Zdravie a wellness

Top 10 vedľajších účinkov koreňového extraktu z Licorice

Top 10 vedľajších účinkov koreňového extraktu z Licorice

Viete, že koreň sladkého drievka extrakt nie je len ochucovadlo? To má niekoľko zdravotných výhod a používaný v celej rade terapií taky. Veľké množstvo domáce opravné prostriedky sú spojené s koreňa sladkého drievka extraktu. Je však potrebné vedieť o vedľajších účinkoch a dôsledkoch zázrak bylina, aby ju používať bezpečne!

Poďme sa pozrieť na vedľajších účinkoch sladkého drievka výťažok z koreňa:

Naturopaths a herbalists môže odporučiť sladkého drievka výťažok z koreňa pri liečbe rôznych ochorení. Avšak, koreň sladkého drievka extrakt je známe, že spôsobujú závažné nežiaduce účinky. Koreň sladkého drievka obsahuje zlúčeninu zvanú glycyrizínovej kyseliny, ktorý je zodpovedný za jeho mnoho vedľajších účinkov. Niektoré zo sladkého drievka nežiaduce účinky sú:

1. Hormonálna nerovnováha:

Koreň sladkého drievka extrakt je zodpovedný za zníženie testosterónu u mužov. Sladké drievko tiež postihuje ženy zvýšením estrogénu a prolaktínu úroveň. To môže mať vplyv na reprodukčné orgány alebo ovplyvňujú sexuálnu túžbu u niektorých jedincov.

load...

2. Alergické reakcie:

Niektorí jedinci sú alergickí na koreňové sladkého drievka extraktu a môže spôsobiť vedľajšie účinky. Tí, ktorí sú alergickí na strukoviny alebo hrachu sa musia bezpodmienečne vyvarovať používaniu sladkého drievka.

3. Narušuje Vision:

Poruchy videnia boli pozorované u jedincov s použitím koreňov sladkého drievka extrakt. To môže spôsobiť rozmazané videnie alebo dokonca stratu zraku v niektorých prípadoch. Z tohto dôvodu je potrebné na pozore tohto sladkého drievka vedľajší efekt.

4. Hmotnosť Zmeny:

Koreň sladkého drievka extrakt je zodpovedná za zvýšenie telesnej hmotnosti, rovnako ako chudnutie. Je možné, že sladkého drievka ovplyvňuje hormóny spojené s metabolizmom a chuti do jedla, ktoré ukazujú rôzne príznaky v rôznych jedincov.

load...

5. Príčiny chemický a nerovnováhu elektrolytov v tele:

Koreň sladkého drievka extrakt sa stretáva s chemikálií a hormónov v tele a nepriaznivý vplyv na rovnováhu. To vedie k nerovnováhe elektrolytov rozrušením sodíka a draslíka rovnováhu v tele.

6. Drug Interaction:

Koreň sladkého drievka extrakt interaguje s liekmi na krvný tlak, inzulínu, diuretiká a steroidnými liekmi.

7. Narúša tehotenstva:

Koreň sladkého drievka extrakt by mal byť striktne vyhnúť tehotné ženy a ženy, ktoré sa snažia otehotnieť.

8. Ovplyvňuje plodnosť:

Koreň sladkého drievka extrakt má vážny dopad na hormóny. To nepriaznivo ovplyvňuje plodnosť a škodlivé pre matku i dieťa.

9. Ovplyvňuje krvný tlak úroveň:

Koreň sladkého drievka extrakt nepriaznivo ovplyvňuje krvný tlak. Z tohto dôvodu by malo byť prísne vyvarovať ľudia trpiaci vysokým krvným tlakom.

10. Ďalšie vedľajšie účinky:

Tento zázrak bylina môže tiež spôsobiť svalové kŕče a problémy so srdcom. Ak už máte problém srdca, vyhýbať sladkého drievka!

Určité rastlinné produkty obsahujú sladkého drievka vo deglycyrrhizinated forme. Tým sa znižuje pravdepodobnosť závažných nežiaducich účinkov. Štítok týchto výrobkov predstavuje skratku "psie gastrickej lipázy" na štítku. To znamená, že produkt používa deglycyrrhizinated sladkého drievka extrakt. Takéto výrobky sú považované za bezpečnejšie na použitie. Takéto produkty by nemali byť self-podávať. Vždy vyhľadajte lekársku pomoc za použitia akejkoľvek bylinných prípravkov obsahujúcich sladkého drievka extrakt.

Použitie sladkého drievka výťažok z koreňa:

Ale to všetko nie je zlé s sladkého drievka! Výskum ukazuje, že deglycyrrhizinated koreň sladkého drievka extrakt podporuje a pomáha udržiavať zdravú črevnú flóru a žalúdočnú sliznicu. Sladké drievko je zistené, že hrajú úlohu pri liečbe žalúdočných vredov. Koreň sladkého drievka extrakt sa používa pre rôzne ochorenia a stavov. Upokojuje kašeľ, znižuje zápal žalúdka a hojí rany. Sladké drievko je účinné antivírusové činidlo, ktoré môžu byť použité pre liečenie herpes a chrípky. Sladké drievko má toľko použitia, ktorá je použitá v niekoľkých liečebných postupov a procedúr.

  • Protizápalové: Koreň sladkého drievka extrakt má protizápalové vlastnosti a používa sa na liečbu hepatitídy.
  • Liečbu dýchacích ciest Infekcie: Koreň sladkého drievka extrakt možno použiť na liečbu kašľa, zápal priedušiek, bolesť hrdla a iných infekcií dýchacích ciest.
  • Žalúdočné Liečba: Koreň sladkého drievka extrakt sa používa na liečbu žalúdočných vredov, pálenie záhy, chronická gastritída, koliky a ďalšie podmienky týkajúce sa tráviacej sústavy.
  • Plodnosť Liečba: Koreň sladkého drievka extrakt je použitý spolu s inými bylinami na zvýšenie plodnosti u žien so syndrómom polycystických ovárií.
  • Bylinná liečba: V kombinácii s ďalšími bylinami, koreňa sladkého drievka extrakt sa tiež používa na liečenie ekzému a prostaty.
  • Pre nadobličiek: Koreň sladkého drievka extrakt sa používa spolu s niektorými ďalšími bylinami pre zlepšenie funkcie nadobličiek.
  • Ďalších ochorenia: Koreň sladkého drievka extrakt sa tiež používajú na liečenie porúch pečene, osteoartritídy, tuberkulóza, malária, systémový lupus erythematosus, chronický únavový syndróm a otravy jedlom.

Takže majte sa teší dobroty sladkého drievka extraktu, ale opatrne! Porozprávajte sa s odborníkom a zostať v bezpečí!

Viete akýchkoľvek iných nežiaducich účinkov sladkého drievka? Podeľte sa s nami v komentároch.

load...