 kcal 15%
  Uhľohydráty 79,18 g 61%
  Proteín 3,07 g 5.5%
  Celkový obsah tuku 0,46 g 1.5%
  Cholesterol 0 mg 0%
  Diétne vlákno 3,7 g 10%
  Vitamíny
  Folates 5 ug 1%
  Niacín 0,766 mg 5%
  Kyselina pantoténová 0,095 mg 2%
  Pyridoxín 0,0174 mg 13%
  Riboflavín 0,125 mg 10%
  Tiamín 0,106 mg 9%
  Vitamín a 0 iu 0%
  Vitamín c 2,3 mg 4%
  Vitamín e 0,12 mg 1%
  Vitamín k 3,5 ug 3%
  Elektrolyty
  Sodík 11%1 mg
  Draslík 749 mg 16%
  Minerály
  Vápnik 50 mg 5%
  Meď 0,318 mg 35%
  Železo 1,88 mg 23%
  Horčík 7 mg 2%
  Mangán 0,299 mg 12%
  Fosfor 101 mg 15%
  Selén 0,6 ug 1%
  Zinok 0,22 mg 2%
  Fytoživiny
  Karotén-α 0 ug
  Karotén-ß 0 ug
  Krypto-xantín-ß 0 ug
  Luteín-zeaxantín 0 ug

  Aj keď existuje pomerne malé stopy pesticídov v hrozienok, ich vplyv na zdravie, je dobre zdokumentované. Sú manipulovať schopnosť pečene spracovávať iné toxíny, inhibícia schopnosti bunky k produkcii energie.

  Komerčne pestované hrozienka sú dokonca pôsobí oxidom siričitým predĺžiť ich životnosť a zabrániť oxidácii a bielenie farieb. To môže spôsobiť vedľajšie účinky, a to najmä u ľudí, ktorí trpia astmou a sú siričitan citlivé. Takže, zvážte nákup bio hrozienka, ak ste siričitan citlivé.

  Dúfam, že tento článok o výhodách hrozienok robí pridať do svojej každodennej dávku výživy. Dúfam, že sa vám páčil článok. Ešte nechať pod vaše komentáre.

load...