Zdravie a wellness

Top 11 efektívnych domácich liekov, ktoré sa zbavujú bolesti chrbta

Top 11 efektívnych domácich liekov, ktoré sa zbavujú bolesti chrbta

Ak trpíte bolesťami chrbta, nie ste sami. Existujú milióny ľudí, ktorí pravidelne trpia bolesťami chrbta, a ironicky, neexistuje jediná liečba, ktorá môže vyliečiť bolesť. Obvykle liečbe bolesti chrbta vyžaduje pokusov a omylov, ale akonáhle ste našli liečbu alebo liek, ktorý môže vyliečiť bolesť, budete mať rovnakú radosť ako bzučanie včiel.

S bolesťou chrbta nie je sranda. To môže mať vplyv na vašu prácu, spôsobiť zmätok vo vašom osobnom živote a negatívne ovplyvniť váš spoločenský život. To tiež môže viesť k depresii. A chronickej bolesti chrbta môže znemožniť pre vás pracovať, čo vám umožní prísť o svoju prácu a zdroj príjmov. Preto je dozvedieť sa viac o bolesti chrbta liečby a opravných prostriedkov je to dobrá vec.

Vždy je vhodné zvoliť prírodné a bezpečné lieky v porovnaní s drogami a liekmi, ktoré môžu mať množstvo vedľajších účinkov. Tento zoznam nižšie vám top 11 najviac efektívne a cenovo dostupné domáce opravné prostriedky pre bolesti chrbta. Vyberte si jeden a sledovať ho pravidelne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

load...

Hlavné prostriedky pre bolesti chrbta

Ak nechcete mať vážny zdravotný problém, ktorý spôsobuje bolesť, môže to byť v dôsledku zlého držania tela, ako sedí na dlhé hodiny v prednej časti počítača alebo zdvíhanie ťažkých predmetov bez riadneho opatrení. Za takých okolností, môžete sa rozhodnúť pre niektoré domáce opravné prostriedky, ktoré vám pomôžu spravovať a kontrolovať bolesť.

1. Ginger

Koreň zázvoru je údajne jedným z prírodných produktov s nespočetnými výhod vrátane liečby bolesti chrbta. Protizápalové vlastnosti dobre fungovať na svaly a pomôcť im uvoľniť. Niektoré čerstvého zázvoru pasta môže byť aplikovaný na postihnuté miesto s následnou aplikáciou malého eukalyptového oleja. Zázvor čaj môže byť tiež pripravený varom niektoré kúsky vo vode a pridaním trochu medu po napínal ju. To môže byť užívaný každý deň k zníženiu stuhnutosti svalov.

2. Cesnak

Asi dva až tri strúčiky cesnaku môže užívať každé ráno na lačný žalúdok, ako sa zbaviť bolesti chrbta. Cesnakový olej možno taktiež použiť k masáži bolestivej oblasti. Kokosový olej alebo horčicový olej môže byť zmiešaný s ôsmimi až 10 strúčikov drveného cesnaku a zahrieva sa, kým sa cesnak je hnedá. To sa môže ochladiť a skladovať. Použite ju po dobu asi 20 až 30 minút, kým v sprche.

load...

3. Listy bazalky

Trvať asi desať listov čerstvej bazalky a uvaríme v šálke vody až do okamihu, keď suma znižuje na polovicu. To by malo byť ochladená na teplotu miestnosti a potom sa má pridať trochu soli. To by malo byť konzumované dvakrát denne tí, ktorí majú silné bolesti chrbta a raz tí, ktorí majú mierne problémy.

4. Ice Packs

Ľadový obklad, známy tiež ako studený obklad, je jedným z najlepších domáce opravné prostriedky pre všetky druhy bolesti vrátane toho v chrbte. To nielen znižuje bolesť, ale aj lieči opuchy v tejto oblasti. Vaky na ľad, sú k dispozícii na trhu, ktoré môžu byť naplnené ľadom a aplikovanej na zadnej strane asi 15 minút. To by sa malo uskutočniť v pravidelných intervaloch jednej až dvoch hodín pre okamžitú úľavu.

Hot obklad je tiež skvelý pre bolesti chrbta. Avšak, uistite sa, že nemáte umiestniť vykurovacie podložky alebo dokonca ľadový obklad priamo na kožu. Vždy obaliť to okolo uteráka a čistou utierkou a umiestnite ho na koži.

5. Masáž

Dostať masáž chrbta od profesionálneho maséra je jedným z účinných domáce opravné prostriedky pre bolesti chrbta. Akákoľvek forma oleje môžu byť použité ako mazivá, aby zabezpečili, že ruky plynule. Masáž vždy pomáha pri liečbe bolesti chrbta.

Môžete skúsiť masírovať chrbát s hlbokou vykurovacím rub. Mnohokrát, to môže ukázať ako veľmi účinné a poskytujú úľavu od bolesti.

6. Teplá sprcha

Teplá voda sprcha pomáha pri znižovaní stuhnutosti svalov, čo je jedna z príčin bolesti chrbta. Vezmeme-kúpele s teplou vodou po dobu asi 10 až 15 minút každý deň vám pomôže de-stres, rovnako ako liečiť bolesti v tele.

7. Harmanček Tea

Harmanček bylinný čaj je skvelý domáce nápravné riešenia pre bolesti chrbta. Len šálka teplého čaju vám pomôžu získať viac ako požadovaného výsledku. To uvoľňuje tkanivá a pomáha zmierniť bolesť. Balené čajové sáčky sú k dispozícii na trhu.

8. Milk

Mlieko je jedným z najlepších zdrojov vápnika. Pomáha pri udržanie silnej kosti a svaly zdravé. Mať pohár alebo dve mlieka každý deň zabráni nielen rôzne zdravotné problémy, ale aj liečiť existujúcich ako bolesti chrbta. Trochu medu možno použiť na sladenie mlieko.

9. Vodné

Voda je jedným zo spôsobov, ako odplaviť toxíny z tela, a to najmä zo svalov. V prípade akejkoľvek formy tuhosti, ktoré majú veľké množstvo vody zlepšuje krvný obeh v oblasti a uvoľňuje svaly. To tiež znižuje opuch. Držať až 10 pohárov vody každý deň pre dosiahnutie najlepších výsledkov. To je najlepší prírodný liek na bolesti chrbta.

10. Pšenica

Existujú niektoré látky prítomné v pšenici, ktoré opúšťajú analgetický účinok na tele, a tým zmierniť bolesti chrbta. Pre extrakciu maximálny úžitok, je potreba namočiť hrsť kvalitné pšenica vo vode po celý večer. Skoro ráno, premiešame s kuskus trávou a koriandrom. Pridajte šálka mlieka, ako to a varíme do zhustnutia. To by malo byť konzumované dvakrát denne.

11. Cvičenie

Mnoho ľudí si myslí, že cvičenie môže pomôcť im zbaviť sa bolestí chrbta a začnú robiť späť cvičenie s nádejou na získanie úľavu. Výskumníci tvrdia, že žiadny späť cvičenie môže znížiť bolesti chrbta, alebo dokonca pomôže vám so zvýšenou mobilitou a funkčnej schopnosti. Avšak, vedci sa zhodujú na tom, že ak trpí chronickou bolesťou chrbta, budete ťažiť zo zadných cvičení. Mohlo by tieto cvičenia vám umožní vrátiť sa do práce a robiť bežné činnosti.

OTC lieky, ako je ibuprofén a paracetamol, poskytne iba dočasnú úľavu od bolesti. Domáce opravné práce trochu pomalý na výrobu výsledky, ale rozhodne stojí za námahu. Domáce opravné prostriedky pre bolesti chrbta vyššie uvedeného by mali byť prijaté s náležitým vedením a rutinne získať výsledky.

Existuje niekoľko lekárske ošetrenie a riešenie možnosti, pokiaľ ide o bolesti chrbta. To je dôvod, prečo by ste mali diskutovať o tieto možnosti s lekárom. Poďme sa pozrieť na ne taky.

Bolesti chrbta Liečba a opravné prostriedky

Kvalifikovaný zdravotník sa najlepšie hodí poradia na zadnej liečby bolesti a opravné prostriedky, ktoré sú ideálne pre vás. Avšak, tu sú niektoré z najčastejších ošetrenie používaných na liečbu bolesti chrbta.

A. Nervové blokády bolesti management

Nervové bloky sú použité na pomoc ľuďom zvládať bolesť. Existujú rôzne metódy na blokovanie nervy bolesť-pôsobiť. Zvyčajne bude lekár aplikovať znecitlivujúce lieky do oblasti chrbta, kde ste sa stretli bolesť. Akonáhle je liečba kopy, bude táto špecifická oblasť stala necitlivé. Liek je známy ako nervu block.Some nervových blokov používaných na rôzne účely zahŕňajúce -

 • Terapeutický Nerve Bloky: Toto sa používa na spravovanie akútnej bolesti a lokálne anestetikum.
 • Prognostický Nerve Bloky: Toto je liečba vykonáva určiť výsledok liečby. Napríklad to môže byť vykonané zistiť, či pacient vyžaduje chirurgický zákrok.
 • Diagnostický Nerve Blok: Ako už názov napovedá, táto nervová blokáda pomáha lekárovi zistiť zdroj bolesti chrbta.

U niektorých pacientov môže lekár rozhodne pre nervový blok vyhnúť operácii.

B. Chiropraxe liek na bolesti chrbta

Mnohokrát, ľudia s bolesťami chrbta majú nevyrovnané chrbtice, a to možno napraviť tým, že pôjdete do chiropraktik. Ručným nastavením chrbticu, chiropraktik pomôže nielen s bolesťou chrbta, ale bude tiež poskytovať vám cvičenie, aby zabezpečili, že bolesti chrbta sa vráti. Tiež si môžete očakávať, že vaše chiropraktik ponúknuť nutričné ​​poradenstvo.

Môžete si byť istí, ako spinálnej manipulácia vykonať kvalifikovaný a licencovaný chiropraktik je bezpečný a veľmi účinný. Ak ste utrpel zranenie chrbta, zatiaľ čo zdvíhanie ťažkých predmetov, hrajúci kontaktný šport, alebo pohybujúce sa okolo nábytku, určite by ste mali navštíviť chiropraktika. Nájdete túto liečbu bolesti chrbta primerane efektívny.

C. Spinálnej dekompresie

Bolesť v chrbte, ktorá trvá dlhú dobu môže byť problematické. To naruší svoj život a tiež zabránil v tom niekoľko vecí, ktoré ste použili k tomu, ako ste začali zažívať bolesť. Možno zistíte, že liečba už poskytuje úľavu. Za takýchto okolností môže mať možnosť rozhodnúť sa pre spinálnej dekompresie, čo je možné vykonať chirurgicky alebo non-chirurgicky. Znie to divne, že?

Non-Surgical Spinal dekompresie

To sa používa na liečbu bolesti spôsobené v dôsledku ischias späť, opotrebované kĺby chrbtice alebo zranených miechové nervy. V tejto liečbe, budete klásť na akomsi motorizované trakcie. Táto ťažná sila sa postupne tiahne chrbticu, pričom je jemný. Trvá tlak preč od vášho chrbticového disku, čo im umožní liečiť, as viac kyslíka a živín môže dosiahnuť disk. Obvykle budete potrebovať 20 až 28 sedeniach, trvajúci 30 až 45 minút zakaždým. Táto liečba sa podáva po dobu piatich až siedmich týždňov a môžu byť kombinované s teplou a studenou terapiu ako pred a po každej relácii.

D. Späť liečba bolesti Kvôli pre spinálnej stenóza alebo radiculopthia

 • Spinálnej stenóza je lekársky termín pre dolnej časti chrbtice dostáva úzke, v dôsledku čoho je väčší tlak na nervy, čo vedie k bolesti chrbta.
 • Radiculopthia je buď poškodenie alebo zápal nervov v dolnej časti chrbta a krku regiónu. To spôsobí ostrú bolesť natáčanie v dolnej časti chrbta, ktorá steká dolu jednu alebo obe nohy, alebo od krku do ramena. Môžete trpia touto podmienkou, ak máte herniated disk.

Liečba týchto stavov je injekcia, ako je napríklad epidurálna, nervové bloku alebo diskografii. Ak chcete získať injekcie, musíte najprv podstúpiť MRI alebo CT. To umožňuje lekárovi, aby zistili príčinu bolesti.

E. Chirurgická intervencia pre bolesti chrbta

Kedy každá iná liečba, že ste sa pokúsili nevylieči vaše bolesti chrbta, jedinou alternatívou vľavo má chirurgický zákrok. Je však dôležité si uvedomiť, že operácia nemusí byť schopní ponúknuť výrazné zlepšenie, ale ak áno, mali by ste sa pre neho rozhodnú.

Výhody operáciu chrbta

Existuje mnoho výhod operácii chrbta, a niekoľko ľudí zažili zníženú bolesť alebo úplnú úľavu od bolesti chrbta. Navyše môžete tiež využiť nasledujúce výhody:

 • Zvýšená aktivita
 • Lepšie nálada
 • Byť schopný sa vrátiť do práce
 • Použitie menej lieky proti bolesti, a teda dochádzať k menej nežiaducich účinkov
 • Byť fyzicky fit
 • Byť viac produktívne na vašom pracovisku

Rovnako ako akékoľvek iné operáciu, existuje niekoľko riziká spojené s operáciu chrbta. Tie obsahujú -

 • Reagovať negatívne na anestéziu
 • Nadmerné krvácanie
 • Infekcie
 • Tvorba krvných zrazenín v pľúcach alebo nohách
 • Poškodenie nervov vedie k slabosti, ochrnutie alebo strata čreva a / alebo ovládanie močového mechúra
 • Mŕtvica
 • Infarkt
 • Opakujúce sa herniácie disku

Porozprávajte sa so svojím lekárom o týchto rizikách a následne urobiť kvalifikované rozhodnutie. Tiež si uvedomte, typ chirurgického výkonu pre bolesti chrbta bude závisieť na príčine bolesti. Napríklad v prípade, že bolesť je spôsobený kostnej ostrohy, budete potrebovať laminektomii zatiaľ čo spinálnej fúzie vyžaduje operáciu chrbtice fúzie.

Otázky na zváženie

Ak ste trpia bolesťami chrbta, môže si myslíte, že dostať pokoj na lôžku pomôže liečiť bolesť. Spí na vašej strane a umiestni mäkký vankúš medzi kolená sa zmierniť bolesť a tiež udržať si pohodlne v posteli. Avšak, zdravotné odborníci tvrdia, že pokoj na lôžku môže zvýšiť dobu zotavenie, a to tiež mohlo viesť k depresii, zníženie svalového tonusu a tvorbou krvných zrazenín v nohách. Ak máte bolesti chrbta, snaží sa dostať zvyšok spočiatku, ale nenechajte sa tento zvyšok presahovať 48 hodín. To znamená, že budete lepšie chodiť a pohybovať sa aj pri bolestiach chrbta, skôr než tráviť čas v posteli.

Bolesť chrbta, či je chronické alebo dočasné, nie je nikdy vítaný. Najskôr by ste mali skúsiť domáce opravné prostriedky pre bolesti chrbta a ak pretrváva, je potrebné poradiť sa s kvalifikovaným lekárom. Mnohokrát, bolesti chrbta môže byť veľmi vysiľujúce, a to je ľahké zostať v posteli, v nádeji, že to bude lepšie s časom. Avšak, ak máte vážne zdravotné stav spôsobujúce bolesť, ako je napríklad kostná ostrohy či zúženie chrbtice, budete potrebovať lekársky zásah. To je dôvod, nezanedbávať bolesti chrbta.

Keď by ste sa poradiť so svojím lekárom, zistiť rôzne možnosti liečby bolesti chrbta. Pýtajte sa o výhodách a rizikách. Potom sadnúť a premyslieť logicky a urobiť rozhodnutie. Ak je to nutné, usilovať o druhý názor. To bude vás uistiť, že ste získali správne rady od svojho lekára.

Pozrite sa na video - 2 Prírodné domáce prostriedky pre úľavu od bolesti chrbta

load...