Zdravie a wellness

Top 10 potravín s vysokým obsahom nasýtených tukov

Top 10 potravín s vysokým obsahom nasýtených tukov

Fat-many prejsť do režimu paniky s púhe zmienke tohto slova! Pre tých, ktorí sledujú svoju váhu, tento jednoduchý tri slovo listu je úhlavného nepriateľa. Väčšina dieters trávia dlhú dobu skúmanie počet kalórií každého pokrmu, než vyžíva v nich, či už je to pečivo, pizze či cestovín. Ale všetci sme ľudia a niekedy môže dať cestu k pokušeniu, že skončí s tými kíl, spojený s nárastom hladiny cholesterolu a ďalších zdravotných rizík. To je široko veril, že kľúčom k zdravej hmotnosti obmedzenia konzumácie potravín s vysokým obsahom tukov.

Avšak, to je jasné, mylná, pretože všetky tuky sú zdravotne nezávadné. V zásade existujú dva typy tukov-nasýtených a nenasýtených. Nenasýtené tuky sa skladajú z mononenasýtené mastné kyseliny, ako je omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín a polynenasýtených tukov. Tieto tuky sú považované za zdravé tuky a sú životne dôležité pre naše telo. Oni sú spájaní s niekoľkými zdravotných výhod a je vhodné konzumovať potraviny, ktoré obsahujú nenasýtené tuky.

Nasýtené tuky, na druhú stranu, sú skutočné vinníkov, ktoré môžu poškodiť naše telo, čo vedie k niekoľkým zdravotných problémov, priberanie na váhe je jednou z nich. Sú odvodené ich meno z toho, že majú chemické zloženie, kde sú atómy uhlíka nasýtené atómy vodíka. Nasýtený tuk obsahuje triglyceridy s iba nasýtených mastných kyselín. Tieto tuky sú v pevnej forme pri teplote miestnosti.

load...

Konzumácia potravín s vysokým obsahom nasýtených tukov môže viesť k zvýšeniu hladiny cholesterolu v krvi, čo zvyšuje riziko vzniku srdcových chorôb, mŕtvice a dokonca aj rakovinu. Hoci nasýtených tukov by nemal byť úplne odstránené, mali by byť ich spotreba obmedzená, aby tieto zdravotné problémy v šachu. Je tiež potrebné mať na pamäti, že trans-tuky a margarín sú ešte škodlivejšie ako prirodzene sa vyskytujúce nasýtené tuky a mali by byť lepšie sa vyhnúť.

Top Ten nasýtených tukov Foods:

Americká Diabetická asociácia stanovila limit spotreby nasýtených tukov na 7% celkových denných kalórií. Jednoduchšie povedané, by sme nemali konzumovať viac ako 16 gramov nasýtených tukov, keby sme sa po 2000 kalórií. To je možné iba tým, že sú si vedomí potraviny, ktoré sú s vysokým obsahom nasýtených tukov, aby bolo možné ich spotrebu obmedziť. Aby to pre vás jednoduchšie, nižšie uvedený je zoznam potravín s vysokým obsahom nasýtených mastných kyselín:

1. Hydrogenované oleje:

Podľa definície, hydrogenované oleje, ako kokosové a palmový olej sú najvyššie potravinové zdroje nasýtených tukov. Inými slovami, každý uhlík je nasýtený vodíkové väzby. Komerčne spracované z palmových jadier a kokosového oleja sú obzvlášť s vysokým obsahom nasýtených tukov, skladajúci sa z 93% nasýtených mastných kyselín, ktoré predstavujú 470% dennej hodnoty v 100 gramov porciu. Množstvo nasýtených mastných kyselín v prirodzene sa vyskytujúce kokosového alebo palmojadrového oleja je pomerne menšie na 86,5 gramov, čo je 433% dennej hodnoty (DV) v 100 gramov porciu.

load...

2. Maslo:

Maslo je obyčajná súčasť koláče a pečivo. Kto môže odolať toast s maslom prikrytý? 100 gram porcie masla sa skladá z 15 g nasýtených tukov, prispieva 257% z DV. Len lyžice masla načíta vaše telo sa 7 gramov alebo 36% z DV nasýtených tukov!

3. Syr:

Syr je náprotivkom maslo, ktoré, aj keď dobrý zdroj bielkovín a vápnika, je naplnený dostatočným množstvom nasýtených tukov. Pevný kozí syr je obzvlášť vysoký obsah nasýtených tukov s 100 gramov porciu prispieva 24 gramov alebo 123% DV nasýtených tukov. Iné druhy syrov, ktoré obsahujú nasýtené tuky zahŕňajú Cheddar (105% DV), Fontina (96%), DV Gruyere, Muenster, Gjetost, parmezán a Monterey, (všetko prispieva 95% DV nasýtených tukov) v 100 gramov porciu.

4. Šľahačka:

Delikatesná poleva, ktorá je život zákuskov, kávy a koláče sú tiež štedrý zdroj nasýtených tukov. Skladá sa z takmer 14% nasýtených mastných kyselín, ktoré poskytujú 14 gramov na 100 gramov slúžiace čo je 69% z DV. Len lyžice šľahačky možné pridať až 2% z DV nasýtených tukov.

5. Živočíšne tuky:

Tieto tuky sú široko používané v príprave hamburgery, omáčky, klobásy, karbonátky alebo vyprážané potraviny. Oni sú často kritizované za to, že s vysokým obsahom nezdravých nasýtených tukov. Obsahujú asi 40% nasýtených mastných kyselín, čo znamená, že 100 gram porcia môže poskytnúť 35 až 45 gramov alebo 108% až 225% z DV nasýtených tukov. Bacon tuk tiež obsahuje 40% nasýtených mastných kyselín, čo prispieva 195% DV na 100 gramov porciu.

6. Spracované mäso:

Spracované mäso patrí údeniny a paštéty, ktoré obsahujú veľké množstvo živočíšnych tukov. Salámy a paštéty zahŕňať takmer 15% nasýtených mastných kyselín, ktoré naznačuje, že jedna porcia asi 85 gramov obsahuje 12,5 g nasýtených tukov, prispieva 63% DV.

7. Rybí tuk:

Rybí olej je iný živočíšny produkt, ktorý je vysoký obsah nasýtených tukov. Aj keď, ryby a rybí olej sú bohatým zdrojom zdravé omega - 3 mastných kyselín, sú tieto tuky sú spriahnuté s nasýtené tuky rovnako. Medzi ryby, ktoré obsahujú najvyššie množstvo nasýtených tukov zahŕňajú sardinky oleja (30%), olej z treščej pečene (23%), rybí olej (21%) a lososový olej (20%). Preto, zatiaľ čo konzumácia týchto rýb a rybích olejov, ich obsah nasýtených tukov treba mať na pamäti. Inými slovami, mali by byť konzumované s mierou.

8. Kokos sušený:

Kokosový orech je všeobecne považovaný za zdravý a všestranný food. Používa sa v rôznych formách na ochutenie cukrovinky, ako sú koláče a cukríky. Sušené kokosový orech, ktorý je široko používaný na vyvolanie bohatou chuťou ázijských karí a polievok, je tiež krmivo s vysokým obsahom nasýtených tukov. 100 gram porcie nesladeného sušeného kokosu pridáva až 57 gramov nasýtených tukov prispieva 286% z DV. Odroda sladené vločka, na druhej strane, sa podieľa 26 gramov alebo 132% DV, ktorý je takmer polovica množstvo obsiahnuté v jej nesladené náprotivok. Surové mäso kokosového orecha je tiež bohatá na nasýtené tuky s 100 g, ktorá slúži poskytuje 27 gramov alebo 148% z DV nasýtených tukov.

9. Osivo a matice:

Naložením s vitamínmi, minerálmi, vlákninu a zdravé tuky, semená a orechy sú všeobecne považované za zdravé jedlo ľahkého jedla, a to najmä vo svojich suchých pražených a nesolené formy. Avšak, jeden nemôže ignorovať skutočnosť, že oni tiež obsahujú nasýtené tuky, čo je dôvod, prečo nadmerná spotreba môže škodiť skôr ako úžitku. Medzi semená a orechov, najvyššie zdrojom nasýtených tukov sú pilinuts, ktoré sa skladajú z 13% nasýtených mastných kyselín, ktoré prispievajú 156% z DV. Ostatné orechy a semená s vysokým obsahom nasýtených mastných kyselín zahŕňajú para orechy (15%), z makadamových orechov (12%), melón semená, kešu a orechy borovice (10% každý) a sezamové semienka (9%).

10. Horká čokoláda:

Tmavá čokoláda, ale chutné, výživné a antioxidant balené potraviny, je vysoký zdroj nasýtených tukov. Porcie 100 g čistého pečenia čokoláda obsahuje 32 gramov alebo 162% DV nasýtených tukov, kým bar mliečnej čokolády obsahuje 9,1 g alebo 46% DV nasýtených tukov. Kakaový prášok má pomerne oveľa menšie množstvo, obsahujúce menej ako 2% nasýteného tuku. Avšak, niektoré druhy kakaového prášku obsahovať až 25% nasýtených tukov, takže ich výživy štítky by mali byť starostlivo kontrolované. Spomalenie spotreby je kľúčom k získaniu výhod horkej čokolády a minimalizovať nežiaduce účinky nasýtených tukov.

Máme na mieste výraz zdesenie pri pomyslení vyhnúť niektoré svoje obľúbené jedlo? Neochabuje! Nemusíte sa jej vzdať. Len uistite sa, že budete konzumovať tieto potraviny v moderovanie, a budete v pohode!

Znamená to zoznam potravín s vysokým obsahom nasýtených potravín obsahujú niektoré z vašich obľúbených zložiek potravín? Ako často si ich konzumovať? Vedeli ste, že môžu spôsobiť zdravotné takéhoto poškodenia? Neváhajte a podeľte sa o svoje myšlienky s nami nižšie!

load...