Zdravie a wellness

Top 15 diét, ktoré fungujú

Top 15 diét, ktoré fungujú

Po celé desaťročia teraz, ľudia prichádzajú s novou diétu raz za niekoľko rokov. Tam boli vždy diskusia o tom, ktoré z nich je najlepšie, ale tam nikdy nebol nejaký dôkaz, aby preukázala, že jedna strava je lepší alebo horší ako ostatní. Pravdou je, že záleží na každom jednotlivcovi a ako strava vplyv na ne majú. Nejde len o diéty, ktoré záležitosť, ale pravidelné cvičenie a zdravý životný štýl taky ovplyvňuje naše cieľov chudnutie.

Tu je zoznam 15 najlepších diét, ktoré fungujú

1. GM Diéta

Táto diéta je plán vyvinutý spoločnosťou General Motors Corporation pre správu chudnutie. To bolo pôvodne začala ako spôsob, ako pomôcť svojim zamestnancom udržiavať sa v kondícii a zostať produktívne. Systém stravy zahŕňa konzumovať určité potraviny na dennej báze. To je celkom odlišný prístup v porovnaní s ostatnými stravy, ako je South Beach alebo Atkins, ktoré zahŕňajú týždenný plán. GM diéta prekročila hranicu General Motors a dnes ľudia zo všetkých spoločenských vrstiev dodržiavať diétu.

load...

Unikátny plán GM diéta vám pomôže stratiť približne 10 až 17 libier (libry) za týždeň. To je celkom účinná diéta v mojej knihe! Hlavné pravidlá sú zdržať alkoholu a pitie aspoň 8 až 10 pohárov vody denne. Surové ovocie a zeleniny a menej mäsa je to, čo táto strava je všetko okolo. Chudnutie, samozrejme, že hlavným cieľom tejto diéte, ale tiež pomáha detoxikovať svoje telo a ako zlepšiť svoju fyzickú a duševný stav.

2. ADA Diet

To je strava Americká diabetická asociácia. Jedná sa o diétny plán, ktorý bol vytvorený podľa ADA pomôcť pacientom s cukrovkou na zníženie hladiny glukózy v krvi. Neexistuje žiadna striktné režim k strave, ale diabetici sa odporúča kontrolovať ich príjem kalórií každý deň. Diéta tiež podporuje obmedzenie na spotrebu potravín, ako sú vyprážané potraviny, ovocie a samozrejme alkoholu. Diéta zahŕňa príjem regulovaných množstvo tukov, sacharidov, a potravín, ktoré majú vysokú úroveň spracovaných cukrov.

load...

Rozsah medzi 1.600 a 2.800 kalórií na dennej báze je odporúčané ADA stravy. Množstvo kalórií potrebných pre mužov a ženy sa líšia. Odporúča sa, aby ženy usilovať o nižší rozsah. Ale v prípade, že sú aktívnejší, čo je úroveň mid-range je podporované. Muži sú všeobecne vyzývajú, aby na úrovni strednej triedy kalórií denne; Avšak tí, ktorí žijú viac aktívny život mali konzumovať každý deň približne 2800 kalórií.

3. 8 hodín Diet

Jedná sa o veľmi jednoduchý, efektívny a vzrušujúce stravy. Tu máte rýchlo po dobu 8 hodín, trikrát týždenne. Napríklad, ak ste mali vaše raňajky na 10, potom budete mať na večeru od 6. Medzi týmito 8 hodín, nie je dovolené jesť čokoľvek. Tento postup opakujte trikrát týždenne. Počas ješ hodín, môžete jesť toľko, koľko chcete, ale jesť zdravo a low-carb potravín bude efektívnejšie, keď ste na diétu.

4. Kaša V utorok Diéta

Kaša v utorok je ideálna strava pre zaneprázdnené ženy. Je úplne na mieru podľa vašich stravovacích návykov a dennom rozvrhu. Raz za týždeň v utorok, musíte mať len ovsenú kašu. To je ideálny spôsob, ako zostať štíhly v dlhodobom horizonte, než ubúdanie libier dočasne a zase hromadia je späť.

5. Sladký jed Diet

Máte chuť na sladké? Potom je táto diéta je určená pre vás !! To vás naučí, ako môžete zakázať cukru zo svojho jedálnička, pričom sa vám niektoré naozaj skvelé výsledky. Výskumníci hovoria, že príliš veľa cukru je koreňom hromadením tuku a priberanie na váhe. Ak ste vystrihnúť cukor z jedla si iste svedkami skvelých výsledkov. Mohlo by to byť tvrdá diéta, ako ste sa držať ďalej od cukru, kým sa vrhnúť požadovaných libier, ale to je naozaj účinná, je to stojí za to dať šancu.

6. Zmena váš mozog Diéta

Táto diéta je viac o vašom mozgu a menej o svoje telo. Výskumníci hovoria, že ak zistíte, aký druh jedlík ste, môžete zacvičiť upravovať a meniť svoje stravovacie návyky. Existujú štyri typy jedáci:

  • Kompulzívna eaters- ktorí jedia v noci a cíti zle
  • Emocionálne indulgers-, ktorí jedia pre šťastie
  • Impulzívny bingers- ktorí začínajú svoj deň s dobrou stravou, ale potom nuda je to všetko ísť zle
  • Úzkosť gorgers- ktorí jedia viac, keď sú nervózni.

Takže stačí zistiť, aký typ jedáka ste a ovládať svoju myseľ v opačnom smere. To pomôže zabrániť tomu, aby ste z prejedania, a budete mať možnosť, ako schudnúť.

7. 500 kalórií

500 kalórií je jednoduchý. Ako už názov napovedá, môžete si vziať len 500 kalórií za deň. To bude zahŕňať všetky vaše jedlá. Je odporúčané, aby si precvičiť túto diétu každý druhý deň. Pokúsiť sa rozdeliť si jedlo do malých oddielov, takže môžete zmierniť hlad bolesti po celý deň. Nezabudnite piť veľa vody.

8. 1000 kalórií

To je celkom kontroverzný diétny plán, ale mnoho žien prisahajú na jeho účinnosť. Ako už názov napovedá, táto diéta vyžaduje obmedziť príjem kalórií každý deň len 1000 kalórií. To dostane vaše telo spáliť viac kalórií, než ste skutočne vziať dovnútra. Odporúča sa pre ženy, ktoré majú menšie rámy, a budete potrebovať veľa disciplíny pre diétu do práce.

Ženy na tejto diéte je potrebné trvať 20 až 35% kalórií z tukov, cholesterolu pod 300 mg a najmenej 5 porcií zeleniny a ovocia. Ovocie a zelenina sú hlavný dôraz kvôli ich nízkym obsahom kalórií a ich bohatstvo v tekutín a vlákniny. Ako iste viete, potraviny, ktoré sú bohaté na vodu a vlákniny, aby sa cítite nasýtení rýchlejšie. Slabosť a strata energie môže nastať, a ľahké cvičenie môže pomôcť neutralizovať tieto účinky. Ak je však pretrvávajú, mali by ste okamžite konzultovať s lekárom.

9. 3 Day Diet

Táto diéta je veľmi jednoduchá a efektívna. Musíte jesť obmedzený a nízkokalorické potraviny do troch dní. Môžete mať až 1000 kalórií za deň. Prvý deň, musíte jesť iba potraviny vyrobené z zelenej a surovej zeleniny. Zvyšné dva dni môžete jesť mäso, tvaroh, ryby, zmrzlina, atď.

10. DNA diétne

Táto diéta vyžaduje nejaké peniaze investície. Zúčastniť sa tejto diéte, musíte najprv navštíviť svojho dietológom alebo lekárom. Lekár bude analyzovať DNA štruktúru, na základe ktorej získate správnu štvortýždňovej diétny plán. To by malo byť v súlade s vašou telesnú stavbu a vnútornej štruktúry a mali by byť kontrolované na výživu. Môžete si tiež najať osobného trénera, aby sa pri práci na danom diétny plán vo veľmi efektívnym spôsobom.

11. SOUP Juice Diet

Soup šťava diéta je úplne nová forma diéty, ktorá vyhovuje všetkým. Musíte mať SOUP šťavy na raňajky, večeru alebo na večeru. Mať ju dvakrát denne je tiež veľmi efektívna. Čistí všetky toxíny z tela a poskytuje všetky dôležité živiny a mastné kyseliny, aby vaše telo. Niektorí tvrdia, že prišli o osem libier v piatich dňoch, keď sú na tejto diéte.

12. Stredomorská strava

To je diéta, ktorá je známe, že je prospešné pre pacientov trpiacich srdcové ochorenia. To pomáha pri znižovaní triglyceridov a cholesterolu. Chudé mäso, hydina a ryby, čerstvé ovocie a zelenina, orechy, semená a fazuľa sú súčasťou tejto diéte. Tie sú tiež dovolené používať olivový olej a mierny príjem červeného vína.

Čo je skvelé o tejto diéty je, že neeliminuje príliš veľa potravín. Prírodné potraviny a tuky, ktoré sú zdravé, aby veľkú časť tejto diéte. Je trans a nasýtené tuky, ako aj rafinované sladkosti a ďalšie potraviny, ktoré sú odstránené z každodennej stravy. Ide o prirodzený prístup k diéte, ktorá má všestranné výhody.

13. Balance Box Diet

V tejto diéte, treba konzumovať len 1200 kalórií za deň. Ale náročná len tri jedla je potrebné denne. Žiadne občerstvenie ani žiadne ďalšie jedlo je povolené. Jedlo by malo byť vykonané pomocou zdravej a nízkokalorické jedlo. To môže mať pečené broskyne müsli, kuracie kari, stredomorská cestovinový šalát, špenát polievka, atď

14. Drop Zone Diet

Drop zóna diéta je diéta, ktorá je prednostné väčšina celebrít. Mnohí z nich tvrdil, že stratí 14lbs do 14 dní. Jedná sa o veľmi prísnu diétu, ktorá sa skladá zo štiav, polievok, surovej zeleniny a mäsa. Alkohol, čaj alebo káva je prísne nie je povolené, keď ste na tejto diéte. Je to dosť ťažké prejsť túto diétu, ale iste je efektívna a stojí za vyskúšanie.

15. South Beach Diet

Táto diéta bolo spomenuté skôr v tomto príspevku. Je to diéta, ktorá bola navrhnutá Arthur Agatston MD, kardiológ, a Marie Almon, dietológom. Hoci to bolo pôvodne začala ako spôsob, ako minimalizovať riziko srdcových ochorení, sa stala populárnou chudnutie diéta.

Táto diéta sa zameriava na kontrolu hladiny inzulínu v tele. V priebehu roka 1990, Dr Agatston začal diétu, zatiaľ čo on bol nepresvedčil (American Heart Association) AHA sa tvrdí, že s nízkym obsahom tuku / high-carb strava znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Ovocie, zelenina a celozrnné výrobky sú dôležitou súčasťou tejto stravy. Čo robí South Beach diéta tak populárne, je fakt, že udržuje vaše srdce zdravé a umožní vám schudnúť zdravo!

Existuje mnoho ďalších diét, ktoré bohužiaľ nezmestí do jedného článku; Avšak, niektoré z najpopulárnejších z nich tu boli spomenuté. Čo by ste mali vždy na pamäti, ako začnete akúkoľvek diétu, je sa poradiť so svojím lekárom. Ak máte zdravotný stav, to je ešte múdrejšie rozhodnutia poradiť so svojím lekárom.

Rôzne diétny plán pracovať rôznymi spôsobmi pre rôzne ľudí, takže sa postarať, aby si vybrať ten správny pre vás. Doplnenie stravy si vyberiete s zdravého životného štýlu a pravidelné cvičenie. Akonáhle to urobíte, bude vám schudnúť zdravý spôsob a vyzerať a cítiť sa skvele!

load...