Zdravie a wellness

Top 15 prínosov karfiolu (Phool Gobi) pre pokožku, vlasy a zdravie

Top 15 prínosov karfiolu (Phool Gobi) pre pokožku, vlasy a zdravie

Keď si myslíme, chutné zeleniny, rozhodne si nemyslím, že z karfiolu. Ale potom sme sa nikdy myslieť na akékoľvek zdravé alternatívy, keď si myslíme, potravín.

Karfiol patrí do kapustovité rodine. Jedná sa o bielo kvitnúce zeleniny, ktoré je známe, že má mnoho zdravotných výhod. Karfiol je tiež známy ako 'Phool Gobi' v Hindi / Maráthčina, 'Gobi Puvvu' v Telugu, 'Kovippu' v Tamil, '' v HooKosu kannadčina, '' v Foolkobi Gujarati, a 'Phool kopi' v bengálsky.

Táto zelenina má vysoký podiel zlúčeniny síry, a je tiež známe, že podporujú schopnosť pečene neutralizovať toxíny. Členovia tejto rodiny majú tiež možnosť, aby sa zabránilo rakoviny. Tak čítajte ďalej sa dozvedieť viac o karfiolu výhody.

load...

Top 10 Zdravie Výhody karfiol:

1. Podporuje zdravie srdca:

Karfiol je srdce zdravé zeleniny. To znamená, že pomáha udržiavať srdce a kardiovaskulárneho systému (1).

2. Zníženie cholesterolu:

Karfiol nutričné ​​výhody patrí to, že je bohatým zdrojom vlákniny. Táto vláknina pomáha pri znižovaní naše hladiny cholesterolu (2).

3. Stavia zdravý imunitný systém:

Karfiol obsahuje tiež antioxidanty. Antioxidanty samy o sebe majú mnoho výhod - pôsobí ako protizápalovým agens a pomáhajú budovať zdravie imunitný systém (3).

load...

4. Vývoj plodu:

Karfiol tiež pomáha ženám počas tehotenstva. Ako to je bohatá na kyseliny listovej a tiež vitamíny, ako je vitamín A a vitamín B, pomáha pri raste buniek (4). To v konečnom dôsledku pomáha pri správnom vývoji plodu v maternici.

Karfiol je tiež dobrým zdrojom vitamínu C, ktorý opäť je výhodné v priebehu tehotenstva. Tak každá tehotná žena by mala aspoň jesť jednu šálku karfiolu každý deň!

5. Rich vápenatý Zdroj:

Karfiol obsahuje tiež vápnik, ktorý má rad výhod. Vápnik pomáha, aby naše kosti a zuby silné spolu s mnohými ďalšími dôležitými funkciami, ako je prenos nervových impulzov (5).

6. Rich Mineral Zdroj:

Karfiol obsahuje zinok, mangán, fosfor, horčík a tiež selén a sodíka (6).

A. Zinok - pomáha pri vytváraní nových buniek a tiež pri hojení rán. B. Horčík - pomáha prištítnych teliesok, ktorý produkuje hormóny potrebné pre kosť fungovať normálne. C. Fosfor - pomáha pri posilňovaní kostí. D. Selén - pomáha k lepšiemu fungovaniu imunitného systému. E. Sodík - pomáha vyrovnať tekutín v tele. F. Mangánu -helps na výrobu a aktiváciu enzýmov

7. Znižuje riziko rakoviny:

Karfiol tiež pomáha pri znižovaní rizika rakoviny ex: - rakovina pľúc, rakovina prsníka, rakovina močového mechúra. Mnohé z týchto zeleniny, ktoré patria do rodiny kapustovité boli spojené k zníženiu rizika rakoviny Ex: -broccoli, kel atď (7).

8. Podporuje chudnutie:

Karfiol tiež nám pomáha schudnúť. Karfiol obsahuje vitamín C, čo je kľúčový prvok pre spaľovanie tukov. A to tiež obsahuje foláty, ktoré zase pomáhajú pri chudnutí (8). Jedna šálka karfiolu obsahuje asi 30 kalórií. Je to jeden z non-škrobnatých položiek potravín, ktoré môžu byť konzumované v neobmedzenom množstve.

9. Detoxikuje systému tela:

Karfiol pomáha telu pre aktiváciu enzýmov v pečeni, ktorá pomáha pri detoxikácii mnoho orgánov čím chráni systém od akéhokoľvek poškodenia (9).

10. Zvyšuje Vitamín K Obsah:

Pre zvýšenie obsahu vitamínu K vo vašom systéme, zvýšenie obsahu karfiol vo svojej každodennej strave. Vitamín K hrá kľúčovú úlohu vo vývoji kostí, pretože pomáha pri vývoji kostných buniek (10). Nielen, že v prípade, že nie je dostatok vitamínu K v tele, bude zvýšené množstvo krvácania v prípade zranenia alebo zranenia. To je preto, že vitamín K hrá dôležitú úlohu pri zrážaní krvi.

Kožné Výhody Karfiol:

Ako zelenina, karfiol už obsahuje vlastnosti, ktoré vám pomôžu zostať fit a zdravý. Jednou z výhod konzumácia karfiolu je, že pomáha k omladeniu pleti.

11. Karfiol obsahuje antioxidanty, ktoré pôsobia ako anti-aging činidlá pre kožu (11).

12. Vitamín C a mangán, nájdený vo veľkom množstve v karfiolu, sú účinné antioxidanty. Antioxidanty zvýšiť množstvo kyslíka v krvi a urýchľujú metabolizmus. Zdravý a rýchly metabolizmus vám pomôže ľahko stráviteľné a odvodzujú všetky živiny z potravy. Čím viac kyslíka v krvi, tým viac toxických látok vaše telo bude vylučovať. Koža sa stáva zdravý (12), ak je množstvo toxických látok v krvi je nízka. Niektoré z príznakov nezdravým kože, sú akné, šupinatá koža, tmavé škvrny, vrásky, bradavice, krtkovia a vyrážky.

Ak sa stretnete tieto príznaky, je na čase, aby prijali niektoré drastické opatrenia. Karfiol vám pomôže zbaviť sa týchto kožných problémov. Proste náročný a robiť to súčasťou vášho jedálnička, bude vaša pleť vyzerať mladšie a nestarnúci.

Vlasy Výhody Karfiol:

Vlasy sú dôležitým a atraktívnym rysom osobnosti človeka. Teraz-a-dní vypadávanie vlasov je veľkým problémom pre mužov, ženy a deti. Takmer každý zeleniny by mali byť konzumované ako súčasť zdravej výživy, ako vegetariáni vám poskytne veľa vitamínov a minerálov.

13. Karfiol, podobným spôsobom, poskytuje rôzne živiny do tela s cieľom pomôcť vlasy rastú v riadnym spôsobom. Niektoré z vitamínov, minerálov a ďalších užitočných živín, ktoré sa prirodzene nachádzajú v karfiolu sú vitamín A, vitamín E, vitamín C, vitamín K, sodík, draslík, vápnik, mangán, zinok, tuky, niacín, medi a železa (13).

14. Všetky tieto základné živiny pomáhajú telu rast a udržiavať sám. Náročné karfiol v pravidelných intervaloch vám môže pomôcť v boji proti vypadávaniu vlasov. Tieto vitamíny a minerály pomáhajú telo prirodzene liečiť a urýchliť opravy proces v tele, vrátane zotavenie z vypadávanie vlasov (14).

15. Suché a svrbenie pokožky hlavy môže byť aj výsledkom tela chýba v jednej z týchto základných živín. Všetky tieto faktory môžu pomôcť získať riešenie, ktoré by vás mohli mať záujem o vaše vlasy problémy.

Ako vybrať Čerstvé Karfiol?

Karfiol je rovnako dôležité ako akékoľvek iné zeleniny, ktorý by mal byť súčasťou vašej stravy. Voľba čerstvú zeleninu je vždy nie je tak jednoduché. Čerstvá karfiol obsahujú viac živín v porovnaní s tými starými. Ak tomu tak nie je čerstvé, neznamená to, že úplne stratil svoju nutričnú hodnotu, ale určite znížila výživovú hodnotu spolu s chuťou. Takže, postupujte podľa uvedených tipov pre výber čerstvé karfiol:

  • Pozrite sa na firmy a tesne uzavretý hláv:

Ako viete, hlavy karfiolu sú diely v týchto zeleniny, ktoré sú spotrebované. Takže pri nákupe karfiol, vždy hľadať tesne uzavretú a pevných hláv, pretože sú indikátory čerstvosti. Voľnejšie hlavy sa staler sú, a tiež nemajú dobrý vkus.

  • Pozrite sa na Spots:

Biele odrody karfiolu sú často bežnejšie a ľahké vybrať. Ak sa dostanú staré a zvetrané hlavami začne bledá a škvrny na nich. Pred nákupom, vždy sa starostlivo škvrny, pretože ukazujú sviežosť a zdravie zeleniny.

  • Skontrolujte veľkosť, hmotnosť a farba:

Pri nákupe karfiol, pozrite sa na krémové sfarbené hlavy a tiež hmotnosť, čo je viac, než je ich veľkosť. Vzhľadom k tomu, vedúci predstavitelia zeleniny sú tesne kompaktné spolu navzájom, takže sú ťažšie, než sa zdá. Pozrite sa na hlavách, ktoré vyzerajú svieže a tiež farbou listov zeleninu, či už sú stále zelené, alebo nie.

Ako uchovávať Karfiol?

Ukladanie karfiol nie je tak jednoduché, ako to dostane kazí počas jedného týždňa alebo tak. Pri ukladaní karfiol, udržiavať ju v tesne zabalené igelitových vreciach v chladničke. Dokonca si môžete sekať hlavy karfiolu a obchodu v tesne uzavretom plastovom vrecku. Udržiavanie na stabilnej teplote v chladničke zvýši ukladanie kapacitu tejto zeleniny. Tiež, neumývajte pri skladovaní karfiol, ako to bude urýchliť proces rozpadajúce sa, aj keď je chladený. Ak chcete variť zeleninu, umyte iba vodou a pripraviť nejaké lahodné recepty.

Tipov pre použitie Karfiol (Varenie / jej):

Existuje veľa chutné recepty, ktoré môžete vyhodiť mincu pomocou karfiol. Je to vynikajúci kuchyne v mnohých rôznych kultúrach, a každý má jeho / jej vlastný spôsob varenia a servírovanie ju.

Medzi najčastejšie spôsoby varenia karfiol je varom alebo parením ho na rozpálenej panvici a potom slúžiť ho s niektorými ďalšími zeleninou, alebo môže byť podávaná samostatne ako kompletné jedlo. Pre varenie karfiol, postupujte potrebné kroky:

  • Pred jeho varenia a nie pri skladovaní premýva zeleniny s čerstvou vodou. Umývanie pri skladovaní zeleninu urýchli proces rozpadajúce.
  • Odstráňte vonkajšie listy zo zeleniny s nožom. Tým, že odstráni vonkajšie listy, môžete oddeliť hlavy karfiolu z kmeňa, kde sú pripojené listy. A znížiť kvietky z každého klastru hlavy karfiolu.
  • Variť misku s vodou a umiestniť všetky karfiol kusov v parník kôš a umiestnite kôš cez hrnca s vriacou vodou. Pokrývajú kôš a varte 15 - 20 minút.
  • Vyberte z panvice a skontrolujte mäkkosť pretiahnutím s nožom alebo vidličkou, a ak je správne uvarené, prenášať obsah do misy alebo tanier. Pridajte štipku korenia alebo soli a slúži to, ako budete chcieť.
  • Varenie zeleniny je tak jednoduché, ako v pare. Sledujte podobný proces, ako keď ste ho v pare. Nakrájajte zeleninu a vložte ju do hrnca s vriacej vody a pridať trochu soli do neho. Cook po dobu minimálne 15 - 20 minút a podávajte čerstvé.

Niektoré Ďalšie tipy, ako variť Karfiol:

Existuje niekoľko ďalších spôsobov, ako variť karfiol a urobiť z neho do chutné jedlo. Zdravotné výhody konzumácia karfiol ako zelenina sú len neobmedzené. A vždy, keď varenie karfiol, nie rozvariť to, pretože to spôsobí, že sa rozpadne, znížiť jeho chuť a farbu a zníženie jeho nutričnú hodnotu. Karfiol obsahuje chemikálie a vždy, keď sa varí, uvoľňuje nepríjemný zápach. Za účelom minimalizácie zápachu, pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy alebo octu. To bude tiež dať štipľavú chuť pokrmu. Tiež nikdy variť karfiol z hliníka alebo železa, hrnce, pretože chemické látky prítomné v zelenine môže reagovať s kovmi. To by mohlo poškodiť farbu a chuť zeleniny.

Zdravotné výhody konzumácia zeleniny sú len neobmedzené. Poskytujú nám rôzne živiny a minerály, ktoré nám môžu pomôcť v boji proti mnohým chorobám. Mnohí lekári vždy nás radí, aby zahŕňal rôzne zelenej zeleniny v našej strave.

Karfiol nemusí vyzerať tak chutné, ale môže dať oveľa viac energie, dôležité vitamíny a minerály v porovnaní s umelými tablety a lieky. Zdravá strava, neznamená, že budete mať vždy byť veľmi opatrní pri výbere svoje jedlo. Zdravá strava obsahuje správne množstvo živín a minerálnych látok, ktoré majú byť spotrebované v pravidelných intervaloch. To môže udržať svoje telo aktívny a fit. Táto zelenina sa používa v mnohých rôznych kuchýň a má svoje miesto v kuchyni spolu s ostatnými. Starať o svoje zdravie pomocou prírodných ingrediencií je vždy prospešné a zelenina sú jedným z najlepších možností, ako ísť pre.

Dúfam, že tento článok o zdravotných výhod karfiolu pomôže jesť pre lepšie zdravie.

Karfiol výživové hodnoty:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 25 kcal 1%
Uhľohydráty 4,97 g 4%
Proteín 1,92 g 4%
Celkový obsah tuku 0,28 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 2,0 g 5%
Vitamíny
Folates 57 ug 14%
Niacín 0,507 mg 3%
Kyselina pantoténová 0,667 mg 13%
Pyridoxín 0,184 mg 14%
Riboflavín 0,060 mg 4.5%
Tiamín 0,050 mg 4%
Vitamín a 0 iu 0%
Vitamín c 48,2 mg 80%
Vitamín e 0,08 mg 0.5%
Vitamín k 15,5 ug 13%
Elektrolyty
Sodík 30 mg 2%
Draslík 299 mg 6%
Minerály
Vápnik 22 mg 2%
Meď 0,039 mg 4.5%
Železo 0,42 mg 5%
Horčík 15 mg 3.5%
Mangán 0,155 mg 7%
Zinok 0,27 mg 2.5%
Fytoživiny
Karotén-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 1 ug

load...