Zdravie a wellness

Top 10 Purine Rich potravín

Top 10 Purine Rich potravín

Čo je Purin?

Purínu je prírodná látka nájdená v našich telesných buniek a v potravinách okolo nás. Purínu v jeho neskoršom štádiu sa metabolizuje na kyselinu močovú v našom tele. To je normálne a zdravé proces. Kyselina močová pôsobí ako antioxidant a chráni výstelku krvných ciev. Zelenina v porovnaní s mäsom sú všeobecne nízky obsah purínu.

Na niektorých miestach v ojedinelých prípadoch nedostatočné výsledky fungujúce ľadviny v hromadenie kyseliny močovej v rôznych častiach nášho tela. Zjednodušene povedané, tento problém sa nazýva dnavej útoku alebo len "dnu".

load...

Lieky sú nutné na liečbu dny zvyčajne, ale tým, že niektoré zmeny v stravovaní ako je zníženie purín potraviny bohaté môže tiež pomôcť.

Tu je zoznam vysoko purínových bohatých potravín:

1. Čerešne: 

Čerešne sú dobrým zdrojom purínov. Ich protizápalové povaha z nich robí dobré bolesť relievers a zápal redukcie. Toto ovocie pomáha pri znižovaní začervenanie, opuch a bolesť u pacientov trpiacich dnou. Tmavé bobule sú užitočné pri znižovaní hladiny Dna rovnako. Určite dobrým zdrojom medzi zoznamom vysokých purínových potravín

2. Červené mäso: 

Mäso je zvyčajne vysoký obsah purínov. Varhany zviera mäsa, ako sú pečeň, obličky & mozgu obsahujú najvyššie množstvo purínových medzi všetkými ostatnými typmi. Mäso, ktoré obsahujú purínu sú bravčové mäso, zverina, hovädzie, králičie, morčacie, teľacie mäso, hydina a kačice.

load...

Obmedzte celkový príjem živočíšnych bielkovín až 6 uncí denne. Mali by ste sa vyvarovať potravín s vysokým obsahom bielkovín pre zníženie purínu v tele.

3. Morské plody: 

Sardiniek rýb je najbohatším zdrojom purínov. V priebehu konzumácie čohokoľvek je nebezpečný, nechoďte cez palubu jesť morské plody. Ostatné druhy rýb bohatých purínov sú halibut, treska, makrela, bluefish, pstruh, tuniak, homár, ustrice, slede, sardinky a slávky.

4. Tofu: 

Tofu, ktorá je vyrobená zo sóje obsahuje dobré množstvo purínových v ňom. To sa používa ako náhrada pre mäsové výrobky zvyčajne.�

5. Víno: 

Víno je tiež jedným z najbohatších zdrojov purínových v našej strave. Majú víno, ale ľudí v obmedzenom množstve.

6. Zelenina: 

Široká škála zelenina každý deň v našej strave ako huby, špenát, špargľa, karfiol obsahujú purínu. Množstvo purínového v týchto zeleniny, závisí na pôde, ktoré sú pestované v.

7. Ovocie: 

Ovocie, ako sú broskyne, hrušky, ananás, slivky apod sú veľmi dobrým zdrojom purínov. Plody obsahujú antioxidanty, vitamíny, minerálne látky spolu s purínov, ktoré sú zase užitočné pre ľudské telo.

8. Nápoje:

Denná nápojov, ako je čaj, káva má veľmi malé množstvo purínových v nich. Ale tie by mali byť opäť prijať v malom množstve, pretože sú bohaté na kofeín.

Alkoholické nápoje by nemala byť prijatá tými, ktorí sa snažia kontrolovať purínu. Najmä pivo, pretože to má najvyššie množstvo purínových.

9. Kvasinky: 

Nutričné ​​kvasnice s vysokým obsahom purínov. Produkty, ktoré obsahujú to by mal byť použitý menej v množstve, aby sa zabránilo zdravotné problémy.

10. Strukoviny: 

To je široko známy dobrým zdrojom purínov a bielkovín. Strukoviny sú bohaté na purínu sú šošovica, navy fazuľa, fazuľa a fazuľa.

Niekoľko dôležitých rád: 

1. Varenie purínových bohatých potravín v skutočnosti zvyšuje riziko z purínového.

2. Za príjem purínov môže spôsobiť vážne zdravotné problémy.

3. Obmedzte konzumáciu potravín živočíšneho pôvodu, ryby a šošovky, ak trpíte dnou.

4. Jesť nízkotučnú stravu. Dna je spojená so zvýšeným rizikom srdcových ochorení.

5. Pite veľa tekutín, aby sa zníženie hladiny purínové.

Pamätať nie viac ako jesť žiadne jedlo, ale zase nie začať hľadať nízke purínových potravín. Čokoľvek v medziach je pre nás dobré.

load...