Zdravie a wellness

Top 10 účinných domácich liekov na liečbu nepríjemných blistrov

Top 10 účinných domácich liekov na liečbu nepríjemných blistrov

Leto je čas, aby si svoje slnečné okuliare von a don pekné slnko šaty, ale v lete príde slnko páli príliš. Aj keď slnko je životne dôležité pre naše prežitie, extrémne vystavenie slnečnému žiareniu môže spôsobiť mnoho kožných problémov. Dlhodobá expozícia môže spôsobiť spálenie slnkom pľuzgiere alebo rakoviny v akútnych prípadoch. Tieto pľuzgieriky spôsobiť kožné napučiavať a naplňte ju s tekutinou, ktorá môže byť veľmi svrbí. Spáleniny od slnka môže spôsobiť extrémne nepohodlie a môže byť docela bolestivé taky. Tieto pľuzgieriky, ak sa nelieči včas alebo vyliečiť, môže viesť k horúčke a tiež spôsobiť kožné infekcie. To môže viesť k fialovými škvrnami alebo spôsobiť vyrážky sa objaví na koži.

Nerobte si starosti, nádherné dámy! Sme dali dohromady pre vás zoznam domáce opravné prostriedky, ktoré sú istí, aby vám úľavu od miernej spáleniny od slnka a bolesti. Skúste tieto zmierniť príznaky spálenie slnkom pľuzgiere, zatiaľ čo matka príroda tvrdo pracuje, aby ich liečiť.

Hlavné prostriedky pre opálenie Blistre

1. Studená voda - Your New Friend:

Vezmite mäkký uterák, namočte ju do studenej vody a potom vyžmýkajte ju vytlačiť vodu. Ponechajte si uterák na postihnutú oblasť pre okamžitú úľavu a upokojujúci účinok. Sa nevzťahujú kocky ľadu priamo, pretože môžu zhoršiť problém.

load...

2. Ocot:

Až sa nabudúce budete vystúpiť a vrátiť sa spálením a vyrážky, jednoducho natiahnuť na fľašu octu ste cestoval načierno na hornej polici v kuchynke. Zrieďte octu s vodou a aplikovať na postihnuté miesta pre úľavu. Prípadne môžete tiež zmiešať s medom a použiť zmes na pľuzgiere. Ten sa zabránilo infekcii, zatiaľ čo bývalý pomôže zmierniť pálenie. Med tiež zabráni zjazvenie a nechať vašu pokožku jemnú a vláčnu.

3. Aloe-vera:

Musíme získať výhody používania aloe-vera pre vašu pokožku? Naneste aloe-vera gél, čerstvo rezané z rastliny, priamo na pľuzgiere a nechajte zaschnúť. S jeho chladivý efekt, aloe-vera urýchľuje proces hojenia na vysušenú pokožku a obnovuje rovnováhu vody v pokožke.

4. Zemiaky sú dobré:

Aj keď mnohí z vás jednoducho vyhnúť zemiaky, pretože sú hojne bohaté na škrob, môžu urobiť pomerne účinný domáci liek na spálenie pľuzgiere. Nabudúce pôjdete kupovať zemiaky, dostať je vo veľkom, ale nemusí byť v pokušení, aby variť a jesť, namiesto toho držať je po ruke na liečbu vysušenú pokožku a pľuzgiere.

load...

5. Paradajky vás urobí Blush:

Blend 2 - 3 paradajky s cmarom a vypiť celý pohár nej. Aj keď si môže trvať nejaký čas, aby chutí, bude odvar pomôže upokojiť pokožku. Ak to neznelo príliš presvedčivo, môžete použiť paradajkový pretlak na pokožke okamžitú úľavu. Pridať paradajková šťava do svojho vodnom kúpeli a namočte vo vani pre úľavu. Čoskoro dostanete komplimenty pre žiariace pleť príliš.

6. Kurkuma pre bezchybnú pleť:

Kurkuma je známy pre mnoho svojich liečivých účinkov. Ayurveda odporúča ako jeden z najúčinnejších domáce opravné prostriedky na liečbu väčšiny kožných ochorení, najmä škrty a popáleniny. Jedná sa o najlacnejší a najefektívnejší antiseptikum, ktoré môžete položiť ruky na. Urobte si pastu z kurkumy prášku a jogurtom a jemne aplikovať zmes na pľuzgiere. Umývať to preč jemne keď vyschne. Zistíte, že vaša pleť sa stáva mäkšie a popáleniny sú preč behom niekoľkých aplikáciami.

7. Tea funguje zázraky:

Variť čajové lístky a nechajte ho vychladnúť. Namočiť tkanivo v roztoku a zabaliť tieto miesta pre úľavu. Prípadne môžete tiež dať použité čajové vrecúška na rovnaké použitie, akonáhle sú pri izbovej teplote, aby pomohol liečiť pľuzgiere.

8. Soda piecť pľuzgiere preč:

Pridajte 2 - 3 šálky jedlej sódy s vaňou studenej vody a miešajte pomocou rúk, kým sa nerozpustí. Zapnite vašu obľúbenú hudbu a namočte vo vani dobrých 30 minút, ako získať úľavu a urýchliť hojenie.

9. Uhorky a ovocie odpady:

Až sa nabudúce budete robiť sami na bohaté šalát, nevyhadzujte šupky a odpady. Uhorka má chladiaci účinok a môžu byť priamo aplikované na pľuzgiere je orezaný na tenké plátky, alebo tým, že ho mriežkou. To bude hydratujú a zároveň poskytuje úľavu od pálenia. Ovocné šupky sú bohaté na antioxidanty a živiny, takže si môžete rozdrviť do tenkej pasty a aplikovať na svoju pleť rozmaznať u niektorých životne dôležitých živín.

10. Aromatické oleje:

Spáleniny od slnka môže dostať svrbenie a pomocou levanduľový olej na nich môžu cítiť ako v nebi. Ak ste v dilemu, či použitie éterických olejov na spáleniny od slnka, je múdry, alebo nie, útechu z toho, že mnohí Ajurvédske spálenie slnkom masti a krémy majú levanduľový olej ako účinnú látku. Nielen, že popáleniny a pľuzgiere hojiť rýchlejšie, olej sa tiež budete cítiť svieži a voňavé.

Po celú dobu nedošlo k ohrevu vody a starostlivosť o vystavenie extrémnom prostredí s cieľom zlepšiť proces hojenia. Neprasknú pľuzgiere alebo poškriabaniu je otvorená, pretože môžu zanechať stopy.

Skúste tieto osvedčené prostriedky pre pľuzgiere na zips-ZAP-zoom hojenie slnka horieť pľuzgiere a hýčkať vašu pleť späť do zdravia. Prosím, podeľte sa o svoje názory a skúsenosti v sekcii Komentáre nižšie.

load...