Zdravie a wellness

Top 10 úžasné zdravotné prínosy longan

Top 10 úžasné zdravotné prínosy longan

Longan, tiež známy ako "draci oko" (pretože bieleho oka v tvare známky na jame, ktorá sa zobrazí ako žiak vo veľkom oku) sú mäkké a menšie ako liči ovocie. Poznať úžasné Longanem výhody tu v tomto príspevku. Ale predtým, než že viem, čo to je a jeho nutričnú hodnotu.

Čo je Longan?

Sú hnedú farbu a sú označované ako malé bratov liči ovocie. Longans ktorých vedecký termín je Dimocarpus longan, vznikol v Číne a neskôr sa rozšírila po celom svete a je teraz široko pestuje v Thajsku, Indii a v niekoľkých ďalších krajinách Ázie. Longanem je k dispozícii hojne v letnom období a môžu byť konzumované ako surové alebo ako sušené ovocie.

Longans majú hnedú a krehkú kožu. Je citlivý a priesvitné biele mäso, ktoré má pižmový hrozna, ako je chuť, spevňujúci malé čierne semeno. Tu sa dozviete o oboch surovín a sušených zdravotné výhody Longanem.

load...

Longan ovocie Výživa:

Longan ovocie obsahuje bohaté množstvo vitamínu C, ktorá je rovná 80% dennej potreby. Ďalej obsahuje minerálne látky, ako je železo, fosforu, horčíka a draslíka. To je tiež bohatá na vitamín A a podstatné antioxidanty.

Longanem Nutričné ​​USDA Heath štruktúra:

Živina Jednotka 1 hodnota na 100,0 g 1,0 ovocia bez odpadu 3,2 g
Blízko
Voda G 82.752.65
Energia Kcal 602
Proteín G 1.310.04
Celkový lipid (tuk) G 0.100.00
Sacharidy, podľa rozdielu G 15.140.48
Vlákno, celková výživa G 1.10.0
Minerály
Vápnik, ca Mg 10
Železo, fe Mg 0.130.00
Horčík, mg Mg 100
Fosfor, str Mg 211
Draslík, k Mg 2669
Sodík, na Mg 00
Zinok, zn Mg 0.050.00
Vitamíny
Vitamín c, celková kyselina askorbová Mg 84.02.7
Tiamín Mg 0.0310.001
Riboflavín Mg 0.1400.004
Niacín Mg 0.3000.010
Vitamín b-12 Μg 0.000.00
Lipidy
Cholesterol Mg 00

Tak, teraz viete, nutričnú hodnotu Longan ovocia, poďme sa pozrieť na niektoré z najlepších výhod longan tu.

Longan Výhody:

Longan ovocie je veľmi populárny pre svoje liečivé výhody. Existuje viac longan ovocia výhod, než si môžeme predstaviť.

1. Zachádza Nervové poruchy:

Longanem robí zázraky k problémom nervov a je vysoko odporúčané ako antidepresívum. Dávajú relaxačný účinok na nervy a je preukázané, že posilnenie nervové funkcie, nižšie podráždenosť a znižuje únavu. Longans liečbe neurasthenic neurózy a nespavosti a sú tiež schopné sa vysporiadať s neurastenického a poruchy spánku.

load...

2. Zlepšenie hojenie rán:

Longans zlepšovať hojenie rán schopnosti a zvyšuje životnosť. Spolu s polyfenoly, pomáha bojovať proti voľným radikálom v tele a zabraňuje poškodeniu buniek. To tiež pomáha znížiť riziko vzniku určitých typov rakoviny.

3. Zabraňuje Anémia:

Longons zlepšenie krvného obehu a zvyšuje vstrebávanie železa v ľudskom tele. To na druhej strane bráni vzniku anémie.

4. Zvyšuje hladinu energie:

Jeden z najlepších a efektívne Longanem výhody. Longanem je vynikajúci energetický zosilňovač a je vynikajúci Qi tonikum, ktoré zvyšuje dlhodobú energiu. Byť Qi tonikum, to môže byť používané na zmiernenie nespavosť, výpadok pamäte a tiež úzkosti, ktoré sú výsledkom krvi a nedostatkom Qi.

5. Nízky obsah kalórií:

Toto ovocie má nízky obsah tuku a kalórií; to je zdravá voľba pre tých, ktorí chcú znížiť tuky z tela. Longans tiež obsahujú komplexné sacharidy, ktoré zvyšujú energiu, zvyšujú odolnosť a znižujú chute. Pol šálky longan obsahuje len 35 kalórií, čo je zdravý doplnok k nízkokalorická diéta.

6. Bohaté na vitamín C:

Longans obsahujú vysoké množstvo vitamínu C, čo je užitočné pri ochrane tela pred chladom a chrípky a zlepšuje obranný mechanizmus. Vitamín C pomáha pri namáčanie do železa a zlepšuje stav pokožky rovnako.

7. Zmierňuje stres:

Prospieva kondícii srdca tým, že výrub stres a únavu. To účinne stimuluje sleziny a srdcových ochorení, obnovuje prekrvenie a poskytuje upokojujúci účinok na nervový systém. To tiež znižuje riziko srdcovej zástavy a mŕtvice.

8. Zlepšuje zdravie kože:

Longanem je prospešné pre kožu rovnako. Longans obsahujú vlastnosti proti starnutiu a je dokázané, že zlepšenie zdravia pokožky. Toto ovocie je výhodné najmä pre citlivú pokožku v blízkosti očí, minimalizácia peeling a praskanie kože a zlepšuje tón pleti. To tiež udržuje zuby a ďasná v dobrom stave.

 [Čítajte: zdravotné prínosy Jahody]

9. Znižuje potenie:

Semená Longans je známe, že pôsobí proti poteniu, ťažký práškového jadra, ktorá obsahuje saponín, tanínu a tuk, ktorý slúži ako látka, ktorá priťahuje tkaniva spolu preto škrtiť he tkaniva a účinne zastaví krv a ďalšie sekréciu.

10. Považuje hadie uštipnutie:

Semená longan Je dokázané, že liečiť hadie uštipnutie. Stlačenie oko osiva proti uštipnutiu oblasti absorbuje jed a lieči sústo. Semená tiež obsahujú saponín, ktorý pracuje zázraky pre vlasy a môže byť použitý ako dôležitá súčasť šampónu.

Dúfam, že sa vám páčil tento príspevok na Longanem výhody. Skúsiš tento úžasný longan ovocie? Ako to pracovať pre vás? Dajte mi vedieť, ako to chodí, a akékoľvek otázky, ktoré ste dole!

load...