Zdravie a wellness

Top 10 zdravotné prínosy pomarančového džúsu

Top 10 zdravotné prínosy pomarančového džúsu

Stvoriteľ nám požehnal s nespočetnými požehnanie, z ktorých jedna sú čerstvé ovocie. Každé ovocie prospieva ľudskej bytosti, a to vďaka svojej vlastnej nutričné ​​vlastnosti. Dnes budeme hovoriť o nutričnej hodnote a výhodách pomarančového džúsu.

Je pomarančový džús pre vás dobré? Pomaranče sú jedným z najchutnejších plodov, ktoré sú rovnako populárne v starších ľudí, dospelých i detí rovnako. Tento, boží dar 'nielen vám poskytuje skvelú chuť, ale aj upsurges silu odporu. Nádherné živiny, prítomné v pomarančoch, pomôže vaše telo boja proti závažným chorobám, ako sú kardiovaskulárne problémy, rakovina a gastrointestinálne poruchy. Dá sa využiť výhody tohto ovocia vo veľmi krátkom čase tým, že konzumuje čerstvý pomarančový džús. Týmto spôsobom, živiny sa rýchlo vstrebáva do krvného riečišťa bez nutnosti proces trávenia. Umožňuje pokračovať v pití džúsu výhody.

Top 10 Zdravie Výhody Orange Juice

Surová oranžová a jej nektár pomáha ľudské telo niekoľkými spôsobmi, tu sú top 10 Pomarančový džús výhody.

load...

1. Udržuje krvný tlak úrovne:

Pomarančový džús je úžasný nápoj pre pacientov s vysokým alebo nízkym krvným tlakom (1). Zaujíma vás, nájsť dôvod? Tak, tento lahodný nápoj obsahuje významné množstvo horčíka, ktoré má skvelú schopnosť priviesť späť narušenú krvný tlak na normálne hodnoty.

2. Podporuje imunitný systém:

Vzhľadom k prítomnosti vitamínu C (2), pomarančový džús pôsobí ako najlepší obranca vás proti niekoľkým ochorení (ako je napríklad chrípka alebo nachladnutie), podporujúce imunitný systém.

3. Obsahuje Vlastnosti Healing:

Jedným z hlavných zdravotných výhod pomarančového džúsu je jeho liečivé vlastnosti. Pomaranče obsahujú flavonoidy (ako naringenínu a hesperidín), ktoré sú protizápalové plniva (3). Keď budete konzumovať tento lahodný ovocia v surovom alebo džúsu forme, flavonoidy fungujú prekvapivo na liečbu artritídy a liečiť stuhnutosť a bolesti.

load...

4. Preventívne proti rakovine:

Najnovší vedecký výskum odhalil účinnosť pomarančového džúsu pre prevenciu niekoľko typov rakoviny (4). Pomaranče zahŕňajú veci, známy ako D - limonén, ktorá je účinná látka proti rakovine kože, rakovina prsníka, rakovina úst, rakovina hrubého čreva a rakoviny pľúc. Okrem toho prítomnosť vitamínu C tiež pomáha v tomto ohľade.

5. Výhody pre Liečenie a prevencia vredov:

Vredy zvyčajne objaví v tenkom čreve a žalúdku. Výskyt vredov niekedy stáva jeden z hlavných dôvodov zápchy, pretože v tomto prípade sa môžu spotrebovanej potraviny častice nie sú rozobrať správne. Oranžový šťava je pre liečenie a prevenciu vredov veľmi výhodné, (5). To tiež stimuluje tráviaci systém.

6. Zabraňuje obličkové kamene:

Riziko tvorby obličkových kameňov môže byť znížená tým, že jedna porcia pomarančového džúsu v pravidelných intervaloch. Príliš veľa koncentrácia minerálnych látok a chemikálií zvyčajne za následok ako vývoj obličkových kameňov. Pomarančový džús obsahuje citrát, ktorý má vynikajúcu schopnosť zabrániť tohto ochorenia znížením kyslosti moču. Takže jedinci, ktorí trpia touto hroznom stave, by mala zahŕňať čerstvý pomarančový džús v každodennom jedálničku (6).

7. Pomáha pri chudnutí:

Mnoho ľudí verí, že pravidelná konzumácia pomarančovej šťavy je užitočné pre výrub kíl s tým, že tento citrusových plodov je plná antioxidantov, ktoré pôsobia efektívne schudnúť (7).

8. Znižuje riziko infarktu:

Ďalším prínosom vedúci pomarančového džúsu je jeho pomoc pri prevencii srdcových chorôb. Hesperidín je látka rastlinného pôvodu, ktorá chráni cievy pred upchaté zlepšením zdravia okolitých buniek. Pomaranče obsahujú hesperidín (8) v dostatočnom množstve, tak spotreba jedno sklenené čerstvej pomarančovej šťavy zabezpečuje nižšie riziko infarktu (9).

9. Zaobchádza Anémia:

Anémia je stav, ktorý zvyčajne dochádza z dôvodu nedostatku červených krviniek v hemoglobínu. Nedostatok železa je hlavným dôvodom tejto situácie. Pomarančový džús poskytuje dobrú množstvo vitamínu C, ktorý podporuje vstrebávanie železa do krvného obehu. To je dôvod, prečo väčšina lekárov navrhnúť anemických pacientov sa spotrebuje oranžovej alebo jeho šťavu na pravidelnom základe (10).

10. Robí kožu krásny & Young hľadá:

Antioxidačné vlastnosti pomarančového džúsu, aby pokožka svieža, krásne a mlado vyzerajúci tým, že bráni starnutiu účinky (11). Okrem toho, antioxidanty s kombináciou vitamínu C chráni kožné bunky od získania vykonáva voľnými radikálmi. Tak, pričom jedna porcia pomarančového džúsu každý deň je najlepší spôsob, ako udržať sviežosť a príťažlivosť kožu na dlhú dobu. Pomarančová šťava na pokožke je požehnaním bez prestrojení vôbec!

Takže teraz ste jasné, o najvyšších výhodách pomarančového džúsu, teraz sa pozrime na jeho nutričný profil.

Orange Juice Strava:

Čerstvý pomarančový džús je skvelým zdrojom prospešných živín, ako sú minerály, vitamíny, flavonoidy a fytosanitárnych živín. Tieto všetky živiny hrajú významnú úlohu pri udržiavaní zdravého tela. Spotreba vitamínu C je nutné chrániť bunky tela pred voľnými radikálmi. Uspokojivá množstvo tohto dôležitého vitamínu môžu byť poskytnuté k telu tým, že pomarančový džús. Prítomnosť mangánu, draslíka, železa, chlór, zinku, kyseliny listovej, sodíka, fosforu a pektínu robí to cennejšie. A čo je najdôležitejšie, že kalórií pomarančovej šťavy sú nulové.

Orange Juice USDA Nutričné ​​Databáza

Živina Suma % dennej hodnoty
Veľkosť porcie 8 uncí (1 šálka)
Kalórie 110 kcal
Celkový obsah sacharidov 25 g 8%
Celkový obsah cukrov 21 g
Celková výživná vláknina 0,5 g 2%
Proteín 2 g
Celkový obsah tuku 0,32 g 0%
Cholesterol 0 mg 0%
Vitamíny
Vitamín c 82 mg 137%
Tiamín 0,28 mg 18%
Folát 45 mcg dfe 11%
Vitamín b6 0,13 mg 7%
Vitamín a 194 iu 4%
Niacín 0,70 mg 3%
Minerály
Draslík 14%
Horčík 27 mg 7%
Vápnik * 25 - 350 až 500 mg 3%/35%-50%
Železo 0,42 mg 2%
Sodík 2 mg 0%

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhody pomarančovej šťavy. Konzumujú toto nádherné ovocie a žať jeho non-končiť výhody. Nezabudnite nám spätnú väzbu.

load...