Zdravie a wellness

Top 10 vedľajších účinkov kokosového mlieka

Top 10 vedľajších účinkov kokosového mlieka

S bohatou chuťou a krémovú konzistenciu, kokosové mlieko je považovaná za zdravú náhradou za mnoho mliečnych výrobkov. Je možnou alternatívou pre tých, ktorí na Paleo stravy. Má bohatú výživnú hodnotu a typickú tropickú chuť. To je naložený s minerálmi a vitamínmi vrátane niekoľkých anti-oxidanty a zlúčenín železa.

Kokosové mlieko sa získava strúhanie a žmýkaním zrelé kokosové ovocie. Vzhľadom k tomu, kokosové orechy sú zvyčajne pestujú bez umelých hnojív, toto mlieko samozrejme stáva organickú zdravotné nápoj. Od bytia nepostrádateľnou súčasťou mnohých tropických kuchýň, kokosové mlieko je teraz razí cestu do zoznamu super potravín. Ale spolu so svojimi výhodami, kokosové mlieko tiež prichádza s niektorými vedľajšími účinkami. Zistite tu vedieť, kokosové mlieko dobré alebo zlé.

Kokosové mlieko vedľajšie účinky

Poďme sa pozrieť na niektoré z vedľajších účinkov kokosovým mliekom:

1. Bohatá Nasýtené tuky:

To je jeden z najviac alarmujúcich kokosového mlieka vedľajších účinkov. Tieto tuky môžu vyvolať vysokú hladinu cholesterolu v tele. Jedna šálka kokosového mlieka prechádza dole okolo 40 gramov tuku na spotrebu. Ako taký, to zvyšuje hladinu lipoproteínov, ktoré sú škodlivé pre zdravie v dlhodobom horizonte.

load...

2. Môže vyvolať alergie:

Ak ste alergickí na orechy, tento nápoj je rozhodne nie je určený pre vás. Kokosové mlieko je uznávaný ako strom matice. A v niektorých prípadoch bolo zistené, že ľudia alergickí na orechy zle reagujú na obsah ovocie v tomto mlieku. To je jeden z najnebezpečnejších kokosového mlieka efekty, pretože to môže byť život ohrozujúce v extrémnych prípadoch.

3. Môže spôsobiť priberanie na váhe:

Vďaka svojim vysokým obsahom nasýtených tukov a kalórií obsah, kokosové mlieko môže určite zničiť vaše chudnutie režim. Jeho nadmerné užívanie vo vašej každodennej stravy môže viesť k priberaniu na váhe.

4. Môže viesť k vysokej hladiny cholesterolu:

Je kokosové mlieko zlý cholesterol? Tí, ktorí na riziko vysokej hladiny cholesterolu a kardiovaskulárnych chorôb by sa mali zdržať príliš kokosovom mlieku. Dokonca, nesladené mlieko má vysoký obsah mastných vám dá väčšie riziko srdcových problémov, vrátane cievnej mozgovej príhody. Ale nemusíte opustiť ho. Len obmedzte príjem na menšie porcie!

load...

5. Môže spôsobiť zápchu:

Vzhľadom k vysokým vlákniny, kokosové mlieko môže spôsobiť zažívacie problémy u niektorých ľudí. Za normálnych okolností nesladené kokosové mlieko nesie 14 - 18% nášho denného príjmu diétnej vlákniny. Tento náhly prírastok môže spôsobiť hnačku alebo plynu, ak je vaše telo nie je zvyknuté na to veľa vlákniny. Takže sa zabránilo zvýšeniu jeho príjem okamžite!

6. Nabité s cukrom:

Dokonca aj keď budete konzumovať nesladené kokosové mlieko, potom ste na riziko absorbovať veľké množstvo cukru. Kým nesladené kokos má 2,1 g cukru v 1 oz porcie, sa pohybuje vyššia, aby sa 10,4 g v sladené kokosu. V oboch prípadoch to môže urobiť ste obézny s nadmerným príjmom. Tak, byť v strehu!

7. Vysoký obsah kalórií:

V jednom šálke neriedeného kokosovým mliekom, môžete nájsť 550 kalórií. To je takmer jedna tretina z kalórií, ktoré potrebujú denne. Takže, vrátane kokosového mlieka v každodennej stravy môže mať negatívny vplyv na vaše zdravie.

8. Ohrozujúce Bisfenol - A (BPA):

Kým kokosovým mliekom nemá priamu súvislosť s touto chemickou látkou, mliečnych konzerv určite má. Táto zlúčenina sa zvyčajne používa pri výrobe plechovky a plechovky, v ktorých je uložený. Takže sa zabránilo používanie konzervy kokosové mlieko. Mali by ste si tiež prečítať etiketu kúpiť značiek, ktoré ponúkajú BPA kontajnery.

9. Obsahuje guarovej gumy:

Opäť platí, že ide o problém týkajúci sa konzervovaného kokosového mlieka. Ako polysacharid, guarovej gumy je endosperm guarových bôbov. Ako taký, to bolo úzko súvisí s zažívacie ťažkosti v mnohých ľudí. Ak ste tiež trpia akejkoľvek otázke čreva, odstráňte konzervy kokosové mlieko zo svojho jedálnička. Radšej používať domácej alebo guarovej gumy bez kokosové mlieko.

10. Spôsobuje malabsorpcia ovocného cukru:

Vzhľadom k svojej mono-sacharidy a polyoly, kokosovým mliekom zvyšuje riziko dráždivého črevných porúch. Má obsah cukru, čo pravdepodobne vedie k tomuto ochoreniu. Výsledný tomu, rast baktérií je vedená v tenkom čreve vzhľadom k nerovnomernému prepravu fruktózy k nej.

To sú niektoré z týchto vedľajších účinkov kokosového mlieka. Ale vo väčšine prípadov, že povrch len s nadmernou konzumáciou rovnaké. Takže obmedzte príjem na prijateľných medziach a využívať výhody z tejto nádhernej nápoj.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok v kokosovom mlieku vedľajších účinkov. Páči sa vám kokosovým mliekom? Zažili ste niekedy nejaké ďalšie kokosové mlieko vedľajšie účinky? Podeľte sa s nami v komentároch.

load...