Zdravie a wellness

Top 10 zdravotné prínosy orechov

Top 10 zdravotné prínosy orechov

Mandle, kešu oriešky, kokos, lieskové orechy, arašidy, píniové oriešky, mak, para orechy, gaštany, ľanové semená (ľanové semená), macadamia, pekanové orechy, pistácie, tekvicové semienka, quinoa, slnečnica semená, orechy, sezamové semienka atď - to všetko z nich sú zoskupené do jedinej rodiny s názvom Orechy.

Orechy obsahujú bielkoviny mierne s výnimkou gaštany a tukov vo vysokom množstve. Matica výhody veľa na cez všetky telá a sú považované za dobré zdroje vlákna a živín, vitamínov B, vitamín E, minerálne látky, ako je železo, zinok, draslík, horčík, antioxidačných minerálov a antioxidačných látok.

Pokúste sa nájsť aspoň niektoré z týchto orechov a vziať hrsť nich denne. Chcete vedieť, prečo. Prečítajte si ďalšie informácie o zdravotných výhodách Orechy:

load...

1. Orechy sú bohaté na energiu a živiny. Mononenasýtených mastných kyselín v orechy pomáhajú znížiť zlý cholesterol a zvýšiť dobrý cholesterol.

2. Pomáhajú pri prevencii chorôb vencovitých tepien a mŕtvica.

3. Sú bohaté na omega - 3 esenciálnych mastných kyselín s protizápalovými účinkami. Pomáhajú pri regulácii vysokej BP, boj proti prsníka, hrubého čreva a prostaty.

load...

4. Oni tiež ťažiť v reumatoidná artritída, Alzheimerova choroba, depresia.

5. Poly-fenolové flavonoidy orechy chrániť od rakoviny, ochorenie srdca, degeneratívne nervové ochorenia, Alzheimerovej choroby.

6. Sú bohatým zdrojom draslíka, mangánu, vápnika, železa, horčíka, zinku, fluoridy, selénu. Mangán je silný voľný radikálov. Draslík reguluje srdcovú frekvenciu, krvný tlak. Meď pomáha pri produkcii červených krviniek. Fluorid bránia problémy so zubami.

7. Obsahujú vitamín E, ktoré pomáhajú pri udržiavaní buniek a sliznice na kožu a chráni pred voľnými radikálmi.

8. Obsahujú B komplex, ktorý je veľmi dôležité pre zdravie.

9. Ale môžete sa pýtať, ak sú dobré pre zdravie srdca, pretože majú vysokú prítomnosť obsahu tuku?

Môže to znieť divne, ale odpoveď je áno. Výskum hovorí, že ľudia, ktorí jedia orechy denne majú zdravšie srdce, než ľudia, ktorí nemajú. V krátkych 30 gramov orechov každý deň môže pomôcť vaše srdce zostať zdravý. Oni

  • Pomoc pri správnom regulácii hladiny cholesterolu v krvi.
  • Znížiť zlý cholesterol a zvyšuje dobrého cholesterolu.
  • Arginín v matice bráni kôrnateniu tepien zvýšením jeho pružnosť.
  • Antioxidanty, vitamíny a minerály pomáhajú bojovať proti zápalom.
  • Udržuje zdravé krvný tlak v dôsledku prítomnosti nízkej sodíka a vysokým obsahom draslíka.

10. Pre ľudí s nadváhou:

Orechy obsahujú vysoký obsah tuku. Takže ak ste už málo tuku, budete potrebovať, aby sa zabránilo orechy? Odpoveď znie nie, pretože orechy držať čo najďalej od obezity. Uvoľňujú hormóny sýtosti v čreve pomáha riadiť chuť k jedlu. Budete musieť nahradiť s nízkym výživným potravinám vo vašej strave. Vymeňte spracovaného mäsa, obilnín potraviny, ako je chlieb, sladké občerstvenie atď s týmito hrsť orechov.

Orechy Nutrition Graf:

Koľko mám konzumovať každý deň?

Tie by mali v ideálnom prípade konzumovať 30 gramov uťahovák.

No, to nie je možné vážiť všetky matice zakaždým doma. Takže tu je tvrdý zoznam, aby vám nejakú predstavu o tom, koľko orechy, aby sa za deň, teda po dobu 30 - 50 gramov.

20 mandle - 15 kešu / 20 lieskové orechy / 15 / makadamové 2tbsp píniami / 60 pistácie v škrupinách / 10 celých vlašských orechov / 20 polky vlašských orechov denne môže robiť prácu za vás. Ak ste si kúpili zmiešané orechy, potom jednoducho vziať malú hrsť zmesi.

Tak ktorý je váš obľúbený Nut?

Dúfam, že tento článok o, výhodách jesť orechy 'vám pomôže dosiahnuť dobrého zdravia.

load...