Zdravie a wellness

Top 10 výživných potravín na udržanie očí zdravých

Top 10 výživných potravín na udržanie očí zdravých

Ste jedným z tých ľudí, ktorí si nie sú vedomí významu výživy? Viete, že je veľmi dôležité pre udržanie správne množstvo príjem živín pre zdravé telo, myseľ a dušu? Ak áno, potom musíte tiež vedieť, že existujú špecifické požiadavky na výživu pre rôzne časti tela a ich riadne fungovanie. To zahŕňa zdravie očí a zraku.

Podľa výskumníkov, bude dostatočná výživa v podobe vitamínov a minerálnych látok udržať oči v perfektnom stave a od rôznych chorôb. Táto príručka vám pomôže sa s top 10 potravín, ktoré môžu byť považované za slepo pre poskytovanie dostatok živín pre oči. Pozrite sa na ne.

Výživa pre oči

1. Mrkva:

Vysoké hladiny beta-karoténu v mrkve sú zodpovedné za dobré zdravie vašich očí. Je to forma vitamínu A a zlepšuje riadne fungovanie očiach, rovnako ako to sietnice. Je známe, že chráni zrak rovnako.

load...

2. Vajcia:

Luteín a zeaxantín sú dva z enzýmov prítomných vo vajciach, ktoré vám pomôžu dosiahnuť cieľ výživy pre oči. Tie, spolu s obsahom zinku s vajcami, pomoc pri znižovaní rizika makulárnej degenerácie, a tak chrániť zrak.

3. Mandle:

Obsah vitamínu E v mandliach poskytuje požadované množstvo výživy pre oči. To tiež znižuje rýchlosť makulárnej degenerácie. Niekoľko z týchto každý deň bude robiť zázraky pre oči.

4. Zelená listová zelenina:

Spolu so vyhnúť očné ochorenie ako to makulárnej degenerácie, môžete tiež profitovať z antioxidantov luteín a zeaxantín, ktoré pomáhajú pri prevencii poškodenia buniek a tým udržať oči zdravé. To sú pigmenty v oku, ktorá ju chráni pred akýmkoľvek ochorenia.

load...

5. Sladké zemiaky:

Opäť platí, že bohaté na beta-karotén (typ vitamínu A), sladké zemiaky urobiť perfektné jedlo pre vyváženú výživu pre oči. Podporuje dobrý zrak rovnako.

6. Brokolica:

Okrem zdravia očí, to je jeden rastlinný, ktorý tiež pomáha udržať srdce zdravé. Spolu s luteínom a zeaxantín, poskytuje dobrú úroveň vitamínu C pre oči. To zabraňuje strate zraku a makulárnej degenerácie, a udržuje vyváženú výživu pre oči.

7. Pšeničných klíčkov:

Pšeničné klíčky má dobré hladiny vitamínu E, čo je antioxidant a zabraňuje buniek z akéhokoľvek poškodenia. Existuje mnoho spôsobov, ktorými môžete konzumovať pšeničné klíčky každý deň. Zahrnúť do svojej každodennej strave pre dosiahnutie najlepších výsledkov pre oči. Môžete tiež posypeme je na lahodné koktaily získať výhody.

8. Beans:

Vychádzajúc z fazule do šošovky, rovnako ako fazuľa na cícer, môžete zvážiť niektoré z nich pre výživu pre oči. Poskytuje oči sa správnym množstvom zinku, ktorý je nutný pre aktiváciu vitamín A a poskytovať ochranu. Pridajte aspoň časť tejto potraviny do svojho jedálnička dostať viditeľné výsledky.

9. Paradajky:

Karotenoidy v paradajkách pomôcť pri zabezpečovaní správnej výživy pre oči. Zahŕňa tiež lykopén, čo opäť napomáha zdravie očí značne. To zabraňuje poškodeniu sietnice a tiež ju s vitamínom C, ktorý pomáha pri ochrane zraku.

10. Salmon:

Omega 3 mastné obsah kyseliny v lososa je dobrá výživa pre zdravie očí a je tiež známe, že znižuje šance na akýkoľvek druh očné choroby. Poskytuje tiež vitamín D, ktorý spúšťa dobrý zdravotný stav očí bez akýchkoľvek pochybností.

Myslíte si príjem týchto potravín pre očné výživu pravidelne? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

load...