Zdravie a wellness

Top 21 úžasných prínosov Pistácie (Pista) pre pokožku, vlasy a zdravie

Top 21 úžasných prínosov Pistácie (Pista) pre pokožku, vlasy a zdravie

Pistácie, obyčajne slávny názvom, Pista 'v (Hindi, Gujarati, Marathi, pandžábského), tiež známy ako, Pistha Pappu' v Telugu je zo západnej Ázii, ale to je väčšinou k dispozícii aj v oblasti Stredozemného mora. Živiny bohaté pistácií je oriešok. V skutočnosti pistácie je ovocie, ale vonkajší plášť z ovocia sa odstráni a žltá jadro osivo je zvyčajne jeden ako je jedlý.

Výhody pistácií - Top 21

Možno už viete, o zdravotných prínosoch orechov. Takže poďme sa hlboký pohľad do zdravotných výhod pistácie.

Pistácie Zdravie Výhody

1. Zdravé srdce

Pistácie pomoc pri znižovaní zlého cholesterolu, LDL a zvýšenie dobrý cholesterol, HDL v tele tak predchádzať ochorenia srdca. To tiež zvyšuje pevnosť nervov tvorby srdca silnejšie (1).

load...

2. Protizápalové vlastnosti

Pistácie výhody patrí prítomnosť vitamínu A, vitamínu E a protizápalové vlastnosti znižuje zápal v tele, spôsobené v dôsledku problémov (2).

3. Bráni Diabetes

60% denného požadovaného fosforu je prítomná v šálke pistácií, ktoré môžu zabrániť i typ - 2 diabetes. Tiež fosforom v pistácie pomáha poškodí bielkoviny na aminokyseliny, čo vedie tolerancie glukózy (3).

4. Hemoglobín A Blood

Vitamín B6 je bielkovina, ktorá pomáha pri plnení kyslíka v krvi. Vysoká množstvo B6 v pistácií, ak odoberali denne môže zvýšiť množstvo kyslíka v krvi a zvýšenie počtu hemoglobínu v nej (4).

load...

5. Nervový systém

Vitamín B6 je prítomný vo vysokej koncentrácii v pistácií, čo je veľmi prospešné pre nervový systém. Amíny sú molekuly správ v nervovom systéme. Aby sa vytvoril, je potrebné, aminokyseliny, ktoré sú závislé na prítomnosti vitamínu B6 v tele. Tento vitamín vytvorí plášť zvaný myelín okolo nervových vlákien. A správy prejsť cez nervové vlákna z jedného nervu na druhý. Vitamín B6 pomáha pri budovaní mnohých aminokyselín, ktoré pomáhajú v správnom prenos nervových impulzov (5).

6. Makulárnej degenerácie

Makulárna degenerácia je vekom očné ochorenie, ktoré sa pomaly znižuje videnie oka robiť dospelých, ktorí nemôžu čítať a pracovať správne. To z nich robí schopný rozpoznať ľudí rovnako. Voľné radikály napádajú bunky a poškodiť je výsledkom makulárnej degenerácie. Luteín a zeaxantín sú dva antioxidanty, ktoré sa nachádzajú v Pistácie ktoré bojujú proti týmto voľným radikálom a zničiť ich bráni bunky pred poškodením a tým bráni makulárnej degenerácie (6).

7. Posilňuje imunitu

Vitamín B6 je pre zdravý imunitný systém veľmi dôležitá. To pomáha pri budovaní krvi a správne prekrvenie celého tela (7).

8. Healthy Brain

Vitamín B6, ktorý je prítomný vo vysokom množstve v pistáciách pomáha pri zvyšovaní počtu hemoglobínu v krvi. Tento kyslík bohatá krv je potom dodávaný do mozgu robiť to dokonca viac aktívny (8).

9. Zdravé Žľazy

Žľazy, ako je slezina, týmus, atď zdravšie a správne pracovať s dostatočnú zásobu krvi, ktoré obsahujú viac bielych krviniek (WBC), ktorá je nutná k boju proti infekciám (9).

10. Healthy Skin

Vitamín E je veľmi dôležité pre zdravú kožu a tento antioxidant je prítomný v pistáciách. Integruje bunkové membrány sliznice kože membrán. Chráni pokožku pred škodlivými UV lúčmi, zabraňuje kožných ochorení a robí pleť zdravú a krajší (10).

11. Anti-aging

Vitamín E prítomný v pistáciách je pomáha v boji proti starnutiu kože a robiť budete vyzerať mladšie. Prítomný olej v tejto matici je zvlhčujúce účinky pomáhajú pokožku hydratujú a udržať ju od sušenia. To je používané ako aróma oleja, liečivé masážny olej etc (11).

12. Zabraňuje rakoviny a infekcie

Vitamín B6 pomáha pri zvyšovaní krvný obraz. WBC alebo bielych krviniek pomôcť v prevencii infekcií a rôzne rakoviny (12).

Pistácie kožu Výhody

13. Prírodné hydratačné

Pistácie olej je vynikajúci prírodný krém. Stáva sa to byť samozrejme naplnený upokojujúce vlastnosti, ktoré mávajú vysoko hydratačné a vyhladzujúce účinky na koži. Môžete zvážiť nahradenie svoje pravidelné krém s pistáciovú olejom, aby si tú hladkej a hebkej pokožky (13).

14. Boje starnutia

Vedeli ste, že Pistácie je veľmi prínosné, pokiaľ ide o starnutie? Obsahujú množstvo silných antioxidantov, ktoré majú tendenciu neutralizovať voľné radikály, je hlavným vinníkom predčasnému starnutiu a pri zabezpečovaní jemnú a hebkú pokožku po dlhšiu dobu.

15. Dáva pleti prirodzený jas

Pistácie obsahujú značné množstvo esenciálnych mastných kyselín, ktoré sú životne dôležité pre udržanie zdravej, žiariaca pleť. Vrátane zelená jablká vo svojej bežnej diéte vám pomôže zaistiť robustný, žiarivú pleť po celú dobu.

16. Trvá na zdravie kože

Byť bohatým zdrojom vitamínu E, tuku rozpustný antioxidant, pistácie hrajú dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravý ako buk kožu. Chráni kožu pred poškodením slnkom, čím sa znižuje pravdepodobnosť rakoviny kože a spáleniny od slnka (14).

17. Zlepšuje videnie

Pistácie pomáhajú podporovať zdravý zrak a sú vysoko odporúčané pre tých, bojuje s problémy súvisiace s videním (15).

Pistácie Vlasy Výhody

Podobne ako koža, pistácie majú čo ponúknuť pre starostlivosť o vlasy, rovnako:

18. Stimuluje rast vlasov

Vďaka, že hostiteľ rôzne vlasové prospech mastných kyselín, pistácie stimulovať rast zdravých prameňov (16).

19. Robí Strong Hair

Je tiež výborným liekom pre posilnenie zámky.

20. Zvyšuje pružnosť vlasových

Vlasová maska ​​s použitím pistácie hlboko vyživuje a hydratuje vlasy a zároveň zlepšuje pružnosť vlasových vlákien. Okrem toho je to tiež skvelý liek pre liečbu štiepeniu, dehydrované a farebné poškodené vlasy.

21. Boje vypadávanie vlasov

Biotín nedostatok je jedným z kľúčových faktorov, ktoré prispievajú k vypadávaniu vlasov. Pistácie obsahujú značné množstvo biotínu a ich pravidelná konzumácia vám môže účinne pomôcť v boji proti vypadávaniu vlasov.

Pistácie: Ako vybrať a uložiť ich?

  • Pistácie sú k dispozícii v mnohých rôznych formách, ako lúpané, lúpaná, solené, pražené, atď Je to Vždy je vhodné usadiť sa na surové, obielené pistácie skôr než spracované a solené ty, lebo stráca veľké výživnej hodnoty pri spracovaní.
  • Tiež dbajte na to, aby vybrať pistácie majú niektoré iné ako prirodzené rozštiepiť alebo s zatuchnutý zápach trhliny.
  • Zásobiť sa škrupinou pistácie v zapečatenej vzduchotesnej nádobe, a lúpané v chladnom a suchom mieste. Môžete tiež zmraziť alebo chladom pistácie za takmer jeden rok.

Niektoré užitočné tipy

Pistácie možno zahrnúť do svojho jedálnička v mnohých ohľadoch. Môžete jesť v surovom stave, alebo si ich pečená pred jedlom pre lepšiu chuť.

  • Pridanie pistácie v hnedú ryžou a bylinkami je tiež skvelý spôsob, ako doplniť svoj príjem. Okrem toho to tiež chutí chutné, ak sú podávané s ovocím.
  • Môžete tiež pridať pistácie cookies, vdolky, chleby alebo sušienky
  • Postrekovanie nasekané pistácie na zmrzlinu je tiež skvelá voľba
  • Pridajte ju do smotanového syra sa šíri na sendviče alebo sušienky
  • Pistácie môže byť tiež chrumkavý doplnok k pravidelnej šaláty a jogurt etc

Dúfam, že tento článok vám pomohol pochopiť výhody pistácií pre pleť, vlasy a zdravie. Ešte začleniť do svojho jedálnička a podeľte sa o svoje skúsenosti s nami.

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 557 kcal 29%
Uhľohydráty 27,97 g 21.5%
Proteín 20,60 g 37%
Celkový obsah tuku 44,44 g 148%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 10,3 g 27%
Vitamíny
Folates 51 ug 13%
Niacín 1,3 mg 8%
Kyselina pantoténová 0,520 mg 10%
Pyridoxín 1,7 mg 131%
Riboflavín 0,160 mg 12%
Tiamín 0,870 mg 72.5%
Vitamín a 553 iu 18%
Vitamín c 5 mg 8%
Vitamín e-y 22,60 mg 150%
Elektrolyty
Sodík 1 mg 0%
Draslík 1025 mg 22%
Minerály
Vápnik 107 mg 11%
Meď 1,3 mg 144%
Železo 4,15 mg 52%
Horčík 121 mg 30%
Mangán 1,2 mg 52%
Fosfor 376 mg 54%
Selén 7 ug 13%
Zinok 2,20 mg 20%
Fytoživiny
Karotén-ß 332 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 0 ug

load...