Zdravie a wellness

Top 18 Super zdravé potraviny pre vaše deti

Top 18 Super zdravé potraviny pre vaše deti

Deti musia jesť iba čerstvé, zdravé a non-nezdravé potraviny, aby zostali fit. Ale rovnako ako by sme chceli inak, deti nenávidieť jesť také zdravé a výživné jedlo. My, ako rodičia, musia sa uistiť, že naše deti jesť právo a získať všetky potrebné živiny.

Deti potrebujú adekvátnu výživu, aby sa rast a rozvíjať zdravé telo. Z tohto dôvodu by mali byť pravidelne ponúkané potraviny, ktoré sú bohaté na vitamíny, minerály a ďalšie živiny. Deti by sa mali vyvarovať konzumácie spracovaných potravín a občerstvenia. Tie sú načítané s prebytočným množstvom rafinovaných cukrov. Konzumovať tieto môžu oslabiť ich imunitný systém, negatívne ovplyvňuje ich zdravie v priebehu času.

Tu je zoznam zdravých potravín pre deti k jedlu. Veriť, že sú najzdravšie potraviny!

Najlepšie zdravej výživy pre deti

Výživné potraviny sú často spájané s ovocím, ale existujú aj iné druhy výživné a zdravé potraviny, ktoré sú prospešné pre zdravie detí.

load...

Ryby a fazuľa, obsahujúce chudé bielkoviny, sú ideálnym zdrojom výživy. Vápnik, ktorý je potrebný pre zdravé kosti a zuby, je poskytovaná mliečnych položky, ako sú mlieko a syry.

Celozrnné obilniny, nájdený v pekárenských výrobkov a obilnín, sú bohatým zdrojom prospešné vlákniny.

Výživné diéty ponúkajú celý rad priaznivých účinkov na zdravie, ako je znížené riziko vzniku osteoporózy, srdcových ochorení, rakoviny, a dutín. Deti konzumujúci dobre zaoblené, výživnú stravu, sú menej pravdepodobné, že trpí obezitou.

load...

Nasleduje niekoľko výživné potraviny, ktoré sú nutné pre deti:

1. Vajcia

Vajcia sú plné bielkovín a DHA, ktoré pomáhajú v správnom raste mozgu vášho dieťaťa.

2. Bobule

Jahody a čučoriedky sú najlepšie jedlo pre svoje deti. Sú bohatým zdrojom mnohých vitamínov a antioxidantov. Môžete im dať hladké alebo len posypeme trochu surový cukor.

3. Tuna

Tuna nemusí byť favoritom deti, ale je to naplnené dosť živín, ktoré vaše dieťa potrebuje. Dať svoje deti tuniaka zmiešaním s hlávkovým šalátom, aby sa sendvič. Môžete sa tiež pokúsiť sa miešať s ryžou alebo syr sa dostať správne množstvo bielkovín.

4. Strukoviny

Strukoviny, ako sú zapečené fazuľa, čierne fazuľa, lima fazuľa, čierne oči hrachu a cícera sú najlepším zdrojom bielkovín pre vaše deti. Cereálne pomáha pri trávení a je balená s vláknom.

5. Dairy

Kravské mlieko je najlepším zdrojom bielkovín a vápnika pre vaše dieťa. Pokúsiť sa dať plnotučné mlieko pre svoje dieťa do 2 rokov, pretože to je skvelé pre vývoj mozgu. Zaistili, že vaše dospievajúce deti jedia mliečne vápnika pre silnejšie kosti.

6. Jogurt

Jogurt obsahuje dobré baktérie, ktoré môžu pomôcť vaše dieťa rastie zdravšie. Môžete si vybrať z verzií s nízkym obsahom tuku a nízkym verzie cukru. Pridajte biely jogurt, aby niektoré druhy ovocia, aby bolo vynikajúce. To je veľmi zdravé jedlo pre deti k jedlu.

7. Ovocie a zelenina

Plody sú prirodzene sladké a obľúbenou desiatu medzi deťmi. Je určený predovšetkým pre deti, aby sa 1,5 šálky ovocia každý deň. Môžete pridať aj biely jogurt získať vápnik. Sušené ovocie má tiež veľkú výživnú hodnotu a mali by byť zahrnuté v potravinách vašich detí. Zelenina by mala byť prvou voľbou nakŕmiť svoje deti pre zdravý život. Ovocie a zelenina prispieť k zlepšeniu výživy, zníženie rizika obezity a napomáha k lepšej výkonnosti školy.

  • Zlepšená výživa

Ovocie a zelenina sú plné vitamínov, minerálov a mnoho zdravých látok. Pomáhajú pri posilnenie imunitného systému, podporovať dobré zdravie očí a zabrániť riziku anémie. Dať ovocia a zeleniny v dúhových farbách so svojimi deťmi na živiny.

  • Obezita

Ovocie a zelenina obsahujú vlákninu a majú nízky obsah tuku a kalórií. Povzbuďte svoje deti jesť ovocie a zeleninu, aby sa zabránilo obezity. To tiež pomáha znižovať riziko vysokej hladiny cholesterolu, hypertenzia, diabetes mellitus 2. Typu, dýchacími problémami a depresie.

  • Správne trávenie

Ovocie a zelenina sú potraviny s vysokým obsahom vlákniny, ktoré pomáhajú správne fungovanie tráviaceho systému. To tiež pomáha poskytnúť úľavu od zápchy na deti. Môžete pridať marhule, slivky, hrach, fazuľa, slivky a brokolica na pravidelné pohyby čriev.

  • Lepšie School Performance

Deti, ktoré jedia ovocie a zeleninu, dosahujú lepšie výsledky vo svojej akademickej, fyzické i celkový rozvoj.

8. Celé zrná

Kŕmiť svoje deti s bielym chlebom a celozrnných výrobkov tým, že sendvič. Môžete získať najlepšiu výživu tým, že "100% kameň-krajina pšenica".

9. Sladkých zemiakov

Sladké zemiaky sú oranžové dužinou koreňová zelenina a bohatým zdrojom beta-karoténu. Sladké zemiaky obsahujú esenciálne antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Ak chcete získať nutričné ​​prínosy z sladkých zemiakov je dôležité pare alebo uvaríme. Sladký zemiakov pomáha predchádzať oxidačné poškodenie buniek vášho dieťaťa a podporuje hojenie.

10. Matica

Patrí orechy v vášho dieťaťa stravy. Vlašské orechy sú najzdravšie výhod než všetky ostatné orechy.

11. Flaxseeds

Tieto semená sú červenohnedej alebo zlatožltej farby.

Tento orechový rastlina jedlo je vynikajúcim zdrojom omega - 3 mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutné pre optimálny vývoj mozgu. Ľanové semienko je predávaný vcelku a pôdu. Ľanové semienko je vhodnejšie, aby bolo možné telu vstrebávať maximum živín. Pozemné flaxseeds možno nasypať na obilie alebo cesta sladkých pochúťok.

12. Tofu

Tofu je výborným zdrojom bielkovín, vitamínu B, vápnika a železa - všetky živiny, ktoré sú vyžadované u detí pre ich správny rast a zdravie kostí. Hoci sa jedná o non-pleaser kedy slúžil celý v miskách, tofu môže byť efektívne využité na vytvorenie krémová základňu pre smoothies, zákusky, sušienky a zmrzlinu.

13. Mango

Toto sladké tropické ovocie je výborným zdrojom vitamínu C. Pomáha pri posilňovaní imunitného systému deti a udržuje zuby a ďasná zdravé. Poskytuje 3 gramy cukru za púhych asi 100 kalórií. Manga možné efektívne využiť v kokteil či dezert ako banán, mango smoothie alebo mango puding. Pyré olúpané kocky mango môžu byť spracované alebo zmiešané a zmrazí sa dostať Mango mrazené praskanie.

14. Mlieko

Mlieko je bohatým zdrojom vápnika. Netreba hovoriť, že to umožňuje vaše dieťa so zdravou dávkou vápnika, ktorý je nevyhnutný pre silné kosti a zuby. Vitamín D v mlieku pomáha vaše dieťa absorbovať vápnik. Kravské mlieko poskytuje kompletné výživnú potravu pre deti, pretože je nízkotučného mlieka. Ako väčšina detí nepáči obyčajné mlieko, môžete poskytnúť im mlieko vo forme čokoládových mliečnych koktailov, ananás kvetov, energetických nápojov atď

15. Salmon

Táto ružová ryba je vynikajúcim zdrojom omega - 3 mastných kyselín. Tie sú nevyhnutné pre vývoj mozgu a zdravé srdce. Okrem toho, že má vysoko kvalitné proteíny, ktoré deti potrebujú pre správny rast. To je tiež nízky obsah ortuti. Jedným z plusové body z lososa je, že vyžaduje trochu korenia v dôsledku svojej prirodzenej chuti a môže byť pečené alebo grilované priebehu niekoľkých minút. To môžu byť podávané deťom v podobe lososa karbonátky alebo pečeného lososa s bylinkami.

16. Hummus

Toto srdce zdravé dip a nátierka je vyrobená z bôbov, ktoré obsahujú vlákninu, komplexných sacharidov a proteínov. Tieto cíceru v kombinácii s olivovým olejom, aby hummus perfektné jedlo. Hummus možno použiť ako dip s pečenými čipy alebo baby karotkou, alebo to môže byť použitý v sendviče a zábalov miesto majonézy.

17. Avocado

By mala byť zabezpečená tukov, predovšetkým tých nenasýtených 25 až 35% kalórií deti. Avokádo sú dobrým zdrojom mononenasýtených tukov. Táto krémová zelené plody možno podávať najlepšie ako šíril sa na obaly namiesto majonézy alebo tvarohom. Zrelé avokádo možno ľahko kašou a zmiešané s trochou citrónovej šťavy a soli, aby chutné šírenie či kúpanie. Avokádo je potrebné venovať deťom v ranom veku ako príjem tukov je obzvlášť dôležité v prvých rokoch.

18. Air-vyskočila popcorn

Byť zdrojom celých zŕn a nízky obsah kalórií a tuku, vzduch-vyskočila popcorn je považované za zdravej výživy pre deti. Vzhľadom k tomu, že je vyrobený bez pridaného oleja, vyniká ako výživné voľby medzi jedlami. Rôzne polevy, ako je škorica alebo tekvicový koláč korenie možno sa snažil, aby to chutnejšie pre vaše dieťa.

To možno miešať v ďalších zložiek, ako je sušené ovocie alebo orechov a vyrobený do výživný chodník mix.

Zabezpečíme vám tri odporúčania uvedené v tejto deti výživového grafe podľa vekovej skupine 2 až 3, teda dojčenská výživa grafe 4-8 a 9 až 13 rokov.

Odporúčané denné dávky

Kalórie 1 000 až 1 400 1 200 až 1 800 (dievčatá)

1 400 až 2 000 (chlapci)

1.600 až 2.200 (dievčatá)

1800 až 2600 (chlapci)

Proteín 5 až 20% denných kalórií 10 až 30% denných kalórií 10 až 30% denných kalórií
Celkový obsah tuku 30 až 40% denných kalórií

25 až 35% denných kalórií

25 až 35% denných kalórií
Uhľohydrát 45 až 65% denných kalórií 45 až 65% denných kalórií 45 až 65% denných kalórií
Vlákno 19 gramov 25 gramov 26 gramov (dievčatá)
Vápnik 500 miligramov 800 miligramov 1300 miligramov

  • Kalórií

Kalórie sú jednotky energie, ktoré je potrebné vziať v určitých množstvách. Deti musia získať 1000 - 1400, 1200 - 2000, 1600 - 2600 jednotiek energie vo vyššie uvedenej tri rôzne vekové skupiny.

  • Bielkoviny

Proteíny sú tvorené z buniek stavebnou jednotkou aminokyseliny, ktoré sa používajú pre bunkových a tkanivových opravy a pôsobiť ako nosiče kyslíka v tele. To by malo prispieť k 5 - 20 a 10 - 30 percent kalórií pre vekových kategórií, ako je uvedené vyššie. Získať diétne tipy a nutričné ​​plán z odborných na výživu. Kliknite tu pre bezplatné konzultácie.

  • Tuky

Tuky sú zdroje energie, ktoré môžu byť uložené v tele a použité v prípade potreby. Obsah tuku by mal činiť 25 - 40 percent denného príjmu kalórií v tele.

  • Sacharidy

Sacharidy sú tiež zdrojom energie. Sú to veľmi dôležité, pretože pomáhajú telo dieťaťa na využitie tukov a bielkovín v tele. Sú tiež užitočné pri budovaní a opravy vnútorný mechanizmus tela. Správne množstvo sacharidov je asi 45 až 65 percent kalórií.

  • Vlákno

Vláknina je zodpovedný za napomáhanie pravidelnosti čriev u detí. To robí trávenie lepšie a tiež zabraňuje srdcových ochorení a rakoviny v budúcnosti. To predstavuje asi 19 až 26 gramov na dennej báze v súlade rozdelené do vyššie uvedených vekových skupín.

  • Vápnik

To je dôležité živiny potrebné pre zuby a kosti posilňovanie. Vápnik môže byť v rozmedzí 500 - 1300 mg do troch kategórií rozdelených podľa toho. Pre dojčatá, na materské mlieko je najlepším zdrojom minerálov, ako je železo. Nielen mlieko, ale aj zelená listová zelenina, obilniny, klíčky, vajcia, ryby, kuracie mäso a ovocia sú dobrým zdrojom všetkých týchto zdravých živín.

Nezabudnite, že je potrebné zahrnúť základné nutričné ​​graf pre deti pre celkový rast a vývoj.

Najvýživnejšie skupiny potravín a ich výhody

Deti sa môžu dostať vyváženú stravu, jesť rôzne potraviny zo štyroch hlavných skupín potravín uvedených v tabuľke nižšie uvedených:

Chlieb, iné obilniny a zemiaky Jedná sa o škrobové potraviny, ktoré zahŕňajú aj cestoviny a ryžu - poskytujú energiu, vlákninu, vitamíny a minerály.
Ovocie a zelenina Tieto potraviny poskytujú vlákninu, vitamíny a minerály a sú zdrojom antioxidantov.
Mlieko a mliečne výrobky Tieto potraviny poskytujú vápnik pre zdravé kosti a zuby, bielkoviny na rast a vitamíny a minerály.
Mäso, ryby a alternatívy Tieto potraviny, ktoré obsahujú vajcia a strukoviny, poskytujú bielkoviny a vitamíny a minerály, najmä železo. Impulzy tiež obsahujú vlákninu.

Tie sú najviac výživné a zdravé potraviny pre deti, ktoré treba rozhodne zahrnúť do jedálnička vášho prcku je. Uistite sa, že vaše dieťa je zdravé stravovanie. Ak máte úzkostlivý jedlík po ruke, patrí zdravé prísady do chutných pokrmov. Nech je to chutný, aby to vyzeralo dobre a vaše dieťa bude čoskoro milujú jesť tieto výživné jedlá. Ešte nám povedať, či ste sa pokúsili niektorú z vyššie uvedených.

load...