Zdravie a wellness

Top 16 prínosy pre zdravie medu a škorice

Top 16 prínosy pre zdravie medu a škorice

Všetko, čo potrebujete, je k dispozícii priamo tam.

Vnútri prírody.

Rovnako ako, povedzme, zlato. Alebo škorice. Alebo medu a škorice kombinácie. Je to proste robí divy. Lieči celú radu ochorení a môže tiež zabrániť im. A najlepšie na tom je...

load...

... Ingrediencie sú ľahko dostupné. Všetko, čo musíte urobiť, je pravdepodobne trvať niekoľko krokov do vašej kuchyne. To je všetko. Môžete brániť od niektorých z najzávažnejších ochorení.

Čo sú zač?

Len pokračujte v čítaní. Budeš vedieť.

Prečo je med a škorica Zmes Beneficial vôbec?

To je veľká otázka.

Prečo som ešte písať o tejto zmesi, ktorá sa vnucuje, že majú vynikajúcu výhody? A prečo by si dokonca ju prečítať?

Prečo?

Poporiadku. Obaja škorice a med sú používané už od nepamäti. História medu siaha až do starovekej rímskej, gréckej, egyptskej a védska písma. Škorica je neoddeliteľnou súčasťou Ajurvédske a čínskej medicíny pre viac ako 2000 rokov.

load...

Čo znamená, že obe zložky boli v prevádzke po dlhú dobu. A to znamená, že majú výhody, ktoré fungujú. A oni pracujú už tisícročia.

Početné články späť v roku 1990 hovoril veľmi tejto kombinácie. Ale ako roky uplynuli od, stále viac a viac zdravia nadšenci a vedci premýšľal, či táto kombinácia je naozaj to, čo sa zdá byť.

Čo je to, čo budeme vidieť hneď.

Prečo Zlatko?

Poďme sa stručne pozrieť na jeho výživnými dátami.

Med je 82% hmotnosti cukru, z ktorých asi 40% je fruktóza. K dispozícii sú vitamíny a minerály k dispozícii v stopovom množstve. A potom tam sú početné antioxidanty (1).

Med má ako výhody a niektoré nežiaduce účinky. No, to je prípad s takmer akýmkoľvek jedla nájdete v prírode.

Táto kvapalina zlato obsahuje aminokyseliny a má antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. To môže v boji proti infekcii a liečiť rany. Je tiež známe, že zvýši vaše energetickej hladiny a zlepšenie skalp zdravia. A dokonca môže liečiť alergie.

Ale je tu jeden dôvod pravidlo - čím tmavší med, tým lepšie. To určuje antioxidant obsah v mede. Napríklad tmavšie odrody ako Pohánka med sú oveľa lepšie ako ľahších odrôd. Rozdiel v obsahu antioxidantov, v tomto ohľade, môže byť až 20 krát.

Pôjdeme do detailov kombinácie medu a škorice dávky o niečo neskôr. Ale inak, med je tiež známy pre liečbu refluxnej a infantilné žalúdočné problémy kyselín - okrem pomôcť ľudstvu rôznymi inými spôsobmi.

Prečo Cinnamon?

To je silný korenie používa pre svoje vynikajúce liečivé vlastnosti. V skutočnosti, podľa štúdie Hong Kong, škorica radí číslo 1 z 26 najpopulárnejších bylín z hľadiska obsahu antioxidantov (2).

Korenie obsahuje fenolové zlúčeniny a flavonoidy, ktoré ich robia jeho protizápalový, antidiabetické, protirakovinové a kardioprotektívne vlastnosti (3).

Moderný výskum uvádza, že škorica by tiež mohla pomôcť liečiť plynatosť, menštruačné kŕče, hnačka a žalúdočná nevoľnosť (4).

Existuje niekoľko ďalších výhod, ktoré, samozrejme, budeme o niečo skontrolovať neskôr. Ale tu je zábavný fakt - škorica je tak dobrý, že tyčinky sú používané ako špáradlá na Srí Lanke (5).

Keď už hovoríme o výhodách týchto dvoch, je tu jedna vec, ktorá je dôležitá - to všetko závisí od druhu medu a škorice, ktorý používate. Existujú rôzne odrody - ale jedna paleta vzájomne zatieni druhú.

Osobitný záujem o surové medu a škorice Ceylon

Existujú dva druhy medu - surovej a filtrované. A tam sú dva druhy škorica - Ceylon a Cassia. Pozrime sa, čo je to, čo a prečo sa jeden z nich je lepšia ako ostatné.

Druhy medu

Med má niekoľko odrôd. Ale všetky z nich do značnej miery spadajú do dvoch typov - surové alebo spracované. Inými slovami, nefiltrované alebo filtrovať.

Surový med, dobre, je surové. To nepodlieha žiadne tepelné spracovanie alebo filtrácia. To udrží niektoré z prírodných zŕn peľu, ktoré sú veril mať výživné výhody.

Musíme pochopiť, že med je produkovaný včelami z nektáru rastlín, a nie peľových zŕn. Čo je dôvod, prečo hľadanie peľ v mede je podružné. Počet peľových zŕn v mede je tak nízka, že nemá vplyv na jej nutričný obsah. Aspoň nie moc.

Surové med obsahuje včelí peľ, voštinové bity, zlomené včelí krídla, a propolis (nazývaný tiež včelí lepidlo, je lepkavá zmes, ktorá včely vyrábať pre utesnenie nežiaduce otvorených priestorov v úli). Surový med tiež vyzerá zakalený a neatraktívne. Včely je známe, že nesú elektrostatický náboj, ktorý sa predpokladá, že na prilákanie ďalších dôležitých zlúčenín do surového med, ktorý môže mať určité výhody.

Filtrovaný alebo spracované med prechádza procesom pred tým, než je uzavretý do pohárov. To je odstrániť "nežiaduce" zo surového medu. Vyzerá to, že to, čo vidíte na regáloch supermarketov - ako číry zlatý kvapalina, ktorá sa ľahko šíri. Surový med vyzerá celkom neatraktívne. A to by nebolo predať. Čo je dôvod, prečo je spracovaná a filtrovaná.

Filtrácia je tiež robené s cieľom zabezpečiť, že med kvapalina zostáva po dlhú dobu. Surové med obsahuje rozptýlené častice a jemné vzduchové bubliny, ktoré by mohlo urýchliť kryštalizácii. Filtrácia spomaľuje to dole.

Takže, ktorý z nich je lepší? Surový med vyzerá jasné. Ale je tu protichodné dôkazy v tomto ohľade - niektoré správy hovoria, surový med je oveľa výživnejšie, a niektoré iní hovoria, že nie je žiadny veľký rozdiel. Avšak, vždy môžete ísť na surový med, ak nemáte naozaj starať o svoj vzhľad. To má prevahu v každom prípade. Ak nemôžete nájsť, vždy môžete ísť na med, ktorý je tmavší vzhľad.

Keď už hovoríme o mede, je tu ešte jedna odroda s názvom Manuka med. Tento druh medu je produkovaný v Novom Zélande od včiel, ktorý opeľuje na manuka Bush. Manuka med, na rozdiel od obsahujúce peroxid vodíka (spoločnú zložku vo všetkých druhov medu), má aj ďalšie antibakteriálne zložky (6). Obsahuje tiež látky s antimikrobiálnymi vlastnosťami, ktorý sa nazýva Unikátny Manuka Factor - jedná sa o tzv ako nikto nebol doteraz schopný odhaliť jedinečnú látku, ktorá činí to tieto vlastnosti (7).

Druhy škorica

Dva najviac široko známe typy škorice sú - Ceylon a Cassia. Jeden podstatný rozdiel medzi týmito dvoma je, že Ceylon škorica pochádza zo Srí Lanky a na Madagaskare, zatiaľ čo cassia pochádza z Číny a Indonézie.

Ceylon škorica vyžaruje veľmi silný zápach, zatiaľ čo cassia je menej sladká a jemná. Z hľadiska bezpečnosti sa zdá, že odroda Ceylon mať navrch. Škorica obsahuje zlúčeninu zvanú kumarín, ktoré bolo zistené, že spôsobujú pečeňové toxicitu v niektorých prípadoch (8). Ceylon škorica obsahuje najmenšie množstvo kumarínu, sa obsah je 0,017 g / kg. Cassia škorica je 0,31 g / kg.

Hoci cassia škorice je do značnej miery študoval na jeho výhody, je to odroda Ceylon, ktoré podľa vedcov, je bezpečnejšie vo vyšších dávkach (9).

Tak, ako sa rozlišovať medzi týmito dvoma? Ceylon škorica je svetlejšia; chutí ľahší a menej pikantné. Cassia je tmavší; to má viac vláknité vyzerajúce vrstiev a je obvykle korenené. A mimochodom, to je ťažké nájsť Ceylon škorice na trhu. Tiež, to je drahé.

A teraz, pokiaľ ide o výživové hodnoty...

Škorica a med - Nutričné ​​hodnoty

Fakty o výživovej hodnote

Denná hodnota (dv)%

Ceylová škorica

Med

Celkový obsah tuku 2%Celkový obsah tuku 0%
Cholesterol 0%Cholesterol 0%
Draslík 0%Draslík 5%
Sodík 0%Sodík 1%
Celkový obsah sacharidov 1%Celkový obsah sacharidov 93%
Proteín 0%Proteín 2%
Kalórie 52%
Vláknina 3%
Vitamín c 3%
Riboflavín 8%
Niacín 2%
Vitamín b6 4%
Folát 2%
Vápnik 2%
Železo 8%
Horčík 2%
Fosfor 1%
Zinok 5%
Meď 6%
Mangán 14%
Selén 4%

A teraz, ak ide o škorice a medu výhod...

Zdravie Výhody medu a škorice zmesi

Pozrite sa tu, čo je med a škorica dobré v detaile.

1. Znižuje riziko srdcových chorôb

Jeden z najlepších medu a škorice lieči je dobré srdce starostlivosti. Med obsahuje rôzne polyfenoly, ako kvercetín, galangin a acacetin, ktoré boli nájdené prospešné pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení (10). Iránsky štúdie uviedla, že med môže prispieť k zníženiu abnormálne alebo nepravidelný srdcový crhythm (11).

Zistilo sa, že dlhodobá liečba krýs so škoricou sa zlepšila ich kardiovaskulárne profily (12). Podobné zistenia by bolo možné u človeka.

Podľa oddelenie Spojených štátov poľnohospodárstva, vo vode rozpustný extrakt škorice obsahuje antioxidačné zlúčeniny, ktoré môžu pomôcť predchádzať ochorenia srdca (13). Bolo tiež zistené, zahrnutie korenie v potravinách k zníženiu negatívnych účinkov konzumácie tučného jedla - mohlo by to nakoniec pomôže predchádzať ochorenia srdca (14).

Aj keď nevieme, či škorice môže znížiť hladinu cholesterolu, určite to môže byť dobrá náhrada za cukor a soľ, ak chcete dodať chuť do svojho potravín (15). To môže tiež prispieť k zdravému srdcu.

Ako použiť

Potom rovnaké časti (alebo, ako je požadované), škorice a medu prášok a aby pastu. Rozšíril tento na pšeničný chlieb a zahrnúť ho do vašich raňajok.

2. Posilňuje imunitu

Orálny med je známe, že stimulujú produkciu protilátok, ktoré by mohli zvyšujú imunitnej reakcie (16). Imunomodulačné vlastnosti medu rany pomoc opravy (17). Tento zlatý kvapalina má rovnako dôležité enzýmy a protinádorové vlastnosti.

Výskum hovorí, že med môže tiež liečiť čiastkové hrúbka spálenín - čo môže byť dôsledkom zvýšenia imunitného systému (18).

Med môže liečiť kašeľ príliš, a to najmä u detí. Podľa štúdie Vancouver, jedna dávka medu pred spaním môže znížiť kašeľ u detí a ich rodičov, rovnako (19). To, aj keď lieky cez-the-counter nedávajú požadovaných výsledkov. Kvapalina môže znížiť závažnosť kašeľ a frekvenciu.

Okrem kašli, zlato môže tiež pomôcť liečiť za studena - An ochorenie spôsobené v dôsledku slabej imunitný systém (20). Škorica obsahuje zlúčeninu zvanú škoricovej, ktorého mierna konzumácia bolo zistené, že preventívne dávky - jedna z nich je posilnenie imunity a prevenciu zodpovedajúci ochorení (21).

Ako použiť

Pridajte štipku škorice na pohár vlažnej vody medu. Vezmi si to v dopoludňajších hodinách, a to najmä v zimnom období. Pitie škoricu a med zmes tiež pomôže vyčistiť vaše dutín.

3. Zaobchádza Infekcia kože

Zmes môže liečiť veľa kožných infekcií, ako tinea, lupiny, seborrhea, a psoriáza (22). Bolo tiež zistené, že med môže bojovať proti mikróbom, ktoré spôsobujú dermatologické problémy (23).

V inej štúdii sa zistilo, že novo formulované masť s obsahom 20% medu, že má pozitívny vplyv na kožné infekcie rán (24).

Zmes, pretože obsahuje med, môže byť lepkavá a pomáha odstrániť nečistoty z kože (25). To môže pomôcť liečiť akné.

Škorica v zmesi môžu uľahčiť proces nazývaný biosyntézy kolagénu, ktorý bol nájdený užitočný pre liečbu proti starnutiu kože (26). Antioxidant a protizápalové vlastnosti škorice môže zmes ideálny pre liečenie sklerodermia (27). Táto zmes sa môže tiež liečiť ekzémy, pásový opar, a početné ďalšie typy kožných infekcií (28).

Ako použiť

Zmiešajte 1 diel škorice s 3 diely medom a použiť ju ako tvárové masky. Čistí póry.

A pre liečbu akné, to je to, čo môžete urobiť. Vezmite 3 lyžice Manuka medu a 1 lyžicu škorice a aby pastu. Mikrovlnnej rúre po dobu 30 sekúnd (to by nemalo byť príliš horúca, mimochodom) a aplikovať masku na tvár. Nechaj to na dobu 10 minút. Opláchnite a pat váš tvár do sucha mäkkým uterákom.

4. Pomáha liečbe zápalov a artritída

Med-škorica zmes obsahuje rad antioxidantov a flavonoidov, ktoré pomáhajú pri liečbe zápalov (29). Táto zmes je tiež známe, že pomoc liečbu artritídy. Musíte jednoducho použiť zmesi do postihnutých oblastí.

Škorica v tejto zmesi môžu byť užitočné pre liečenie zápalových stavov súvisiace s vekom (30). To môže tiež znížiť zápal hrubého čreva (31).

Ako použiť

Zmiešajte rovnaké diely škorice a medu a aplikovať zmes na postihnutú oblasť. Môžete tiež pridať trochu jablčného octu pre lepšie výsledky.

5. Je dobrý pre Diabetes

Podľa štúdie, med suplementácia u diabetikov pomohlo zníženie telesnej hmotnosti (32). Bolo zistené, že anti-diabetickej lieky, ak sú brány spoločne s medom pomôže zlepšiť kontrolu glykémie (33).

Med v zmesi môžu pomôcť liečiť diabetických rán taky - ako napríklad vredy diabetickej nohy (34), (35).

Však musí byť vykonávaná pri použití medu pre diabetes nejaká opatrnosť. Niektoré štúdie preukázali vyššie hladiny hemoglobínu A (1C), ktorá indikuje zlú kontrolu hladiny cukru v krvi (36).

Podľa štúdie, škoricový prítomný v tejto zmesi môžu pomôcť ľuďom s cukrovkou typu 2, pretože znižuje rôzne rizikové faktory spojené s ochorením (37). Škorica bolo tiež zistené, že zníženie postprandiálnej (počas alebo po večeri alebo obed) hladiny glukózy v krvi - a to by mohlo mať prospech diabetikov nejakým spôsobom (38).

Ako použiť

Môžete kombinovať rovnakých dielov medu a škorice, až sa dostanete pastu. Šíriť túto pastu na toastu alebo rozmixujte vo vašej šťavy.

6. Pomáha liečiť močového mechúra Infekcia

To by mohlo byť niečo neslýchané predtým. Pravdepodobne. Med v zmesi je účinným činidlom pre inhibíciu rastu určitých rakovina močového mechúra bunkových línií (39). Iná štúdia uvádza účinnosť manuka medu v boji s infekciou močových ciest (40).

Ďalším dôvodom med môže pomôcť liečiť infekcie močových ciest je jeho antibakteriálne vlastnosti (41).

Škorica v zmesi nie je menšia. Korenie je preukázané, že potláča baktérie, ktoré spôsobujú infekciu močových ciest (42).

Ako použiť

Zmiešajte dve čajové lyžičky škorice a jednu čajovú lyžičku medu sa pohárom teplej vody. Konzumujú ju raz denne. To musí pomôcť zmierniť infekcie močového mechúra. V prípade, že infekcia je príliš ťažká, môžete nahradiť vodu brusnicovej šťavy (43).

7. Pomáha liečiť poruchy trávenia And Other žalúdočné problémy

Med bol používaný už od staroveku uľahčiť trávenie a ďalšie gastrointestinálne problémy (44). To preto, že upokojuje membrán zažívacieho traktu. Tiež sa rýchlo vstrebáva a ponúka maximálnu energiu s minimálnym tráviaci prácu. Med zastavuje rast baktérií Helicobacter pylori, ktorá by mala byť hlavnou príčinou zažívacích ťažkostí (45).

Med tiež pomáha pri vylučovanie tráviacich štiav - z iného dôvodu táto zmes môže dobre fungovať pri liečbe zažívacích ťažkostí (46).

Žalúdočné problémy môžu nastať, ak existuje nerovnováha medzi črevné baktérie. Podľa egyptského štúdii sa zistilo, že med zlepšiť baktérií črevnej - čím sa zabráni prípadné žalúdočné problémy (47). Ďalšie štúdie preukázali, že manuka medu môže pomôcť liečiť črevné vredy (48).

Škorica v zmesi, podľa štúdie, má vlastnosti, ktoré môžu zmierniť pálenie záhy a žalúdočné kŕče (49). Cinnamon Bolo tiež zistené, znížiť teplotu v žalúdku. Znižuje žalúdočné plynu znížením vylučovanie žalúdočnej kyseliny z žalúdočnej steny (50). V skutočnosti, vrátane tohto škoricou zmesi vo vašej strave môže znížiť svoj žalúdok teplotu o 2o C (51).

Ďalšia správa naznačuje schopnosť škorica pri liečbe bolestivej menštruácie, bolestivá menštruácia zahŕňajúce kŕče v bruchu (52).

Ako použiť

Posypeme štipkou škorice na dve lyžice medu. Táto zmes sa vziať pred jedlom.

8. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu

Podľa University of Pittsburgh Medical Center, ako medu a škorice majú vlastnosti znižujúce hladinu cholesterolu. Podľa nejakého dôkazu, odberné medu by mohla viesť k malým poklesy hladín cholesterolu u pacientov s diabetom (53). V skutočnosti, len pol lyžičky škorice denne bolo zistené, že zníženie hladiny cholesterolu u pacientov s diabetom 2. Typu (54).

Ako použiť

Mix 2 lyžice medu a 3 čajových lyžičiek škorice s približne 470 ml horúcej vody. Využívame tejto zmesi v dopoludňajších hodinách.

9. Škorica a med na chudnutie

Ak ste boli, ktorí chcú schudnúť, táto zmes môže byť jedna dobrá voľba. Okrem cvičenia a správnej výživy návyky, samozrejme. Podľa štúdie San Diego, med môže znížiť priberanie na váhe a adipozity (majetok zisku tuku) (55). Škorica v zmesi je známe, že potláča chuť do jedla, čo môže nepriamo prispievať k nárastu telesnej hmotnosti.

Ako použiť

Vezmite 1 polievková lyžica medu, 1 lyžičku škorice a 1 šálka filtrovanej vody. Variť vodu. Pridajte škoricu v samostatnej miske. Nalejte horúcu vodu cez škoricu a nechajte lúhovať 15 minút. Akonáhle sa kvapalina ochladí, pridáme med k nemu. Túto zmes môžete piť dvakrát denne - ráno a večer. Vezmi si to na lačný žalúdok.

10. Pomáha liečbe neplodnosti

Med bol považovaný za koncepciu podpory po dlhú dobu. Konzumovať med by mohol tiež stimuláciu vaječníkov a minerálne látky a aminokyseliny, ktoré obsahuje, by mohol zvýšiť reprodukčný systém.

Príchod do škorice v zmesi, sa zistilo, že koreniny zlepšiť menštruačného cyklu a zmiernenie spoločnou príčinou neplodnosti (56). Tiež, škorica bola jedným z hlavných látok liečivého rastlinné zmesi, ktoré bolo zistené, že zlepšenie mužskú plodnosť (57).

Ako použiť

Zmiešajte škoricu s malým množstvom medu, aby pastu. Šíriť pastu cez ďasná - vaše telo bude pomaly absorbovať.

11. Trvá na tom Vlasy Zdravie

Podľa štúdie SAE, surový med môže zlepšiť lupín as tým spojenú stratu vlasov (58). Med bolo tiež zistené, v boji proti vypadávaniu vlasov, ktorá bola spojená s menopauzou (59). Ak hovoríme o škoricu, hoci nie je tam žiadny konkrétny dôkaz, korenie je veril, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov.

Ako použiť

Vezmite rovnaké diely medu a škorice a zmiešame s teplým olivovým olejom. Pred šampónovanie, masáže tento teplý mix do vlasov a nechajte to na dobu 15 minút. Šampónom si vlasy.

12. Pomáha Cure zápach z úst

Bolo zistené, že konzumácia medu potlačiť zápach cesnaku (60). A bolo zistené, zápach z úst spojené s syndróm Qi-stagnáciu "(čo je jav, spojené s dysfunkciou orgánov), ktoré majú byť liečení škoricovej kôry (61). V prípade, že používate škoricový olej vo vašej zmesi, by to fungovať príliš dobre.

Ako použiť

Zmiešajte jednu čajovú lyžičku medu a štipkou škorice s teplou vodou. Kloktať zmes prvá vec, ktorú ráno.

13. Ponuky zvýšenie energie

Ak máte vo zvyku žuvačky naložené s umelými sladidlami, budete mať nádherný alternatívu - s medom škorice zmes. Pretože bolo zistené, že cukor v mede poskytnúť oveľa viac energie ako bežné umelé sladidlá (62).

Med je tiež výborným prírodným zdrojom sacharidov. Poskytuje energiu a okamžite zvyšuje výkon. To tiež zvyšuje odolnosť a zabraňuje únave pri záťaži (63).

Ako použiť

Zmiešajte rovnaké diely medu a škorice a mať ju ráno s raňajkami.

14. Zabraňuje Alergia

Jedna štúdia uvádza, že vysoká dávka medu pomáha zmierňovať príznaky alergickej nádchy (zápal sliznice nosa) (64).

Hoci výskum je obmedzený v tomto ohľade jedna správa hovorí, že med obsahuje kvet peľ (alergénom), ktorá môže byť použitá na liečbu alergie súvisiace (65).

Ako použiť

Jeden jednoduchý spôsob, ako je mix rovnakých dielov medu a škorice a konzumovať ho v dopoludňajších hodinách. Pokiaľ sa jedná o kožné alergie, môžete použiť rovnaký na postihnutú oblasť.

15. Lieči bolesť v krku

Vyplýva to zo správy zverejnenej na University of Maryland Medical Center, med môže byť použitý ako liek na bolesť v krku (66). Obmedzený výskum je k dispozícii informácie o škoricu a jeho schopnosť liečiť bolesť v krku. Avšak, to nespôsobí to - a teda aj jej začlenenie do vašej zmesi by prospelo vás iba v jednej ceste alebo iný.

Ako použiť

Jednoducho prehĺtanie lyžičku medu v dopoludňajších hodinách môžete vytvoriť svoj krku cítiť lepšie.

16. Pomáha liečiť astmu

V jednej štúdii, med bol účinný pri liečbe a zvládaní astmy u králikov. Bolo zistené, Podobné výsledky, aby bolo možné u človeka (67). Môže to byť preto, že med obsahuje malé množstvo peľu. Ak je tento peľ požitie v ľudskom tele, stimuluje imunitný systém, a produkuje protilátky. Z tohto dôvodu, ak je osoba zmluvy astmu po získaní vystavené dymu a peľu, protilátky pomôcť zlepšiť symptómy astmy (68).

Ale hovoriť o škorica, tam je niečo, čo je potrebné vziať do úvahy - škorica môže tiež pôsobiť ako alergén a vyvolať astmu. Teda, použitie tejto zmesi so zvýšenou opatrnosťou. Ak existuje nejaký náznak príznakov zhoršujúcich vylúčiť škoricu a používať samotný med.

Ako použiť

Zmiešajte 1 lyžičku medu s ½ lyžičkou škorice. Nechajte zmes v noci pred spaním do postele a ráno na lačný žalúdok. Pravidelne opakovať.

V prípade, že škorica spôsobuje problémy, môžete použiť jednoduchý zmes medu a vody. Teplu 250 ml vody a za stáleho miešania na 1 čajovú lyžičku medu. Spotrebujú trikrát denne.

To je asi tak impozantný kombinácia škorice s medom. A rovnako ako čokoľvek iného nájdete v prírode, potrebuje táto vec tiež potrebné prijať určité opatrenia v mysli.

Opatrenia

Pre Honey

  • Opojenie

Med môže spôsobiť druhá stupňová zástava srdca v dôsledku intoxikácie. To by sa mohlo stať, najmä s prisťahovalcami (69). Hoci Presné dôvody nie sú známe, je treba dbať.

  • Možno ublížiť samčie reprodukčný systém

Áno, sme videli med môže zlepšiť plodnosť u mužov. Ale to je jedna strana mince. Chronické a dlhotrvajúci konzumácia medu môže poškodiť samčia reprodukčný systém (70).

  • By mohol byť škodlivý pre deti

Med nie je vhodný pre deti do 1 roku veku k riziku expozície C. Botulinum výtrusy, čo je druh baktérie (71). Med obsahuje iný typ baktérie zvanej Clostridium. Aj keď jeho množstvo je veľmi menej, je to len pre dospelých, ktoré môžu digest to bez vedľajších účinkov. Nie je deti. Z tohto dôvodu, držať med mimo dosahu detí do 1 roku veku.

  • Môže vyvolať syndróm dráždivého čreva

Syndróm dráždivého čreva je tiež spôsobené skupinou zle stráviteľné vlákien a cukrov zvanej FODMAPs. A med je jedným z najčastejších potravinových zdrojov FODMAPs (72).

  • Alergie

Áno, videli sme, že med môže pomôcť v liečbe alergií. Ale táto informácia je odvodená len z malého súboru štúdií (73). Výsledky niektoré boli v rozpore v tomto smere, a my naozaj neviem, ako úspešná med požití môže byť pre liečbu alergie.

Vy ste vo vašej kuchyni ešte? Na čo čakáš? Stačí ísť na to - med a škorica nápoj bude naozaj zmeniť svoj život.

K lepšiemu.

Na zdravie!

Tiež, povedzte nám, ako sa vám páčil tento príspevok na úžasné zdravotné výhody škorice a medu pitie. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...