Zdravie a wellness

Top 10 potravín bohatých na sodík by ste mali zahrnúť do stravy

Top 10 potravín bohatých na sodík by ste mali zahrnúť do stravy

Nie je prekvapením, že sodík je chemický prvok, ktorý je nevyhnutný pre správnu bunkovú funkciu a udržanie hladiny kvapalín v tele. Je tiež dôležité, aby prenos nervových impulzov nájdených v bunkách. A vedeli ste, aké sú vysoko sodíka potraviny? Tento post hovorí o potraviny s vysokým obsahom sodíka, ktoré ak sú konzumované, môžete pomôcť zostať zdravý.

Zoznam potraviny s vysokým obsahom sodíka

Poďme rýchlo sa pozrieť na top 10 sodíkových bohatých potravín.

1. Seafood:

Morské plody patrí medzi najlepšie zdroj sodíka v odrôd potravín k dispozícii. Rôzne druhy morských rýb, ako je treska, krevety, kraby, mušle, chobotnice, mušle, krevety, chobotnice, homáre, mušle, ustrice atď. Sú dobrými zdrojmi sodíka.

load...

Wakame (morská zelenina) a morské riasy riasy, ktoré chutí a vyzerá ako špenát sú najbohatším zdrojom sodíka.

2. Soľ:

Jeden z najlepších potravín s vysokým sodíka. Hladiny sodíka sú veľmi dôležité pre mnoho chemických reakcií v tele; preto je množstvo spotrebovaného je dôležité pre vaše zdravie. Množstvo spotrebovanej soli je v priamom vzťahu k množstvu sodíka. Dôvodom je, že soľ obsahuje ako sodíka a chlóru. Správne by mali byť kúpené balené soli. Je vhodné pre dospelých nie spotrebovávať viac ako 6 g soli denne.

3. Hviezda Fruit:

Tiež známy ako Carambola, to je bohatá na antioxidanty a vitamín C. Táto plody obsahuje malé množstvo cukru, sodíka a kyseliny citrónovej.

load...

4. Mliečne výrobky:

Áno, počuli ste to správne. Mliečne výrobky, ako sú mlieko, cmar, Paneer, tvaroh, syr a sú niektoré z iných zdrojov sodíka. Tieto dní, mliečne výrobky, i obsahujú soľ a konzervačné látky, ktorá zvyšuje hladinu sodíka v nich.

5. Mäso:

Soľ sa používa ako konzervačný prostriedok pre veľa mäsa, a preto je prítomnosť veľkého množstva sodíka v nich. Mäso ako slaniny, salám a sušeného hovädzieho obsahujú sodík.

6. Zelenina:

Zelenina, ako je mangold repy, collards, baklažán, paprika, zemiaky, paradajky, púpava, horčica, repy, artičok, špenát atď obsahujú sodík, ktoré zaberajú z pôdy. Množstvo sodíka v týchto zeleniny, závisí od obsahu sodíka pôdy v danej oblasti, kde sa pestuje.

7. Ovocie:

Plody sú ďalším významným zdrojom sodíka. Plody obsahujú antioxidanty, vitamíny, minerály spolu s sodíka, čo je veľmi užitočné pre ľudské telo v požadovanom množstve. Plody, ktoré obsahujú sodík zahŕňajú sušené figy, olivy, čerstvé figy, melón, slivky, grapefruit, banány, hrozno, mučenky a ananásový melón. Ovocné šťavy, ako sú pomaranče, hrozna, a ananásu tiež obsahujú sodík v dôsledku pridania soli a konzervačných látok.

8. Prísady:

Niektoré korenia patrí sodík. Z tohto dôvodu ich použitie v každodennom potravín môže poskytnúť sodíka na tele. Tieto koreniny sú horčice, chilli, klinček, zeler semeno, rasca, šafran, mäta pieporná, koriander list, kôpor, muškátový kvet, karí a cibuľový prášok.

Sušené byliny, ako je trebuľka, majoránka, estragón a tymián tiež obsahujú malé množstvo sodíka.

9. Nápoje:

Nápoje, ako je čierny čaj, čaj, káva, pivo a víno majú vysoké množstvo prítomného sodíka v nich. Z toho dôvodu, aby mohli plniť množstvo sodíka potrebné v tele, ale treba ich brať v malých množstvách kvôli obsahu kofeínu v týchto nápojoch.

10. Kokosové mlieko:

Kokosové mlieko obsahuje kalórií, bielkovín, tukov a sacharidov, ako aj sodíka. Sodík je tiež k dispozícii v pudingov, kokosový krém, suchej zmesi, instantné zmesi pripravené s 2% mlieko atď

Tak, aby bolo asi špičkových vysokých potraviny sodíka, pozrime sa do dôležitých tipov, aby zvážila.

Dôležité tipy, aby zvážila:

1. V rámci konzumácie sodíka môže viesť k nedostatku sodíka; preto sa snaží splniť dennej potreby sodný vášho tela.

2. Vyhnite sa použitie príliš veľa sodíka, aby sa zabránilo zdravotné problémy. Používajte iba čerstvé suroviny a / alebo potraviny s minimálnou alebo žiadnou pridanou soľ.

3. Prestaňte kupovať polotovary, ako sú konzervy polievok, zeleniny; cestoviny a ryža zmesi; mrazené večera; instantné obilné, puding, omáčka a omáčka zmesi.

4. Vždy kontrolovať hladinu sodíka v akomkoľvek potravinárskom výrobku, ako si ju kúpite.

Dúfam, že ste našli článok o najlepších potravín s informatívnym sodného. Podeľte sa o svoje myšlienky nižšie.

load...