Zdravie a wellness

Top 10 vitamínov B2 bohaté potraviny, ktoré by ste mali zahrnúť do vašej stravy

Top 10 vitamínov B2 bohaté potraviny, ktoré by ste mali zahrnúť do vašej stravy

Všetci vieme, že naše telo potrebuje vitamíny a minerály zostať zdravý. Ale koľko z nás vie, čo tieto živiny sú a ako pomáhajú telu? Väčšina z nás sú radi, že pop pilulku a dúfam, že to robí svoju prácu. Ale s vedomím prichádza právomoc vykonávať zmeny v našom živote a urobiť z neho zdravé.

Vitamín B2, známy všeobecne ako riboflavínu, je podstatný pre ľudské telo a vykonáva nespočetné množstvo funkcií. Priamo z napomáhania produkciu energie v bunkách na výrobu červených krviniek a spracovanie živín v kardiovaskulárnom systéme, vitamín B2 to všetko! Ak má vaše telo nedostatok vitamínu B2, môžete zažiť vredy v ústach, bolesť hrdla, zápal v ústach, a dokonca aj železo deficitné anémia.

Odporúčaný denný príjem (RDA) pre riboflavínu je 1,3 mg / deň u dospelých psov a 1,1 mg / deň u dospelých žien.

Aj keď existuje mnoho potravinových doplnkov dostupných na trhu, ktoré vám pomôžu splniť dennej potreby vitamínu B2, existuje celý rad prírodné potraviny, ktoré sú prekvapivo bohaté na vitamín B2.

load...

Vitamín B2 Rich Foods Zoznam

Tu to najlepšie 10 Vitamín B2 bohatých potravín, ktoré sú ľahko dostupné v prírode:

1. Mäso:

Červené mäso, hovädzie a jahňacie mäso - to všetko sú nádherné zdrojom tohto vitamínu. Mäso a mäsové výrobky vám dostatok vitamínu B2 sa stretnúť asi 12% RDA. Sa snažíme, aby obličky a pečeň vo vašej strave, aby vyhovoval vašim požiadavkám riboflavínu.

2. Matica:

Mandle sú výborným zdrojom vitamínu B2 sa 28 gramov tohto zdravé matice dáva 0,28 mg riboflavínu, čo je asi 17% RDA. Unca každý z kešu, borovicové orechy a pistácie zodpovedá 4% požiadavke riboflavínu RDA.

load...

3. Zelená listová zelenina:

Zelená listová zelenina, ako je špenát, senovka listy, špargľa, stehno listy, a zelené repy sú vynikajúcim zdrojom vitamínu B2. Počas pol šálky špenátových výnosov 0,21 mg riboflavínu, zelené repy dať svoju 24% požiadavke RDA.

4. Mlieko:

Mlieko poskytuje nielen vápnik, ako udržať kosti zdravé, ale je dobrým zdrojom vitamínu B2 taky. 100 ml mlieka poskytuje 0,18 mg vitamínu B2, ktorá tvorí približne 10,5% dennej potreby tento základný vitamínu.

5. Syr:

Syr je chutný a zdravý spôsob dopĺňania telu vitamín B2. 100 g syra poskytuje asi 1,38 mg riboflavínu, ktorý je natoľko, aby sa 81% zo sumy, ktorú služieb každý deň.

6. Huby:

Konzumácia huby zvyšuje rezervy vitamínu B2 v tele. 100 g húb vám asi 0,49 mg vitamínu B2, sýtiaci 29% jeho dennej dávky.

7. Vajcia:

Jesť vajcia, miešaná, varená alebo karí forme. Vajcia sú nielen sila dom proteínov, ale sú tiež bohaté na vitamínu B2. Môžete žať 0,51 mg riboflavínu z 100 g vajec uspokojiť 30% požiadavke RDA.

8. Fish:

Tučné ryby, ako je makrela, Rohu, Surmai a Katla sú bohatým zdrojom vitamínu B2. Kým 85 g makrela vám dáva asi 0,49 mg tohto vitamínu, údeného lososa a voľne žijúcim lososom stretnúť 27% a 24% odporúčanej dennej dávky odporúčanej dennej hodnoty, resp.

9. Sójových bôbov:

Sója je známy ako jeden z najzdravších potravín, ktoré môžu byť konzumované oboma vegetariánov a non vegetariánov podobne. Veľkým zdrojom bielkovín pre vegetariánov a vegánov, sójové bôby sú prirodzene obdarený dobrú množstvo vitamínu B2. Zahŕňajú 100 g sójových bôbov vo vašej strave zožať 0,18 mg tohto vitamínu.

10. Brokolica:

Okrem toho, že je dobrým zdrojom množstva dôležitých vitamínov a antioxidantov, brokolica je tiež sklad vitamínu B2. Ak sledujete svoju váhu, môžete bez obáv konzumovať brokolicu. Kým 100 g týchto zelených vegetariáni dať 0,117 mg riboflavínu, ktoré spĺňajú len 10% odporúčanej dennej dávky tohto vitamínu, je to stále zdravšie voľbou, keď v porovnaní s inými kalórie husté zdrojov.

Tento zoznam nie je v žiadnom prípade úplný. Avšak, to sú moje obľúbené zdroje vitamínu B2 riboflavín! Tieto potraviny poskytujú nielen dostatok Riboflavín k telu, ale aj zázraky pre pokožku a vlasy!

Tak ako si udržať svoje telo zdravé? Dávate prednosť objavovať vitamínové tabletky alebo si dovoliť prírode robiť svoju prácu?

load...