Zdravie a wellness

Top 10 potravín na jedenie pre zdravú maternicu

Top 10 potravín na jedenie pre zdravú maternicu

Maternica je životne dôležitý orgán v ženskom tele. To tvorí základ ženského reprodukčného systému. Tak, to hrá kľúčovú úlohu pri vzniku života. Tak, to sa stáva o to viac rozhodujúce, aby sa vaša maternica zdravé. Prečítajte si o to vedieť, aké potraviny pre zdravý maternice je potrebné zahrnúť do svojho jedálnička.

Keď som chcela otehotnieť, som urobil veľa výskumu na zdravé potraviny pre maternice posilňovanie. Ale k môjmu prekvapeniu som sotva našiel akejkoľvek webovej stránky so zoznamom potravín, ktoré podporujú maternicové zdravie. Tak toto je môj darček pre všetky tie ženy, tam vonku, ktorí chcú vedieť, čo k jedlu; užiť optimálneho zdravia maternice.

Potraviny pre zdravú maternice - Top 10 Foods

Tu sú top 10 potraviny pre zdravú maternice, ktoré zvyšujú maternicové zdravie:

1. Fiber:

Konzumácia stravy bohatej na vlákninu môže pomôcť eliminovať odpad a toxíny z tela. Nebojte sa, ak máte 2 až 3 stolice denne. Je to zdravé. Tiež, s vysokým obsahom vlákniny strava môže pomôcť odstrániť nadmerné estrogén, ktorý môže byť uložený vo vašom tele. Tým sa zabráni tvorbe myómov. Pozrite sa na fazuľa, strukoviny, zelenina, ovocie a celozrnných výrobkov ako zdroj vlákniny. Snažte sa jesť biopotraviny, ako to bude bez chemických látok a pesticídov. Tieto nežiaduce chemické látky by mohli poškodiť vaše šance na otehotnenie. Tiež pri jedle s vysokým obsahom vlákniny, je dôležité, aby ste piť 8 až 10 pohárov vody denne. To zjednoduší pohyb vlákien prostredníctvom zažívacieho traktu.

load...

2. Zelenina:

Zelenina je výborným zdrojom vápnika, draslíka, horčíka a vitamínov. Jedzte stravu bohatú na zeleninu, aby tie škaredé myómy v šachu. Zelenina tiež môže spomaliť priebeh fibroidní nádorov tak dlho, ako budete jesť zeleninu, ako sú strukoviny, kapusta, bok Choy a brokolicou. Táto zelenina sú bohaté na fytoestrogény. Fytoestrogény majú schopnosť súťažiť s estrogénom tela. Tak, to pomáha, aby sa vaše hladiny estrogénov, a tým, zastaviť rast nádoru v maternici.

3. Ovocie:

Ovocie, bohaté na vitamín C a bioflavonoidy môžu pomôcť bránia rastu myómov v maternici. Môžu tiež normalizovať hladinu estrogénov. Takže sa uistite, budete jesť poriadnu dávku ovocia. Bioflavonoidy tiež prevenciu rakoviny vaječníkov a pomáhajú udržať váš reprodukčný systém zdravý. V skutočnosti, snaží sa jesť ovocie medzi jedlami, keď sa cítite hlad. To vás zastaviť jesť nezdravé a tiež dodávať živiny vyžadované maternice zostať zdravý.

4. Mliečne výrobky:

Denná spotreba mliečnych výrobkov, ako je jogurt, syr, mlieko a maslo má zásadný význam pre maternice zdravie. Tieto mliečne výrobky sú bohaté na vápnik a vitamín D. Kým vápnik pomáha udržať vaše kosti zdravé, vitamín D hrá dôležitú úlohu v udržiavaní maternicovej myómy preč. Tiež je potrebné vitamínu D pomáha pri vstrebávaní vápnika.

load...

5. Zelený čaj:

Zelený čaj je plná antioxidantov. Sú to nielen pomáhajú udržiavať zdravú maternice, ale môže tiež liečiť myómy v maternici. Podľa rastlinných odborníkov, ženy s maternicové myómy mali piť zelený čaj pravidelne asi 8 týždňov. To pomôže pri znižovaní počtu myómov.

6. Cold Water Fish:

Ryby, ktoré sa darí v studenej vode, ako je napríklad makrela a losos sú bohaté na omega - 3 esenciálnych mastných kyselín. Pomáhajú znížiť produkciu prostaglandínu v ženskom tele. To je hormón, ako je zlúčenina, ktorá môže spôsobiť vážne kontrakcie maternice. Vzhľadom na závažnosť kontrakcie, môže niekedy spôsobiť maternice dostať malpositioned.

7. Lemon:

Všetci vieme, že citróny sú bohaté na vitamín C a pomáhajú posilniť náš imunitný systém. Vitamín tiež pomáha pri zlepšovaní imunity maternice. Keď sa to stane, vaša maternica bude lepšie odraziť baktérie, a tým, prevenciu infekcií. Spotrebujú pohár teplej vody s citrónom vylisované do nej každý deň v dopoludňajších hodinách. To povedie k zlepšeniu zdravia vašej maternice.

8. Greens:

Greeny, ako je kel, špenát, Collard a žihľavy, pomáhajú udržiavať alkalickú rovnováhu vašej maternice. Poskytujú tiež minerály pre optimálne fungovanie vášho nervového systému. Môžete si urobiť čaj zo žihľavy a konzumovať 2 až 4 šálky denne. Môžete tiež pridať ďalšie zeleninu do svojho jedálnička. Dostanete všetky živiny, vrátane kyseliny listovej, aby zabezpečili, že vaša maternica je pripravená vytvoriť zdravé dieťa.

9. Orechy a semená:

Semená a orechy sú potrebné v tele pre optimálne produkciu hormónov. Konzumujú semená a orechy, napríklad mandle, ľanové semienko a kešu oriešky. Sú bohaté na omega - 3 mastné kyseliny a dobrý cholesterol. Omega - 3 mastné kyseliny pomáhajú pri odstraňovaní myómy, a tiež pri prevencii rakoviny maternice. Dobrý cholesterol pomáha udržiavať hladinu cholesterolu v sére. Zabraňuje tiež zrod nedonosené dieťa alebo nízka hmotnosť donoseného dieťaťa s.

10. Ricínový olej:

Mnohí z vás si možno spomenú ricínový olej zo svojho detstva, kedy vás vaša matka nútená konzumovať lyžičku na zmiernenie zápchy a vyčistiť systém. No, požitie ricínového oleja (fuj!) Môže liečiť cysty na vaječníku a maternice myómy. Okrem toho, prítomnosť kyseliny riconoleic v ricínovom oleji napomáha posilňovať imunitný systém. V dôsledku toho, že je maternica odolnejší voči infekciám.

Snažil som sa kombinácia týchto potravín udržať svoju maternicu zdravé. Povedali mi ohromne pomohlo. Dúfať, že funguje dobre pre vás tiež. Dajte mi vedieť, čo sa pokúsil pádom svoj názor na sekcii Komentáre nižšie.

load...