Zdravie a wellness

Top 20 dôvodov pre získanie váhy

Top 20 dôvodov pre získanie váhy

Nie je to zdrvujúce, keď ste priberanie na váhe naraz? Vaše obľúbené džínsy vám nezmestia už, a to stane sa ťažké nájsť svoje čeľuste vo selfie! Čudujete sa, čo sa stalo, aj potom, čo ste boli opatrní, o svojej strave. Nebojte sa, sme urobili výskum pre vás, a tu je to, čo sme našli.

Svetová zdravotnícka organizácia uvádza, že máme tendenciu na priberanie na váhe, keď je energetická nerovnováha medzi kalórií, ktoré konzumujeme a kalórií by sme vynaložiť (1). Existujú však aj iné dôvody siahať od prílišnej pracovné vyťaženie do pôrodu. V tomto článku, zoznam sme zistili 20 dôvodov pre zvýšenie telesnej hmotnosti (20. Z nich je osobný favorit) a ako riešiť problém s ľahkosťou. Takže, osedlať odomknúť tajomstvo vašej telesnej hmotnosti a skoncovať s týmto príbehom TERAZ!

Top 20 Dôvody pre Weight Gain

Typ 1. Teleso

Karoséria hrá dôležitú úlohu, pokiaľ ide o priberanie na váhe. Tí, ktorí majú mezomorfní typ tela majú tendenciu rýchlo pribúdajú na váhe, ale aj schudnúť rýchlejšie. Avšak najhoršie obete sú tie endomorfný typ tela. Endomorphs majú tendenciu rýchlo priberať na váhe a je potrebné pracovať naozaj tvrdo stratiť rovnaké.

load...

Riešenie - Ak máte endomorfný typ tela, cvičenie pravidelne a jesť veľa zelenej listovej zeleniny.

2. Depresia

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie na celom svete 350 miliónov ľudí všetkých vekových kategórií trpí depresiou (2). Depresia je svetový problém skutočný a je vedúcou k prírastku hmotnosti u mnohých ľudí (3). Tiež antidepresíva môže spôsobiť priberanie na váhe príliš (4).

Riešenie - Depresia môže byť liečená iba vtedy, ak chcete získať lepší. Tlačiť sa k tomu, čo sa vám páči a vecí, ktoré robia radosť. Spracovanie je najlepší spôsob, ako na liečbu depresie, bez toho aby antidepresíva. Začať hrať šport, spojiť umenie a remeslá tried a cestovanie. Ak nemáte priateľa zveriť, môžete zaznamenávať svoje pocity v denníku alebo v knihe. To bude trvať tlak na rameno.

load...

3. Stres

Stres vedie k emocionálne jesť, ktoré v konečnom dôsledku vedie k priberaniu na váhe. Či už je to stres v práci alebo doma; stres vyvoláva sekréciu kortizolu hormónu, čo zvyšuje chuť do jedla (5). Zvýšená chuť do jedla budete vyberať nevyžiadanej a pohodlie jedlo cez zdravé potraviny.

Solution - zvládať stres, môžete sa pokúsiť meditácie, joga, čínske lieky, akupunktúru, aromaterapiu a kognitívno behaviorálnej terapie. V závislosti od závažnosti situácie, lekár môže tiež navrhnúť lieky.

4. Štítnej žľazy nerovnováha

Štítna žľaza hrá dôležitú úlohu v raste a metabolizmu. To vytvára tri hormóny, T3, T4 a kalcitonín. T3 a T4 sú skutočné hormóny štítnej žľazy, a keď sú tieto hormóny vyrába menej, to vedie k stavu hypotyreóza. Hypotyreóza sa vyznačuje tým, zvýšenie telesnej hmotnosti a metabolizmu spomaľuje (6). Takže ak ste náhle pribral na váhe, mali by ste si nechať testy štítnej žľazy vykonať okamžite.

Solution - Táto podmienka môže byť liečená tým, že hormonálna substitučná liek, levotyroxín. Môžete tiež skúsiť jednoduché domáce opravné prostriedky, ako je konzumácia menej jednoduchých sacharidov, konzumovať menej soli, a pitnej pískavice namočené vodou.

5. Voľby nezdravé jedlo

Nezdravé potraviny obsahujú vysoký sodík, umelé potravinárske farbivo, trans-tuky, a majú vysoký obsah sacharidov. Hoci to chutí dobre, že stavia svoje zdravie v nebezpečenstve nadváhy, rozvoj srdcových ochorení, cukrovky a rakoviny. Jesť takmer každý deň alebo jesť spracovaných potravín je ďalší dôvod, prečo sa rýchlo pribúdajú na váhe.

Solution - Pripravte si jedlo doma najmenej päť dní v týždni. Môžete kosiť vegetariáni vo všedné dni a uložiť ich na zips lock sáčky. Tiež by ste mali vyhnúť nákupu všetkých položiek potravín, ktoré obsahujú silné soli jednoduchých sacharidov, a spracované potraviny zo supermarketu. Kupovať chudé mäso, ako kuracie prsia, mleté ​​morčacie a ryby. Jesť viaczrnné pečivo, pšeničné cestoviny a rezance, quinoa, zeler, brokolica, vajcia, bylinky, škorica, čierne korenie, citrusové plody, zelenej listovej zeleniny, mandle, rybí olej, tofu, olivový olej, odtučnené mlieko, sójové mlieko, šošovica a tmavej čokolády.

6. Veľké veľkosti porcií

Priatelia mi často hovoria, ako sa snažia schudnúť, aj keď jesť zdravo. Problém je v tom, že nemajú kontrolovať veľkosť porcie. Ak chcete schudnúť, musíte kontrolovať veľkosť porcie. Jesť príliš veľa jedla a nie znovu vynaložení energie spôsobuje energetickú nerovnováhu, a preto vám pribúdajú na váhe.

Solution - Take veľkosť porcie tak veľké ako dlaň. Polovica tanieri by mal obsahovať zeleninu, tretí štvrtina tanieri by mal mať chudé bielkoviny a zvyšok dosky by mala obsahovať komplexné sacharidy a potraviny bohaté na vlákniny. Môžete mať 3 - 4 porcie zeleniny a ovocia denne. Konzumovať 4 - 6 namočené mandle v dopoludňajších hodinách. Orechy poskytujú energiu, ktorá vydrží celý deň.

7. Neaktívne životný štýl

Technológia urobil nás všetkých leniví. Máme len zriedka vstať z pohovky či postele, ak počítač alebo televízor pred nami. Dokonca aj deti radšej Xbox alebo PlayStation počas hrania hry v prírode. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa mnoho mladých ľudí podľahne civilizačných chorôb. Bez toho vaše telo využívať energiu, ktorú spotrebujú, budete priberať na váhe a bude to docela ťažké stratiť tuk.

Solution - hrať hry v prírode, ísť na Zumba alebo akékoľvek iné tance, dajte si pauzu od svojej práce každú hodinu chodiť, cyklus alebo chodiť do kancelárie, a ísť na výlety.

8. Lieky

Veľa liekov, ktoré máme prichádza s vedľajšími účinkami. Priberanie na váhe je jedným z nich. Lieky na liečbu depresie, migréna, steroidy, alergie, diabetes typu II, krvný tlak, antikoncepcia, a záchvaty môžu spôsobiť náhle zvýšenie telesnej hmotnosti.

Solution - Porozprávajte sa so svojím lekárom, vedieť, či existujú aj iné lieky na trhu, ktoré nebude mať vplyv na váhu rovnako ako v porovnaní s v súčasnosti predpísané lieky. Vstúpiť do posilňovne, vziať pary, jesť zdravo, a dostať správne odpočinúť.

9. Menopauza

Menopauza znižuje hladiny estrogénu v tele. Znížiť hladiny estrogénov pomalšia rýchlosť metabolizmu. Telo nedokáže využiť až škrob a cukor ako zdroj energie. A to je uložená v tele, najmä v regióne strednej telo, ako tuk (7).

Riešenie - Môžete si vziať lekár predpísal-estrogénové tablety, piť zelený čaj, cvičenie a udržať si aktívny. Patrí fazuľa a black-Eyed Peas vo vašej strave, použite škorica a čierne korenie na chuť, a získať aspoň sedem hodín spánku.

10. Zažívacími ťažkosťami

Liek na mnoho chorôb spočíva v črevách. Ak trpíte problémami čriev, budete priberať na váhe. To môže byť v dôsledku konzumácie nezdravé potraviny, prejedanie, a nie piť dosť vody, vysoká konzumácia alkoholu, alebo nedostatok dobrých baktérií v črevách.

Solution - Vrátane jogurt, cmar, probiotické nápoje, zázvor, potraviny s vysokým obsahom vlákniny, čerstvé ovocné šťavy a detoxikačné nápoje. Nech je to zvyk pitie aspoň 1 šálku teplej vody, akonáhle sa zobudíte v dopoludňajších hodinách. Tiež, piť 3 - 4 litre vody denne. To pomôže pri správnom pohybe čriev.

11. Tehotenstvo

Počas tehotenstva, ženy majú tendenciu podstúpiť rad zmien hormonálne i fyzicky. Tieto chute sú ťažké kontrolovať. Navyše, ženy sú odporúčané k jedlu, rovnako ako oni môžu, pretože sú jesť za dvoch! Ženy tiež majú tendenciu získať väčšiu váhu v poslednom (tretia) trimestri. Niekoľko žien schudnúť počas dojčenia, zatiaľ čo iní nie. V skutočnosti získal tak veľkú váhu naraz môže spôsobiť komplikácie v tehotenstve. Okrem toho takéto ženy tiež ťažké schudnúť príspevok pôrod.

Solution - Porozprávajte sa so svojím lekárom, aby presne vedieť, koľko jedla by ste mali konzumovať. Môžete sa tiež pripojiť jogy pre tehotné ženy. Postupujte podľa nasledujúcich odporúčaných pokynov, aby sa zabránilo priberanie na váhe.

12. Gény a prostredie

Existuje mnoho génov, ktoré boli spojené s priberanie na váhe. Vedci tvrdia, že rodinná anamnéza obezity je kritickým faktorom pre ľudí, aby sa náhle pribral na váhe, alebo sú na riziko priberanie na váhe. Avšak, prostredie hrá kľúčovú úlohu tiež. Ak rodina takto nezdravé stravovacie návyky a vedie sedavý spôsob života, ďalšia generácia by tiež pravdepodobne robiť to isté. A to by mohlo byť dôvodom pre zvýšenie telesnej hmotnosti.

Riešenie - úplne vyhnúť jesť nezdravé potraviny, požívatiny sú vysoký obsah sodíka, trans-tukov, vyprážané a mastný. Tiež začať cvičiť. Vážte sa raz za 1 - 2 mesiace udržať kontrolu na svojej váhe. Môžete mať jeden deň cheat týždenne.

13. Age

Ženy začnú strácať svalovú hmotu akonáhle sa dostanú do 30. Strata svalovej spomaľuje metabolizmus. Hladiny hormónov, ako je štítnej žľazy, estrogén, progesterón a testosterón tiež klesať. K dispozícii je tiež menšie aktivitou a väčší dôraz ako starneme, čo prispieva k nárastu telesnej hmotnosti.

Solution - neprestávajte cvičiť. Vstúpiť do posilňovne dnes a robiť kombinácia kardio a odporu odbornej prípravy. Bude pomáhať budovať svalovú hmotu a udržuje hormonálnu rovnováhu. Počúvanie hudby a meditovať de-stres. Tiež zahŕňajú odtučnené mlieko, špenát, chudé bielkoviny, zdravé tuky a komplexných sacharidov vo vašej strave.

14. Konzumácia alkoholu Nadváha

Alkohol je tiež jedným z najväčších prispievateľov do prebytočný tuk. Alkohol dostane členia molekúl cukru v tele. Keď nie je žiadna fyzická aktivita, tento cukor dostane premenený na tuk, ktorý je uložený v rôznych častiach nášho tela. Nárazové pitie vedie k ukladaniu tuku v pečeni, ktorý spôsobuje tuku v pečeni.

Riešenie - Znížte príjem alkoholu. Vyhnúť sa poflakovať s ľuďmi, ktorí pravidelne pijú, alebo tí, ktorí podporovať nadmernú spotrebu alkoholu. Môže to znieť drsne, ale je nutné vykonať zdravie prioritou. Samozrejme, môžete pokračovať navštevovať strany, ale váš príjem alkoholu nesmie byť vyšší ako dva drinky. Popíjať to pomaly, aby sa zabránilo spotrebúvajú viac.

15. Menej Sleep

Vedci zistili, že nedostatok spánku môže spôsobiť priberanie na váhe. Vzhľadom k tomu, spánok moduluje metabolizmus glukózy a funkciu neuroendokrinný, nedostatok spánku vedie k zníženej citlivosti na inzulín a glukózovú toleranciu. To tiež znižuje leptín čo má za následok zvýšený pocit hladu a chuť do jedla (8).

Solution - Skontrolujte, či je tam medzera najmenej 2 - 3 hodiny medzi večeru a pred spaním. Relaxovať pri počúvaní hudby alebo čítanie románu. Dať všetky svoje starosti preč a pohodlne spať v dobre vyrobené postele. Spať najmenej 7 hodín, aby vaše telo správny odpočinok. Vstávať skoro, takže získate čas na cvičenie a jesť bohaté raňajky pred vami hlavu von.

16. Crash Diéta

Crash diéty nefungujú pre väčšinu žien. Veľmi-nízkokalorické diéty, podľa poradia, vedie k nárastu telesnej hmotnosti. Je to preto, že telo prejde do režimu epidémie a začne ukladanie spotrebovaných kalórií ako tuk. Takže v podstate budete pribrali na váhe, miesto stráca.

Solution - Prestaňte byť na havárie diéty príliš dlho. Je to nielen pridáva kilá, ale tiež vedie k rade zdravotných problémov. Jesť zdravo a cvičenia pravidelne, ako schudnúť.

17. Ignorovanie zdravé tuky

Nie všetky tuky sú zlé. Zdravé tuky môže znížiť zápal. To môže spôsobiť zvýšenie telesnej hmotnosti znížením leptínu sekrécie. Znížená leptín spôsobuje zvýšená chuť do jedla a toužení jedla a vedie k priberaniu na váhe.

Solution - Jedzte mandle, vlašské orechy, makadamové orechov, arašidové maslo, avokádo, ryby a rybí olej doplnky.

18. Použitie príliš veľa soli

Použitie príliš veľa soli vedie k nárastu hmotnosti v dôsledku zadržiavania vody v tele. Spotrebúvajú príliš veľa spracovaných potravín, stravovanie, stravovanie zemiakové plátky, hranolky, nakladaná zelenina a môže viesť k retencii vody a nadúvanie.

Solution - Vyhnite sa jesť von a rezať všetky nezdravé potraviny. Tiež použiť menej soli, keď budete variť doma, aby sa zabránilo zadržiavaniu vody. Patrí flexibilné cvičenia a diétny plán, ako schudnúť vody.

19. Late Night Snacking

Bývate Ak neskoro v noci, vaše jedlo žiadostivosť kopy po 2 - 3 hodiny. Namiesto toho, aby sa rozhodli pre zdravú desiatu, môžete dopriať zmrzlinu alebo veľký vrece zemiakových plátkov. Vysoká cukor, vysoko sodný, a trans-tuky zadržiavať vodu a tiež sa ukladajú ako tuk.

Solution - Sleep počas 2 - 3 hodiny po jedle. Čistiť zuby hneď po večeri. Ako to pomôže? No, väčšina ľudí má tendenciu vyhýbať jedenie po vyčistení zubov. Okrem toho máte pocit, príliš lenivý znovu oprášiť, a to by malo byť dostatočným dôvodom pre vás, aby zostali ďaleko od potravín!

20. Nedostatočnému plnení záväzku Chudnutie

Trvať na zozname, ale to je možno najdôležitejší dôvod, prečo nemôžete schudnúť. Bez ohľadu na to, koľko chcete schudnúť, ak ste sa zaviazali usilovať o dosiahnutie svojich cieľov chudnutie, to je nemožné, aby sa to stalo. Nemôžete viniť diétu alebo prostredie pre vaše telesnej hmotnosti, pokiaľ nie sú stanovené dostatočne. Ak chcete schudnúť, tvrdo pracovať.

Solution - Napíšte svoje ciele nadol, najať trénera alebo cvičenie doma, poraďte sa s dietológom alebo použiť diéta softvér je k dispozícii zadarmo, orientačné stiahnuť zdravotné aplikáciu, hovoriť so svojimi priateľmi, ktorí pravidelne cvičenie, hrajú šport, a byť aktívny.

Som si istý, že ste si našli svoj dôvod (y) pre vaše zlyhanie chudnutie vo vyššie uvedenom zozname. Ak tomu tak nie je, som veľmi odporúčame, aby ste sa poraďte so svojím lekárom o svojej telesnej hmotnosti. Len nezabudnite na jednu vec, tie sú silné a môžete dosiahnuť všetko, čo chcete. A priberanie na váhe, je len ďalší problém, ktorý možno prekonať tým, že pracuje na tom. Takže neváhajte, začať dnes.

Na zdravie!

Ak máte akékoľvek otázky, prosím zanechať komentár do nižšie uvedeného poľa.

load...