Zdravie a wellness

Top 10 vitamín B6 Bohaté jedlá

Top 10 vitamín B6 Bohaté jedlá

Vitamín B6 alebo pyridoxín je vo vode rozpustný vitamín, ktorý je veľmi dôležité pre správnu údržbu metabolizmu, nervového a imunitného systému a mnohých ďalších telesných funkcií.

Jedným z príjmu musí dosť B6-bohaté potraviny, aby sa zabránilo niekoľko zdravotných problémov spojených s nedostatkom vitamínu B6, ako je zápal kože, depresia, zmätenosť, mŕtvice, kŕče, a chudokrvnosť.

Avšak, to je navrhol, aby sa uchýliť k prírodnej vitamínové zdroje B6 ako syntetické doplnky občas viesť k predávkovaniu, ktoré môžu mať vplyv na vašu nervovú sústavu nepriaznivo a môžu spôsobiť zmyslové poškodenia.

load...

Top 10 Vitamín B6 potraviny bohaté na:

Existuje nespočetné množstvo prírodných a syntetických zdrojov vitamínu B6. Prírodné zdroje zahŕňajú rastlinné, ovocie, mäso, orechy a obilie. Nižšie sú top vitamín B6 bohaté potraviny, ktoré by mali byť určite zahrnuté do svojho jedálnička, aby sa zabránilo nedostatku vitamínu B6.

1. Mäso:

Takmer všetky druhy mäsa obsahujú pekný množstvo vitamínu B6. Hydinové produkty, ako sú morčacie a slepačie zásobovanie viac či menej pol mg vitamínu B6 za tri unca porcií. Podobne, hovädzie mäso tiež obsahuje vysoké koncentrácie tohto vitamínu okrem rôznych iných živín. Môžete ľahko začleniť mäso vo svojej bežnej diéte pomocou jednoduchých receptov a občerstvenie.

2. Fish:

Vitamín B6 možno tiež nájsť v rôznych druhov rýb, ako je tuniak, pstruh, losos, halibut, Kanica, treska a tak ďalej. Dávkovanie B6 prítomného vitamínu v jednej porcii tuniaka je len toľko, aby uspokojiť zhruba polovicu svojej dennej požiadavky. Pečený losos alebo Kanica vám poskytne viac ako pol mg vitamínu B6 v jednej porcii.

load...

3. Zelenina:

Zatiaľ čo väčšina zeleniny obvykle držať značné množstvo vitamínu B6, tie s najvyššou hustotou patrí špenát, červenej papriky, hrášok, brokolica, špargľa, sladké zemiaky, šupke zálohované zemiaky a kvaka zelene. Okrem toho, že bohaté na B6, tieto vegetariáni do značnej miery s nízkym obsahom tuku obsahujú aj niekoľko ďalších vitamínov a živín zdravím prospech.

4. Ovocie:

Banana je najlepším príkladom toho, vitamín B6 bohaté ovocie. 100g banán dodáva 0.30mg vitamínu B6. Konzumujú ju ako prostý ovocie alebo ho pridať do ovocných šalátov čerpať svoje nutričné ​​výhody.

5. Semená a orechy:

Semená a orechy sú tiež slušní potravinové zdroje vitamínu B6. Jedna šálka slnečnicových semien obsahuje 1,1 mg vitamínu B6 vzhľadom k tomu, 100 g porcie celých pražená sezamové semienka poskytuje 0,8 mg. Skúste pridať sezamové alebo slnečnicové semienka do šalátov alebo dokonca sendvičov doplniť vám príjem vitamínu B6. Kešu, lieskové orechy, pistácie a arašidy sú tiež bohatým zdrojom vitamínu B6, ktoré môžu byť ľahko konzumované ako prostý občerstvenie alebo môžu byť tiež začlenené do rôznych receptúr.

6. Sušené bylinky a korenie:

Rôzne sušené byliny a koreniny sú tiež bohaté na vitamín B6. Aj keď nie sú používané vo veľkých dávkach, pridanie niekoľkých ďalších štipky vašich pravidelných omáčok a polievok je ideálny spôsob, ako vaša strava bohatá vitamín B6. Jednu polievkovú lyžicu červeného chilli papriky a spotrebný materiál, ktorý sa 0.29mg a 0.28mg B6 príslušne. Sušený cesnak, estragón, pozemné šalvia, bazalka, pažítka, sušenej mäty, pikantné, kurkuma, rozmarín, kôpor, bobkový list, cibuľa prášok, majorán a oregano sú niektoré ďalšie dobré rastlinné zdroje vitamínu B6.

7. Bran a celozrnné:

Surový surovej ryže, pšeničné otruby a iné wholegrains sú tiež medzi najcennejších zdrojov niekoľkých základných živín, vrátane vitamínu B6. Ešte začleniť ich do vdolky, vafle, pečivo cesta, cesto na pizzu, tmavý chlieb a otruby obilnín, atď.

8. Fazuľa a struky:

Zahŕňajúce strukoviny a fazuľa vo vašej strave, je to skvelý spôsob, ako udržať hladinu vitamínu B6 v tele. Fazuľa, sója, cícer a šošovka sú najlepšie alternatívy ísť za cieľom odvrátenie nedostatku vitamínu B6.

9. Melasa a cirok sirup:

Vysoko v rade dôležitých vitamínov a minerálov, melasy a ciroku sirupu urobiť dobrú náhradou za spracovaného cukru a kukuričný sirup. Obe tieto zložky sú známe ponúknuť približne 0.67mg of B6 - 100g slúžiace.

10. Pečeň:

Varhany mäsa, ako sú pečeň, je ešte jeden skvelý zdroj vitamínu B6. Avšak, jeden by mal ísť ľahko na spotrebu pečene, pretože má vysoký obsah cholesterolu príliš a jeho nadmerná konzumácia môže viesť vás vyvíjať ďalšie zdravotné problémy.

load...