Zdravie a wellness

Top 10 potravín na jedenie zdravých kostí

Top 10 potravín na jedenie zdravých kostí

Vieme, že kosti patrí podpora systému tela. Preto je veľmi dôležité, aby ste sa snaží udržať je silné a zdravé. Je tiež dôležité, aby naše kosti zdravé, aby sa zabránilo rôznym chorobám, ako je osteoporóza, krivica atď Existuje mnoho spôsobov, ako ich udržať zdravé medzi ktoré patrí, cvičenie pravidelne a jesť správne potraviny, ktoré sú dobré pre zdravie kostí sú dva hlavné spôsoby.

Jesť správne jedlo pre zdravé kosti príde až na dva dôležité nutrients- vitamínu D a vápnika. Vápnik je minerál, ktorý je nevyhnutný pre správnu funkciu tela. Vitamín D je dôležitý, pretože pomáha absorbovať vápnik. Nedostatok týchto dvoch živín môže viesť k krehké a krehké kosti, ktoré sú náchylnejšie k rôznym chorobám a zlomenín.

V tomto článku sa budem zdieľať top 10 potraviny pre zdravé kosti. Tieto potraviny sú v poriadku, aby naše kosti zdravé a silné veľmi dôležité.

Najlepšie potraviny pre zdravé kosti

Prvých 10 potraviny pre zdravé kosti, sú nasledujúce:

1. Tmavé a listová zelenina:

Tmavé a listová zelenina, ako je rukola, kel a žeruchou sú jedny z najlepších zdroj vápnika. Hoci ľudia patria špenát v tomto zozname, špenát obsahuje kyselinu šťaveľovú, ktorá bráni schopnosti nášho tela absorbovať vápnik.

load...

2. Salmon:

Vitamín D je zriedkakedy vyskytuje v prírode. Losos je tučné ryby, ktorý je jedným z najlepších zdrojov vitamínu D. Konzervy losos má mäkšie a jedlé kosti rýb, čo znamená, že je nadupaný s vápnikom taky.

3. Catfish:

Ak máte radi jesť ryby, tu máme ďalší zdravé voľbou pre vás. Sumec je veľmi lacná škála rýb, ktoré možno ľahko nájsť na trhu. Ide o jeden z najvyšších vitamínu D takže je naozaj dobré pre zdravie kostí.

4. Mandľový maslo:

Medzi všetkými orechov na mandle majú najvyššie množstvo obsahu vápnika. Ak je vo forme masla, pomôže vám to žať ešte ďalšie výhody. Mandľový maslo je nielen bohatým zdrojom vápnika, ale aj s vysokým obsahom bielkovín bez cholesterolu a nízkym obsahom tuku.

load...

5. Syr:

Syr sa vyrába z mlieka. A to je celkom známy fakt, že mlieko má veľa a veľa vápnika. Z tohto dôvodu, syr príliš vysoký obsah vápnika. Zo všetkých druhov syra, syr mozzarella najmä je syr, ktorý má najvyššie množstvo vápnika.

6. Jogurt:

Jogurt je kulinársky produkt prastarý. Vzhľadom k procesu prípravy jogurtu, to jedlo má pomerne viac vápnika ako mlieko. Preto je jedným z zdravých potravín pre kosti.

7. Tuna:

Ide o ďalší zdravé ryby na našom zozname. To je tiež typ mastných ryby, ktoré je zaťažené vitamínu D. Nielen vitamínu D, ale má tiež mnoho draslíka, horčíka a omega - 3 mastné kyseliny, ktoré sa veľmi zdravé potraviny pre kosti a celkové telesné zdravie robí.

8. Vajcia:

Ak ste vegan, mohlo by to byť pre vás dobrú správu. Vajcia obsahujú dobré množstvo vitamínu D, ktorý pomáha pri zlepšovaní zdravia kostí. Ale uistite sa, že budete jesť žĺtok vajíčka, pretože Vitamín D sa vyskytuje hlavne v žĺtku.

9. Brokolica:

Brokolica je druhým najlepším zdrojom vápnika po kel a rukolou. Je to dobré nielen pre zdravie kostí, ale tiež je vynikajúcim zdrojom vitamínu C, vlákniny a ďalších živín, ktoré sú plné rakoviny zásah vlastnosťami.

10. Mlieko:

Mlieko je najlepšie jedlo pre kosti. To je naložený s vápnikom a vitamíny, ktoré tvoria naše kosti silné a zdravé. To je jediný dôvod, prečo je dôležité pre deti mlieko. Skoro každý mliečny výrobok (výrobky urobiť z mlieka), je dobré pre zdravie kostí.

Ste si vedomí všetkých týchto najlepších potravín pre zdravé kosti? Páči sa vám zahrnúť ich do svojho jedálnička, alebo začne vrátane teraz? Do podeliť o svoje názory s nami!

load...