Zdravie a wellness

Top 10 účinných domácich liekov na liečbu hypotyreoidizmu

Top 10 účinných domácich liekov na liečbu hypotyreoidizmu

Hypotyreóza je zdravotný stav charakterizovaný abnormálne nízke produkciu hormónov štítnej žľazy v tele. Hypothyroidism sa stalo bežnou lekárskou problém, ktorý postihuje milióny ľudí v dnešnom svete. Hypotyreóza alebo znížená funkcia štítnej žľazy je spôsobená predovšetkým v dôsledku poruchy štítnej žľazy alebo nedostatku jódu v tele. Niektoré spoločné príznaky hypotyreózy sú únava, náhle priberanie na váhe, opuchnutý tvár, suchá koža, chrapot a zvýšená citlivosť na chlad. Avšak, existuje niekoľko domáce opravné prostriedky, aby pomoc v liečení, kontrolu a prevenciu aj hypotyreózu. Prečítajte si o to nájsť 10 najlepších domáce opravné prostriedky pre hypotyreózy:

Hlavné prostriedky pre hypotyreóza:

1. Jód: 

Jód je najúčinnejší domáci liek na hypotyreózy. Zvýšenie príjmu jódu v strave pomáha pri obnove funkcie štítnej žľazy. Niektoré z prírodných zdrojov jódu sú jogurty, ovsené vločky, zemiaky, banány, reďkovky, petržlen, ryby, vajcia a morské plody. Odporúča sa tiež použiť jodidovaná soľ vo svojom každodennom varení.

2. Ľan: 

Byť dobrým zdrojom omega-3-mastných kyselín, ľanové semená sú vynikajúce kuchyne prostriedok pre liečbu hypotyreóza. Ľudia s touto zdravotný stav by mal konzumovať ľanové semienka alebo ľanový olej zo semien denne. Môžete buď spotrebovať 1 ČL ľanového oleja zo semien alebo vziať 1 polievková lyžica zakotvenej ľanového semena s vodou nalačno každý deň zlepšiť fungovanie štítnej žľazy.

load...

3. Kokosové mlieko: 

Kokosové mlieko pomáha pri obnove normálnej funkcii štítnej žľazy a pomáhajú zvýšiť rýchlosť metabolizmu tela. Pridajte asi dve lyžice kokosového mlieka do svojho pohár mlieka a konzumovať denne v boji proti hypotyreózy. Kokosové mlieko obsahuje nasýtených tukov a môže byť ľahko pridané do vášho každodenného varenia.

4. Ginger: 

Zázvor je účinný domáci liek na hypotyreózy. Je bohaté na horčík, zinok, draslík, a má dobré protizápalové vlastnosti. Zvýšiť svoj príjem zázvor pridaním čerstvého zázvor plátok do polievok alebo iných pokrmov alebo konzumovať 3 - 4 šálky horúceho zázvorový čaj denne.

load...

5. Močového mechúra Wrack: 

Močový mechúr Wrack je morská riasa, ktorá je považovaná za sklad jódu. Takže je to dobrý prostriedok pre hypotyreózy a mali by byť konzumované denne ľudia trpiaci touto zdravotný stav.

6. Vitamín D:

Získavanie Vitamín D je najprirodzenejší spôsob, ako bojovať proti hypotyreózy. Vystavenie slnečnému žiareniu je najlepší spôsob, ako udržať optimálnu hladinu vitamínu D v tele. Z tohto dôvodu, ľudia s hypotyreózou by mali vystaviť svoje telo do skorých ranných slnečných lúčov denne po dobu dvadsiatich minút.

7. Black Walnut: 

Čierny orech je veľkým zdrojom organického jódu a horčíka, ktorý pomáha pri výživné a posilnenie štítnej žľazy. Z tohto dôvodu, ľudia postihnutí hypotyreózy by mal pridať ďalšie čierne vlašské orechy v ich strave.

8. Kopřiva:�

Žihľava je bylina používa v boji proti hypotyreózy. Žihľava je bohatá na jód a pomáha pri obnove normálnej funkcii štítnej žľazy. Najlepší spôsob, ako konzumovať žihľava je tým, že pije žihľava bylinný čaj 2 - 3 krát denne. Môžete tiež masírujte krk priestor s žihľavy olejom.

9. Up Your Protein sacím: 

Proteín hrá kľúčovú úlohu v transporte tyroxín do telesných tkanív. Preto sa zvyšujúce príjem bielkovín vo vašej každodennej stravy pomôže normalizovať funkcie štítnej žľazy. Niektoré z dobrých zdrojov bielkovín patrí quinoa, strukoviny, orechy a živočíšne produkty.

10. Pupalkový olej: 

Pupalkový olej je tiež jedným z účinných prírodných prostriedkov pre hypotyreózy. Naložením s aminokyselinami, pupalkový olej vyživuje štítnu žľazu a zvyšuje jeho funkčnosť. Je vhodné vziať 1 lyžica prvosienka ropy denne k zníženiu hypotyreózy.

To sú niektoré prírodné domáce opravné prostriedky na liečbu miernej hypotyreózy. Okrem pridania týchto produktov do svojho jedálnička, mali by ste sa tiež vyhnúť sladký a vysokým obsahom sacharidov potraviny získať úľavu. Zdravý životný štýl Vám tiež pomôže pri liečbe hypotyreózy. Ale prosím ťa, nezabudnite sa poradiť so svojím lekárom a dostať sa na liečebný plán, ktorý bude pracovať pre vás najlepšie a vaše telo.

load...