Zdravie a wellness

Top 10 prínosy draslíka

Top 10 prínosy draslíka

Draslíka (K) je tretí najhojnejšia minerál v ľudskom tele. Draslík je zdravotná poisťovňa, pretože udržiava srdce bije.

Vaše telo potrebuje draslíka:

 • Udržiavať normálny rast tela.
 • Rozobrať a použiť sacharidy.
 • Vybudovať proteín.
 • Povolenie rast svalového tkaniva.
 • Uľahčilo riadne fungovanie srdca a obličiek.
 • Udržujte bunky kože hydratovaná a hydratovaná.

Príznaky nízkej hladiny draslíka u človeka, sú:

load...
 1. Ťažké bolesti hlavy
 2. Slabosť vo svaloch
 3. Abnormálny srdcový tep
 4. Anémia
 5. Únava
 6. Popudlivosť
 7. Vysoký krvný tlak, atď.

Výhody draslíka:

1. Zrenie suchú pokožku:

Jedným z dôvodov, prečo mnoho ľudí trpí suchú pleť je spôsobené nedostatkom draslíka. Draslík udržuje pokožku hydratovanú a hydratovanú interne. Takže liečiť suchú pokožku, začať jesť draslík bohaté ovocie a zeleniny, ako sú banány, zemiaky, atď.

2. Úrovne Elevating nízkej hladiny krvného cukru:

Nedostatok draslíka v tele spôsobuje nízku hladinu cukru v krvi u ľudí. Účinky nízkej hladiny krvného cukru sú: potenie, bolesti hlavy, triaška a nervozita. Tento problém je draslík bohaté potraviny vo vašej strave, môžete prekonať.

3. Zníženie Fall vlasov:

Existuje veľa dôvodov k vypadávaniu vlasov, ako je stres, znečistenie atď. Nedostatok draslíka môže byť jedným z dôvodov, prečo vypadávanie vlasov, ale mnohí ľudia nie sú vedomí toho. Banány a mandle sú bohaté na draslík, a ak ste jesť každý deň, budete čoskoro všimnete zníženie vypadávania vlasov. Môžete si tiež vziať doplnky draslíka, ale poradiť sa najprv s lekárom.

load...

4. Oslobodenie od Kŕče:

Vzhľadom k tomu, svalového tkaniva vyžadujú draslík pre riadne fungovanie, nedostatkom tohto minerálu vo výsledkoch krvi v svalové kŕče. Príjem banány alebo iných draslík bohaté potraviny pomáha pri získavaní úľavu od týchto kŕče.

5. Brain Function:

Draslík pomáha pri plnení kyslíka do mozgu. Medzi dôležité funkcie mozgu, ako je zapamätanie a učenie sú tiež podporované draslíka.

6. Nový kože Cell Growth:

Okrem udržiavania bunky hydratované, draslík tiež podporuje rast nových kožných buniek. Ak je vaša pokožka neprodukuje dostatok nových buniek, objaví sa popraskané a jednotvárny. Tiež, ak je dané prirodzený rast kožných buniek, škvrny a jazvy zmizne po určitej dobe.

7. Udržiavanie hodnota pH:

Hydroxid draselný sa používa v mnohých kozmetických výrobkov a výrobkov pre starostlivosť o pleť. Pôsobí ako balancer hladinu pH pokožky. Absorbuje molekuly vody z prostredia a hydratuje. Samozrejme, že namiesto použitia tohto minerálu cez kozmetiku, môžete ísť prirodzenou cestou a zahrnúť do vašej pravidelnej strave.

8. Rast vlasov:

V prípade, že tempo rastu vlasov je pomalý a hľadáte prírodné spôsoby, ako zvýšiť, bude draslík pomôžu dosiahnuť. Ľudia, ktorí jedia viac soli je pravdepodobné, že trpí nedostatkom draslíka, ktorý napomáha normálny rast buniek. Výrub na príjme kuchynskej soli bude mať pozitívny vplyv na hladinu draslíka a tým aj rast vlasov.

9. Funkcie obličiek:

To pomáha udržať obličky čisté a podporuje jej fungovanie. Navyše, tento minerál tiež pomáha obličky v odstraňovaní odpadu v procese vylučovania. Tak, udržuje telo v čistote.

10. Svalovú silu a porucha:

Svaly potrebujú správne množstvo draslíka pravidelné kontrakcie a relaxácie. Draslík zaisťuje správny rast svalového tkaniva. Nedostatok draslíka v tele môže spôsobiť svalovú paralýzu.

Málo potravín, ktoré majú vysoký obsah draslíka sú:

 • Pomaranče
 • Banány
 • Špenát
 • Mandle
 • Sladké zemiaky
 • Paradajkový pretlak
 • Sušené marhule
 • Ananásy

Teraz, keď viete všetko o výhodách draslíka, čo ešte čakáte? Teraz môžete zostať zdravý, mať krásnu pleť a zvyšuje rast vlasov len tým, že jej niekoľko draslík bohaté na ovocie a zeleninu. Podeľte sa o svoje skúsenosti sa s nami tým, že strieľa komentár nižšie.

load...